TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лампард: Колашинац е одличен, ме потсетува на Ивановиќ

24Фудбал - 12.08.2017

Поранешниот англиски репрезентативец со комплименти за новајлијата во тимот на Арсенал. Арсенал во драматичен меч го совлада Лестер синоќа со 4-3 во воведното коло од Премиерлигата, а еден од најдобрите поединци во победничкиот табор беше Сеад ...

Босанецот ги запали фановите на Арсенал, Колашинац му објасни на Марез како треба... (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.08.2017

Босанскиот „тенк“ го одработува до фунта вложеното на Арсенал во него. 24 годишниот лев бек Сеад Колашинац летово ги засили редовите на Арсенал каде дојде од Шалке како слободен фудбалер на трансфер пазарот, откако му истече договорот со ...