TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

5 минутна салса

Попара - 09.11.2017

Состојки 1/2 лажичка сол 3 парчиња лук 1 чаша магдонос ситно сецкан 700 гр. домати исецкани 1/4 лажичка бибер 1 кромид исечен на осминки 1 лимон или лимета, исцеден Упатство Додадете ги состојките во блендер и блендирајте околу 10 секунди додека не ...

Ја користиме секој ден, а не сме свесни дека е ЛЕК ЗА МНОГУ БОЛЕСТИ

Пулс24 - 09.11.2017

Веројатно не можете да замислите препремување на јадење без додаток сол. Погледнете кога, освен во подготовка на јадење, колку би можело да ви помогне и за други работи. Ве боли грлото – Направете мешавина од 1 лажичка сол и 2,5 децилитри вода и ...

Го користеле старите Европјани: Ова е најмоќниот антибиотик кој ги убива сите вируси

Пулс24 - 09.11.2017

Веб страницата earthweareone.com тврди дека овој рецепт го користеле уште старите Европјани со цел да се заштитат од сите можни зарази и болести. Според истиот портал, рецептот им помогнал на милиони луѓе да се ослободат од хроничните болести, ...

Како да подготвите домашен мајонез со лук

Мама365 - 09.11.2017

Уште еден рецепт за домашен мајонез, овој пат збогатен со ароматичниот вкус на лукот. Потребни состојки: 2 главици лук 1 дл. маслиново масло (може и обично) сок од пола лимон малку сол По потреба сразмерно зголемете ја или намалете ја дозата.