TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филмска измама: Се претставил дека е од Кувајт, па му продал часовник за 200 евра

Поглед - 05.10.2017

Скопјанец вчера во текот на денот бил измамен на филмски начин до толку што ако каже на некој, тешко дека ќе го поверува. Имено Р.У. на возраст од 64 години пријавил дека околу 09.30 на ул.

Скопјанец измамен и оштетен за 12 илјади денари

А1 On - 05.10.2017

Шеесет и четиригодишен скопјанец вчера во близина на паркот покрај ул. „Мито Хаџивасилев Јасмин” во Скопје бил измамен од две лица и оштетен за 12.000 денари. Измамениот Р.У. случајот го пријавил случајот во полиција.

Лажеле дека се странци и имаат болна жена, зеле пари и избегале

Спектра ТВ - 05.10.2017

Од МВР информираат дека вчера, во полициска станица во Скопје 64-годишно лице пријавило дека истиот ден околу 09.30 на ул. "Мито Хаџивасилев Јасмин" во Скопје, поточно во непосредна близина на паркот од страна на непознат сторител извршена му е ...

Скопјанец измамен и оштетен за 12 илјади денари

Либертас - 05.10.2017

Шеесет и четиригодишен скопјанец вчера во близина на паркот покрај ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин” во Скопје бил измамен од две лица и оштетен за 12.000 денари. Измамениот Р.У. случајот го пријавил случајот во полиција.

Се појави странецот измамник-олеснил скопјанец за 200 евра

Вечер - 05.10.2017

Шеесет и четиригодишен скопјанец вчера во близина на паркот покрај улицата „Мито Хаџивасилев Јасмин" во Скопје бил измамен од две лица и оштетен за 12.000 денари. Измамениот Р.У. случајот го пријавил случајот во полиција.

Измамен скопјанец, му оставиле „ златен“ часовник како гаранција дека ќе се вратат

МКД - 05.10.2017

Вчера во 11.22 часот Р.У.(64) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 9.30 на ул. "Мито Хаџивасилев Јасмин" во Скопје, поточно во непосредна близина на паркот од страна на непознат сторител извршена му е измама при што е оштетен за сума од 12.000 ...

Скопјанец измамен и оштетен за 12 илјади денари

Сител - 05.10.2017

Шеесет и четиригодишен скопјанец вчера во близина на паркот покрај ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин" во Скопје бил измамен од две лица и оштетен за 12.000 денари. Измамениот Р.У. случајот го пријавил случајот во полиција.

Скопјанец измамен и оштетен за 12 илјади денари

Слободен Печат - 05.10.2017

Шеесет и четиригодишен скопјанец вчера во близина на паркот покрај ул. „Мито Хаџивасилев Јасмин” во Скопје бил измамен од две лица и оштетен за 12.000 денари. Измамениот Р.У. случајот го пријавил случајот во полиција.

Лажни Арапи олесниле скопјанец за 200 евра

Newsroom - 05.10.2017

Скопјанец бил измамен од лажни Арапи за 200 евра во средата во центарот на Скопје, соопшти МВР. Според истиот извор, Р.У.(64) од Скопје заедно со својата сестра од Струга, се движеле во близина на паркот на булеварот Мито Хаџивасилев-Јасмин, во еден ...

Скопјанец измамен и оштетен за 12 илјади денари

ТВ21 - 05.10.2017

Шеесет и четиригодишен скопјанец вчера во близина на паркот покрај ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин” во Скопје бил измамен од две лица и оштетен за 12.000 денари. Измамениот Р.У. случајот го пријавил случајот во полиција.

Филмска измама: Скопјанец измамен и оштетен за 12 илјади денари

Скопје24 - 05.10.2017

Скопјанец вчера во текот на денот бил измамен на филмски начин до толку што ако каже на некој, тешко дека ќе го поверува. Имено Р.У. на возраст од 64 години пријавил дека околу 09.30 на ул.