TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анѓушев на Трансатлантскиот економски форум- Македонија врти нова страница: Стабилност, просперитет и одржлив економски ...

А1 On - 14.11.2017

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев беше главен говорник на панелот „Македонија – вртење на нова страница“, кој се одржа во рамките на „Трансатлантскиот економски форум – Градење мостови на Медитеранот“.

Средба Анѓушев – Марфи: Владеењето на правото е предуслов за привлeкување странскиот капитал

Макфакс - 14.11.2017

На маргините на првиот ден од Трансатлантскиот економски форум, насловен како „Градење мостови на Медитеранот“, кој се одржува во Вашингтон, САД, потпретседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, ...

Анѓушев: Доста трошевме на споменици

Макфакс - 14.11.2017

Оваа Влада цврсто одлучи своите одлуки да ги носи на најтранспарентен и најдемократски начин. За сите прашања, особено за оние најсуштинските, се консултираме со експертите, науката, меѓународната заедница и со пошироката јавност.

Анѓушев во официјална посета на Вашингтон

Макфакс - 13.11.2017

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, во следните три дена ќе престојува во работна посета на Вашингтон, по повод Трансатлантскиот економски форум во организација на „Школата за напредни меѓународни студии“ на ...

Анѓушев: Инвеститорите од Америка се добредојдени во Македонија

+инфо - 14.11.2017

Владата ги презеде сите чекори со кои се гарантира стабилна и поволна бизнис клима, рече Анѓушев на средба со средба Сенаторот Кристофер. Инвеститорите од Америка се добредојдени да инвестираат во Македонија, а Владата ги презема сите чекори со кои ...

Анѓушев: Нема да трошиме на споменици, инвеститорите нема да се спогодуваат со власта

Newsroom - 14.11.2017

Нема да трошиме на споменици, туку ќе градиме. Секој инвеститор однапред ќе знае каква поддршка може да очекува од Владата, без да мора да се спогодува со претставници на власта. Ова го рекол вицепремиерот Кочо Анѓушев кој денеска се обрати на ...

Анѓушев во официјална посета на Вашингтон

Вечер - 13.11.2017

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, во следните три дена ќе престојува во работна посета на Вашингтон по повод Трансатлантскиот економски форум во организација на Школата за напредни меѓународни студии на ...

Анѓушев- Марфи: Владеењето на правото е предуслов за привлeкување на странскиот капитал

МРТ - 14.11.2017

Вицепремиерот Анѓушев го запозна сенаторот Марфи со реформските активности на Владата на Република Македонија, нагласувајќи ја силната посветеност кон што побрза евроатланска интеграција на земјата, соопштија од неговиот кабинет.

Анѓушев: Доста трошевме на споменици

Вечер - 14.11.2017

Оваа Влада цврсто реши своите одлуки да ги носи на најтранспарентен и најдемократски начин. За сите прашања, особено за оние најсуштинските, се консултираме со експертите, науката, меѓународната заедница и со пошироката јавност.

Анѓушев во работна посета на САД

А1 On - 13.11.2017

Од денес до 16 ноември, заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев ќе оствари официјална посета на Вашингтон. Анѓушев во Вашингтон ќе учествува на Трансатлантскиот економски форум во организација на „Школата за ...

Анѓушев во Вашингтон: Инвеститорите од Америка се добредојдени во Македонија

Стандард - 14.11.2017

Инвеститорите од Америка се добредојдени да инвестираат во Македонија, а Владата ги презема сите чекори со кои гарантира стабилна и поволна бизнис клима. Ова го порача вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев на средба со средба Сенаторот ...

Анѓушев на Трансатлантскиот економски форум- Македонија врти нова страница: Стабилност, просперитет и одржлив економски ...

Орбис - 14.11.2017

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев беше главен говорник на панелот „Македонија – вртење на нова страница“, кој се одржа во рамките на „Трансатлантскиот економски форум – Градење мостови на Медитеранот“.

Анѓушев во посета на САД

Канал5 - 13.11.2017

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев од денеска е во четиридневна официјална посета на Соединети Американски Држави, каде во Вашингтон ќе учествува на Трансатлантскиот економски форум во организација на „Школата за напредни меѓународни ...

Анѓушев: Инвеститорите од Америка се добредојдени во Македонија...

Н.Македонија - 14.11.2017

Анѓушев: Инвеститорите од Америка се добредојдени во Македонија Инвеститорите од Америка се добредојдени да инвестираат во Македонија, а Владата ги презема сите чекори со кои гарантира стабилна и поволна бизнис клима.

Анѓушев: Доста се трошеа пари за споменици, ни требаат патишта, железница, гасификација

+инфо - 14.11.2017

„Главна цел на Владата е да создаде стабилно бизнис опкружување за инвеститорите како и правна рамка со која секој инвеститор ќе може да биде сигурен“ Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев беше главен говорник на панелот ...

Анѓушев во посета на САД

ТВ21 - 13.11.2017

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев од денеска е во четиридневна официјална посета на Соединети Американски Држави, каде во Вашингтон ќе учествува на Трансатлантскиот економски форум во организација на „Школата за напредни меѓународни ...

Средба Анѓушев – Марфи: Владеењето на правото е предуслов за привлeкување на странскиот капитал

Вечер - 14.11.2017

На маргините на првиот ден од Трансатлантскиот економски форум, насловен како „Градење на мостови на Медитеранот“, кој се одржува во Вашингтон, САД, потпретседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, ...

Анѓушев: Економските политики се креираат според потребите на граѓаните и стопанството

Мета - 14.11.2017

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев беше главен говорник на Вицепремиерот своето излагање го започна со краток осврт на политичките состојби во земјата пред и по формирањето на новата Влада.

Вицепремиерот Анѓушев во посета на САД

Press24 - 13.11.2017

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев од денеска е во четиридневна официјална посета на Соединети Американски Држави, каде во Вашингтон ќе учествува на Трансатлантскиот економски форум во организација на „Школата за напредни меѓународни ...

Анѓушев во Вашингтон: Инвеститорите од Америка се добредојдени во Македонија

Канал5 - 14.11.2017

Инвеститорите од Америка се добредојдени да инвестираат во Македонија, а Владата ги презема сите чекори со кои гарантира стабилна и поволна бизнис клима. Ова го порача вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев на средба со средба Сенаторот ...

Вицепремиерот Анѓушев на Трансатлантскиот економски форум – Македонија врти нова страница: Стабилност, просперитет и ...

Слободен Печат - 14.11.2017

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев беше главен говорник на панелот „Македонија – вртење на нова страница“, кој се одржа во рамките на „Трансатлантскиот економски форум – Градење мостови на Медитеранот“.

Анѓушев во посета на САД

Либертас - 13.11.2017

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев од денеска е во четиридневна официјална посета на Соединети Американски Држави, каде во Вашингтон ќе учествува на Трансатлантскиот економски форум во организација на „Школата за напредни меѓународни ...

Анѓушев во Вашингтон: Инвеститорите од Америка се добредојдени во Македонија

Press24 - 14.11.2017

Инвеститорите од Америка се добредојдени да инвестираат во Македонија, а Владата ги презема сите чекори со кои гарантира стабилна и поволна бизнис клима. Ова го порача вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев на средба со средба Сенаторот ...

Анѓушев: Доста трошевме на споменици

Sky - 14.11.2017

Оваа Влада цврсто реши своите одлуки да ги носи на најтранспарентен и најдемократски начин. За сите прашања, особено за оние најсуштинските, се консултираме со експертите, науката, меѓународната заедница и со пошироката јавност.

Анѓушев во официјална посета на САД

Мета - 13.11.2017

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев од денеска до четврток ќе претстојува во официјална посета на Вашингтон, соопштија од неговиот кабинет. Анѓушев во главниот град на САДќе учествува на Трансатлантскиот форум во организација на ...

Средба Анѓушев – Марфи: Владеењето на правото е предуслов за привлeкување на странскиот капитал

Точка - 14.11.2017

На маргините на првиот ден од Трансатлантскиот економски форум, насловен како „Градење на мостови на Медитеранот“, кој се одржува во Вашингтон, САД, потпретседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, ...

Анѓушев: Македонија врти нова страница - стабилност и просперитет

МКД - 14.11.2017

Кочо Анѓушев, заменик претседателот на Владата беше главен говорник на панелот „Македонија – вртење на нова страница“, кој се одржа во рамките на „Трансатлантскиот економски форум - градење мостови на Медитеранот“.

Анѓушев во посета на Вашингтон

МРТ - 13.11.2017

Во Вашингтон, вицепремиерот ќе учествува на Трансатлантскиот економски форум во организација на „Школата за напредни меѓународни студии“ на Универзитетот „Џон Хопкинс“, Стопанската комора на САД и Центарот за трансатлантски односи.

Марфи до Анѓушев: Интерес на САД е безбеден и стабилен Балкан интегриран во НАТО и ЕУ

Мета - 14.11.2017

На маргините на првиот ден од Трансатлантскиот економски форум, насловен како „Градење на мостови на Медитеранот“, кој се одржува во Вашингтон, вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, се сретнал со сенаторот Кристофер Марфи кого го ...

Анѓушев: Инвеститорите однапред ќе знаат каква поддршка може да очекуваат од Владата

Сител - 14.11.2017

Владата е отворена и транспарентна, а со Планот за економски раст се обезбедува одржливост на економијата и секој инвеститор однапред ќе знае каква поддршка може да очекува од Владата, без да мора да се спогодува со претставници на власта, истакна ...

Анѓушев во работна посета на САД

Орбис - 13.11.2017

Од денес до 16 ноември, заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев ќе оствари официјална посета на Вашингтон. Анѓушев во Вашингтон ќе учествува на Трансатлантскиот економски форум во организација на „Школата за ...

Анѓушев во Вашингтон: Инвеститорите од Америка се добредојдени во Македонија

Локално - 14.11.2017

Инвеститорите од Америка се добредојдени да инвестираат во Македонија, а Владата ги презема сите чекори со кои гарантира стабилна и поволна бизнис клима. Ова го порача вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев на средба со средба Сенаторот ...

Анѓушев: Инвеститорите однапред ќе знаат каква поддршка може да очекуваат од Владата

Канал5 - 14.11.2017

Владата е отворена и транспарентна, а со Планот за економски раст се обезбедува одржливост на економијата и секој инвеститор однапред ќе знае каква поддршка може да очекува од Владата, без да мора да се спогодува со претставници на власта, истакна ...

Анѓушев во посета на САД

Сител - 13.11.2017

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев од денеска е во четиридневна официјална посета на Соединети Американски Држави, каде во Вашингтон ќе учествува на Трансатлантскиот економски форум во организација на „Школата за напредни меѓународни ...

Анѓушев во Вашингтон: Инвеститорите од Америка се добредојдени во Македонија

Сител - 14.11.2017

Инвеститорите од Америка се добредојдени да инвестираат во Македонија, а Владата ги презема сите чекори со кои гарантира стабилна и поволна бизнис клима. Ова го порача вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев на средба со средба Сенаторот ...

Анѓушев: Инвеститорите однапред ќе знаат каква поддршка може да очекуваат од Владата...

Н.Македонија - 14.11.2017

Анѓушев: Инвеститорите однапред ќе знаат каква поддршка може да очекуваат од Владата Владата е отворена и транспарентна, а со Планот за економски раст се обезбедува одржливост на економијата и секој инвеститор однапред ќе знае каква поддршка може да ...

Анѓушев во посета на САД

Newsroom - 13.11.2017

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев од денеска е во четиридневна официјална посета на Соединети Американски Држави, каде во Вашингтон ќе учествува на Трансатлантскиот економски форум во организација на „Школата за напредни меѓународни ...

Средба Анѓушев со сенаторот Марфи: Владеењето на правото е предуслов за привлeкување на странскиот капитал

А1 On - 14.11.2017

На маргините на првиот ден од Трансатлантскиот економски форум, насловен како „Градење на мостови на Медитеранот“, кој се одржува во Вашингтон, САД, потпретседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, ...

Анѓушев во Вашингтон: Инвеститорите однапред ќе знаат каква поддршка може да очекуваат од Владата

Либертас - 14.11.2017

Владата е отворена и транспарентна, а со Планот за економски раст се обезбедува одржливост на економијата и секој инвеститор однапред ќе знае каква поддршка може да очекува од Владата, без да мора да се спогодува со претставници на власта, истакна ...

Анѓушев во официјална посета на САД

Бриф - 13.11.2017

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев од денеска до четврток ќе претстојува во официјална посета на Вашингтон, соопштија од неговиот кабинет. Анѓушев во главниот град на САДќе учествува на Трансатлантскиот форум во организација на ...

Марфи до Анѓушев: Интерес на САД е безбеден Балкан, интегриран во НАТО и ЕУ

Либертас - 14.11.2017

На маргините на првиот ден од Трансатлантскиот економски форум, насловен како „Градење на мостови на Медитеранот“, кој се одржува во Вашингтон, вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, се сретнал со сенаторот Кристофер Марфи кого го ...

Анѓушев: Доста трошевме на споменици

Точка - 14.11.2017

Оваа Влада цврсто реши своите одлуки да ги носи на најтранспарентен и најдемократски начин. За сите прашања, особено за оние најсуштинските, се консултираме со експертите, науката, меѓународната заедница и со пошироката јавност.

Анѓушев: Во Владата има голем ентузијазам и позитивен дух

Фокус - 14.11.2017

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев беше главен говорник на панелот „Македонија – вртење на нова страница“, кој се одржа во рамките на „Трансатлантскиот економски форум – Градење мостови на Медитеранот“.

Анѓушев во официјална посета на Вашингтон

Точка - 13.11.2017

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, во следните три дена ќе престојува во работна посета на Вашингтон по повод Трансатлантскиот економски форум во организација на Школата за напредни меѓународни студии на ...

Анѓушев: Американските инвеститори се добредојдени во Македонија

МКД - 14.11.2017

Инвеститорите од Америка се добредојдени да инвестираат во Македонија, а Владата ги презема сите чекори со кои гарантира стабилна и поволна бизнис клима. Ова го порача вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев на средба со Сенаторот Кристофер ...

Анѓушев: Инвеститорите однапред ќе знаат каква поддршка може да очекуваат од Владата

Кумановски м. - 15.11.2017

loading... Владата е отворена и транспарентна, а со Планот за економски раст се обезбедува одржливост на економијата и секој инвеститор однапред ќе знае каква поддршка може да очекува од Владата, без да мора да се спогодува со претставници на ...

Анѓушев во официјална посета на Вашингтон

Денар - 13.11.2017

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, во следните три дена ќе престојува во работна посета на Вашингтон по повод Трансатлантскиот економски форум во организација на Школата за напредни меѓународни студии на ...

Средба Анѓушев со сенаторот Марфи: Владеењето на правото е предуслов за привлeкување на странскиот капитал

Орбис - 14.11.2017

На маргините на првиот ден од Трансатлантскиот економски форум, насловен како „Градење на мостови на Медитеранот“, кој се одржува во Вашингтон, САД, потпретседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, ...

Анѓушев во работна посета на САД

Позитив.мк - 13.11.2017

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, од денеска до четврток ќе претстојува во официјална посета на Вашингтон, соопштија од неговиот кабинет. Анѓушев во главниот град на САД ќе учествува на Трансатлантскиот форум во организација на ...

Анѓушев во Вашингтон: Инвеститорите од Америка се добредојдени во Македонија

Шеталиште - 14.11.2017

Спонзорирано од СН ФИНАНСИИ Инвеститорите од Америка се добредојдени да инвестираат во Македонија, а Владата ги презема сите чекори со кои гарантира стабилна и поволна бизнис клима. Ова го порача вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев на ...