TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влатко Андоновски со нов ангажман во САД: Тренер на Сиетл!

Екипа - 10.11.2017

Македонскиот стратег Влатко Андоновски е именуван за нов тренер на еден од најдобрите американски тимови во женски фудбал, ФЦ Сиетл. По извонредните резултати со тимот на Канзас сити во најдобрата женска професионална фудбалска лига во САД, со кој ...

Македонски тренер „прави парче“ во американската МЛС Лига!

Sport 1 - 10.11.2017

Македонецот Влатко Андоновски, малкумина во земјава се сеќаваат на него како фудбалер на Работнички, Македонија Ѓорче Петров и на Вардар, но тој во земјата на актуелните светски шампионки во фудбал, САД е вистинска тренерска ѕвезда.