TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Ќе направиме се за да се гордееме со нашиот Штип

А1 On - 12.10.2017

Ќе направиме се за да се гордееме со нашиот Штип. Одлуката е едноставна, за два дена рано наутро, дотерани, гордо со исправено чело на гласачките места. Јасна е одлуката овде во Штип. Немојте штипјани да ја пропуштите оваа шанса, таа шанса е ...

ОК ВМРО-ДПМНЕ Радовиш: Со отворање на нови работни места Радовиш ќе биде градот во кој младите ќе најдат просперитетна ...

Курир - 13.10.2017

-Започнува кампања која треба да ја водиме со висока демократска свест и висок демократски капацитет. Мораме да ги вложиме сите напори да кампањата биде фер и демократска како што и прилега на една општина со европски и интелигентен електорат.

(ВИДЕО) Заев: Најголема болка и горчина е празнењето на Македонија и заминувањето на младите

А1 On - 12.10.2017

Се што постои како капацитет, ресурс и памет ќе биде ставено на располагање на граѓаните на Македонија, вклучително на граѓаните на Пробиштип. Владата има смисла од постоење само заради вас граѓаните.

Заев: Ќе го гасифицираме Кратово

Newsroom - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше на предизборен митинг со граѓаните на Кратово и најави гасификација на овој град.. „Убеден сум дека можеме да го гасифицираме Кратово. Јас ја гасифицирав Струмица. Овде тоа е многу возможна мисија.

Заев: Кратово ќе биде гасифицирано, ќе се отворат нови работни места, младите да може да заработуваат и да основаат ...

Стандард - 12.10.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска порача дека советничката листа и кандидатот за градоначалник на Кратово, Љупчо Бојаџиев имаат поддршка од него, и ќе има поддршка од Владата и од парламентарното мнозинство во реализирање на мерките кои носат ...

(ВИДЕО) Заев: Кратово ќе биде гасифицирано

Макфакс - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше со граѓаните на Кратово. Пред жителите на Кратово тој порача дека советничката листа и кандидатот за градоначалник на Кратово, Љупчо Бојаџиев, имаат поддршка од него, и ќе има поддршка од Владата и од ...

(ВИДЕО) Гелова Стојанова: Кога Заев вели дека Македонија ќе ја направи како Струмица, тоа значи дека ќе цвета ...

А1 On - 12.10.2017

Кога кандидатите за градоначалници од редовите на СДС говорат за гасификација на општините, тие говорат за гасификација која ќе функционира по системот воспоставен во Струмица. Во градот каде Зоран Заев ја спроведе гасификацијата, граѓаните плаќаат ...

Заев: Развиена Македонија, интегрирана во НАТО и во ЕУ

МРТ - 12.10.2017

Коалицијата „Живот во Македонија“ е во Пробиштип и во Штип, откако се претстави пред граѓаните на Крушево и на Прилеп. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев најави развиена Македонија, интегрирана во НАТО и во Европската унија...

Заев од Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите и нов закон за тутун

Шеталиште - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ и премиер на РМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг во Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите, кои ќе бидат поделени во три класи, како и нов закон за ...

ВИДЕО: Цело Кратово излезе за ЗОРАН ЗАЕВ – толку народ за еден лидер никогаш не се насобрал!

Sky - 12.10.2017

На 15 октомври да го поддржиме кандидатот за градоначалник Љупчо Бојаџиев, за да ги реализираме проекциите за подобрување на животот на граѓаните на општина Кратово. По победата во недела, Кратово ќе биде една од општините кои ќе бидат гасифицирани.

Заев од Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите и нов закон за тутун

Макфакс - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ и премиер на РМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг во Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите, кои ќе бидат поделени во три класи, како и нов закон за тутун.

Младите извисени, нема ниту еден проект од Владата реализиран за млади

Курир - 12.10.2017

Но, засега Владата на СДСМ не покажа никаков интерес за младите и за нивните проблеми. Во овие четири и пол месеци од доаѓањето на Заев на премиерската функција не е реализиран ниту еден проект кој би можел да ги подобри условите за живот на младите.

Премиерот Заев најави нов закон и поголеми субвенции за тутунот

Сител - 12.10.2017

Нов закон за тутун најави на синоќешниот предизборен митинг во Прилеп лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Согласно законот, субвенциите ќе се зголемат и наместо 60 денари како сега, ќе изнесуваат 70 или 80 денари, зависно од класата.

Заев: Лага е дека ќе го продадам името, немам сметки во Белизе како други политичари

Фактор - 12.10.2017

Зоран Заев, предводникот на СДСМ, во последните денови од изборната кампања се повеќе говори за генералните политики отколку за локалните проблеми, па овој пат на митингот во Прилеп вети дека може да се реши спорот за името, а притоа да се сочува ...

Заев: Ќе го гасифицираме Штип, имаме мерки и да ги задржиме младите...

Н.Македонија - 12.10.2017

Заев: Ќе го гасифицираме Штип, имаме мерки и да ги задржиме младите Ќе направиме се за да се гордееме со нашиот Штип. Одлуката е едноставна, за два дена рано наутро, дотерани, гордо со исправено чело на гласачките места.

Заев од Пробиштип: Целокупниот капацитет го ставаме на располагање на граѓаните

Слободен Печат - 12.10.2017

И за законот за стечајците и за законот за рударите, целиот овој период соработувавме заедно со сегашниот кандидат и идниот градоначалник на Пробиштип на кој што сум му благодарен, заради тоа што веруваше.

(ВИДЕО) Заев: Гасификацијата на Кратово е важна за развојот на индустријата, за нови работи места и за заштеда на ...

А1 On - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше со граѓаните на Кратово. Пред жителите на Кратово, Заев порача дека советничката листа и кандидатот за градоначалник на Кратово, Љупчо Бојаџиев имаат поддршка од него, и ќе има поддршка од Владата и од ...

(ВИДЕО) Гелова Стојанова: Кога Заев вели дека Македонија ќе ја направи како Струмица, тоа значи дека ќе цвета ...

Локално - 12.10.2017

Кога кандидатите за градоначалници од редовите на СДС говорат за гасификација на општините, тие говорат за гасификација која ќе функционира по системот воспоставен во Струмица. Во градот каде Зоран Заев ја спроведе гасификацијата, граѓаните плаќаат ...

Заев од Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите и нов закон за тутун

Точка - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ и премиер на РМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг во Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите, кои ќе бидат поделени во три класи, како и нов закон за тутун.

Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

А1 On - 11.10.2017

Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди ...

Владата не реализирала ниту еден проект за младите

Република - 12.10.2017

По преземањето на власта, Зоран Заев и СДСМ ги извисија младите иако во предизборната кампања им ветуваа мед и млеко. Но, засега Владата на СДСМ не покажа никаков интерес за младите и за нивните проблеми.

Заев: Ќе го решиме спорот за името и ќе останеме горди Македонци

Фокус - 11.10.2017

Доста беше лажен патриотизам, Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп Зоран Заев, лидер на СДСМ. Како што истакна тој, Македонија ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат ...

Заев: Да изградиме европско Крушево во европска Македонија

Алфа - 11.10.2017

Развој на инфраструктурата, задржување на младите, поддршка за занаетчиството и поврзување со селата, најави лидерот на СДСМ Зоран Заев од вечерашниот предизборен митинг во Крушево. Развој на инфраструктурата, задржување на младите, поддршка за ...

Заев од Долнени: Колку повеќе ги враќаме парите назад, толку повеќе граѓаните ќе си ги плаќаат давачките

А1 On - 11.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска имаше средба со жителите на Општина Долнени и населеното местото Дебрешта. Пред жителите од овој крај Заев рече дека со чесна и одговорна политика има пари за се.

(ВИДЕО) Заев: Крушево кај ти се младите? Приклучете се, режимот завршува – носиме живот за сите

А1 On - 11.10.2017

Крушево кај ти се младите, кај ти е детскиот џагор, кај се кројачите, казанџиите, локумџиите. Режимот завршува во Крушево, приклучете се, носиме живот за сите, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Крушево.

Заев: Крушево, кај ти се младите? Ви ветувам, правда ќе има во Македонија (ВИДЕО)

Стандард - 11.10.2017

„Крушево кај ти се младите, кај ти е детскиот џагор, кај се кројачите, казанџиите, локумџиите. Режимот завршува во Крушево, приклучете се, носиме живот за сите“, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Крушево.

Заев – Струмица ќе биде модерен град, Груевски – Размислуваме 10 години однапред, Ахмети – ветеното ќе се исполни

А1 On - 11.10.2017

Партиските лидери и кандидатите за градоначалници на синоќешните митинзи упатија различни пораки до граѓаните, со цел да ја добијат нивната доверба на локалните избори на 15 октомври. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот во Струмица најави ...

Премиерот Заев најави нов закон и поголеми субвенции за тутунот

Вечер - 12.10.2017

Нов закон за тутун најави на синоќешниот предизборен митинг во Прилеп лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Согласно законот, субвенциите ќе се зголемат и наместо 60 денари како сега, ќе изнесуваат 70 или 80 денари, зависно од класата.

Власта без одговорност за смртноста кај новороденчињата

Нетпрес - 11.10.2017

Низата трагедии што ја потресоа македонската јавност со големата смртност на новороденчиња, не предизвикаа чувство на одговроност кај Владата и премиерот Зоран Заев кој води кампања пред локалните избори, а неговите министри ја одбегнуваат ...

Заев: Струмица ќе биде модерен град поврзан со светот

Слободен Печат - 11.10.2017

Карванот на коалицијата „За живот во Македонија“ вечерва оддржа митинг во Струмица на кој лидерот на СДСМ Зоран Заев најави отворање на посебна паралелна сообраќајна лента на Валандовско брдо, каде во иднина ќе има целосно двојно насочен сообраќај ...

Заев: Конче ќе го поврземе со Струмица и Валандово, субвенциите ќе растат

Слободен Печат - 11.10.2017

Го враќаме животот во Македонија, но цело ќе биде се кога ќе се случи животот во сите општини во Македонија. Конче лани во декември победи, овој пат очекувам работата да се заврши во првиот круг, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев, на денешната ...

Заев од Радовиш: Нашата Македонија отвори ново поглавје, ајде да ги завршиме промените!

Слободен Печат - 11.10.2017

На синоќешниот митинг на СДСМ и коалицијата во Радовиш, претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги повика граѓаните да ги заокружат промените и да ја дозавршат работата до крај за секаде да се почувствуваат промените. „Македонија отвори ново поглавје.

(ВИДЕО) Заев од Пробиштип: Најголема болка е празнењето на Македонија и заминувањето на младите

Либертас - 12.10.2017

Се што постои како капацитет, ресурс и памет ќе биде ставено на располагање на граѓаните на Македонија, вклучително на граѓаните на Пробиштип. Владата има смисла од постоење само заради вас граѓаните.

Заев: Кратово ќе биде гасифицирано, ќе се отворат нови работни места

+инфо - 12.10.2017

Јас ја гасифицирав Струмица. Овде тоа е многу возможна мисија, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше со граѓаните на Кратово. Пред жителите на Кратово претседателот Заев порача дека советничката листа ...

Заев од Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите и нов закон за тутун

Sky - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ и премиер на РМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг во Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите, кои ќе бидат поделени во три класи, како и нов закон за тутун.

Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

Локално - 11.10.2017

Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди ...

Заев: Да изградиме европско Крушево во европска Македонија

Вечер - 11.10.2017

Развој на инфраструктурата, задржување на младите, поддршка за занаетчиството и поврзување со селата, најави лидерот на СДСМ Зоран Заев од вечерашниот предизборен митинг во Крушево. Развој на инфраструктурата, задржување на младите, поддршка за ...

Заев вечерва објави нова мерка која ги израдува македонските граѓани!

Sky - 11.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска имаше средба со жителите на Општина Долнени и населеното местото Дебрешта.Пред жителите од овој крај Заев рече дека со чесна и одговорна политика има пари за се.

Заев: Крушево кај ти се младите? Приклучете се, режимот завршува – носиме живот за сите

Локално - 11.10.2017

Крушево кај ти се младите, кај ти е детскиот џагор, кај се кројачите, казанџиите, локумџиите. Режимот завршува во Крушево, приклучете се, носиме живот за сите, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Крушево.

Поенти од митинзи: Заев – Струмица ќе биде модерен град, Груевски – Размислуваме 10 години однапред, Ахмети – ветеното ...

Локално - 11.10.2017

– Партиските лидери и кандидатите за градоначалници на синоќешните митинзи упатија различни пораки до граѓаните, со цел да ја добијат нивната доверба на локалните избори на 15 октомври. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот во Струмица најави ...

Премиерот Заев најави нов закон и поголеми субвенции за тутунот

А1 On - 12.10.2017

Нов закон за тутун најави на синоќешниот предизборен митинг во Прилеп лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Согласно законот, субвенциите ќе се зголемат и наместо 60 денари како сега, ќе изнесуваат 70 или 80 денари, зависно од класата.

Смрт наместо живот: Никој не одговара за тоа што умираат бебиња

Курир - 12.10.2017

Црн биланс ги одбележува случувањата во македонското здравство изминативе неколку месеци. Умираат бебиња и деца во клиниките ширум Македонија, а Заев си тера кампања за да придобие гласачи за своите кандидати за градоначалници.

Заев од Радовиш: Груевски е навистина минато свршено време

Макфакс - 11.10.2017

На синоќешниот митинг на СДСМ и коалицијата во Радовиш, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека Никола Груевски е веќе минато и дека веќе никогаш нема да се врати на власт. „Македонија отвори ново поглавје.

Заев: Ќе го гасифицираме Штип, имаме мерки и да ги задржиме младите

Вечер - 12.10.2017

Ќе направиме се за да се гордееме со нашиот Штип. Одлуката е едноставна, за два дена рано наутро, дотерани, гордо со исправено чело на гласачките места. Јасна е одлуката овде во Штип. Немојте штипјани да ја пропуштите оваа шанса, таа шанса е ...

Заев: Целокупниот капацитет го ставаме на располагање на граѓаните

Вечер - 12.10.2017

Законот за стечајните работници го донесовме, а почна подготовката за законот за рударите поради тоа што е навистина важен за Пробиштип, истакна вечерва лидерот на СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија" Зоран Заев од митингот во Пробиштип.

Заев: Кратово ќе биде гасифицирано, ќе се отворат нови работни места

Слободен Печат - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше со граѓаните на Кратово. Пред жителите на Кратово претседателот Заев порача дека советничката листа и кандидатот за градоначалник на Кратово, Љупчо Бојаџиев имаат поддршка од него, и ќе има поддршка од ...

Заев од Прилеп: Поголеми субвенции за тутунопроизводителите

ТВ21 - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ и премиер на РМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг во Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите, кои ќе бидат поделени во три класи, како и нов закон за тутун.

Заев: Ќе обезбeдиме поголеми приходи и примања од тутунот, секој да придонесе во доменот на можностите!

iPortal - 12.10.2017

Дел од обраќање, Зоран Заев, претседател на СДСМ Прилеп, 12.10.2017 Ајде овде од Прилеп да го распламтиме огнот на слободата, по сите села и градови, ширум цела Македонија. Прилеп сака промени, затоа Прилеп се прилепува на слободата, Прилеп се ...

Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

+инфо - 11.10.2017

Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди Македонци. Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ ...