TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Датумот на раѓање открива какви секс фантазии имате

Хитпортал - 20.03.2017

Датумот на раѓање влијае на вашиот интимен живот, па според хороскопот може да се открие какви сексуални фантазии има секој хороскопски знак. Погледнете каква фантазија има вашиот партнер: Адреналинот е тоа што луѓето во овој знак го сакаат во секој ...

Збунувачки: Најбаналната причина поради која мажите сакаат секс без кондом

Exclusive.mk - 20.03.2017

Новите истражувања покажуваат дека убавината и привлечноста на жената се поврзани со желбата за секс без кондом.Доколку мажите сметаат дека жената е привлечна, тие сакаат незаштитен сексуален однос. Барем така велат најновите научни истражувања.

Кој е клучот за добар секс

Вечер - 19.03.2017

Веб страницата YourTango во соработка со Дурекс спровела истражување за тоа кој е клучот на добриот секс. Имено, дури 96% од испитаниците велат дека сексот е најдобар со личноста со која сте емотивно поврзани.

Кој хороскопски знак ќе има најмногу с*кс во 2017?

Република - 19.03.2017

Секој знак има свој препознатлив стил на заведување и начин на кој ги привлекува останатите. Кој ќе „падне“ на тој ваш стил во 2017-та и колку секс авантури ќе ви донесе? Овен Креветот нема да биде ваше омилено место за секс оваа година.

Како да си ја зголемите желбата за секс и задоволство?

Exclusive.mk - 19.03.2017

Се прашувате каде е вашето либидо и зошто толку ретко посакувате да имате секс? Не сте сами, милиони жени низ светот поминуваат низ истото, прашувајќи се дали повторно ќе ја доживеат страста и желбата за секс како порано.

Кој хороскопски знак ќе има најмногу сeкс во 2017?

Вистина.мк - 20.03.2017

Секој знак има свој препознатлив стил на заведување и начин на кој ги привлекува останатите. Кој ќе „падне“ на тој ваш стил во 2017-та и колку секс авантури ќе ви донесе? Овен Креветот нема да биде ваше омилено место за секс оваа година.