TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тајната на очилата на Меланија Трамп: На никој не му е јасно - зошти ги носи и ноќе?

Exclusive.mk - 06.10.2017

По враќањето од Лас Вегас, каде што беше во посета на преживеаните од терористичкиот напад, Меланија Трамп од хиликоптерот излезе со очила за сонце иако беше мрак. Меланија претходно беше критикувана за облеката која ја носеше кога ги посети луѓето ...

Меланија Трамп уште еднаш покажала како треба да изгледа првата дама на САД

Пулс24 - 06.10.2017

Уште еден политички состанок се оддржа во Белата куќа во Вашингтон, каде претседателот на САД, Доналд Трамп заедно со својата сопруга, првата дама на САД, Меланија Трамп го пречекаа премиерот на Тајланд, Прајут Чан о Ча и неговата сопруга.

Меланија Трамп повторно мета на критики за стилскиот избор

Фемина - 05.10.2017

Меланија Трамп има верни обожаватели, но и неуморни критичари. Првата дама на САД повторно стана мета на негативни коментари поради нејзиниот стајлинг. Пред еден месец, кога се упатуваше кон Тексас за да ги посети настраданите од ураганот Харви, ...

Меланија Трамп во високи потпетици на посета кај настраданите во Порторико

Локално - 05.10.2017

Првата дама на Соединетите Американски Држави, 47-годишната Меланија Трамп, не обрнува внимание на критиката во медиумите и социјалните мрежи за тоа како се облекува. Таа тргна, заедно со нејзиниот сопруг Доналд Трамп за Порторико, каде што ...

Меланија Трамп повторно мета на критики за стилскиот избор

Орбис - 05.10.2017

Меланија Трамп има верни обожаватели, но и неуморни критичари. Првата дама на САД повторно стана мета на негативни коментари поради нејзиниот стајлинг. Пред еден месец, кога се упатуваше кон Тексас за да ги посети настраданите од ураганот Харви, ...