TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марк Гасол: Оваа генерација е гладна за уште успеси!

Gol.mk - 14.09.2017

Кошаркарската селекција на Шпанија неочекувано лесно успеа да се пласира во полуфиналето на Евробаскетот. „Црвената фурија“ во четвртфиналето славеше убедлива победа над Германија 84-72, а најдобар поединец во тимот беше ѕвездата на Мемфис Гризлис, ...

Србија последен патник во полуфиналето на Евробаскетот

МКД - 13.09.2017

Србија предводена од Богдан Богдановиќ стигна до убедлива победа над Италија од 67-83 и обезбеди дуел со Русија во полуфиналето на Евробаскетот Познат е последниот патник во полуфиналето на Евробаскетот, Србија се пласираше помеѓу четирите најдобри ...

Србите го фатија „последниот воз“ за полуфинале на Евробаскетот

Екипа - 13.09.2017

Репрезентацијата на Србија ќе биде противникот на Русија во полуфиналето од Евробаскетот, откако избраниците на Ѓорѓевиќ ја елиминираа Италија со резултат од 83-67. улогата на фаворити ја оправда српскиот состав, па така второ натпреварување по ред ...

Србија ги комплетираше полуфиналистите на Евробаскетот

Спортклуб - 13.09.2017

Кошаркарите на Србија се последните патници во полуфиналето на Европското првенство во кошарка. Тие обезбедија место меѓу најдобрата четворка откако вечерва ја совладаа Италија со 83:67. Италијанците добро го отворија натреварот беа добар противник, ...

Богдановиќ ја презеде одговорноста и ја однесе Србија во полуфинале

Sport 1 - 13.09.2017

Репрезентацијата на Србија е последниот патник во полуфиналето на овогодинешниот Евробаскет, откако во четвртфиналниот дуел против Италија славеше со убедливи 83-67. Конечниот резултат не е вистински одраз на случувањата на теренот во текот на сите ...

Нова пресметка на Србија и Русија, овојпат во полуфиналето на ЕП...

Н.Македонија - 13.09.2017

Нова пресметка на Србија и Русија, овојпат во полуфиналето на ЕП Репрезентациите на Србија и на Русија обезбедија пласман во полуфиналето на Европското првенство (ЕП) во кошарка, чија завршница се игра во Истанбул.

Србија последен патник во полуфиналето на ЕП 2017

Стандард - 13.09.2017

Србија е последниот полуфиналист на ЕП 2017. Тоа стана факт по победата над Италија со 83:67 во последната четвртфинална средба која се одигра во Истанбул, и на тој начин нашиот северен сосед си загарантираа дуел со Русија во спор за место во ...

Србија си закажа полуфинале со руските браќа

Вечер - 13.09.2017

Репрезентацијата на Србија ќе биде противникот на Русија во полуфиналето од Евробаскетот, откако избраниците на Ѓорѓевиќ ја совладаа Италија со 83:67 и ја оправдаа фаворитската улога Популарните „Орли“ разликата ја направија во втората четвртина ...

Денеска еден извесен и еден неизвесен дуел на ЕП?...

Н.Македонија - 13.09.2017

Денеска за пласман во полуфиналето на кошаркарското ЕП ќе играат Србија - Италија и Грција - Русија, а вчера се сретнаа Шпанија - Германија и Словенија - Летонија По вчерашните два, денеска на програмата се уште два дуели од четврт-финалето на ...

ЕП Кошарка: Денеска уште две 1/4 финални пресметки

Сител - 13.09.2017

Откако селекциите на Шпанија и Словенија ја формираа првата полуфинална двојка на ЕП во кошарка попладнево ќе биде позната и втората двојка откако ќе се одиграат четвртфиналните дуели помеѓу селекциите на Грција и Русија (17.45ч), односно Италија и ...

Шпанија горда на По Гасол: Тој ја започна шампионската ера и ја потврдува од натпревар во натпревар

Дерби - 13.09.2017

„Црвената фурија“ успеа да ја совлада Германија со 84:72 во натпревар кој беше израмнет во првиот дел (33:34), но во третиот и четвртиот период фаворитот го оправда приматот и Шпанија рутински се одлепи и без проблеми до крајот, го потврди триумфот ...

Шпанија и Словенија во полуфиналето на Евробаскет

Алфа - 12.09.2017

Денеска се одиграа првите четврт-финални натпревари на Европското првенство во кошарка. Фаворизираната Шпанија долго време го кршеше отпорот на Германија, но по одличната игра во третиот период Црвената фурија успеа да обезбеди предност за конечен ...

Шпанија горда на По Гасол: Тој ја започна шампионската ера и ја потврдува од натпревар во натпревар

Точка - 13.09.2017

„Црвената фурија“ успеа да ја совлада Германија со 84:72 во натпревар кој беше израмнет во првиот дел (33:34), но во третиот и четвртиот период фаворитот го оправда приматот и Шпанија рутински се одлепи и без проблеми до крајот, го потврди триумфот ...

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

А1 On - 12.09.2017

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72. Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20 и 19:19.

Еврошампионатот го има првиот полуфиналист: Шпанија прва во најдобрата четворка

Спортски - 12.09.2017

Шпанија славеше со 84:72 над Германија во рамки на четвртфиналниот дуел на Европското првенство. Третата четвртина беше пресудна за одлука на првиот полуфиналист, откако во првото полувреме Германија беше достоен противник.

ЕП во кошарка: Шпанија прва до полуфинале

Нова ТВ - 12.09.2017

Репрезентацијата на Шпанија е првата што се проби до Фајналфор викендот на Европското кошаркарско првенство. „Фуријата“ во четврт-финалето ја совлада Германија со 84:72 (по четвртини: 16:19, 18:14, 31:20, 19:19) и за учество во мечот за титулата го ...

Шпанија е во полуфинале, Германците без одговор за браќата Гасол

Екипа - 12.09.2017

Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017, откако бранителот на трофејот славеше на дуелот со Германија со резултат 84-72. Германците се покажаа како незгоден ривал во првите 25 минути од полуфиналето, за потоа „фуријата“ да ги збрише за ...

Шпанија е прв полуфиналист на Евробаскетот

МКД - 12.09.2017

Шпанија ја оправда улогата на фаворит и со 84:72 ја победи Шпанија во првиот четвртфинален натпревар на Европското првенство. Германија едно полувреме рамноправно се носеше со Шпанија која со одлична игра во третата четвртина го реши победникот.

Германскиот селектор: На Шпанците потребни им се две минути да ве победат!

Gol.mk - 12.09.2017

Две и пол четвртини германската репрезентација достоинствено парираше против фаворизираната Шпанија во четвртфиналето на Евробаскетот во Истанбул, но потоа настапи период на инвидуална класа на „фуријата“, која навидум изедначен натпревар го ...

Браќата Гасол ја турнаа Германија во 1/4 финалето – Шпанија во полуфинале на Евробаскетот

Спортклуб - 12.09.2017

Кошаркарите на Шпанија во дуелот против Германија, славеа убедливо со 84:72, и се пласираа во големото полуфинале од Евробаскетот. Во првиот четвртфинален меч силите ги одмерија Шпанија и Германија, а актуелниот европски шампион дојде до очекуваната ...

Може ли Германија до скалпот на европскиот шампион?

Екипа - 12.09.2017

Четвртфиналната програма на Евробаскет 2017 стартува со пресметката меѓу Германија и бранителот на трофејот Шпанија, меч што ќе стартува во 17.45 часот. Германците остварија одличен успех со победата над Франција и обезбедија место во Топ 8, но ...

Вонсериските браќа Гасол раскрстија со Германија, Шпанците се први полуфиналисти

Gol.mk - 12.09.2017

Според очекувањата, репрезентацијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскетот, откако попладнево во Истанбул ја совлада две четвртини рамноправната Германија со 72-84. Германците многу подобро го почнаа мечот и поведоа со 7-0.

Германија без одговор за Гасол и Гасол!

SportMedia - 12.09.2017

Денис Шредер го исполни ветувањето. Дека браќата Гасол се навистина добри играчи, големи кошаркари, но Германија нема да се предаде во дуелот со фаворитот Шпанија. Така и беше во првото полувреме од првото четвртфинале на Евробаскетот во Истанбул.

Браќата Гасол се легенди

SportMedia - 12.09.2017

Го направија, се чини, најголемото изненадување во досегашниот дел од шампионатот. Беа подобри од актуелниот бронзен тим од минатото ЕП, Франција, а сега ги чека уште потешка задача - да играат против златната Шпанија.

(Видео) Евробаскет: Германија без решение за Марк Гасол, Шпанија прв полуфиналист

Макфакс - 12.09.2017

Шпанија е првата репрезентација што избори пласман во полуфиналето на 40. Европско првенство во кошарка. Актуелните шампиони во четврт-финалето ја победија Германија 84:72 (19:16, 14:18, 20:31, 19:19).

Марк Гасол постигна 16 поени за четири минути и сам им пресуди на Германците!

Sport 1 - 12.09.2017

Кошаркарите на Шпанија се првите полуфиналисти на Европското првенство (ЕП) во Истанбул, откако денеска, далеку потешко од очекувањата, ја совладаа Германија (84-72) најмногу поради брилијантната игра на Марк Гасол.

Евробаскет: Браќата Гасол пресилни за Германија, Шпанија во полуфинале

Кајгана - 12.09.2017

Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017, откако во мечот кој заврши предмалку ја совлада репрезентацијата на Германија со резултат 84:72. Фуриозната трета четвртина беше пресудна за Шпанија, која стигна до своето десетто последователно ...

Италијанците добиваат дневници од по 200 евра за настапот на Евробаскетот

Sport 1 - 12.09.2017

Репрезентативците на Италија добиваат финански надомест за настапот на Евробаскетот, пренесуваат тамошните медиуми. Италијанците, кои во четвртфиналето на Европското првенство играат против Србија во Истанбул, заработуваат пари од настапите во ...

Шпанија ја нанижа и Германија за место во полуфиналето на ЕП

Дерби - 12.09.2017

Шпанија ја оствари и седмата победа по ред на Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул, со што стана и првиот полуфиналист на ова натпреварување. „Црвената фурија“ вечерва ја совлада Германија со 84:72 во натпревар кој ...

Италијанците добиваат дневници за настап на Евробаскетот

Макфакс - 12.09.2017

Репрезентативците на Италија добиваат финансиски надомест за настапот на Евробаскетот, пренесува „Газета дело Спорт“. Италијанскиот кошаркарски сојуз на репрезентативците им исплаќа дневници, а играчите се поделени во три категории, односно висината ...

Започнуваат четвртфиналните дуели од Европското првенство

Дерби - 12.09.2017

Денеска и утре започнуваат четвртфиналите натпревари од Европското кошаркарско првенство во Истанбул, Турција. Денес ќе играат двете непоразени репрезентации од Европското првенство, селекцијата на Шпанија и селекцијата на Словенија.

Браќата Гасол ја испратија Шпанија во полуфиналето на Евробаскет

Стандард - 12.09.2017

Шпанија е во полуфиналето на Евробаскет по десетти пат. Европските шампиони имаа потешкотии со високо мотивираниот тим на Германија, но на крајот успеаја да покажат што знаат во четвртфинале и да ја продолжат одбраната на својата титула по 84:72 ...

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

А1 On - 12.09.2017

Во Истабнул, Турција за денеска и утре е предвидено да се одиграат натпреварите од четвртфиналето на Европското кошаркарско првенство. Денеска ќе настапат единствените непоразени во досегашниот тек на Евробаскетот, бранителот на трофејот Шпанија и ...

Еуробаскет 2017: Стартува 1/4 финалето

Сител - 12.09.2017

На Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул, денеска и утре на програмата се натпреварите од четвртфиналето. Денеска: 17:45 часот Германија – Шпанија 20:30 часот Словенија – Летонија.

Шпанија ја сопре германската машинерија за полуфинале

Вечер - 12.09.2017

Репрезентацијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Европското кошаркарско првенство, откако бранителот на трофејот славеше на дуелот против Германија со 84:72 Германците уште еднаш се покажаа како незгоден ривал во првите 25 минути од ...

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

Канал5 - 12.09.2017

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72. Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20 и 19:19.

ЕП во кошарка: Шпанија прва до полуфинале

Република - 12.09.2017

Репрезентацијата на Шпанија е првата што се проби до Фајналфор викендот на Европското кошаркарско првенство. „Фуријата“ во четврт-финалето ја совлада Германија со 84:72 (по четвртини: 16:19, 18:14, 31:20, 19:19) и учество во мечот за титулата го ...

Шпанија прв полуфиналист на ЕП во кошарка...

Н.Македонија - 12.09.2017

Шпанија прв полуфиналист на ЕП во кошарка Шпанија ја оствари и седмата победа по ред на Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул, со што стана и првиот полуфиналист на ова натпреварување.

Италијанците добиваат дневници за настап на Евробаскетот

Кајгана - 12.09.2017

Репрезентативците на Италија добиваат финансиски надомест за настап на Евробаскетот, пренесува „Газета дело Спорт“. Италијанскиот кошаркарски сојуз на репрезентативците им исплаќа дневници, а играчите се поделени во три категории, односно висината ...

Започнуваат четвртфиналните дуели од Европското првенство

Точка - 12.09.2017

Денеска и утре започнуваат четвртфиналите натпревари од Европското кошаркарско првенство во Истанбул, Турција. Денес ќе играат двете непоразени репрезентации од Европското првенство, селекцијата на Шпанија и селекцијата на Словенија.

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

Канал5 - 12.09.2017

Во Истабнул, Турција за денеска и утре е предвидено да се одиграат натпреварите од четвртфиналето на Европското кошаркарско првенство. Денеска ќе настапат единствените непоразени во досегашниот тек на Евробаскетот, бранителот на трофејот Шпанија и ...

Започнува четвртфиналето на Евробаскет 2017

Република - 12.09.2017

На Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул, денеска и утре на програмата се натпреварите од четвртфиналето. Денеска: 17:45 часот Германија – Шпанија 20:30 часот Словенија – Летонија.

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

+инфо - 12.09.2017

На програмата утре се четвртфиналните натпревари: Грција - Русија и Италија - Србија Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72.

Италијанците добиваат дневници за настап на Евробаскетот

Точка - 12.09.2017

Репрезентативците на Италија добиваат финансиски надомест за настапот на Евробаскетот, пренесува „Газета дело Спорт“. Италијанскиот кошаркарски сојуз на репрезентативците им исплаќа дневници, а играчите се поделени во три категории, односно висината ...

Започнуваат четвртфиналните дуели од Европското првенство

iPortal - 12.09.2017

Денеска и утре започнуваат четвртфиналите натпревари од Европското кошаркарско првенство во Истанбул, Турција. Денес ќе играат двете непоразени репрезентации од Европското првенство, селекцијата на Шпанија и селекцијата на Словенија.

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

Телевизија Нова - 12.09.2017

Во Истабнул, Турција за денеска и утре е предвидено да се одиграат натпреварите од четвртфиналето на Европското кошаркарско првенство. Денеска ќе настапат единствените непоразени во досегашниот тек на Евробаскетот, бранителот на трофејот Шпанија и ...

Евробаскет 2017: Шпанија во полуфинале

Сител - 12.09.2017

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72. Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20 и 19:19.

Кошаркарите на Италија добиваат дневници за настапот на Евробаскетот!

Вечер - 12.09.2017

Кошаркарите на репрезентацијата на Италија добиваат финансиски надомест за настапот на Евробаскетот, пренесува „Газета дело Спорт". Италијанскиот кошаркарски сојуз на репрезентативците им исплаќа дневници, а играчите се поделени во три категории, ...

Почнува четвртфиналната фаза на Евробаскет 2017

+инфо - 12.09.2017

Денеска ќе настапат единствените непоразени во досегашниот тек на Евробаскетот, бранителот на трофејот Шпанија и селекцијата на Словенија. Во Истабнул, Турција за денеска и утре е предвидено да се одиграат натпреварите од четвртфиналето на ...

Евробаскет 2017: Шпанија во полуфинале

Sport M - 13.09.2017

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72. Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20 и 19:19.