TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија е за соработка со Русија, но нема алтернатива за ЕУ и НАТО

Р.С.Европа - 10.11.2017

Премиерот Зоран Заев вели дека тој и владата остануваат на ставот дека стратегиската цел на Македонија се ЕУ и НАТО, но дека сакаат унапредување на односите со Русија. Овој коментар следува откако официјална Москва вчера сериозно реагираше на ...

Македонско – руска „хорор приказна“ како покритие за влез во НАТО

Алфа - 10.11.2017

Македонската влада, свесно или не, ги заострува односите со Руската Федерација. Ова е ставот на експертската јавност по неколкуте невнимателни изјави во последниот период. Македонската влада, свесно или не, ги заострува односите со Руската ...

Кој го „убива“ Зоран Заев?

Фактор - 10.11.2017

Како и што можеше да се очекува не помина ни една недела, а од официјална Москва стигна одговор на она што нашиот премиер Зоран Заев го искажа во интервјуто за радиото „Антена М“ во Подгорица.

Реакција на Владата: Заев укажувањата за ликвидација не ги доведе во каква било релација со Русија

МКД - 09.11.2017

Во интервјуто за црногорскиот медиум, претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, во ниту еден момент не ги доведува укажувањата за ликвидација кон него во каква било релација со Руската Федерација, реагира македонската Влада на ...

Руска амбасада: Тврдењата на Заев за негова наводна ликвидација од Русија штетат на односите меѓу двете земји

24 Вести - 09.11.2017

Руската амбасада во Скопје го обвини премиерот Заев дека во интервјуот за црногорското радио Антена м посочил на Русија кога рекол дека му се спрема атентат. Денеска преку соопштение од амбсадата велат тврдењата на Заев биле неосновани недозволиви .

Захарова: Изјавите на Заев се обид за самореклама

А1 On - 09.11.2017

Изјавите на премиерот на Македонија, Зоран Заев дека Русија приготвува негова ликвидација се неосновани инсинуации и обид за самореклама, изјави портпаролката на руското МНР, Марија Загарова.

Захарова: Заев инсинуира и штети на билатералните односи

Алфа - 09.11.2017

За Русија изјавата на Македонскиот премиер со која се најавува одговор на Москва на македонскиот влез во НАТО е штетна. За Русија изјавата на Македонскиот премиер со која се најавува одговор на Москва на македонскиот влез во НАТО е штетна.

Захарова: Изјавата на Заев за негова ликвидација е само обид за самореклама

Newsroom - 09.11.2017

Изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев дека Русија наводно подготвувала негова ликвидација се неосновани инсинуации и обид за самореклама, изјави Марија Захарова, портпаролка на руското Министерство за надворешни работи.

Захарова: Обвинувањата на Заев се „неосновани инсинуации и манијакални конструкции“

Стандард - 09.11.2017

Портпаролката на Руското министерството за надворешни работи, Марија Захарова денеска на редовниот брифинг со новинари соопшти дека изјавите на премиерот на Македонија, Зоран Заев за црногорското радио „Антена М“ дека се поготвува негова ликвидација ...

ЗАХАРОВА ЗА ИЗЈАВИТЕ НА ЗАЕВ: Tоа e манична конструкција и обид за саможртвувачка реклама

Фактор - 09.11.2017

Марија Захарова, портпаролка на Министерството за надворешни работи на Русија денеска рече дека изјавите на македонскиот премиер Зоран Заев дека наводно Русија подготвува негова ликвидација се неосновани инсинуации и обид за самореклама.

Москва: Изјавите на Заев се манијакални конструкции и обид за себепромоција

Мета - 09.11.2017

Oбидот Русија да се претстави како вмешана во обиди за ликвидација на Зоран Заев е неоснован и штети на односите меѓу двете земји, се вели во реакцијата на амбасадата на Руската Федерација во Македонија на делот од интервјуто на македонскиот премиер ...

Руско МНР: Заев сака да се претстави како жртва

Телевизија Нова - 09.11.2017

Портпаролката на руското МНР, Марија Захарова смета дека изјавите на премиерот Зоран Заев дека Русија му подготвува атентат се неосоновани, сакајќи тој да се претстави како жртва. Според неа, тврдењата на Заев служат прикривање на забрзаното ...

Амбасада на Русија во РМ: Изјавите на Заев нанесуваат штета на повеќегодишната заемна и полезна соработка меѓу двете ...

Маркукуле - 09.11.2017

Изјавите на премиерот на Македонија наидоа на остра реакција од страна на Руската Федерација. Имено, Заев во интервју за црногорското радион „Антена-М“ на 5 ноември. Во соопштението на амбасадата на Руската Федерација се вели дека во Русија секогаш ...

Влада-премиерот Заев не ги доведе укажувањата за ликвидација во релација со Русија

Р.С.Европа - 09.11.2017

Стратешка определба и интерес на Република Македонија e членството во НАТО алијансата и во Европската унија, а во исто време, Владата на Република Македонија е сериозно посветена и кон градење пријателски односи и соработка со Руската Федерација на ...

Реакција на Владата: Заев укажувањата за ликвидација не ги доведе во релација со Русија

Макфакс - 09.11.2017

Заев во ниту еден момент не ги доведе укажувањата за ликвидација кон него, во било каква релација со Руската Федерација, појаснуваат од Владата на Република Македонија, по реакциите на руската амбасада во Скопје, во врска со интервјуто дадено за ...

Захарова: Изјавите на Заев се обид за самореклама

Локално - 09.11.2017

Изјавите на премиерот на Македонија, Зоран Заев дека Русија приготвува негова ликвидација се неосновани инсинуации и обид за самореклама, изјави портпаролката на руското МНР, Марија Захарова.

Захарова: Москва не му спрема атентат на Заев (Видео)

Република - 09.11.2017

За Русија изјавата на Македонскиот премиер со која се најавува одговор на Москва на македонскиот влез во НАТО е штетна. За Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова изјавата на Заев е дел од апсурдните вести кои ...

Руска амбасада: Русија не е вмешана во никакви обиди за „ликвидација“ на Заев

Вечер - 09.11.2017

Руската aмбасада во Скопје ги отфрли како неосновани тврдењата на премиерот Зоран Заев, кој во интервју за црногорското радио „Антена-М“ од 5 ноември оваа година посочил на Руската Федерација за вмешаност во обиди за негова „ликвидација“.

Соопштение на Владата во врска со реакциите на Руската федерација

Канал5 - 09.11.2017

Стратешка определба и интерес на Република Македонија e членството во НАТО алијансата и во Европската унија, се наведува во реакцијата на владата. Во исто време, владата на Република Македонија е сериозно посветена и кон градење пријателски односи и ...

Захарова: Изјавите на Заев се обид за самореклама

Орбис - 09.11.2017

Изјавите на премиерот на Македонија, Зоран Заев дека Русија приготвува негова ликвидација се неосновани инсинуации и обид за самореклама, изјави портпаролката на руското МНР, Марија Захарова.

Руска амбасада: Тврдењата за ликвидација на Заев се недозволиви

А1 On - 09.11.2017

Руската амбасада во Скопје ги отфрли и ги смета за недозволиви тврдењата на премиерот Зоран Заев дека Русија била вмешана во обиди за „ликвидација“ и подготвувала таква акција против него.

Заев во ниту еден момент не ги доведе во врска заканите со атентат со Русија, велат од Владата

Мета - 09.11.2017

Изјавата на премиерот Зоран Заев за црногорискиот медиум се темели на искуствата од регионот и на реакциите на Руската Федерација при зачленувањето на други земји од регионот во НАТО, стои во соопштението на Владата по денешните реакции на Москва на ...

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведува во релација со Русија...

Н.Македонија - 09.11.2017

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведува во релација со Русија Владата на Република Македонија преку соопштение нагласува дека премиерот Зоран Заев во интервјуто за црногорскиот медиум во ниту еден момент не ги доведува ...

Владата: Заев укажувањата за ликвидација не ги доведе во релација со Русија

Вечер - 09.11.2017

Заев во ниту еден момент не ги доведе укажувањата за ликвидација кон него, во било каква релација со Руската Федерација, појаснуваат од Владата на Република Македонија, по реакциите на руската амбасада во Скопје, во врска со интервјуто дадено за ...

Русија: Изјавите на Заев за атентат се покритие за забрзано влегување на Македонија во НАТО

Фокус - 09.11.2017

Портпаролката на руското МНР, Марија Захарова, денеска изјави дека изјавите на премиерот на Македонија, Зоран Заев дека Русија приготвува негова ликвидација се неосновани инсинуации и обид за самореклама.

Се огласи РУСКО МНР во врска со изјавите на ЗАЕВ! Еве што порачуваат оттаму

Sky - 09.11.2017

Москва: Изјавите на Заев се манијакални конструкции и обид за себепромоција Oбидот Русија да се претстави како вмешана во обиди за ликвидација на Зоран Заев е неоснован и штети на односите меѓу двете земји, се вели во реакцијата на амбасадата на ...

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведува во релација со Русија

+инфо - 09.11.2017

Владата истакнува дека е сериозно посветена кон градење пријателски односи и соработка со Руската Федерација на принципиелно демократско ниво. Владата на Република Македонија преку соопштение нагласува дека премиерот Зоран Заев во интервјуто за ...

Захарова: Изјавите на Заев дека Русија подготвува негова ликвидација се самореклама

еМагазин - 09.11.2017

Изјавите на премиерот на Македонија, Зоран Заев дека Русија подготвува негова ликвидација се неосновани инсинуации и обид за самореклама, изјави портпаролката на руското МНР, Марија Захарова.

Москва: Изјавите на Заев се манијакални конструкции и обид за себепромоција

Позитив.мк - 09.11.2017

Oбидот Русија да се претстави како вмешана во обиди за ликвидација на Зоран Заев е неоснован и штети на односите меѓу двете земји, се вели во реакцијата на амбасадата на Руската Федерација во Македонија на делот од интервјуто на македонскиот премиер ...

Влада: Премиерот Заев заканите за атентат никогаш не ги поврза со Русија

Фокус - 09.11.2017

Во интервјуто за црногорскиот медиум, претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, во ниту еден момент не ги доведува укажувањата за ликвидација кон него во каква било релација со Руската Федерација, реагира македонската Влада на ...

Руската амбасада ги отфрла и ги смета за недозволиви тврдењата на за ликвидација на Заев

Орбис - 09.11.2017

Руската амбасада во Скопје ги отфрли и ги смета за недозволиви тврдењата на премиерот Зоран Заев дека Русија била вмешана во обиди за „ликвидација“ и подготвувала таква акција против него.

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведува во релација со Русија

Сител - 09.11.2017

- Владата на Република Македонија преку соопштение нагласува дека премиерот Зоран Заев во интервјуто за црногорскиот медиум во ниту еден момент не ги доведува укажувањата за ликвидација кон него во било каква релација со Руската Федерација.

Амбасадата на Русија реагира на изјавата на Заев

Р.С.Европа - 09.11.2017

Руската aмбасада во Скопје денеска преку соопштение ги отфрли како неосновани и ги смета за недозволиви тврдењата на премиерот Зоран Заев дека, како што пишуваат, Руската Федерација наводно била вмешана во обиди за „ликвидација“ и подготвувала такви ...

Влада: Заев не ги поврза укажувањата за атентат со Русија

Нова ТВ - 09.11.2017

Стратешка определба и интерес на Република Македонија e членството во НАТО алијансата и во Европската унија, а во исто време, Владата на Република Македонија е сериозно посветена и кон градење пријателски односи и соработка со Руската Федерација на ...

Руска амбасада: Русија не е вмешана во никакви обиди за „ликвидација“ на Заев

Макфакс - 09.11.2017

Руската aмбасада во Скопје ги отфрли како неосновани тврдењата на премиерот Зоран Заев кој во интервју за црногорското радио „Антена-М“ од 5 ноември оваа година, посочил на Руската Федерација, за вмешаност во обиди за негова „ликвидација“.

Грабежи во Шпаркасе, Комерцијална, НЛБ: Парите побезбедни под перница отколку во банка?

еМагазин - 06.12.2017

Откако петмина граѓани пријавиле во Министерството за внaтрешни работи дека им недостигаат пари и предмети од сефови што ги изнајмиле во Шпаркасе банка се поставува прашањето колку се сигурни ваквите сефови и воопшто македонските банки ако при тоа ...

Амбасада на Русија: Изјавите на Заев нанесуваат штета на соработка меѓу двете земји

Нетпрес - 09.11.2017

Изјавите на премиерот на Македонија наидоа на остра реакција од страна на Руската Федерација. Имено, Заев во интервју за црногорското радион „Антена-М“ на 5 ноември. Во соопштението на амбасадата на Руската Федерација се вели дека во Русија секогаш ...

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведе во релација со Руската Федерација

А1 On - 09.11.2017

Владата на Република Македонија испрати соопштение во врска со реакциите на Руската Федерација на изјавите на Зоран Заев. „Стратешка определба и интерес на Република Македонија е членството во НАТО алијансата и во Европската унија.

Руската амбасада со реакција за изјавите на Заев: Однесувањето на Заев е недозволиво и за жалење!

Република - 09.11.2017

Изјавите на премиерот на Македонија наидоа на остра реакција од страна на Руската Федерација. Имено, Заев во интервју за црногорското радион „Антена-М“ на 5 ноември. Во соопштението на амбасадата на Руската Федерација се вели дека во Русија секогаш ...

Заев во ниту еден момент не ги доведе во врска заканите со атентат со Русија, велат од Владата

Локално - 09.11.2017

Изјавата на премиерот Зоран Заев за црногорискиот медиум се темели на искуствата од регионот и на реакциите на Руската Федерација при зачленувањето на други земји од регионот во НАТО, стои во соопштението на Владата по вчерашните реакции на Москва ...

ПО ИЗЈАВИТЕ НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЗА АТЕНТАТ: Вечерва се огласи РУСИЈА, еве што порачаа!

Sky - 09.11.2017

Руската aмбасада во Скопје ги отфрли како неосновани тврдењата на премиерот Зоран Заев, кој во интервју за црногорското радио „Антена-М“ од 5 ноември оваа година посочил на Руската Федерација за вмешаност во обиди за негова „ликвидација“.

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација Заев не ги доведе во релација со Руската Федерација

Орбис - 09.11.2017

Владата на Република Македонија испрати соопштение во врска со реакциите на Руската Федерација на изјавите на Зоран Заев. „Стратешка определба и интерес на Република Македонија е членството во НАТО алијансата и во Европската унија.

Руска амбасада: Русија не е вмешана во никакви обиди за „ликвидација“ на Заев

Точка - 09.11.2017

Руската aмбасада во Скопје ги отфрли како неосновани тврдењата на премиерот Зоран Заев, кој во интервју за црногорското радио „Антена-М“ од 5 ноември оваа година посочил на Руската Федерација за вмешаност во обиди за негова „ликвидација“.

ВЛАДАТА РЕАГИРА: Заев не ги доведе укажувањата за ликвидација во релација со Русија

Sky - 09.11.2017

-Стратешка определба и интерес на Република Македонија e членството во НАТО алијансата и во Европската унија. Во исто време, Владата на Република Македонија е сериозно посветена и кон градење пријателски односи и соработка со Руската Федерација на ...

Руската амбасада со реакција на интервјуто на премиерот Заев за црногорското радио „Антена-М“

Кумановски м. - 09.11.2017

loading... Руската Амбасада во Скопје денеска преку соопштение ги отфрли како неосновани и ги смета за недозволиви тврдењата на премиерот Зоран Заев дека Руската Федерација наводно била вмешана во обиди за „ликвидација“ и подготвувала такви акции ...

Заев во ниту еден момент не ги доведе во врска заканите со атентат со Русија, велат од Владата

Позитив.мк - 10.11.2017

Изјавата на премиерот Зоран Заев за црногорискиот медиум се темели на искуствата од регионот и на реакциите на Руската Федерација при зачленувањето на други земји од регионот во НАТО, стои во соопштението на Владата по вчерашната реакции на Москва ...

Влада: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведува во релација со Русија

Стандард - 09.11.2017

Владата на Република Македонија преку соопштение нагласува дека премиерот Зоран Заев во интервјуто за црногорскиот медиум во ниту еден момент не ги доведува укажувањата за ликвидација кон него во било каква релација со Руската Федерација.

Москва: Изјавите на Заев, ваквите тврдења се неосновани и ги сметаме за недозволиви

Локално - 10.11.2017

Oбидот Русија да се претстави како вмешана во обиди за ликвидација на Зоран Заев е неоснован и штети на односите меѓу двете земји, се вели во реакцијата на амбасадата на Руската Федерација во Македонија на делот од интервјуто на македонскиот премиер ...

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведува во релација со Русија

Либертас - 09.11.2017

Владата на Република Македонија преку соопштение нагласува дека премиерот Зоран Заев во интервјуто за црногорскиот медиум во ниту еден момент не ги доведува укажувањата за ликвидација кон него во било каква релација со Руската Федерација.

Руска амбасада: Изјавите на Заев ја уриваат довербата меѓу двете земји

AKO - 11.11.2017

Со зачуденост и загриженост истакнуваме дека во интервјуто на господин Зоран Заев за црногорското радио ,,Антена-М, од 5 ноември, во контекстот на минатогодишните настани во Црна Гора, шефот на македонската влада, повикувајќи се на некои „рапорти“ и ...