TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се тресе регионот, денеска нов земјотрес

Сител - 20.03.2017

З емјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтерова скала го погоди денеска округот Чанаккале, во западниот дел на Турција. Епицентарот на потресот се наоѓал во реонот на градот Ајваџак.

Земјотрес повторно го разниша Чанаккале

Стандард - 20.03.2017

Земјотрес со интензитет од 4,3 степени по Рихтер го погоди денеска округот Чанаккале, западна Турција, соопшти турската телевизија СНН-Турк. Епицентарот на потресот бил во реонот на градот Ајваџик.

Умерен земјотрес го погоди Чанаккале

А1 On - 20.03.2017

Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтерова скала го погоди денеска округот Чанаккале, во западниот дел на Турција. Епицентарот на потресот се наоѓал во реонот на градот Ајваџак.

Земјотресите се посилни, од синоќа тлото се тресе: Почуствуван потрес од 4,5 степени

Press24 - 19.03.2017

Многу потреси се регистрирани од доцна синоќа, тлото на Балканот и во цела Европа воопшто, никако да престане да се тресе. Потреси има во Италија, во Турција, како и во Бугарија. Бугарија се стресе неколку пати доцна синоќа, потресите со епицентар ...

Земјотрес го погоди Чанаккале во Турција

Курир - 20.03.2017

Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтерова скала го погоди денеска округот Чанаккале, во западниот дел на Турција. Епицентарот на потресот се наоѓал во реонот на градот Ајваџак.

ЗЕМЈОТРЕСИ: Се стресе бугарската престолнина

Фактор - 19.03.2017

Бугарија се стресе неколку пати синоќа, a потресите беа со епицентар во главниот град Софија. Тие беа со јачина од 2,6 и 2,2 степени по Рихтер. Силен потрес од 4,5 степени по Рихтер е регистриран во Кипар.

Земјотрес го погоди Чанаккале...

Н.Македонија - 20.03.2017

Земјотрес го погоди Чанаккале Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтерова скала го погоди денеска округот Чанаккале, во западниот дел на Турција. Епицентарот на потресот се наоѓал во реонот на градот Ајваџак.

Земјотресите се посилни, од синоќа тлото се тресе: Почуствуван потрес од 4,5 степени

Репортер - 19.03.2017

Многу потреси се регистрирани од доцна синоќа, тлото на Балканот и во цела Европа воопшто, никако да престане да се тресе. Потреси има во Италија, во Турција, како и во Бугарија. Бугарија се стресе неколку пати доцна синоќа, потресите со епицентар ...

Земјотрес со јачина од 4,3 степени во Турција

Press24 - 20.03.2017

Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтерова скала го погоди денеска округот Чанаккале, во западниот дел на Турција. Епицентарот на потресот се наоѓал во реонот на градот Ајваџак.

Умерен земјотрес го погоди Чанаккале

+инфо - 20.03.2017

Минатиот месец реонот на Чанаккале бeшe погоден од серија потреси, и со интензитет на пет степени, кои сеизмолозите ги опишаа како „земјотресна бура“. Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтерова скала го погоди денеска округот Чанаккале, ...

Се тресе регионот, денеска нов земјотрес

Exclusive.mk - 20.03.2017

Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтерова скала го погоди денеска округот Чанаккале, во западниот дел на Турција. Епицентарот на потресот се наоѓал во реонот на градот Ајваџак.