TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јаховиќ, Туран, Азамоа на листата на желби на Галатасарај, фановите децидни: Доколку Тудор остане, џабе е сe'.. (ФОТО)

24Фудбал - 07.12.2017

Навивачите на Галатасарај разочарани од резултатите кои ги испорачува хрватскиот стратег. Македонскиот бомбардер од редовите на турскиот Суперлигаш Гезтепе, 30 годишниот Адис Јаховиќ е доста актуелен по фантастичните изданија како ланската, така и ...

Бешикташ со луда понуда за Гезтепе: Нуди тројца играчи за да го добие Јаховиќ

Gol.mk - 06.12.2017

По најавите дека Игор Тудор доставил барање до раководството на Галатасарај оваа зима да го ангажираат Адис Јаховиќ, денес турските медиуми пишуваат дека и актуелниот шампион во турската Суперлига, Бешикташ, силно зазгриза за услугите на поранешниот ...

Бешикташ има понуда за трампа до Гезтепе, турскиот шампион нуди тројца фудбалери за потписот на Јаховиќ

24Фудбал - 06.12.2017

Актуелниот шампион на Турција има понуда до Гезтепе за македонскиот бомбардер кој игра во животна форма. Напаѓачот на турскиот првак Бешикташ, 26 годишниот Ченк Тосун се чини дека во блиска иднина ќе си замине од тимот од Истанбул, а Бешикташ во ...

Јагма за Македонецот: Нов руски гигант застана во редот за Јаховиќ

Спортклуб - 05.12.2017

Повремениот македонски репрезентативец Адис Јаховиќ е еден од најинтересните напаѓачи во источна Европа во моментов. Се разбира, причината за тоа е неговата фантастична ефикасност, во моментов тој е втор стрелец во турското првенство со 12 гола во ...