TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Седум ѕвезди на Реал не го сакаат својот соиграч во првиот состав

СуперСпорт - 19.05.2017

Фудбалерите на Реал Мадрид имаат проблем со една од најголемите ѕвезди на клубот, така барем пишуваат шпанските медиуми. Се работи за најскапо платениот играч на овој тим, Герет Бејл. Бејл дојде во Мадрид пред четири години, но никогаш не го оправда ...

Пеколни измени во Милан – Кинезите прават револуција!

СуперСпорт - 19.05.2017

Милан имаше состанок со Петралито за Обамејанг. Борусија бара 70 милиони евра за него, но би можела да биде намалена цената. Милан го гледа Обамејанг како еден од главните алтернативи за Мората и Калиниќ.

Варан обелодени неверојатна анегдота: Му ја спуштив слушалката на Зидан кога првпат ми се јави

Дерби - 19.05.2017

Рафаел Варан по неколку сезони напорна работа и голема трпеливост, конечно ја дочека својата шанса да игра стандардно во првата постава на Реал Мадрид, а бидејќи ова е сезоната во која го доби потребниот континуитет и ги прикажа најдобрите игри, не ...

Анчелоти ја откри вистинската причина поради која Мората му е постојана замена на Бензема

Дерби - 19.05.2017

Карло Анчелоти имаше навистина добар период како тренер на Реал Мадрид бидејќи успеа да му ја донесе толку очекуваната и посакувана „Ла Десима“ на клубот во Лигата на шампионите, па нормално е што секоја негова изјава во јавноста привлекува големо ...

Дешам конечно објасни зошто не го вика Бензема во репрезентацијата

СуперСпорт - 19.05.2017

Дешам објасни дека на списокот на репрезентативци ќе го нема Бензема. Бензема не беше повикан во репрезентацијата по октомври 2015-та година, а причина за тоа е случајот „Валбуена“. Дешампс веднаш по читањето на списокот, објасни зошто го нема ...

ФОТО: Симеоне со своите „градежници“ за првпат во посета на „Метрополитано“

Gol.mk - 19.05.2017

Реванш дуелот од Лигата на шампионите против Реал Мадрид, за Атлетико беше последниот одигран на легендарниот „Висенте Калдерон“, што се однесува до европската сцена, додека дефинитивниот збогум фудбалерите на Чоло Симеоне ќе имаат в недела кога во ...

Анчелоти објасни зошто Мората ја „грее“ клупата а Бензема е прв напаѓач

24Фудбал - 19.05.2017

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти објасни зошто Алваро Мората не добива голема шанса и ја „грее“ клупата на Сантијаго Бернабеу „Кралевите“ пред почетокот на сезоната решија да ја искористат опцијата да го вратат Алваро Мората во ...

Лоши вести за Манчестер јунајтед, Мурињо ќе остане без првата трансфер цел?!

24Фудбал - 19.05.2017

Медиумите од Франција пишиваат дека Манчестер јунајтед и Жозе Мурињо би можеле да останат со „празни раце“ во намерата да го ангажираат Антоан Гризман Долго време се пишува дека Антоан Гризман е топ трансфер цел на „Црвените Ѓаволи“ и Французинот се ...

Мората се враќа во Италија?

СуперСпорт - 19.05.2017

Напаѓачот на Реал, Алваро Мората доби понуда од Италија. Екипата на Милан која најавува големи работи во наредната сезона, подготви понуда за Мората и сакаат да го видат во наредната сезона во свои редови.

Анчелоти ја откри причината поради која Зидан упорно го игра Бензема а Мората ја „грее“ клупата

МКД - 19.05.2017

Поранешниот предводник на „Кралевите", Карло Анчелоти вели дека Зинедин Зидан го форсира Карим Бензема во нападот бидејќи Французинот е најдобар партнер на Кристијано Роналдо „Кралевите“ пред почетокот на сезоната решија да ја искористат опцијата да ...

Гризман со прогноза за ЛШ: Финалето за Јуве, „Златна топка“ за Буфон

Нова ТВ - 18.05.2017

„Јувентус ќе победи, а наградата „Златна топка“ ќе заврши кај Џиџи Буфон“. Со ваква прогноза излезе фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман во пресрет на финалето во Лигата на шампиони (ЛШ) во кое „старата дама“ ќе игра против Реал Мадрид на 3 ...

Алваро Мората се враќа во Серија А, но НЕ во Јуве?

Спортски - 18.05.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората добил понуда од Италија. Екипата на Милан, која најавува големи работи во следната сезона, подготвила понуда за Мората и следната сезона сака да го види во своите редови.

Конечно објаснување, еве зошто Дешам не го повика Бензема

Спортски - 18.05.2017

Селекторот на Франција, Дидие Дешам, објасни зошто Карим Бензмеа го нема на списокот. Бензема не е повикан во репрезентација уште од октомври 2015 година, а причината е “случајот“ Валбуена . Дешам излезе со објаснување.

Мората се враќа во Серија А, но не во Јувентус?

24Фудбал - 18.05.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората по втор пат ќе го напушти Сантијаго Бернабеу, во летниот преоден рок ќе направи трансфер, а една од опциите е и враќање во Серија А. Според „Тутоспорт“ еден од најзагреаните за Мората е Милан.

Лаказет: Ми се допаѓа Атлетико Мадрид

Стандард - 18.05.2017

Напаѓачот на Олимпик Лион, Александар Лаказет призна дека сака до крајот на сегашното првенство во Франција да стигне до 100 гола. Во моментов тој има на сметка 98 погодоци во 202 средби. До крајот на првенството Лаказет може да ја исполни својата ...

„Гризман нема место во Реал Мадрид!“

СуперСпорт - 18.05.2017

Бензема игра одлично во дреост на Реал оваа сезона. Реал пред себе има важен период каде што може да освои 2 титули. Иако се шпекулира за нови засилувања за наредната сезона, Бензема му кажа на Перез дека на тимот не му треба засилување, особено во ...

Гризман „одбра“ клуб и ги насмеа сите!

СуперСпорт - 18.05.2017

Гризман често се поврзува со заминување од Атлетико Мадрид. Одличниот фудбалер игра фантастично и оваа сезона, а неговото име се споменува со Јунајтед и Реал. Новинарите повторно го прашаа Гризман во кој клуб сака да игра, а тој им го кажа името на ...

Валбуена и Бензема повторно во жестока караница!

СуперСпорт - 18.05.2017

Француската јавност минатата година ја погоди голем скандал во кој учествуваа Бензема и Валбуена. Поради тој секс скандал двата фудбалери беа исфрлени од репрезентацијата, а по скоро 1 година, Бензема повторно го испровоцира Валбуена.

Манчестер јунајтед ќе остане со „празни раце“ во намерата да го купи Гризман

МКД - 19.05.2017

Според пишувањата на Л'екип, Атлетико Мадрид успеал да го убеди Антоан Гризман да ја одбие огромната понуда на Манчестер јунајтед и да остане барем уште една година Долго време се пишува дека Антоан Гризман е топ трансфер цел на „Црвените Ѓаволи“ и ...

Гризман си „одбра“ клуб и ги насмеа сите: Сакам да играм во Њујорк никс

Екипа - 18.05.2017

Антоан Гризман постојано се поврзува со заминување од Атлетико Мадрид на крајот од сезоната. Согласно шпекулациите најблиску е до трансфер во Манчестер јунајтед или Реал Мадрид… Па, шпанските медиуми повторно искористија можност да го прашаат околу ...

Гризман со провокативна изјава на сметка на Реал Мадрид и Кристијано Роналдо

Спортклуб - 18.05.2017

Фудбалерот на Атлетико Мадрид Антоан Гризман индиректно ги прозва и ги испровоцира Реал Мадрид и Кристијано Роналдо со една своја изјава. Имено, францускиот фудбалер истакна дека Јувентус ќе ја освои Лигата на шампионите, а дека „Златната топка“ ќе ...

Дешамп го повика Мбапе, Бензема повторно извиси

Дерби - 18.05.2017

Килијан Мбапе очекувано доби повик за претстојните натпревари на француската репрезентација, а селекторот Дидие Дешамп повторно реши да го игнорира Карим Бензема од Реал Мадрид. Додека 18-годишниот вундеркинд од Монако станува миленик на Дешамп и ...

Гризман ја именуваше најдобрата „9-ка“ во светот и му предложи мега трансфер на Симеоне

Дерби - 18.05.2017

Антоан Гризман без никаква конкуренција е најдобар играч на Атлетико Мадрид и главна ѕвезда во составот на Чоло Симеоне, тренер кој пред извесно време посочи дека е подготвен да остане уште извесно време на „Висенте Калдерон“ доколку управата на ...

Французинот има фаворити: Гризман типуваше кој ќе ја освои Лигата на шампионите и Златната топка

Дерби - 18.05.2017

Францускиот репрезентативец, Антоан Гризман остава зад себе уште една добра сезона во која тој со клубот не успеа да освои ниту еден трофеј, но беше конкурентен за највисок пласман како во Примера така и во Лигата на шампионите.

Гризман посочи која сака да му биде следната дестинација во кариерата: Би го напуштил Атлетико само за…

Дерби - 18.05.2017

Антоан Гризман веќе три години е дел од шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид во кој комплетно се афирмираше на големата сцена и стана еден од најопасните и најпосакувани напаѓачи. Тој постојано се поврзува со трансфер во одредени клубови пред се со ...

Бензема: Сакам Дешамп лично да ми каже зошто не ме повикува во репрезентација

Gol.mk - 18.05.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема побара јавно објаснување од селекторот на француската репрезентација, Дидие Дешамп, зошто и натаму не го повикува во националниот тим. „Сите зборуваат дека можам пак да бидам повикан, но селекторот молчи.

Гризман: Јуве ќе ја освои ЛШ, а „Златна топка“ ќе оди во рацете на Буфон!

Gol.mk - 18.05.2017

Антоан Гризман, најдобриот фудбалер на Атлетико Мадрид, прогнозира дека италијанскиот шампион, Јувентус, ќе ја освои Лигата на шампионите, односно ќе биде победник на финалниот дуел против Реал Мадрид.

Гризман: Јуве ќе ја освои ЛШ, а Буфон „Златната топка“

Макфакс - 18.05.2017

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, прогнозира дека Јувентус ќе ја освои Лигата на шампионите и дека престижната награда „Златна топка“ ќе заврши во рацете на Џанлуиџи Буфон. Јувентус и Реал на 3 јуни во Кардиф ќе го играат финалето во ...

Гризман: Не си одам од Атлетико, освен ако не стигне понуда од Њујорк Никс

Курир - 18.05.2017

Антоан Гризман изјави дека нема намера да го напушти тимот на Атлетико Мадрид во текот на летото, но при тоа се пошегува и рече дека тоа важи освен во случај да добие понуда од НБА тимот Њујорк Никс.

Гризман обелодени каде сака да игра: Од Атлетико би заминал само во Њујорк никс

Република - 18.05.2017

Антоан Гризман постојано се поврзува со заминување од Атлетико Мадрид на крајот од сезоната. Согласно шпекулациите најблиску е до трансфер во Манчестер јунајтед или Реал Мадрид… Па, шпанските медиуми повторно искористија можност да го прашаат околу ...

Гризман ја именуваше најдобрата „9-ка“ во светот и му предложи мега трансфер на Симеоне

Точка - 18.05.2017

Антоан Гризман без никаква конкуренција е најдобар играч на Атлетико Мадрид и главна ѕвезда во составот на Чоло Симеоне, тренер кој пред извесно време посочи дека е подготвен да остане уште извесно време на „Висенте Калдерон“ доколку управата на ...

Гризман посочи која сака да му биде следната дестинација во кариерата: Би го напуштил Атлетико само за…

Точка - 18.05.2017

Антоан Гризман веќе три години е дел од шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид во кој комплетно се афирмираше на големата сцена и стана еден од најопасните и најпосакувани напаѓачи. Тој постојано се поврзува со трансфер во одредени клубови пред се со ...

Гризман: Јуве ќе ја освои ЛШ, а Буфон Златната топка

Кајгана - 18.05.2017

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, прогнозира дека Јувентус ќе ја освои Лигата на шампионите и дека престижната награда Златна топка ќе заврши во рацете на Џанлуиџи Буфон. Јувентус и Реал на 3 јуни во Кардиф ќе го играат финалето во ...

Гризман: Не си одам од Атлетико, освен ако не стигне понуда од Њујорк Никс

+инфо - 18.05.2017

Гризман се почесто се поврзува со трансфер во Манчестер Јунајтед кој нема да жали пари. Антоан Гризман изјави дека нема намера да го напушти тимот на Атлетико Мадрид во текот на летото, но при тоа се пошегува и рече дека тоа важи освен во случај да ...

Гризман: Сакам да играм покрај најдобрата деветка во светот

Република - 18.05.2017

Антоан Гризман без конкуренција е најдобар играч на Атлетико Мадрид и главна ѕвезда во составот на Диего Симеоне, тренер кој пред извесно време посочи дека е подготвен да остане уште извесно време на „Висенте Калдерон“ доколку управата на клубот си ...

Гризман тврди: Јувентус освојува ЛШ, а Буфон „Златната топка“

Спортски - 18.05.2017

Ѕвездата на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, прогнозира дека Јувентус ќе ја освои Лигата на шампионите и дека престижната награда „Златна топка“ ќе заврши во рацете на Џанлуиџи Буфон. „Јувентус ќе ја освои Лигата на шампионите, што значи дека Буфон ...

Гризман: Не си одам од Атлетико, освен ако не стигне понуда од Њујорк Никс

А1 On - 18.05.2017

Антоан Гризман изјави дека нема намера да го напушти тимот на Атлетико Мадрид во текот на летото, но при тоа се пошегува и рече дека тоа важи освен во случај да добие понуда од НБА тимот Њујорк Никс.

Гризман: Јуве ќе ја освои ЛШ, а Буфон „Златната топка“

Точка - 18.05.2017

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, прогнозира дека Јувентус ќе ја освои Лигата на шампионите и дека престижната награда „Златна топка“ ќе заврши во рацете на Џанлуиџи Буфон. Јувентус и Реал на 3 јуни во Кардиф ќе го играат финалето во ...

Гризман: Не си одам од Атлетико, освен ако не стигне понуда од Њујорк Никс

Телевизија Нова - 18.05.2017

Антоан Гризман изјави дека нема намера да го напушти тимот на Атлетико Мадрид во текот на летото, но при тоа се пошегува и рече дека тоа важи освен во случај да добие понуда од НБА тимот Њујорк Никс.

ЛШ: Гризман типува на Јувентус

Сител - 18.05.2017

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, прогнозира дека Јувентус ќе ја освои Лигата на шампионите и дека престижната награда „Златна топка“ ќе заврши во рацете на Џанлуиџи Буфон. Јувентус и Реал на 3 јуни во Кардиф ќе го играат финалето во ...

Гризман: Не си одам од Атлетико, освен ако не стигне понуда од Њујорк Никс

Канал5 - 18.05.2017

Антоан Гризман изјави дека нема намера да го напушти тимот на Атлетико Мадрид во текот на летото, но при тоа се пошегува и рече дека тоа важи освен во случај да добие понуда од НБА тимот Њујорк Никс.

Прогноза на Гризман: Јуве ќе ја освои Лигата на шампионите, Буфон „Златната топка“

Таратур - 19.05.2017

Ѕвездата на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, прогнозира дека Јувентус ќе ја освои Лигата на шампионите и дека престижната награда „Златна топка“ ќе заврши во рацете на Џанлуиџи Буфон. „Јувентус ќе ја освои Лигата на шампионите, што значи дека Буфон ...