TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Авантуристичките модели на BMW добија 6.5 инчен TFT дисплеј

Мотори - 17.07.2017

BMW има чест да ви го претстави новиот систем за поврзување за своите мотоцикли кој има високо квалитентен 6.5 инчен дисплеј. Тој нуди брзи и сигурни информации и нема да ви пречи додека возите.

Масовно повлекување на BMW R 1200 GS поради лоша вилушка

Мотори - 17.07.2017

Помина долго време откако BMW направило нешто погрешно, но се чини дека нивниот најуспешен мотоцикл има навистина сериозни проблеми. Во моментов се одвива голема кампања поради неисправност на вилушката.