TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Џокерот“ Рибери пак во акција, и ги одврза врвките на судијката па даде гол од слободен удар (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.08.2017

Франк Рибери уште еднаш покажа дека е еден од најголемите шегаџии во светот на фудбалот, Французинот и ги одрвза врвките на главната судијка на вечерашниот дуел со Хемницер „Баварците“ имаа лесна работа на стартот од Купот на Германија, па Франк ...

Рибери и ја одврза копачката на судијката пред да постигне евро гол и помина без казна (ВИДЕО)

Маркукуле - 13.08.2017

На вчерашниот дуел помеѓу Баерн Минхен со Келмицер (5-0), Французинот во редовите на Баерн направи интересна шега со главната судијка на мечот. Додека Рибери се местеше да шутира слободен удар, после кој постигна погодок кој беше вистинско ремек ...

Рибери секогаш е расположен за шега, и ги одврза врвките на судијката па даде гол од слободен удар (ВИДЕО)

МКД - 13.08.2017

Франк Рибери уште еднаш покажа дека е еден од најголемите шегобијци во фудбалот, Французинот на вчерашниот дуел со Хемницер и ги одврза врвките на главната судијка „Баварците“ имаа лесна работа на стартот од Купот на Германија, па Франк Рибери најде ...