TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jaguar Land Rover :: Една поинаква премиера

Авто Магазин - 21.04.2017

Jaguar Land Rover во Шангај приреди една сосема поинаква премиера - на Кинезите им ја донесе популарната пејачка Еми Мекдоналд. Симпатичната бринета која за прв пат настапува таму не го криеше воодушевувањето од реакцијата на публиката.

Defender кој нема да ве остави рамнодушни: Ова е Flying Huntsman 6x6

Точка - 20.04.2017

Кога се во прашање теренските можности, мал е бројот на теренски возила кои што можат да се споредат со легендарниот Defender на Land Rover. Иако е неприкосновен кога станува збор за теренските задачи, Defender дефинитивно не е возило по кое би се ...