TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Средба на Штајнмаер и Макрон: Треба да се спротивставиме на национализмот

А1 On - 10.11.2017

Претседателите на Германија и Франција, Франк Валтер Штајнмаер и Емануел Макрон денеска се сретнаа по повод 99 годишнината од потпишувањето на Договорот за прекин на огнот, со кој што беше ставен крај на Првата светска војна.

Могерини - ЕУ ќе се осигура да се почитува нуклеарниот договор со Иран

Р.С.Европа - 10.11.2017

Европската унија ќе се осигура дека клучниот договор за нуклеарната програма на Иран меѓу светските сили и Техеран „ќе продолжи целосно да се спроведува од сите, во сите негови делови“, рече денеска шефицата на европската дипломатија Федерика ...

Макрон и Штајнмаер: Европа мора повторно да биде изградена

Стандард - 10.11.2017

Францускиот претседател Емануел Макрон и неговиот германски колега Франк-Валтер Штајнмаер истакнаа денес за итната потреба Европа да биде „изградена одново“, штом во Берлин се воспостави нова влада, пренесе „Франс Прес“.

Макрон до Трамп: Не правете од Иран нова Северна Кореја

24 Вести - 10.11.2017

Францускиот претседател Емануел Макрон го предупредил неговиот американски колега Доналд Трамп дека евентуалното повлекување на САД од договорот за иранската нуклеарна програма би можел да го претвори Иран во „нова Северна Кореја“.

Макрон до Трамп: Не правете од Иран нова Северна Кореја

Алсат-М - 10.11.2017

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека го предупредил неговиот американски колега Доналд Трамп дека евентуалното повлекување на САД од Договорот за иранската нуклеарна програма би можел да го претвори Иран во „нова Северна Кореја“.

Макрон: Иран ќе стане нова Северна Кореја ако САД не го признаат нуклеарниот договор

МКД - 09.11.2017

Иран ќе стане „нова Северна Кореја“, доколку САД не го признаат нуклеарниот договор потпишан во Техеран во 2015 година, предупреди францускиот претседател Емануел Макрон во интервјуто за денешното издание на списанието Тајм.

Макрон до Трамп: Не правете од Иран нова Северна Кореја

Кумановски м. - 09.11.2017

loading... Францускиот претседател Емануел Макрон во интревју за весникот „Тајм“ вели дека претседателот на САД, Доналд Трамп го предупредил дека излегување од нуклеарниот споразум со иран би можел од таа земја да направи нова Северна Кореја.

Средба на Штајнмаер и Макрон: Треба да се спротивставиме на национализмот

Орбис - 10.11.2017

Претседателите на Германија и Франција, Франк Валтер Штајнмаер и Емануел Макрон денеска се сретнаа по повод 99 годишнината од потпишувањето на Договорот за прекин на огнот, со кој што беше ставен крај на Првата светска војна.

Макрон до Трамп: Не правете од Иран нова Северна Кореја

+инфо - 10.11.2017

- Не се согласувате со договорот, но кој е вашиот план Б? Не го знам вашиот план Б - истакна Макрон во интервјуто за „Тајм“. Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека го предупредил неговиот американски колега Доналд Трамп дека евентуалното ...

Средба на Штајнмаер и Макрон: Треба да се спротивставиме на национализмот

10без10 - 11.11.2017

Претседателите на Германија и Франција, Франк Валтер Штајнмаер и Емануел Макрон денеска се сретнаа по повод 99 годишнината од потпишувањето на Договорот за прекин на огнот, со кој што беше ставен крај на Првата светска војна.