TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Грција ситуацијата е апокалиптична: Снег на Олипм, дожд и град, а гром уби човек

Локално - 17.07.2017

Еден загинат од грмотевици, снег на планината Олимп, дожд, големо намалување на температурите се главните карактеристики на лошото време во Грција во текот на викендот, што медиумите го дефинираат како “есен среде лето”, пренесе Greek reporter.

(ФОТО) ГРЦИЈА: Поплави, студено време и снег на Олимп

Фактор - 17.07.2017

Дожд, поплави и снег има во делови од Грција. Еден загинат има од грмотевици, а снег во неделата падна на планината Олимп. Во земјата има и голем пад на температурите. Според Атинската национална опсерваторија лошото време во Грција ќе продолжи ...

Спасувачка операција за романски алпинист заглавен на Олимп

+инфо - 17.07.2017

Грчки спасувачки екипи претпладнево ги продолжија напорите за спасување на романски алпинист, кој од саботата е заглавен на планината Олимп. Грчки спасувачки екипи претпладнево ги продолжија напорите за спасување на романски алпинист, кој од ...

Спасувачка операција за романски алпинист заглавен на Олимп

Телевизија Нова - 17.07.2017

Грчки спасувачки екипи претпладнево ги продолжија напорите за спасување на романски алпинист, кој од саботата е заглавен на планината Олимп. Напорите за спасување ги отежнува непристапната место каде што се наоѓа алпинистот и неповолните временски ...

Спасувачка операција за романски алпинист заглавен на Олимп

А1 On - 17.07.2017

Грчки спасувачки екипи претпладнево ги продолжија напорите за спасување на романски алпинист, кој од саботата е заглавен на планината Олимп. Напорите за спасување ги отежнува непристапната место каде што се наоѓа алпинистот и неповолните временски ...

Спасувачка операција за романски алпинист заглавен на Олимп

Република - 17.07.2017

Грчки спасувачки екипи претпладнево ги продолжија напорите за спасување на романски алпинист, кој од саботата е заглавен на планината Олимп. Напорите за спасување ги отежнува непристапната место каде што се наоѓа алпинистот и неповолните временски ...

Романски алпинист заглавен на Олимп

Вечер - 17.07.2017

Грчки спасувачки екипи претпладнево ги продолжија напорите за спасување на романски алпинист, кој од саботата е заглавен на планината Олимп. Напорите за спасување ги отежнува непристапната место каде што се наоѓа алпинистот и неповолните временски ...

Спасувачка операција за романски алпинист заглавен на Олимп...

Н.Македонија - 17.07.2017

Спасувачка операција за романски алпинист заглавен на Олимп Грчки спасувачки екипи претпладнево ги продолжија напорите за спасување на романски алпинист, кој од саботата е заглавен на планината Олимп.

Спасувачка операција за романски алпинист заглавен на Олимп

Сител - 17.07.2017

Грчки спасувачки екипи претпладнево ги продолжија напорите за спасување на романски алпинист, кој од саботата е заглавен на планината Олимп. Напорите за спасување ги отежнува непристапната место каде што се наоѓа алпинистот и неповолните временски ...