TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

5 летни тренди плетенки

Фемина - 18.07.2011

Стилистите го донесоа на модните писти, а Холивуд го прифати, па трендот плетена коса неколку сезони царува меѓу фризурите .

Плетенка – тренди фризура за летово

iLike - 16.07.2011

Кога станува збор за фризурите, и тука летово има интересен тренд. Овој пат на ред дојдоа плетенките. Делуваат навистина лежерно и природно, а косата изгледа средено со само малку труд.