TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанец застрелан близу Универзална Сала

А1 - 15.03.2010

Убиство во центарот на Скопје убиен е во 16 и 30 часот, на булевар Партизански Одреди пред Универзална сала, вооружен напад на две лица од страна на Харун ...

Пресметката кај Универзална сала заврши со убиство

Кирилица - 15.03.2010

Лицето кое беше застрелано од страна на Харун Хаџибулиќ им подлегна на повредите Во стриптиз барот кој се подготвувал наскоро да го отвори во близина на ...

Убиен скопјанец на Партизанска

Алфа - 15.03.2010

Еден е усмртен со пиштол на булеварот Партизанска, на тротоарот пред Универзална сала. Според МВР во него пукале Харун Хаџибулиќ и неговиот пријател Јасмин ...

Уапсен Харун Хаџибулиќ по убиството во центарот на Скопје

Канал5 - 15.03.2010

Крвава престрелка во Скопје. Една жртва, двајца уапсени. Скопјанецот Криешторац (34 години) не преживеа.

Тешко повредено лице во престрелка во Скопје

Сител - 15.03.2010

Едно лице е тешко повредено во престрелка што попладнево се случила пред кафулето Карма на улицата Партизански одреди.

Застреланото лице најверојатно им подлегнало на повредите

Макфакс - 15.03.2010

Лицето кое што беше застрелано попладнето во Скопје на булеварот Партизански одреди, според неофицијални извори, им подлегнало на повредите.

Скопјанец застрелан пред кафулето Карма

Макфакс - 15.03.2010

Едно лице е тешко повредено и се наоѓа во Градска Болница откако двајца напаѓачи пукале на него пред кафулето Карма на улицата Партизански одреди попладнево ...

Крвава пресметка во Скопје, Мирсан Криешторе мртов

Форум - 15.03.2010

Убиениот, Мирсан Криешторе (37) и неговиот другар, според првичните сознанија, биле нападнати од две лица на бул.

Скопјанец застрелан пред кафулето „Карма“

Алсат-М - 15.03.2010

Едно лице е тешко повредено и се наоѓа во Градска Болница откако двајца напаѓачи пукале на него пред кафулето „Карма“ на улицата Партизански одреди попладнево ...

Скопјанец застрелан на Партизанска

Форум - 15.03.2010

Идентитетот на застреланиот останува непознат, а напаѓачите биле веднаш фатени и идентификувани.