TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силен земјотрес регистриран во Егејското Море

Алфа - 08.01.2013

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во Егејското Море, соопшти истанбулската сеизмолошка опсерваторија Кандили.

Замјотрес од 5.9 степени според Рихтер во Егејско море

Канал5 - 08.01.2013

Земјотрес со јачина од 5.9 степени според Рихтер беше регистриран во 16.16 часот по локално време во Егејското море. Епицентарот бил помеѓу грчките острови Лимнос и Тенедос на длабочина од 29 ...

Земјотреси во Грција и во Турција

Р.С.Европа - 08.01.2013

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во Егејското Море, соопшти истанбулската сеизмолошка опсерваторија Кандили.

Силен земјотрес во Егејското море

+инфо - 08.01.2013

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтерова скала го потресе регионот на Чанак Кале во северозападниот дел на Турција.

Силен земјотрес во Егејското Mоре, двајца загинати на островот Кос

Макфакс - 21.07.2017

Рано утрово, во Егејското Mоре, во близина на популарните грчки и турски туристички дестинации бил почувствуван силен земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала. На грчкиот остров Кос, според наводите на локалните власти, најмалку ...

Силен земјотрес го погоди регионот на Егејското Море

Сител - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море, јави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Силен земјотрес го погоди регионот на Егејското Море

Бриф - 08.01.2013

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтеровата скала денеска во 16:15 минути по локално врем е регистриран во регионот на Егејското Море, соопшти истанбулската сеизмолошка опсерваторија ...

Силен земјотрес во Егејското море

Sky - 08.01.2013

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтер го погоди регионот на Чанак Кале во северозападниот дел на Турција. Земјотресот го погодил и поморскиот грчки остров Лимнос, а потресот е почувствуван ...

Силни земјотреси во Грција и Турција

Press24 - 08.01.2013

Во Македонија потресот не се почувствувал Земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во Егејското Море, соопшти истанбулската сеизмолошка опсерваторија ...

Почувствуван силен земјотрес во Егејско Море

Кајгана - 08.01.2013

Силен земјотрес со магнитуда од 5,9 степени по Рихтер според податоците на Сеизмолошкиот центар во Атина со епицентар 44 км од грчкиот остров Лемнос е почувствуван во неколку грчки градови и на ...

Два земјотреси регистрирани во Централна Турција

Нетпрес - 08.01.2013

Два земјотреси со јачина од 4,5 и 4,3 степени според Рихтер се регистрирани утрово во централна Турција. Првиот земјотрес бил регистриран во 08.05 часот, а вториот десет минути подоцна.

Силен земјотрес во Егејско море

Press24 - 26.12.2015

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистиран во реонот на грчкиот остров Карпатос. Како што соопшти Атинскиот сеизмолошки институт, земјотресот бил на длабочина од 10 километри под дното на Егејското Море, со ...

Силен земјотрес го погоди регионот на Егејското Море

24 Вести - 08.01.2013

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во Егејското Море, соопшти истанбулската сеизмолошка опсерваторија Кандили.

Два земјотреси регистрирани во Централна Турција

Точка - 08.01.2013

Два земјотреси со јачина од 4,5 и 4,3 степени според Рихтер се регистрирани утрово во централна Турција. Првиот земјотрес бил регистриран во 08.05 часот, а вториот десет минути подоцна.

Силен земјотрес во Егејското Море

Maxim - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море, јави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Силен земјотрес во Егејското Море

МК News - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море, јави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Силен земјотрес во Егејското Море

Телма - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море, јави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Земјотрес од 6,2 степени според Рихтеровата скала во Егејското Море

А1 On - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Силен земјотрес во Егејското море

Курир - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море, јави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Силен земјотрес го погоди регионот на Егејското Море

Н.Македонија - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море, јави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала Епицентарот на земјотресот бил ...

Силен земјотрес регистриран во Егејското море

Денешен - 08.01.2013

Tурската телевизија Си-Ен-Ен Турк јави дека во Егејското море е регистриран силен земјотрес. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.