TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каменуван туку - што отворениот центар на „ЛГБТ“ заедницата

Телма - 24.10.2012

Утрово бил каменуван центарот на „ЛГБТ“ - популацијата, кој синоќа беше отворен во скопската Стара чаршија. Според првичните информации, се работи за тројца напаѓачи кои биле маскирани.

Каменуван центарот за поддршка на ЛГБТ заедницата во Старата Чаршија

Р.С.Европа - 24.10.2012

Новоотворениот центар за поддршка на ЛГБТ популацијата во Старата Чаршија, неколку часа по отварањето бил каменуван. Центарот вчера е отворен со подршка од Хелсиншкиот комитет и Холандската амбасада ...

Хелсиншки комитет го отвори првиот Центар за поддршка на LGBTI заедницата во Македонија

Точка - 24.10.2012

Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија на 18-годишнината од своето постоење, со поддршка на Холандската амбасада во Македонија на 23.10.2012 го отвори првиот Центар за поддршка ...

ГАЛЕРИЈА: Каменуван ЛГБТ центарот за поддршка

Либертас - 24.10.2012

Вчераотворениот центар за поддршка на хомосексуалци, бисексуалци и трансродови лица „LGBTI“, во Стара скопска чаршија беше каменуван во раните утрински часови, од страна на три маскирани лица.

ГАЛЕРИЈА Каменуван центарот на ЛГБТ заедницата во Скопје

+инфо - 24.10.2012

Осум часа по отварањето на центарот за поддршка на ЛГБТ популација отворен во Скопската Старата чаршија кој е поддржан и од Холандската амбасада е каменуван утрово, а напаѓачи биле три непознати ...

Каменуван центарот на ЛГБТ заедницата во Скопје

+инфо - 24.10.2012

Осум часа по отварањето на центарот за поддршка на ЛГБТ популација отворен во Скопската Старата чаршија кој е поддржан и од Холандската амбасада е каменуван утрово, а напаѓачи биле три непознати ...

Каменуван новоотворениот центар за поддршка на ЛГБТИ заедницата

Канал5 - 24.10.2012

Ни 8 часа не издржа новоотворениот центар за поддршка на ЛГБТИ популација отворен во Старата чаршија. Центарот на Хелсиншкиот комитет и поддржан од Холандската амбасада бил нападнат во 3 и пол часот ...

По само осум часа од отоврањето каменуван центарот на ЛГБТ заедницата во Скопје

Sky - 24.10.2012

Каменуван центарот за поддршка на ЛГБТ популација во Старата Скопска чаршија. Центарот е отворен пред осум часа и е поддржан и од Холандската амбасада.

Oтворен првиот Центар за поддршка на LGBTI заедницата во Скопје (фото)

Скопје инфо - 24.10.2012

Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија на 18-годишнината од своето постоење, со поддршка на Холандската амбасада во Македонија на 23.10.2012 го отвори првиот Центар за поддршка ...

ФОТО: Каменуван новиот ЛГБТ Центар за поддршка - еве како изгледа

Press24 - 24.10.2012

Центарот за поддршка на хомосексуалци, бисексуалци и трансродови лица „LGBTI“, кој вчера беше отворен во Старата скопска чаршија, ноќеска беше каменуван од три маскирани лица.

ФОТО: Каменуван новиот ЛГБТ Центар за поддршка

Maxim - 24.10.2012

Центарот за поддршка на хомосексуалци, бисексуалци и трансродови лица „LGBTI“, кој вчера беше отворен во Старата скопска чаршија, ноќеска беше каменуван од три маскирани лица.

Скопје: Се отвара Центар за поддршка на хомосексуалците

Sky - 22.10.2012

Холандската амбасада во соработка со Хелсиншкиот комитет за човекови права ќе го отворат првиот Центар за поддршка на LGBTI заедницата во Македонија. Центарот ќе е во Скопје.

Во Скопје се отвара канцеларија за поддршка на Хомосексуалците

МК News - 22.10.2012

Хелсиншкиот комитет за човекови права и Холандската амбасада во Македонија, свечено ќе го отворат првиот Центар за поддршка на LGBTI заедницата во Македонија. Центарот ќе е во Скопје .