TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Балкан-енерџи груп“: Цената на парното не е намалена!

+инфо - 19.02.2013

Сè уште не е намалена цената на парното, но настојуваме да ги оптимализираме условите за испорака на топлинска енергија и да обезбедиме поквалитетно греење за граѓаните, велат од „Балкан-енерџи ...

Регулаторна комисија не го поевтини парното греење

Фактор - 19.02.2013

Извори од регулаторната комисија за Фактор велат, дека поевтинување на парното греење нема, затоа што нема поднесено такво барање, ниту пак се правени нови пресметки.

Енерџи груп испорача пониски сметки за парно

еВести - 19.02.2013

Пониски сметки за парно греење максимум до 5 проценти добиваат деновиве домаќинствата приклучени на системот на „Балкан енерџи“.

Парното поевтинува и ќе грее до полноќ

Денешен - 19.02.2013

Сметките за парно греење од денеска, од новиот сопственик на Топлификација „Балкан енерџи груп“, ќе бидат пониски за пет отсто.

Парното греење не поевтинува

energyMK - 19.02.2013

Балкан енерџи груп од денеска испорачува пониски сметки за парно греење до 5%, поради ниските температури и помалку испорачана енерија.

За 5% поевтинува парното греење од денеска

Фактор - 19.02.2013

За пет проценти “Балкан енерџи груп” од денеска ги намалува цените за парно греење. Од Компанијата најавуваат и дека парното наместо до 21 часот, ќе грее до полноќ, пишува ...

Од денеска поевтино парно за 5%

Економски - 19.02.2013

Од денеска сметките за парно греење ќе бидат поевтини за 5%. Според Балкан енерџи груп новиот снабдувач на топлинска енергија сметките ќе бидат пониски за пет отсто.

Од денеска парното поевтино за пет отсто

Нетпрес - 19.02.2013

Од денеска сметките за парно греење, од новиот сопственик на Топлификација “Балкан енерџи груп“, ќе бидат пониски за пет отсто.

Од денес поевтино парно за 5%

А1 On - 19.02.2013

Неодамна „Балкан енерџи груп“ најави дека сметките за парно ќе бидат поевтини и од денеска парното греење ќе се наплажа за 5 проценти поевтино.

Од денеска поевтино парно до 5%

Press24 - 19.02.2013

"Балкан енерџи груп" од денеска ги намалува цените за парно греење до 5 проценти Имено, "Балкан енерџи груп" најави дека од денеска сметките за парно ќе бидат поевтини.

Парното поевтинува до 5 отсто

Либертас - 19.02.2013

„Балкан енерџи груп” најави дека од денеска сметките за парно ќе бидат поевтини до 5 отсто. Новитет е и тоа што парното наместо до 21 часот, ќе грее до полноќ, пренесува ...

Поефтинува парното од денеска

Sky - 19.02.2013

Новиот сопственик на Топлификација „Балкан енерџи груп“ веќе ги подготвува новите сметки за парното греење кои ќе стапат во сила од денеска.

Мала радост за скопјани: Парното поевтинува и ќе грее до полноќ!

БезПардон - 19.02.2013

За пет проценти “Балкан енерџи груп” од денеска ги намалува цените за парно греење. Од Компанијата најавуваат и дека парното наместо до 21 часот, ќе грее до полноќ, пишува ...

Поевтини парното и греење до полноќ

Н.Македонија - 19.02.2013

Од денеска сметките за парно греење, од новиот сопственик на Топлификација “Балкан енерџи груп“, ќе бидат пониски за пет отсто Во исто време испораката на топлинска енергија ќе се продолжи за три ...

Од денеска поефтинува парното

Maxim - 19.02.2013

"Балкан енерџи груп" од денеска ги намалува цените за парно греење до 5 проценти Имено, "Балкан енерџи груп" најави дека од денеска сметките за парно ќе бидат поевтини.

Од денес поевтино парно и греење до полноќ

Република - 19.02.2013

Од денеска сметките за парно греење, од новиот сопственик на „Топлификација“, „Балкан енерџи груп“, ќе бидат пониски за пет проценти.

Од утре поевтино парно

Курир - 18.02.2013

Новите сметки за парно веќе се подготвуваат од новиот сопственик на Топлификација, "Балкан енерџи груп". Парното греење веќе од утре ќе биде поевтино за околу 5 проценти и потопло за 3 часа.

Од денеска парното поевтино за пет отсто

Точка - 19.02.2013

Од денеска сметките за парно греење, од новиот сопственик на Топлификација “Балкан енерџи груп“, ќе бидат пониски за пет отсто.

Дел од Скопје се грее до 23 часот, останатите в година

Утрински - 18.02.2013

„Балкан енерџи“ почна да го грее Аеродром два часа подолго во вечерните часови, другите општини од следната грејна сезона Сања Наумовска „Балкан енерџи“ почна да грее два часа подолго во вечерните ...

Од утре парното греење поевтинува за 5%

Вечер - 17.02.2013

Парното греење од утре ќе биде поевтино за 5% и потопло за 3 часа. Новиот сопственик на скопска Топлификација, "Балкан енерџи груп" ги подготвува новите сметки кои треба да бидат пониски за околу 5% ...