TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Посни визитарски слатки

Мои рецепти - 27.03.2012

450 гр шеќер 200 мл вода 200гр кокос 500гр бисквити 100гр ореви 100гр чоколадо Бисквитите и оревите се мелат. Во сад додаваме кокос, бисквитите и оревите и сето го промешуваме.

Полнети корпиња со чоколадо

Мои рецепти - 26.03.2012

50гр бисквити 100гр ореви мелени 150гр шеќер во прав 100мл вода 100гр чоколадо за готвење 100гр желе бонбони Бисквитите и оревите ги мелиме.