TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фридом Хаус: Македонија со голем пад во слободата на медиумите

Фактор - 01.05.2013

Македонија останува во групата на делумно слободни земји и во најовиот извештај на Фридом Хаус, објавен денеска во Вашингтон.

Пад од 22 места за слободата на медиуми во Македонија

МКД - 01.05.2013

Македонија падна за 22 места на ранг листата за слободата на медиуми според најновиот извештај на Фридом Хаус. Македонија од 94 место падна на 116 место.

Фридом хаус: Македонија е делумно слободна земја

24 Вести - 28.01.2015

Пад на политичките слободи во Македонија забележува најновиот извештај на реномираната американска невладина организација „Фридом хаус“. Во годишниот извештај на „Фридом хаус“, Македонија е во групата делумно слободни земји, а во однос на ...

Фридом Хаус: Ново влошување на состојбата со медиумите во Македонија

Капитал - 01.05.2013

Цели 22 места падна Македоија во слободата на медиумите според последниот извештај на Фридом Хаус - од 94 место на 116 место.

Натамошно влошување на состојбата со медиумите во Македонија

Глас на Америка - 01.05.2013

Според Карин Карликер од Фридом хаус, во разговорот за Гласот на Америка. Карин Карликер, директорка на проекти за слободата на медиумите при Фридом хаус, во кусиот разговор за Гласот на Америка ...

Пад од 22 места за слободата на медиуми во Македонија

Нова ТВ - 01.05.2013

Македонија падна 22 места на ранг листата за слободата на медиуми во најновиот извештај на Фридом Хаус презентиран денес попладнево во Вашингтон.

Континуиран пад на состојбата со медиумите во Македонија

Нова ТВ - 01.05.2013

Во најновиот извештај за слободата на медиумите во светот Македонија бележи нов пад. Оваа нова лоша оценка за Македонија ја образлага Карин Карликер директор во Фридом ...

ВИДЕО: Пад од 22 места за слободата на медиумите, Македонија во друштво со Танзанија

Либертас - 01.05.2013

Пад од 22 места за една година, бележи последниот извештај на Фридом Хаус, кој беше објавен денеска. Македонија падна од 94 на 116 место, во листата на земји кои бележат големо назадување, во друштво ...

Фридом Хаус - Македонија со пад од 22 места во слобода на медиумите

Р.С.Европа - 01.05.2013

Слободата на медиумите во Македонија забележала пад од 22 места, според последниот извештај на Фридом Хаус, кој беше објавен денеска.

Медиумите во Македонија и во Танзанија се исти

+инфо - 01.05.2013

Слободата на медиумите во Македонија забележала пад од 22 места во последниот извештај на „Фридом Хаус“ кој е објавен денеска, па така Македонија од 94 место сега се наоѓа на 116 место, заедно со ...

Фридом Хаус – Македонија е делумно слободна

Нова ТВ - 01.05.2013

Македонија, Косово, Албанија, Босна и Херцеговина, Молдавија, Украина и Турција се единствените делумно слободни земји во Европа , според најновиот извештај на меѓународната организација Фридом Хаус ...

Катастрофа: Македонија падна за 22 места во слободата на медиумите

Sky - 01.05.2013

Помина времето кога се рамневме со Зимбабве во слободата на медиумите, сега наши сопартнери се Танзанија, Мали и Камбоџа.

Фридом Хаус: Македонија со голем пад во слободата на медиумите

Локално - 01.05.2013

Македонија останува во групата на делумно слободни земји и во најн овиот извештај на Фридом Хаус, објавен денеска во Вашингтон.

Натамошно влошување на состојбата со медиумите во Македонија

Нетпрес - 01.05.2013

Карин Карликер, директорка на проекти за слободата на медиумите при Фридом хаус, во кусиот разговор за Гласот на Америка претстави поразителена слика за состојбата со медиумите во Македонија, според ...

Македонија со пад од 22 места во слобода на медиумите

Утрински - 02.05.2013

Слободата на медиумите во Македонија забележала пад од 22 места, според последниот извештај на Фридом Хаус, кој беше објавен вчера.

Карликер - Македонија е една од најлошите земји на Балканот на полето на состојбата во медиумите

Inpress - 01.05.2013

Вашингтон, 1. мај 2013 (ИНПРЕС) Карин Карликер, директорка на проекти за слободата на медиумите при Фридом хаус, во кусиот разговор за Гласот на Америка претстави поразителена слика за состојбата со ...

Фридом Хаус Состојбата со медиумите во Македонија е поразителна

А1 On - 01.05.2013

Карин Карликер, директорка на проекти за слободата на медиумите при Фридом хаус, во кусиот разговор за Гласот на Америка претстави поразителена слика за состојбата со медиумите во Македонија, според ...