TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Фризура „Заев“

А1 On - 16.03.2013

Симпатизер на струмичкиот кандидат за градоначалник, Зоран Заев направи фризура, со која го рекламира името неговото име.

ФОТО: Фризура а ла Заев

Либертас - 16.03.2013

Немаме информации дали фотографијава и фризурава се направени деновиве, во текот на изборната кампања, но сепак, одлично се вклопуваат во неа, и служат како добра бесплатна реклама за струмичкиот ...

Најмодерни фризури за оваа пролет

NotForMen - 15.03.2013

Нова сезона и нова фризура, мотото кое ќе ве поттикне да ја смените фризурата и да видите што е модерно на пистите. Црвениот тепих и пистите се секогаш инспирација за нашиот изглед во огледало.

Залижани фризури за новата сезона

Lady - 15.03.2013

Трендот на холивудскиот гламур и обликуваните кадрици трае веќе подолг период, но, исто така, залижаните фризури можат да се забележат на модните писти, но и на улиците.

Шест фризури што секоја жена би требало да ги испроба

Кајгана - 14.03.2013

Можеби повеќето жени веќе ја имаат пронајдено својата идеална фризура или немаат доволно храброст да испробаат нови варијанти и трендови, меѓутоа постојат неколку култни фризури што секоја жена во ...

Археолог за коса ги открива фризурите од стариот Рим

Идивиди - 14.03.2013

Преку ден Џенет Стивенс работи во фризерски салон. Навечер, таа станува археолог аматер која и прецизно ги реконструира женските фризури од Римското царство.