TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир доби современ објект

Доктори - 27.10.2012

Градежните работи во објектот за гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир се завршени, со што оваа специјална болница доби нов најсовремен ...

Гинеколошката болница „Мајка Тереза“ доби нов современ објект

Утрински - 27.10.2012

Премиерот Никола Груевски и министерот за здравство Никола Тодоров денеска ја посетија Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир, каде се завршени градежните работи.

Гинеколошката болница „Мајка Тереза“ доби нов современ објект

Н.Македонија - 27.10.2012

Извршена е реконструкција на постоечки објект и негова адаптација за гинекологија и акушерство. Во болницата се инвестирани над 4,5 милиони евра Премиерот Никола Груевски и министерот за здравство ...

Ќе се забрани ли и вториот штрајк на лекарите?

Алфа - 27.10.2012

Ќе добие ли и вториот штрајк на лекарите судска забрана - Министерот Тодоров ниту ја потврдува, но ниту ја исклучува ваквата можност.

Гинекологија во Чаир доби нов најсовремен објект

Точка - 27.10.2012

Премиерот, Никола Груевски, и министерот за здравство, Никола Тодоров, денеска ја посетија Специјалната болница по гинекологија и акушерство “Мајка Тереза“ во Чаир, каде се завршени градежните работи.

Нова современа опрема во Гинекологија Чаир

еВести - 27.10.2012

Премиерот Никола Груевски и министерот за здравство Никола Тодоров денеска ја посетија Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир, каде се завршени градежните работи.

Одлуката на лекарите за штрајк го налути министерот Тодоров

24 Вести - 27.10.2012

Одлуката за штрајк на лекарите за министерот Тодоров е нов ултиматум за неговата политика. Тој додава и дека се плаши дека и новата одлука за штрајк може да биде како што вели незаконска како и ...

Нов објект за Специјалната болница по гинекологија и акушерство во Чаир

А1 On - 27.10.2012

Премиерот Никола Груевски и министерот за здравство Никола Тодоров денеска ја посетија Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир, каде се завршени градежните работи.

Тодоров ги обвинува лекарите за пропаднатите преговори

24 Вести - 27.10.2012

Решение за проблемите во здравството може да се најде само низ преговори, потенцираат синдикатите од здравството. Тие го повикуваат министерот Тодоров да седне на маса пред да почне штрајкот на 14 ...

Специјалната болница за гинекологија „Мајка Тереза“ доби нов објект

Дневник - 27.10.2012

Премиерот Никола Груевски и министерот за здравство Никола Тодоров ја посетија Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир, каде се завршени градежните работи.

Тодоров: Штрајкот може да има сериозни последици за Синдикатот

А1 On - 27.10.2012

„Разговорите со Синдикатот на Клинички центар се во тек. Повторно има допис, кој го гледам како нов ултиматум. Гледам дека ја укинале и одлуката која беше донесена за започнување на штрајк.

И вториот штрајк на лекарите може да добие судска забрана!?

Сител - 27.10.2012

И вториот штрајк на лекарите можно е да добие судска забрана. Се повторувале истите правни пропусти, тврди министерот за здравство.

Тодоров се сомнева во легалноста на штрајкот на лекарите

Телма - 27.10.2012

За новонајавениот штрајк на лекарите министерот за здравство Никола Тодоров вели дека не сака да преговара преку медиумите туку ќе разговара со лекарите , иако, како што рече, се сомнева дека и овој ...

Гинекологијата во Чаир доби современ објект

Макфакс - 27.10.2012

Градежните работи во објектот за гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир се завршени, со што оваа специјална болница доби нов најсовремен објект.

Нов објект за Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“

Денешен - 27.10.2012

Премиерот Никола Груевски и министерот за здравство Никола Тодоров денеска ја посетија Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир, каде се завршени градежните работи.

ФОТО: Гинекологија Чаир доби најсовремен објект

Курир - 27.10.2012

Премиерот Никола Груевски и министерот за здравство Никола Тодоров денеска ја посетија Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир, каде се завршени градежните работи.

Тодоров: Штрајкот може да има сериозни последици за Синдикатот

+инфо - 27.10.2012

Разговорите со Синдикатот на Клинички центар се во тек. Повторно има допис, кој го гледам како нов ултиматум. Гледам дека ја укинале и одлуката која беше донесена за започнување на штрајк.

Гинекологија во Чаир доби нов најсовремен објект

Нетпрес - 27.10.2012

Премиерот, Никола Груевски, и министерот за здравство, Никола Тодоров, денеска ја посетија Специјалната болница по гинекологија и акушерство “Мајка Тереза“ во Чаир, каде се завршени градежните работи.

Гинекологија Чаир доби најсовремен објект

Сител - 27.10.2012

Премиерот Никола Груевски и министерот за здравство Никола Тодоров денеска ја посетија Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир, каде се завршени градежните работи.

Груевски во посета на чаирската Гинекологија

+инфо - 27.10.2012

Премиерот Никола Груевски, придружуван од министерот за здравство, Никола Тодоров, денеска ја посети ЈЗУ „Специјалната болница по гинекологија и акушерство“ во скопски Чаир каде финишираат градежните ...

Гинекологија во Чаир доби нов најсовремен објект

24 Вести - 27.10.2012

Премиерот Никола Груевски и министерот за здравство Никола Тодоров денеска ја посетија Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир, каде се завршени градежните работи.

Реновирана гинекологија „Чаир “

Канал5 - 27.10.2012

Четири и пол милиони евра се вложени во специјализираната болница за гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир. Дел се за реконструкцијата и градежните работи, дел за нова современа опрема, за ...

Болницата за гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ доби најсовремен објект

МРТ - 27.10.2012

Премиерот Никола Груевски и министерот за здравство Никола Тодоров денеска ја посетија Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир, каде се завршени градежните работи.

Груевски во посета на Гинекологија Чаир и промоција на нови фасади

Курир - 27.10.2012

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе ја посети ЈЗУ „Специјалната болница по гинекологија и акушерство„– Чаир во Скопје по повод завршување на градежните ...

Премиерот Груевски во посета на Гинеколошката болница во Чаир

Сител - 27.10.2012

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе ја посети ЈЗУ „Специјалната болница по гинекологија и акушерство„– Чаир во Скопје по повод завршување на градежните ...

Премиерот Груевски во посета на Гинеколошката болница во Чаир

МРТ - 27.10.2012

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска ќе ја посети ЈЗУ „Специјалната болница по гинекологија и акушерство„– Чаир во Скопје по повод завршување на градежните ...

Штрајкувај... ако смееш

Р.С.Европа - 27.10.2012

Власта, но и раководствата на компаниите, на сите начини се обидуваат да ги спречат работниците да штрајкуваат или да протестираат за да ги остварат правата.

Груевски во посета на реновираната Гинекологија Чаир

БезПардон - 27.10.2012

Премиерот Никола Груевски, придружуван од министерот за здравство, Никола Тодоров, денеска ја посети ЈЗУ „Специјалната болница по гинекологија и акушерство“ во скопски Чаир каде финишираат градежните ...

Владата нема да се меша во проектот „плата по учинок“

Алфа - 26.10.2012

Владата не планира да се вклучи во преговорите меѓу синдикатите за здравство и Тодоров, за да се најде решение и евентуално да се одбегне генералниот штрајк, најавен за 14 ноември.

Лекарите во штрајк

Вечер - 26.10.2012

На 14 ноември годинава лекарите повторно ќе стапат во генерален штрајк. Како што информираат од Самостојниот клинички синдикат, штрајкот е најавен во Владата, кај ресорниот министер, како и кај ...