TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ со измени на Законот за заштита од пушење

Нетпрес - 20.01.2010

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ ќе предложат измени на Законот за заштита од пушење со што ќе се дозволи да се пушти на терасите и летните бавчи во рестораните, кафулињата, кафеаните во отворените летни дискотеки и на плажите во периодот од 1-ви ...

Од 1 март ќе се пуши во летните бавчи

Канал5 - 20.01.2010

Од 1 март ќе се пуши во летните бавчи На летните тераси во угостителските објекти, ресторани, кафетерии, кафеани, кафе-барови, отворени летни дискотеки и плажи ќе биде дозволено пушењето во периодот од 1 март до 31 октомври.

ВМРО-ДПМНЕ ќе го менува законот за пушење

А1 - 20.01.2010

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ предложија измени на законот за пушење. Со измените што ќе се предложат пушењето ќе биде дозволено на тераса и летни бавчи на угостителските објекти односно ресторани, кафетерии, кафеани, кафе-барови, отворени ...

Ќе се пуши на терасите и летните бавчи

Кирилица - 20.01.2010

Во делот каде што ќе биде дозволено пушењето, терасите и летните бавчи нема да смеат да имаат покриви, ниту дополнителна опрема која на објектот ќе му дава затворен карактер ВМРО-ДПМНЕ го донесе, па ќе го менува Законот за заштита од ...

Угостителите во петок ќе ги затворат објектите поради забраната за пушење

Кирилица - 20.01.2010

Угостителските објекти во Македонија задутре нема да работат 24 часа, соопшти денеска Туристичко – угостителската комора - Повикани се сите угостители солидарно да му пристапат на овој предупредувачки протест со цел уште еднаш ...

Угостителите го потврдија 24-часовниот штрајк в петок

Нетпрес - 20.01.2010

Дваесет и четири часа сите кафеани, кафулиња, ресторани, дискотеки, ноќни барови, бифеа ќе бидат затворени в петок во знак на протест против Законот за заштита од пушењето, потврдија уште една од Туристичко – угостителската комора.

ВМРО-ДПМНЕ предложи измени на Законот за пушење

Алсат-М - 20.01.2010

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе Предлог закон за измени и дополнување на Законот за заштита од пушењето, изјави денеска пратеникот Влатко Ѓорчев.

Угостителите со неработење ќе протестираат против Законот за пушење

Форум - 20.01.2010

Туристичко–угостителската комора потврди дека останува на претходно донесената одлука за 24-часовно затворање на угостителските објекти кои нема да работат во петок на целата територија на државата За две години откако е воведен законот за ...

Кафеаните нема да работат во петок поради законот за пушење

Макфакс - 20.01.2010

Голем број на угостителски објекти во Македонија нема да работат во петок во знак на протест против новиот закон за забрана на пушење на јавни места.

Во петок, нема да работат рестораните и кафеаните

Канал5 - 20.01.2010

Угостителските објекти во Македонија задутре нема да работат 24 часа, соопшти денеска Туристичко – угостителската комора. - Повикани се сите угостители солидарно да му пристапат на овој предупредувачки протест со цел уште еднаш ...

Власта го либерализира законот против пушење, ќе се пуши надвор

Сител - 20.01.2010

Владејачката ВМРО ДПМНЕ ќе го менува Законот за пушење. Само 20 дена откако го изгласа, владејачкто мнозинство сега најавува негови измени и дополнувања.

Кафеаните нема да работат во петок поради законот за пушење

Алфа - 20.01.2010

Голем број на угостителски објекти во Македонија нема да работат во петок во знак на протест против новиот закон за забрана на пушење на јавни места.

Угостителите во петок ќе ги затворат објектите поради забраната за пушење

Сител - 20.01.2010

Угостителските објекти во Македонија задутре нема да работат 24 часа, соопшти денеска Туристичко – угостителската комора. - Повикани се сите угостители солидарно да му пристапат на овој предупредувачки протест со цел уште еднаш ...