TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спас од карциномот? За 8 дена излечен од рак!

Попара - 28.03.2013

Американецот Дејвид Апонте за само 8 дена е излечен со помош на новата генетска терапија од неизлечива форма на леукемија.

За само осум дена леукемијата исчезнала! (ВИДЕО)

МК News - 27.03.2013

Американските научници за само осум дена со помош на генетска терапија успеаа да излечат досега неизлечлива форма на леукемија.

Седумгодишно девојче ја победува леукемијата

Точка - 27.03.2013

Американски експерти од Универзитетот во Пенсилванија и Детската болница во Филаделфија, објавиле дека резултатите од лекувањето на еден пациент од леукемија со репрограмирани имунолошки ќелии, биле ...

Се излечил од леукемија за осум дена

БезПардон - 27.03.2013

Американските научници за само осум дена со помош на генетска терапија успеаа да излечат досега неизлечлива форма на леукемија.

Нов напредок во медицината: Излечена леукемија за осум дена

Хајд Парк - 27.03.2013

Прочитано: 362 пати Американските научници за само осум дена со генетска терапија успеале да излечат досега неизлечлив облик на леукемија.