TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Раванија

Мои рецепти - 25.10.2017

Во длабок сад се матат јајцата со постепено додавајќи го шеќерот. Кога ќе се добие густа смеса се додава брашното помешано со пецивото и гризот. Се меша со шпатула. Се печи во намастена тава со масло и брашно на 200С-30мин.

Јагоди: Од вкусно овошје до моќен афродизијак

Идивиди - 21.04.2012

Здравата и хранлива јагода во 100 грама ја содржи целокупната дневна доза на витамин Ц, а во себе има одвај 50 калории, па се смета за најдобар пријател на витката фигура.

*Чоко-Локо-коцки*

Мои рецепти - 21.04.2012

ТЕСТО* 3 јајца 7 лажици шеќер 9 лажици млеко 9 лажици масло 9 лажици брашно 1 пециво 1 лажица какао ШЕРБЕТ* 150мл вода 300гр шеќер КРЕМ* 1 литар млеко 4 пудинга од чоколадо 20 лажици шеќер 250гр ...

Капри торта

Мои рецепти - 24.12.2014

Првичната идеа на овој рецепт е еден Капри колач на мајка ми кој решив да го направам во вид на торта. Па така овде состојките се за колач со една кора и еден фил, но јас направиv 2 кори и два фила со жолчки, со тоа што на едниот фил му додадов и ...