TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Магарешко млеко за здраво срце и виткост

Кантар - 31.05.2011

Откриена е тајната за совршениот тен на Клеопатра. Италијански научници открија дека магарешкото млеко е одличен избор ако сакате да ја зачувате витката линија.

Млеко од магаре – Нов хит за здраво срце и виткост

БркајРабота - 29.05.2011

Богато е со протеини и омега 3 масни киселини, па го „чува“ здравјето на артериите, го спречува таложењето на масните наслаги на струкот и е одличен извор на енергија за децата.