TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кредити за самовработување

Нетпрес - 01.10.2010

Во 30-те центри за вработување во државата од вчера започна поднесувањето пријави за кредити за самовработување. Право на поднесување пријави имаат невработените лица кои најмалку една година се на ...

Невработените ќе можат сами да си обезбедат работа

Inpress - 01.10.2010

Скопје, 1. октомври 2010 (ИНПРЕС) Од денеска стартува проектот на Владата со кој до 15. овој месец сите невработени лица во земјава, кои најмалку една година се пријавуваат во Агенцијата за ...