TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новата партија на Стевчо Јакимовски ќе се вика ГРОМ

МК News - 28.05.2013

ГРОМ, партијата на центарот, ќе ги обедини и ќе ги собере на едно место хуманоста, добрината, љубовта кон земјата. Новата партија ќе стане јадро на сите успешни и вредни луѓе во заедничка мисија за ...

„ГРОМ“ - Нова партија на политичката сцена во Македонија

Алсат-М - 28.05.2013

Граѓанска опција за Македонија или скратено ГРОМ е името на новата политичка партија што ќе ја формира градоначалникот на скопската општина Карпош, Стевчо Јакимовски.

„ГРОМ“ на Јакимовски ќе се промовира утревечер

Канал5 - 28.05.2013

Стефче Јакимовски градоначалникот на Карпош утре ќе ја промовира ГРОМ или Граѓанска опција за Македонија. Новата политичка партија која ја покренува Јакимовски, ќе биде профилирана како партија на ...

Стевчо Јакимовски утревечер ќе ја промовира „ГРОМ“

Утрински - 28.05.2013

Градоначаникот на Карпош Стевчо Јакимовски утре ќе ја промовира својата нова партија. Новите членови и симпатизерите на ГРОМ – Граѓанската опција за Македонија утревечер во 19 часот ќе одржат средба ...

ГРОМ на македонската политичка сцена

МКД - 28.05.2013

ГРОМ, партијата на центарот, ќе ги обедини и ќе ги собере на едно место хуманоста, добрината, љубовта кон земјата. Новата партија ќе стане јадро на сите успешни и вредни луѓе во заедничка мисија за ...

Стевче Јакимовски утре ја промовира новата партија ГРОМ

Република - 28.05.2013

Градоначалникот на Карпош Стевче Јакимовски утре официјално ќе ја промовира новата партија која ќе го носи името ГРОМ или Граѓанска опција за Македонија.

Утре во 19 часот ќе удри ГРОМ-от на Стевчо Јакимовски

Press24 - 28.05.2013

Стевчо Јакимовски утре во 19 часот во Александар Палас ќе ја промовира својата нова партија Граѓанска опција за Македонија или скратено ГРОМ, откриваат блиски соработници на градоначалникот на ...

ГРОМ ќе се вика партијата на Јакимовски

+инфо - 28.05.2013

ГРОМ – Граѓанска опција за Македонија е името на новата политичка сила што ја покренува Стевчо Јакимовски, градоначалникот на Карпош.

Јакимовски утре ќе ја промовира својата партија ГРОМ

Нова ТВ - 28.05.2013

Стевчо Јакимовски, актуелниот градоначалник на Карпош, ќе ја поромовира својата новата партија под името ГРОМ, односно Граѓанска опција за Македонија, дознава НОВА.

Стевчо Јакимовски утревечер ќе ја промовира „ГРОМ“

БезПардон - 28.05.2013

Градоначаникот на Карпош Стевчо Јакимовски утре ќе ја промовира својата нова партија. Новите членови и симпатизерите на ГРОМ – Граѓанската опција за Македонија утревечер во 19 часот ќе одржат средба ...

Во 19:00 часот утре во хотел „Александар Палас“, Јакимовски ќе ја презентира партијата ГРОМ

Maxim - 28.05.2013

Стевчо Јакимовски утре во 19 часот во Александар Палас ќе ја промовира својата нова партија Граѓанска опција за Македонија или скратено ГРОМ, откриваат блиски соработници на градоналникот на општина ...

ГРОМ од Стевче Јакимовски

Локално - 28.05.2013

ГРОМ – Граѓанска опција за Македонија е името на новата политичка сила што ја покренува Стевчо Јакимовски, градоначалникот на Карпош.

Бучковски нема ништо против да коалицира со ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 27.05.2013

По Стевче Јакимовски кој промоцијата на својата партија ја најавува за во среда, кон крајот на наредниот месец, нов политчки субјект ќе промовира и поранешниот претседател на СДСМ, Владо Бучковски.

Бучковски: Немам комплекс да коалицирам со ВМРО-ДПМНЕ!

БезПардон - 27.05.2013

„Јас сум убеден дека, и за нашата, но знаејќи го Стевчо (Јакимовски) убеден сум дека ќе направи сериозна политичка партија.

Бучковски формира партија: Немам комплекс да коалицирам со ВМРО-ДПМНЕ

МК News - 28.05.2013

Состојбите во СДСМ ја менуваат македонската политчка карта. Хаосот на Бихаќка отвора простор за нови партии на македонската политчка сцена.

Бучковски формира партија: Немам комплекс да коалицирам со ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 27.05.2013

Состојбите во СДСМ ја менуваат македонската политчка карта. Хаосот на Бихаќка отвора простор за нови партии на македонската политчка сцена.

Стевчо Марадона го чека Пеле

Вест - 27.05.2013

"Рано е да се откриваат имиња. Целата работа е дека Стевчо е Марадона, а сега се преговара дали ќе дојде една личност што треба да биде Пеле, кој треба да го зголеми рејтингот на новата партија.

Јакимовски и Бучковски ќе понудат две нови партии

Сител - 27.05.2013

Состојбите во СДСМ ја менуваат македонската политчка карта. Хаосот на Бихаќка отвора простор за нови партии на македонската политчка сцена.

Стевчо Јакимовски во среда формира нова партија

А1 On - 27.05.2013

Стевчо Јакимовски во среда вечер ќе формира нова политичка партија. По формирањето на иницијативниот одбор се најавува дека ќе бидат посочени целите и насоките по кои ќе дејствува партијата на чие ...

Јакимовски во среда формира нова партија

Таратур - 27.05.2013

Стевчо Јакимовски во среда вечер ќе формира нова политичка партија. По формирањето на иницијативниот одбор се најавува дека ќе бидат посочени целите и насоките по кои ќе дејствува партијата на чие ...

СДСМ: Прес 24 лаже дека се исклучени 500 членови од Карпош

Бриф - 27.05.2013

Порталот Прес 24 лаже кога објавува дека до сега се исклучени 500 членови на СДСМ само од општина Карпош „благодарение“ на нивната блискост со градоначалникот Јакимовски, велат од СДСМ.

Бучковски формира партија: Немам комплекс да коалицирам со ВМРО-ДПМНЕ

Maxim - 27.05.2013

Состојбите во СДСМ ја менуваат македонската политчка карта. Хаосот на Бихаќка отвора простор за нови партии на македонската политчка сцена.

Стевче Јакимовски во среда ќе промовира нова партија

МК News - 27.05.2013

Градоначалникот на Карпош Стевче Јакимовски во среда ќе ја промовира новата партија, дознава Пресс24. Според неофицијалните најави, партијата на Јакимовски ќе биде од мултиетнички карактер па според ...

Кризата во СДСМ им отвора пат на Јакимовски и на Бучковски

Н.Македонија - 27.05.2013

Дали овие партии би можеле да бидат новата македонска опозиција? Целна група ќе им бидат истите гласачи како и тие на СДСМ - неопределените и незадоволните од сегашната власт.

Стевче Јакимовски во среда ќе промовира нова партија

Press24 - 26.05.2013

Градоначалникот на Карпош Стевче Јакимовски во среда ќе ја промовира новата партија, дознава Пресс24. Според неофицијалните најави, партијата на Јакимовски ќе биде од мултиетнички карактер па според ...

ВИДЕО: Јакимовски на Нова за иднината на неговата кариера

Либертас - 26.05.2013

Во интервју за порталот Нова , градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски зборува за своите идни планови во политичката кариера, за 24-ти декември, иднината на ...

Јакимовски најавува нова партија?

Фама - 27.05.2013

Градоначалникот на Карпош Стевче Јакимовски во среда ќе ја промовира новата партија, пишува Прес24. Не е познато дали има звучни имиња меѓу идните сопартијци на Јакимовски но тој очекува да му се ...

Стевче Јакимовски во среда ќе ja промовира новата партија

Либертас - 26.05.2013

Градоначалникот на Карпош, Стевче Јакимовски, во среда ќе ја промовира новата партија, пренесе порталот Прес 24. Јакимовски беше претседател на Градската организација на СДСМ пред да одлучи да ...

Јакимовски во среда ќе промовира нова партија?

Sky - 26.05.2013

Градоначалникот на Карпош Стевче Јакимовски во среда ќе ја промовира новата партија, јави Пресс24. Според неофицијалните најави, партијата на Јакимовски ќе биде од мултиетнички карактер па според ...

Стевче Јакимовски во среда ќе промовира нова партија

Maxim - 26.05.2013

Градоначалникот на Карпош Стевче Јакимовски во среда ќе ја промовира новата партија, дознава Максим Според неофицијалните најави, партијата на Јакимовски ќе биде од мултиетнички карактер па според ...