TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АМСМ - Состојба на патиштата

Алсат-М - 05.06.2010

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата во утринските часови се одвива тековно без забрани по воглавно суви и чисти коловози, само на некои повисоки и осојничави места ...

Сообраќајот се одвива тековно по влажни коловози, внимателно низ клисурите

Inpress - 05.06.2010

Скоје, 5. јуни (ИНПРЕС) Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива тековно без забрани по воглавно влажни и чисти коловози.