TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Собраниско заседание - измени на Законот за заштита од пушење

Inpress - 17.02.2010

Скопје, 17. февруари (ИНПРЕС) Во Собранието на Република Македонија денеска продолжува 93. седница на Собранието на Република Македонија.

Собранието ќе продолжи со 93. седница

Сител - 17.02.2010

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи работата по 93-та седница. Пратениците ќе расправаат за Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за ...

Собранието ги поддржа измените на Законот за внатрешни работи

Алсат-М - 16.02.2010

Собранието даде зелено светло за измените во Законот за внатрешни работи кои предвидуваат условите за пензија да важат за сите полицајци еднакво, а не како што предвидуваше ...

Собранието ги поддржа измените на Законот за внатрешни работи

Сител - 16.02.2010

Пратениците во Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 93-та седница по завршувањето со општата расправата, го подржаа Предлог законот за изменување и дополнување ...

Прекината седницата на Комисијата за здравство

Макфакс - 16.02.2010

Седницата на собраниската Комисија за здравство на која се расправаше за Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита од пушењето.

Собранието ги поддржа измените на Законот за внатрешни работи

Шпиц - 16.02.2010

Пратениците во Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 93-та седница по завршувањето со општата расправата, го подржаа Предлог законот за изменување и дополнување ...

Прекината седницата на Комисијата за здравство

МРТ - 16.02.2010

Седницата на собраниската Комисија за здравство на која се расправаше за Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита од пушењето.

Собраниска седница - власта и опозицијата со башка предлози за измена на Законот за заштита од пушење

Inpress - 15.02.2010

Скопје, 15. февруари (ИНПРЕС) Собранието на република Македонија, денеска ја одржува својата 93. седница, на која, најнапред пратениците ќе го разгледаат Предлогот на одлука за ...

93-та седница на Собраниeто

Кирилица - 15.02.2010

Собранието на Република Македонија во рамки на 93-та седница денеска ја изгласа Предлог-одлуката за изменување на Одлуката за испраќање единица на Армијата за учество во мировна ...

Пушењето - тема во Собранието на Република Македонија

Inpress - 16.02.2010

Скопје, 16. февруари (ИНПРЕС) Во Собранието на Република Македонија, утринава заседаваат Комисијата за здравство и Законодавно - правната комисија, а потоа, продолжува вчера ...

Продолжение на 93. седница на републичкото Собрание

Сител - 16.02.2010

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи работата по 93-та седница. Пратениците ќе расправаат за Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за ...