TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иниеста: Фудбалот не би бил занимлив ако сите играат исто

Спорт Денес - 10.11.2012

Фудбалерот на Барселона, Андрес Иниеста застана во одбрана на Селтик, кој статистички беше послаб од каталонскиот тим, но сепак победи.

Род Стујарт по победата на Селтик

Спортманиа - 09.11.2012

Поранешниот пејач Рој Стујарт покажа колку е значајна победата на Селтик над Барселона, тој едноставно неможеше да ги сопре солзите.

ВИДЕО: Виктор Ванјама, новата африканска ѕвезда

А1 On - 09.11.2012

Виктор Ванјама стана еден од хероите на Селтик откако постигна гол во Лигата на шампионите, за голема победа над Барселона со 2:1.

Јунајтед му фрли око на Ванијама

ЗаЗабава - 09.11.2012

Манчестер Јунајтед е заинтересиран за Кениецот Виктор Ванијама, херојот на Селтик во победата над Барселона. Ванијама, инаку стрелец на еден од головите за Селтик во дуелот со каталонците, беше ...

Фергусон имресиониран од Ванијама, го сака на „Олд Трафорд“

Спортски - 09.11.2012

Манчестер Јунајтед е заинтересиран за Кениецот Виктор Ванијама, херојот на Селтик во победата над Барселона. Скаутот на Манчестер Јунајтед, Мартин Фергусон веќе од јули месец го следи кенискиот ...

Иднината на Селтик?

Идивиди - 09.11.2012

Селтик оваа недела со 2-1 на домашен терен го победи тимот на Барселона, а головите за шкотскиот тим ги постигнаа младите надежи, Виктор Ванјама и Тони Ват.

ФОТО: Штета што Селтик не победува почесто!

СуперСпорт - 09.11.2012

Една новинарка од Даблин, пред дуелот Селтик-Барселона изјавила дека доколку шкотскиот тим победи тогаш ќе ги покаже нејзините гради.

ФОТО: Штета што Селтик не победува почесто!

БезПардон - 09.11.2012

Шкотскиот фудбалски клуб Селтик ја победи фаворизираната Барселона во вторникот, па тоа беше причина новинарка од Даблин да ги покаже нејзините гради.

Ја „тресеше“ Барса и го импресионираше Ферги

Курир - 09.11.2012

Според информациите од Англија, Манчестер Јунајтед е заинтересиран за фудбалерот на Селтик Виктор Ванјама. Скаутот на Манчестер Јунајтед, Мартин Фергусон веќе од јули месец го следи кенискиот ...

ВИДЕО: Род Стјуарт плачеше од среќа по победата на Селтик

24 Вести - 08.11.2012

Музичарот Род Стјуарт буквално плачеше од среќа откако неговиот омелен клуб Селтик синоќа ја победи моќната Барселона во Лигата на шампиони.

Виланова: Му честитам на Селтик за победата

24Фудбал - 08.11.2012

Селтик вечерва направи големо изненадување, тимот од Глазгов пред своите фанови со 2-1 славеше во дуелот со моќната Барселона.

Селтик го расплака Род Стјуарт

Оff.net - 08.11.2012

Секако тоа беа солзи радосници од Англичанецот со шкотско потекло по победата на Селтик над Барселона од 2:1 и тоа ден по прославата на 125-от роденден на ...

Топката не сакаше да влезе во мрежата

Оn.net - 08.11.2012

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси изјави дека неговата екипа одиграла подобро во поразот од Селтик отколку кога ги совладаа во минатото коло.

YNWA на Селтик Парк

Оff.net - 08.11.2012

Песната "You'll never walk alone" во 60-те години стана химна на Ливерпул, а набргу беше прифатена и ја пеат навивачи во цела Британија, Германија, Холандија, па дури и Токио, а една од подобрите ...

Не е се во „тики така“

Екипа - 08.11.2012

Се уште е нејасно како Барселона можеше да го загуби натпреварот против Селтик, во ситуација кога каталонскиот гигант имаше апсолутна доминација на теренот во Глазгов.

Виланова: Не им замерам на играчите за поразот

Екипа - 08.11.2012

Тренерот на Барселона, Тито Виланова, не се потресе премногу поради поразот од Селтик (2-1) на синоќешниот меч од Лигата на шампионите.

Род Стјуарт заплака за победата на Селтик (ВИДЕО)

МКД - 08.11.2012

Британската музичка ѕвезда Род Стјуарт заплака за големата победа на големиот роденден на својот миленик Селтик, кој синоќа во Лигата на шампионите успеа да ја победи Барселона со 2-1 во меч од ...

Славеникот Селтик ја урна Барселона!

Утрински - 08.11.2012

Со триумфот од 2:1, шкотскиот тим на најубав начин ја прослави 125-годишнината од своето постоење Мечот за кој никој и не сметаше дека може да донесе изненадување, заврши со голема победа за Селтик, ...

“Храброто срце“ Селтик ја победи големата Барселона

Дневник - 08.11.2012

Селтик на необичен начин ја прослави 125-годишнината од формирањето на клубот, откако шкотскиот великан со 2-1 ја победи Барселона во 4 коло од групите во Лигата на Шампионите.

Не е се во Тики - така

СуперСпорт - 08.11.2012

Статистиката од мечот помеѓу Селтик и Барселона оде во прилог на Каталонците, но не резултатот. Барселона на мечот против Селтик имаше посед на топка од неверојатни 89 %, направи дури 955 пасови, 14 ...

Ленон: Ова е неверојатно, го победивме најдобриот тим на светот!

СуперСпорт - 08.11.2012

Тренерот на Селтик Нил Ленон е презадоволен поради невератниот успех на неговите фудбалери кои славеа против Барселона во ЛШ.

Роденденска победа за Селтик

Идивиди - 08.11.2012

Селтик со победа од 2-1 над Барселона во четвртото коло од ЛШ, го прослави 125-от роденден на клубот. Виктор Ванајама во 21-та минута го отвори резултатот за Селтик, а на 2-0 зголеми ...

Ленон: Историска победа за Селтик

Спортманиа - 08.11.2012

Менаџерот на Селтик Нил Ленон не го криеше задоволството од победата на неговиот тим над Барселона во рамките на Лигата на шампионите. „Ова е еден од најважните денови во мојот живот.

Поразот на Барса предизвика солзи

Спорт Денес - 08.11.2012

Погледнете како познатиот британски пејач Род Стјуард реагираше по победата над Селтик над Барселона. Ова се солзи радосници или пак жали за поразот на Барса? Пресудете ...

Статистиката знае да лаже

Спорт Денес - 08.11.2012

Статистиката на мечот помеѓу Барселона и Селтик е на страната на Каталонците, но не и резултатот. Барселона на мечот со Селтик ја поседуваше топката 89% од натпреварот, забележа 955 пасови и 14 пати ...

На Барселона не им се допадна во Глазгов (видео)

365 - 08.11.2012

Фудбалерите на Барселона го доживеаја првиот пораз во групната фаза од Лигата на шампионите, откако вчера загубија со 2:1 од Селтик.

ВИДЕО: Големиот Род Стјуард не издржа – се расплака поради победата над Барса!

А1 On - 08.11.2012

Победата на Селтик над Барселона е прогласена за една од најголемите во историјата на ...

Меси: Топката не сакаше да влезе во голот

Спортски - 08.11.2012

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси изјави дека неговата екипа одиграла подобро во поразот од Селтик отколку кога ги совладаа во минатото коло.

Што рекоа за победата и поразот во Глазгов?

Идивиди - 08.11.2012

Селтик синоќа приреди вистинско изненадување во четвртото коло од Лигата на шампиони кога на домашен терен со резултат 2-1 ја победи екипата на Барселона.

Род Стјуарт плачеше од радост после победата на Селтик над Барса

Спортски - 08.11.2012

Музичарот Род Стјуар буквално се расплака од радост откако неговиот омилен фудбалски клуб Селтик вчера вечерта ја победи моќната Барселона во рамките на Лигата на шампионите.

Виланова не им замерува на играчите

Спорт Денес - 08.11.2012

Тренерот на Барселона, тито Виланова смета дека неговите играчи никако не се виновни за поразот од Селтик. Каталонскиот тим синоќа беше поразен со 2-1 од шкотскиот тим Селтик, а Виланова смета дека ...

ФОТОВЕСТ:Род Стјуард заплака од радост за победата на Селтик

Н.Македонија - 08.11.2012

Музичарот Род Стјуарт пушти солзи на крајот на синоќешниот натпревар и победата на Селтик над Барцелона во Лигата на шампиони со резлутат 2-1 По објавувањето на крајот на натпреварот во Глазгов ...

На Барса не и одеше

Спорт Денес - 08.11.2012

Најдобриот фудбалер на светот Лео Меси тврди дека неговата екипа одигра подобро синоќа од првата средба кога го победија Селтик.

Емотивниот Род Стјуарт (видео)

ЗаЗабава - 08.11.2012

Победата на Селтик над Барселона предизвика голема радост кај фановите на шкотскиот шампион, а некои од нив пуштија и солзи радосници.

Меси: Топката едноставно не сакаше да влезе во нивниот гол!

+инфо - 08.11.2012

Аргентинскиот волшебник Лионел Меси објаснува зошто Барса загуби на гостувањето против Селтик со 2-1, иако имаа 24 удари кон противничкиот гол и 72% од поседот на топката.

ВИДЕО: Трогнат од големата победа на Селтик, Род Стјуарт се расплака како мало дете!

+инфо - 08.11.2012

Рок-ѕвездата Род Стјуарт, голем фан на Селтик, не можеше да ги скрие емоциите и заплака како мало дете по големата победа на неговите миленици над Барселона од 2-1.

ВИДЕО: Селтик го расплака Род Стјуарт

Сител - 08.11.2012

Секако тоа беа солзи радосници од Англичанецот со шкотско потекло по победата на Селтик над Барселона од 2:1 и тоа ден по прославата на 125-от роденден на ...

Видео: Род Стјуарт заплака во свечената ложа по победа на Селтик над Барса

Канал5 - 08.11.2012

Во групата Г од Лигата на шампиони Глазгов приреди изненадување на вечерта победувајќи ја Барселона со 2 :1. Селтик поведе со голот на Ванјама во 21 минута, а на 2:0 зголеми Ват во 83. минута.

Барса падна во Глазгов

Либертас - 08.11.2012

Фудбалерите на Баерн извојуваа убедлива победа на Алијанц арена против Лил, славејќи со 6-1, додека големо изненадување приреди Селтик, кој на домашен терен со 2-1 забележа победа над Барса, ...

Меси: Топката едноставно не сакаше да влезе во нивниот гол

Либертас - 08.11.2012

Аргентинскиот волшебник Лионел Меси објаснува зошто Барса загуби на гостувањето против Селтик со 2-1, иако имаа 24 удари кон противничкиот гол и 72% од поседот на топката.

Род Стјуарт се расплака од радост

Вечер - 08.11.2012

Победата на Селтик над Барселона предизвика големи емоции кај приврзаниците на шкотскиот шампион, а многумина ги натера и да заплачат од среќа.

Меси: Топката намерно бегаше од голот на Селтик

Точка - 08.11.2012

Иако доминираа во поголемиот дел од натпреварот и создадоа поголем број на чисти шанси, фудбалерите на Барселона загубија од Селтик, а најдобриот фудбалер на денешницата, Лионел Меси по натпреварот ...

Селтик победи, новинарката го исполни своето ветување

Точка - 08.11.2012

Навивачите на Селтик сеуште се во голема еуфорија по синоќешниот триумф на нивниот клуб над еден од најсилните тимови во моментов, екипата на Барселона.

Барса беше подобра во се, освен во она најважното

Точка - 08.11.2012

Тоа е фудбалот. Барселона синоќа неочекувано загуби против Селтик во Шкотска иако екипата на Виланова беше подобра буквално во се`.

Работи кои го одбележаа 4. коло од Лигата на шампионите

Точка - 08.11.2012

Синоќа влеговме во вториот круг од натпреварувањето за Европскиот фудбалски трон. А највпечатливите работи од 4. коло во Лигата на шампионите се...

Фото: „Тика-така“ дома!!!

Пулс24 - 08.11.2012

Неверојатни статистички податоци од мечот помеѓу екипите на Селтик и Барселона во рамките од четвртото коло во Лигата на Шампионите каде Селтик со 11% посед на топката беше поуспешен од Барселона ...

ФОТО: Не е се во „тики-така“

Курир - 08.11.2012

Статистиката од мечот помеѓу Селтик и Барселона оди во прилог на Каталонците, но не и резултатот. Барселона на дуелот со Селтик имаше посед на топка од неверојатни 89 проценти, направи дури 955 ...

Род Стјуарт плачеше од радост после победата на Селтик над Барса

Таратур - 08.11.2012

Музичарот Род Стјуар буквално се расплака од радост откако неговиот омилен фудбалски клуб Селтик вчера вечерта ја победи моќната Барселона во рамките на Лигата на шампионите.

Меси: Топката не сакаше да влезе во голот

Таратур - 08.11.2012

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси изјави дека неговата екипа одиграла подобро во поразот од Селтик отколку кога ги совладаа во минатото коло.

Меси: Топката намерно бегаше од голот на Селтик

Нетпрес - 08.11.2012

Иако доминираа во поголемиот дел од натпреварот и создадоа поголем број на чисти шанси, фудбалерите на Барселона загубија од Селтик, а најдобриот фудбалер на денешницата, Лионел Меси по натпреварот ...

ВИДЕО: Род Стјуарт се „излигави“ по победата на Селтик над Барса

БезПардон - 08.11.2012

Рок-легендата Род Стјуарт не можеше да ги скрие емоциите по синоќешната спектакуларна победа на шкотскиот Селтик против шпанската Барселона со 2:1, па заплака како мало дете.

Видео: Rod Stewart се расплаче по победата на Селтик

Хајд Парк - 08.11.2012

Синоќа во четвртото коло во Лигата на шампионите шкотскиот Селтик ја победи моќната Барселона. А изгледа дека нивната победа од 2:1 беше премногу за славниот пејач Rod Stewart кој беше уловен во ...

ВИДЕО: Легендарниот рокер Род Стјуард плачеше по победата на Селтик

Курир - 08.11.2012

Легендарниот рокер Род Стјуард не остана рамнодушен по победата на Селтик над Барселона. Тешко е да се верува дека некој синоќа останал рамнодушен на победата на Селтик над Барселона, особено не ...

ФОТО: Во чест на Селтик, новинарка ги покажа атрибутите

Курир - 08.11.2012

По победата на Селтик над Барса, едни плачат, други слават, а трети ги покажуваат своите атрибути. Една новинарка од Даблин, пред дуелот Селтик-Барселона изјавила дека доколку шкотскиот тим победи ...

Селтик се вистински херои

Канал 77 - 08.11.2012

Екипата на Селтик, во средата навечер, приреди вистинска сензација, откако во четвртото коло, во Г групата од Лигата на шампиони, забележа победа над Барселона.

Ленон: Играчите се вистински херои

Хајд Парк - 08.11.2012

Екипата на Селтик, во средата навечер, приреди вистинска сензација, откако во четвртото коло, во Г групата од Лигата на шампиони, забележа победа над Барселона.

Ленон: Играчите се вистински херои

Макфакс - 08.11.2012

Екипата на Селтик, во средата навечер, приреди вистинска сензација, откако во четвртото коло, во Г групата од Лигата на шампиони, забележа победа над Барселона.

Тито сака Барса уште вечерва да се пласира во топ 16

24Фудбал - 07.11.2012

Со три победи од три натпревари, Барселона е на чекор до следната фаза од најелитното европско натпреварување. Триумф на гостувањето кај Селтик, за ’Каталонците’ ќе значи прво место во групата и ...

Селтик ја победи Барселона!

24Фудбал - 07.11.2012

Големи три бода за Селтик против шпанскиот гигант Барселона, шкотскиот шампион славеше со 2-1. Барселона влезе како голем фаворит но доживеа непријатно изненадување.

Навивачите на Селтик спектакуларно го прославија 125. роденден на клубот (ВИДЕО)

МКД - 07.11.2012

Никој не се надеваше дека Селтик вечерва ќе ја совлада Барселона, можеби тоа не го планираа ниту најголемите симпатизери на шкотскиот клуб, но сепак, пред почетокот на дуелот, во воздухот „мирисаше“ ...

Зубизарета: Академијата е клуч на успехот

Mnogoo - 07.11.2012

„Барселона има академија за образување и храброст да ги користи продуктите од школата.Тоа ги дава резултатите во последно време.Ние фудбалот го гледаме на посебен начин и со различни играчи“-изјави ...

Фановите го одбележаа 125-тиот роденден на Селтик (Видео)

Спортманиа - 07.11.2012

Навивачите на Селтик не можеа да посакаат поатрактивен противник за одбележување на 125-тиот клупски роденден. Пред почетокот на дуелот од Лигата на шампионите против Барселона, на „Селтик Парк“ од ...

Селтик покажа дека Барса не е непобедлива

СуперСпорт - 07.11.2012

Ретко кој очекуваше дека Барса ќе загуби во Глазгов, но борбените фудбалери на Селтик докажаа дека Барса може да се победи.

ЛШ: Баерн го растури Лил

Сител - 07.11.2012

Вечер на големо изненадување во фудбалската лига на шампиони се случи во Глазгов каде Селтик ја совлада Барселона со 2-1.

Селтик го пронајде лекот за победа над Барселона, Челзи со гол во 94 минута до триумф над Шахтјор

Канал5 - 07.11.2012

Селтик го направи скоро невозможното, со 2-1 на Селтик парк ја натера на капитулација големата Барселона за величествена прослава на својот 120 роденден.

Големата Барселона падна во Глазгов

Курир - 07.11.2012

Големо изненадување направи шкотскиот тим Селтик кој на домашен терен ја совлада Барселона со 2:1. Шкотскиот тим Селтик го направи најголемото изненадување во вечерашните натпревари од Лигата на ...

Расинг му „честита“ на Селтик 45 години од својата победа во најбруталниот меч во историјата (ВИДЕО)

МКД - 05.11.2012

Аргентинскиот клуб Расинг му испрати „честитка со која искажа почитување“ до шкотскиот великан Селтик, со кого пред точно 45 години го одиграа најдивјачкиот фудбалски меч во историјата, запаметен ...