TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови Циркузи во Македонската фудбалска репрезентација

Во Штип - 16.11.2014

По недоразбирањата помеѓу Даниел Георгиевски и Адис Јаховиќ селекторот Ѓуровски ги суспендираше и двајцата можеби најдобри фудбалери во моментот во репрезентацијата за натпреварот против Словачка кој го загубивме на домашен терен со 0:2.

Суспензијата на Јаховиќ и Георгиевски, среќа за Македонија

Дерби - 15.11.2014

Доколку се потпреме на историјата, отстранувањето на Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски би можело да донесе нова победа на Македонија во натпреварот со Словачка. Последен пат кога репрезентативците Горан Попов и Стефица Ристиќ беа избркани од ...

Може ли да се повтори историјата: Последен пат кога беа отстранети двајца фудбалери ја победивме Србија со 1-0!

Екипа - 15.11.2014

Може ли да се повтори историјата? Кога е во прашање македонскиот фудбал, некако како некое проклетство ништо не може да мине онака подмачкано, па така беше и сега пред денешниот квалификациски натпревар за пласман на ЕП 2016 со Словачка со ...

Вечерва на стадион, сите сме дел од нашата репрезентацијата

NewTime - 15.11.2014

Вечерва ќе се одигра еден од клучните натпревари за фудбалската репрезентација на Македонија, ни гостува лидерот во групата за пласман на Европското првенство 2016, репрезентацијата на Словачка која има три последователни победи, меѓу кои и против ...

ФФМ застана на страната на Георгиевски: „Јаховиќ крајно неодговорно ја напушти репрезентацијата“! (ФОТО)

SportMedia - 15.11.2014

Фудбалската федерација на Македонија објави дека десниот бек на сениорската репрезентација, Даниел Георгиевски, сѐ уште е во плановите на селекторот Бошко Ѓуровски и покрај конфликтот со неговиот репрезентативен колега Адис Јаховиќ, кој „веднаш ја ...

Суспендираниот Адис Јаховиќ со порака пред вечерашниот натпревар (фото)

Спортклуб - 15.11.2014

Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски беа суспендирани од селекторот Бошко Ѓуровски поради недисциплина. На вечерашниот натпревар против Словачка обајцата фудбалери нема да бидат во таборот на нашата репрезентација.

„Ако сакаме да направиме репрезентација, мора да почнеме со млади играчи!“

SportMedia - 15.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски, најави дека ќе во останатиот дел од квалификациите за Евро 2016 ќе им даде шанса на помладите играчи, бидејќи е разочаран од некои негови поискусни избраници во поразот со 0-2 од ...

Се извинувам на Бошко Ѓуровски и Илија Најдовски

Вечер - 15.11.2014

За разлика од Георгиевски кој остана со тимот, Јаховиќ, веднаш ја напушти репрезентацијата, без притоа да изрази жалење за целиот настан. Репрезентативецот на Македонија, Даниел Георгиевски му се извини на селекторот Бошко Ѓуровски и на техничкиот ...

Недисциплината ги „ибриша“ Јаховиќ и Георгиевски

Спорт - 15.11.2014

Двајцата фудбалери за време на тренингот имале расправија по која селекторот Ѓуровски се реши да ги отстрани и да не смета на нив за дуелот со Словачка Како и на секоја подготовка, „Македонски спорт“ беше и на вчерашниот тренинг на националниот тим, ...

Вечерва на стадион, сите сме дел од нашата репрезентацијата

Lider - 15.11.2014

Вечерва ќе се одигра еден од клучните натпревари за фудбалската репрезентација на Македонија, ни гостува лидерот во групата за пласман на Европското првенство 2016, репрезентацијата на Словачка која има три последователни победи, меѓу кои и против ...

Ѓуровски ги набрка Јаховиќ и Георгиевски

Телма - 14.11.2014

Залуден беше патот од илјадници километри за Даниел Георгиевски кој заедно со Адис Јаховиќ по меѓусебната пресметка беа отстранети. Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бошко Ѓуровски ги отстрани од националниот тим репрезентативците ...

Јаховиќ и Георгиевски исфрлени од репрезентацијата!

24Фудбал - 14.11.2014

Селекторот на македонската репрезентација, Бошко Ѓуровски потврди дека двајцата фудбалери се отстранети откако го нарушиле кодексот на однесување. „Двајцата покажаа големо нетрпение на тренингот, такви играчи не ми се потребни во репрезентацијата.

Јаховиќ и Георгиевски отстранети од националниот тим

Дерби - 14.11.2014

Напаѓачот Адис Јаховиќ и дефанзивецот Даниел Георгиевски нема да бидат во комбинација за настап на утрешниот меч против Словачка, бидејќи двајцата се отстранети од репрезентацијата поради непочитување на кодексот на однесување.

Георгиевски им се извини на Ѓуровски и Најдоски

Дерби - 14.11.2014

Македонскиот селектор, Бошко Ѓуровски, денеска соопшти дека поради недисциплина, Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски нема да бидат во комбинација за утрешниот квалификациски натпревар против Словачка.

Јаховиќ и Георгиевски отстранети од репрезентацијата!

Екипа - 14.11.2014

На еден ден до почетокот од квалификацискиот натпревар против Словачка, сериозно е нарушена атмосферата во македонскиот национален тим откако Даниел Георгиевски и Адис Јаховиќ се отстранети од репрезентацијата.

Најдоски: Репрезентацијата е светост, нема да толерираме недисциплина

Екипа - 14.11.2014

Техничкиот менаџер на македонската фудбалска репрезентација, Илија Најдоски, не го криеше разочарувањето по немилата случка по која Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски беа отстранети од националниот тим.

Георгиевски: Жал ми е за се… Им се извинувам на Ѓуровски и Најдоски

Екипа - 14.11.2014

Повратникот во националниот тим, Даниел Георгиевски по денешниот инцидент со Адис Јаховиќ и отстранувањето од тимот за утрешниот дуел со Словачка, изрази жалење за целиот случај нагласувајќи дека едноставно потпаднал на провокации од соиграчот и ...

Кога поединец мисли дека е поголем од колективот

Екипа - 14.11.2014

Илија Најдоски, човек што го освои и светот со Црвена Звезда, им порача на фудбалерите: „Репрезентацијата е светост“ . И навистина е така, тоа сите го чувствуваат и сакаат да го прифатат, а за жал, најмалку е изразено кај тие што треба да играат.

Јаховиќ и Георгиевски отстранети од репрезентацијата

Спортски - 14.11.2014

Бошко Ѓуровски, селекторот на македонската фудбалска репрезентација, ги отстрани од националниот тим напаѓачот Адис Јаховиќ и дефанзивецот Даниел Георгиевски. Селекторот не ги објави причините зошто овие двајца фудбалери се отстранети од екипата, ...

Јаховиќ и Георгиевски проговорија за инцидентот

Спортски - 14.11.2014

Напаѓачот Адис Јаховиќ и дефанзивецот Даниел Георгиевски денес беа суспендирани од репрезентацијата поради недисциплина, а веднаш потоа и двајцата дадоа изјави за медиумите. „Имаше само мало недоразбирање, Даниел ме навреди со тешки зборови, а потоа ...

Георгиевски: По вина на друг јас нема да играм на утрешниот натпревар: По вина на друг јас нема да играм на утрешниот ...

СуперСпорт - 14.11.2014

Жал ми е што нема да бидам во составот на македонската репрезентација на утрешниот натпревар против Словачка. Се извинувам на селекторот Бошко Ѓуровски, и техничкиот директор Илија Најдовски, за она што се случи.

Јаховиќ и Георгиевски отстранети од репрезентацијата

Кајгана - 14.11.2014

Бошко Ѓуровски, селекторот на македонската фудбалска репрезентација, ги отстранил од националниот тим напаѓачот Адис Јаховиќ и дефанзивецот Даниел Георгиевски. Селекторот не ги објави причините зошто овие двајца фудбалери се отстранети од екипата, ...

Јаховиќ и Георгиевски исфрлени од репрезентацијата!

МКД - 14.11.2014

Поради недисциплина и нарушување на атмосферата, Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски се исфрлени од репрезентацијата на само ден пред натпреварот со Словачка. Немир во репрезентацијата во пресрет на важниот натпревар против Словачка.

Ѓуровски отстрани двајца од репрезентацијата

Оn.net - 14.11.2014

Поради недисциплина на последниот тренинг на македонската фудбалска селекција, Даниел Георгиевски и Адис Јаховиќ се отстранети од селекторот Бошко Ѓуровски. Двајцата фудбалери биле нетрпеливи за време на тренингот, однесувајќи се спротивно од ...

Ѓуровски: Ако дадеме два гола, ќе победиме

Дневник - 14.11.2014

Вечерва (20.45 ч) со поддршка од навивачите и максимално залагање на своите избраници македонскиот селектор верува дека може да се совлада фаворизираниот гостин, кој не знае за пораз во групата и досегашните дуели со „црвено-жолтите“ Македонија ...

Шок пред Словачка: Јаховиќ и Георгиевски избркани од селекцијата !

Топки - 14.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бошко Ѓуровски ги избрка од националниот тим напаѓачот Адис Јаховиќ и десниот бек Даниел Георгиевски на нешто повеќе од 24 часа пред исклучително важниот квалификациски меч со Словачка утревечер на ...

Бошко ги отстрани Георгиевски и Јаховиќ

Телеграф - 14.11.2014

После денешниот тренинг бил спречен поголем конфликт меѓу двајцата фудбалери На прес-конференцијата која почна пред неколку минути селекторот Бошко Ѓуровски соопшти дека Даниел Георгиевски и Адис Јаховиќ не се во комбинација за настап на утрешниот ...

Јаховиќ и Георгиевски исфрлени од репрезентацијата поради недисциплина

Локално - 14.11.2014

На денешната прес-конференција пред утрешниот дуел со Словачка, селекторот Бошко Ѓуровски се решисподели дека ги отстранил Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски. Нивната расправија на денешниот тренинг довела до оваа ситуација.

Ѓуровски: Нема да толерирам недисциплина

Телеграф - 14.11.2014

Македонскиот селектор истакна дека не му требаат фудбалери кои ја нарушуваат атмосферата во репрезентацијата На денешниот прес пред утрешниот дуел со Словачка, селекторот Бошко Ѓуровски се реши да ги отстрани Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски .

Георгиевски: Глумат газди без никаков стаж

Телеграф - 14.11.2014

Јаховиќ ме пцуеше. Јас сакав да ја смириме тензијата, и по тренингот ми рекоа дека сè е во ред, а веднаш потоа излегоа со став дека сме суспендирани, вели Георгиевски Еден од инволвираните во денешниот инцидент на тренингот на репрезентацијата, ...

Јаховиќ и Георгиевски отстранети од репрезентацијата

Тера - 14.11.2014

Бошко Ѓуровски, селекторот на македонската фудбалска репрезентација, ги отстранил од националниот тим напаѓачот Адис Јаховиќ и дефанзивецот Даниел Георгиевски. Селекторот не ги објави причините зошто овие двајца фудбалери се отстранети од екипата, ...

Против Словачка без отстранетите репрезентативци Јаховиќ и Георгиевски

+инфо - 14.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бошко Ѓуровски ги отстрани од националниот тим репрезентативците Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски. Ѓуровски не ги објави причините за бркањето на двајцата играчи, освен што истакна дека во тимот ...

Селекторот Ѓуровски ги отстрани Јаховиќ и Георгиевски

А1 On - 14.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бошко Ѓуровски ги отстрани од националниот тим репрезентативците Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски. Ѓуровски не ги објави причините за бркањето на двајцата играчи, освен што истакна дека во тимот ...

Фудбал: Георгиевски и Јаховиќ отстранети од репрезентацијата

Н.Македонија - 14.11.2014

Даниел Георгиевски и Адис Јаховиќ се отстранети од фудбалската репрезентација на Македонија, ден пред квалификацискиот натпревар против Словачка Од раководството на нашиот национален тим информираа дека двајцата фудбалери го нарушиле кодексот на ...

Се руши атмосферата: Јаховиќ и Георгиевски исфрлени од репрезентацијата!

Спортклуб - 14.11.2014

На ден пред почетокот на средбата помеѓу Македонија и Словачка, ситуацијата во нашиот тим не е сјајна, ако се знае дека двајца фудбалери се суспендирани поради недисциплина. Станува збор за Даниел Георгиевски и Адис Јаховиќ, двајцата фудбалери го ...

Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски исфрлени од националниот тим!

Спорт365 - 14.11.2014

Непријатни вести пред дуелот со Словачка Таман ќе помислиме дека ќе тргнеме чекор напред, и оп, се враќаме два чекори назад. Ако пред нколку години, Горан Попов и Стевица Ристиќ си расчистуваа„сметки“ пред квалификациски дуел, сега во нивна улога ...

Поради недисциплина отстранети од репрезентацијата Јаховиќ и Георгиевски

Tip.com.mk - 14.11.2014

Утре (сабота) од 20:45 ч. на Националната Арена “Филип Втори“ во Скопје македонската фудбалска сениорска репрезентација ќе го одигра четвртиот квалификациски натпревар за ЕП против Словачка.

Јаховиќ: не играм за Македонија додека е Ѓуровски селектор

Спортклуб - 14.11.2014

Нашиот репрезентативец и фудбалер на Крилја Советов, откри дека под водство на селекторот Бошко Ѓуровски нема никаква фудбалска дисциплина и дека само јаделе и спиеле. Јаховиќ даде една доста интересна изјава, во која што рече дека додека седи ...

Јаховиќ: Додека е Ѓуровски селектор – јас не играм за репрезентацијата!

SportMedia - 14.11.2014

Адис Јаховиќ нема повеќе да игра за Македонија додека селектор на А-тимот е Бошко Ѓуровски. Ова откако напаѓачот заедно со Даниел Георгиевски беа избркани од репрезентацијата поради недисциплина .

Даниел Георгиевски: Не сум виновен за она што се случи

Спорт365 - 14.11.2014

Македонскиот репрезентативец се огласи по отстранувањето од селекцијата На денешниот прес во пресрет на дуелот со Словачка во рамките на квалификациите за пласман на ЕП 2016 година, селекторот Ѓуровски најави дека од селекцијата се отстранети Адис ...

Шок пред Словачка: Јаховиќ и Георгиевски избркани од селекцијата

SportMedia - 14.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бошко Ѓуровски ги избрка од националниот тим напаѓачот Адис Јаховиќ и десниот бек Даниел Георгиевски на нешто повеќе од 24 часа пред исклучително важниот квалификациски меч со Словачка утревечер на ...

Јаховиќ и Георгиевски се скараа на тренинг

Оff.net - 14.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација ги отстрани од националниот тим двајцата фудбалери кои ја нарушиле атмосферата во тимот пред дуелот против Словачка. Бошко Ѓуровски во консултација со техничкиот менаџер Илија Најдовски одлучил да ...

Георгиевски: Ова не е фер – патував 25 часа за да играм за Македонија!

SportMedia - 14.11.2014

Македонскиот репрезентативец Даниел Георгиевски, кој беше избркан заедно со Адис Јаховиќ поради меѓусебен конфликт изјави дека напаѓачот на црвено-жолтите му се правел газда, но одлуката да биде тргнат на ден пред дуелот со Словачка го протолкува ...

Турист на годината: Георгиевски патуваше 40 часа да игра за Македонија и на крај го – избркаа!

SportMedia - 14.11.2014

Десниот бек на Мелбурн Виктори, Даниел Георгиевски слободно може да биде прогласен за турист на годината, откако пропатува 40 часа од Австралија и мина 16 илјади километри за да заигра повторно за Македонија.

Георгиевски: “Бев испровоциран, поради грешка на друг и јас настрадав“

Tip.com.mk - 14.11.2014

Утре македонската фудбалска сениорска репрезентација ќе го игра квалификацискиот натпревар за ЕП против Словачка на “Филип Втори“ Арена во Скопје со почеток од 20:45 ч. Денеска селекторот Бошко Ѓуровски од нашата селекција ги отстрани Адис Јаховиќ и ...

Против Словачка без отстранетите репрезентативци Јаховиќ и Георгиевски

Канал5 - 14.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бошко Ѓуровски ги отстрани од националниот тим репрезентативците Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски. Ѓуровски не ги објави причините за бркањето на двајцата играчи, освен што истакна дека во тимот ...

Георгиевски им се извини на Ѓуровски и Најдоски

Спортклуб - 14.11.2014

Фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Даниел Георгиевски по инцидентот со Адис Јаховиќ и отстранувањето од тимот за утрешниот натпревар против Словачка, одлучи да им се извини на селекторот и директорот на репрезентацијата.

ЕКСКЛУЗИВНО: Јаховиќ си ја отвори душата во интервју за „СПОРТ365“ и проговори за случувањата во националниот тим

Спорт365 - 14.11.2014

Македонскиот напаѓач ја кажа ново-настанатата, непријатна приказна, од свој агол. Најдобрата македонска фудбалска репрезентација утре со почеток од 20,45 часот на домашен терен на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје, ја пречекува селекцијата ...

Јаховиќ: Додека е Ѓуровски селектор не се враќам во репрезентацијата

Курир - 14.11.2014

Додека е Ѓуровски селектор, јас не се враќам во оваа репрезентација, за која играв со срце и покрај тоа што од клубот имав спротиставувања да не играм за својата селекција, многу ми е жал поради овој настан, секогаш играв со срце за оваа земја, вели ...

Без Јаховиќ и Георгиевски против Словаците?!

Сител - 14.11.2014

Нова недисциплина, вербален дуел и жесток конфликт кој се заканувал во физичка пресметка на утринскиот тренинг на Филип Втори е причината поради која од националниот тим се отстранети Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски според селекторот Ѓуровски, ...

Јаховиќ и Георгиевски отстранети од репрезентацијата

Република - 14.11.2014

Македонските фудбалски репрезентативци Адис Јаховиќ и Даниел Георгивски кои беа најавени како стартери, нема да настапат на натпреварот против Словачка, тие се отстранети од тимот, бидејќи се степале на тренинг.

Георгиевски: Ме избркаа, а ништо не направив

Курир - 14.11.2014

Даниел Георгиевски за порталот „Телеграф“ изјави дека го избркале од репрезентацијата, а ништо не направил. -Јаховиќ цело време нешто зборува за време на тренинзите во репрезентацијата и му реков да замолчи, по што почна да ме пцуе.

Селекторот Ѓуровски ги избрка Јаховиќ и Георгиевски од репрезентацијата

Курир - 14.11.2014

На само еден ден пред квалификацискиот меч против Словачка, напаѓачот Адис Јаховиќ и дефанзивецот Даниел Георгиевски се избркани од репрезентацијата. Селекторот на Македонија Бошко Ѓуровски на прес-конференцијата во пресрет на мечот со Словачка не ...

Најдоски не дава да го дриблаат: Дресот со национални обележја е над сите

Република - 14.11.2014

Илија Најдоски е технички директор во фудбалската репрезентација на Македонија и човекот што пресече, Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски, да бидат отстранети од националниот состав непосредно пред мечот со Словачка.

Два гола во мрежата на Козачик доволно за победа над Словачка

Република - 14.11.2014

Селекторот Бошко Ѓуровски посакува најмалку два гола во мрежата на Матуш Козачик, голманот на Словачка, за сигурен триумф против фаворитот и лидер во Ц групата во евроквалификацискиот циклус за настап на шампионатот во Франција.

Георгиевски преку Фејсбук ја призна вината

Шеталиште - 14.11.2014

Македонскиот селектор, Бошко Ѓуровски, денес соопшти дека поради недисциплина, Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски нема да бидат во комбинација за утрешниот квалификациски натпревар против Словачка.

Пред дуелот со Словачка Георгиевски и Јаховиќ отстранети од репрезентацијата

Шеталиште - 14.11.2014

Селекторот на репрезентацијата Бошко Ѓуровски се соочи со сериозни проблеми во составот откако на ден пред одигрување на натпреварот против Словачка, од репрезентацијата ги отстрани Даниел Георгиевски и Адис Јаховиќ.

Јаховиќ и Георгиевски со изјави после исфрлањето од репрезентацијата

Шеталиште - 14.11.2014

По се изгледа конфликтот помеѓу репрезентативците Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски поради кој и двајцата беа исфрлени надвор од репрезентацијата не заврши и покрај што и двајцата си подадоа рака на теренот.

Ексклузивно : Ѓуровски ги избрка ‘недисциплираните’ Јаховиќ и Георгиевски !!

Шеталиште - 14.11.2014

Според нашиот фоторепортер кој беше на ‘лице место’ на денешниот тренинг на Македонската фудбалска репрезентација , селекторот Бошко Ѓуровски правилно постапил во однос на двата наши репрезентативци кој со извјави по медиумите сега решаваат кој ...

Јаховиќ и Георгиевски избркани од репрезентацијата

Денешен - 14.11.2014

На само еден ден пред квалификацискиот меч против Словачка, напаѓачот Адис Јаховиќ и дефанзивецот Даниел Георгиевски се избркани од репрезентацијата. Селекторот на Македонија Бошко Ѓуровски на прес-конференцијата во пресрет на мечот со Словачка не ...

Не играм за Македонија додека Ѓуровски е селектор

Вечер - 14.11.2014

Напаѓачот на Крилја Совјетов откри дека под водство на актуелниот селектор, репрезентативците само јадат и спијат. Адис Јаховиќ за спортскиот сајт "спортмедиа" потврди дека повеќе нема игра за репрезентацијата на Македонија додека во селекторското ...

Јаховиќ и Георгиевски отстранети од репрезентацијата

Макфакс - 14.11.2014

Бошко Ѓуровски, селекторот на македонската фудбалска репрезентација, ги отстранил од националниот тим напаѓачот Адис Јаховиќ и дефанзивецот Даниел Георгиевски. Селекторот не ги објави причините зошто овие двајца фудбалери се отстранети од екипата, ...

Поради недисциплина отстранети Јаховиќ и Георгиевски

Вечер - 14.11.2014

Селекторот Бошко Ѓуровски откри дека е спречен посериозен инцидент на последниот тренинг и додаде дека на Македонија не и се потребни репрезентативци кои не се сакаат. Поради непочитување на кодексот на однесување, односно недисциплина и нарушување ...

Против Словачка без отстранетите репрезентативци Јаховиќ и Георгиевски

Lider - 14.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бошко Ѓуровски ги отстрани од националниот тим репрезентативците Адис Јаховиќ и Даниел Георгиевски. Ѓуровски не ги објави причините за бркањето на двајцата играчи, освен што истакна дека во тимот ...

Јаховиќ до Муха: Ќе ве победиме со 2:0

Спорт - 12.11.2014

„Се сликавме пред заминувањето, и му порачав дека ќе ги победиме. Тој не се согласува со тоа, но ќе се увери в сабота по мечот. Нашата соработка во Крилја е одлична. Се надевам дека ќе брани да му дадам барем еден гол“, изјавува Јаховиќ Македонскиот ...

Јаховиќ: Словачка е фаворит, ама ние нема да излеземе на терен со бело знаме

Спорт365 - 11.11.2014

Македонскиот напаѓач подготвен за големиот предизвик. Денес на теренот во комплексот „Куќа на Фудбалот“, македонската сениорска фудбалска репрезентација го одработи првиот тренинг во пресрет на квалификацискиот натпревар со Словачка, за пласман на ...

Јаховиќ: Словаците на терен дишат како еден, тоа е нивната предност

SportMedia - 11.11.2014

Напаѓачот на македонската фудбалска репрезентација, Адис Јаховиќ, уверува дека отсуството на Агим Ибраими нема да се почувствува на дуелот против Словачка, бидејќи кој и да го замени ќе го даде максимумот на теренот.

(ФОТО) Јаховиќ очекува сигурна победа против Словачка

Дерби - 10.11.2014

Напаѓачот Адис Јаховиќ сигурно ќе биде еден од главните адути на нашата репрезентација на квалификацискиот меч против Словачка кој во сабота (20:45) се игра на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Јаховиќ со порака до словачкиот голман – Македонија ќе триумфира со 2:0!

Tip.com.mk - 10.11.2014

Македонската фудбалска сениорска репрезентација на 15. ноември 2014 год. (сабота) од 20:45 ч. на Националната Арена “Филип Втори“ во Скопје ќе го игра својот четврти натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во Франција 2016 год.