TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ по четврти пат триумфира во Пекинг

24 Вести - 06.10.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои четвртата последователна титула на АТП турнирот во кинескиот главен град. Тој денеска во финалето го совлада Рафаел Надал (Шпанија) со 2:0 – по сетови 6:4 и ...

Ѓоковиќ лесно преку Надал

Оn.net - 06.10.2013

Српскиот тенисер, кој уште денеска е прв на АТП листата, со 2:0 во сетови во финалето на турнирот во Пекинг го совлада Шпанецот, кој од утре ќе го заземе врвот на светскиот тенис.

Пехарот во Пекинг, утеха за Ѓоковиќ

Екипа - 06.10.2013

Новак Ѓоковиќ конечно успеа да најде начин да го совлада Рафаел Надал, славејќи против големиот ривал во финалето во Пекинг со 2-0 во сетови (6-3, 6-4).

Ѓоковиќ четврти пат триумфира во Пекинг

Утрински - 06.10.2013

Српскиот тенисер денеска во финалето го совлада Рафаел Надал со 6:4, 6:3 Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои четвртата последователна титула на АТП турнирот во кинескиот главен град.

Ѓоковиќ ја одбрани титулата во Пекинг, Надал на врвот од АТП ранг листата

Телма - 06.10.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои четвртата титула по ред на АТП турнирот во кинескиот главен град. Тој денеска (недела) во финалето го совлада Рафаел Надал (Шпанија) со 2:0 (6:4 и 6:3).

Надал конечно падна: Ѓоковиќ го освои турнирот во Пекинг

Спортклуб - 06.10.2013

Рафаел Надал конечно забележа убедлив пораз во 2013 година - Новак Ѓоковиќ го освои АТП турнирот во Пекинг! На денешната средба на која ја имаше фаворитската улога, српскиот тенисер влезе ...

Ѓоковиќ преку Надал до титулата во Пекинг

Дерби - 06.10.2013

Српскиот тениски ас Новаќ Ѓоковиќ ја одбрани титулата во Пекинг, откако во финалниот дуел го совлада Рафаел Надал (6-3, 6-4). Ѓоковиќ и пред овој меч беше благ фаворит поради претходно прикажаното ...

Ѓоковиќ го победи Надал во финалето во Пекинг

Кајгана - 06.10.2013

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на АТП турнирот во Пекинг, откако во финалето го победи Рафаел Надал со 6:3, 6:4 за 87 минути игра. Српскиот тенисер ја освои четвртата последовна титула во Пекинг, ...

Ѓоковиќ со совршена игра до титулата во Пекинг

А1 On - 06.10.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска имаше свој ден. Сервисот го служеше извонредно а уште подобро играше во поле. На свој сервис српскиот ас загуби само шест поени, и на противникот, Рафел Надал ...

Ѓоковиќ го прегази Надал во Пекинг и му го препушти првото место на АТП

Спортски - 06.10.2013

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на АТП турнирот во Пекинг, откако во финалето го победи Рафаел Надал со 6:3, 6:4 за 87 минути игра. Српскиот тенисер, ја освои четвртата последовна титула во Пекинг, ...

Ѓоковиќ го победи Надал во финалето во Пекинг

СуперСпорт - 06.10.2013

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на АтП турнирот во Пекинг, откако во финалето го победи Рафаел Надал со 6:3, 6:4 за 87 минути игра. Српскиот тенисер, ја освои четвртата последовна титула во Пекинг, ...

Ноле го одбрани трофејот во Пекинг

ЗаЗабава - 06.10.2013

Србинот Новак Ѓоковиќ го одбрани трофејот на АТП турнирот во Пекинг, откако во финалето го совлада Шпанецот Рафаел Надал со 6-3, 6-4. Мечот траеше еден час и 25 минути, а Ѓоковиќ во двата сета успеа ...

Ѓоковиќ повторно триумфираше во Пекинг

Н.Македонија - 06.10.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои четвртата последователна титула на АТП турнирот во кинескиот главен град. Тој денеска во финалето го совлада Рафаел Надал (Шпанија) со 2:0 – по сетови 6:4 и ...

Ѓоковиќ по четврти пат триумфира во Пекинг

Идивиди - 06.10.2013

Пекинг, 6 октомври 2013 (МИА) – Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои четвртата последователна титула на АТП турнирот во кинескиот главен град. Тој денеска во финалето го совлада Рафаел Надал ...

Надал: Немав шанси против пресилниот Ѓоковиќ

Спортклуб - 06.10.2013

Најдобар светски тенисер од понеделник повторно ќе биде Шпанецот Рафаел Надал. Тој со самиот пласман во финалето на Пекинг успеа да го мине Новак Ѓоковиќ, којшто успеа да слави во финалето на ...

Ѓоковиќ подобар од Надал во финалето во Пекинг

Алфа - 06.10.2013

Српскиот тенисер денеска во финалето го совлада Рафаел Надал по два сета со 6:3 и 6:4. За Ѓоковиќ ова е 38-ма титула во кариерата, а четврта годинава.

Надал конечно падна: Ѓоковиќ го освои турнирот во Пекинг

Хитпортал - 06.10.2013

Р афаел Надал конечно забележа убедлив пораз во 2013 година – Новак Ѓоковиќ го освои АТП турнирот во Пекинг! На денешната средба на која ја имаше фаворитската улога, српскиот тенисер влезе ...

Ѓоковиќ по четврти пат триумфира во Пекинг

+инфо - 06.10.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои четвртата последователна титула на АТП турнирот во кинескиот главен град. Тој денеска во финалето го совлада Рафаел Надал (Шпанија) со 2:0 – по сетови 6:4 и ...

Ѓоковиќ во Пекинг го доби Надал но сепак му ја препушти првата позиција на АТП листата

Канал5 - 06.10.2013

Новак Ѓоковиќ останува на тронот на АТП турнирот во Пекинг . Претпладнево Ѓоковиќ во големото финале на турнирот од Серијата 500 во Пекинг експресно со 2-0 по сетови 6-3 и 6-4 славеше сигурна победа ...

Ноле му одржа лекција на Надал во Пекинг

Сител - 06.10.2013

Новак Ѓоковиќ со убедлива победа против Рафаел Надал од 6-4. 6-3 во Пекинг се простува од првото место во светскиот тенис. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои четвртата последователна титула на ...

Новак го освои Пекинг, но Надал е број 1

Вечер - 06.10.2013

Во финалето Ѓоковиќ победи со 2:0, но со пласманот во финалето шпанскиот тенисер обезбеди бодови кои од денес го првата светски рекет број 1 Србинот Новак Ѓоковиќ го победи Шпанецот Рафаел Надал во ...

Ѓоковиќ убедлив против Надал во Пекинг

Бриф - 06.10.2013

Во финалето на АТП турнирот во Пекинг во судирот на двајцата најдобри тенисери во светот, Новак Ѓоковиќ полесно од очекуваното го совлада Рафаел Надал со 2:0 во сетови и на тој начин ја освои својата ...

Покер титули за Ѓоковиќ во Пекинг, за поразениот Надал бројот 1 на АТП-листата

Република - 06.10.2013

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата во Пекинг во финален дуел против големиот ривал Рафаел Надал и направи покер титули на турнирот. Со резултат 6-3, 6-4 српскиот ас го надигра Шпанецот, но и покрај ...

Ѓоковиќ подобар од Надал во Пекинг

OhridNews - 06.10.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го совлада Шпанецот Рафаел Надал во финалето на АТП турнирот во Пекинг. Ѓоковиќ за 87 минути триумфираше со 6:3 и 6:4. Победникот имаше извонреден прв сервис со процент ...

Ѓоковиќ го победи Надал во финалето во Пекинг

Portal - 06.10.2013

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на АТП турнирот во Пекинг, откако во финалето го победи Рафаел Надал со 6:3, 6:4 за 87 минути игра. Српскиот тенисер, ја освои четвртата последовна титула во Пекинг, ...

Ѓоковиќ ја одбрани титулата во Пекинг

Нетпрес - 06.10.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се закити со титулата на АТП турнирот во Пекинг, откако во финалето полесно од очкуваното го совлада Шпанецот Рафаел Надал со 6:3, 6:4 Ова е четврта титула за Ѓоковиќ ...

ФОТО: Новак го освои Пекинг, Надал повторно прв од понеделник !!!

За Се - 06.10.2013

По повеќе од сто недели поминати на првото место на АТП листата, Новак Ѓоковиќ од понеделник ќе биде симнат од првата позиција, без оглед на тоа што го освои турнирот во Пекинг.

Ѓоковиќ по четврти пат „го освои Пекинг“

Курир - 06.10.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои четвртата последователна титула на АТП турнирот во кинескиот главен град. Тој денеска во финалето го совлада Рафаел Надал (Шпанија) со 2:0 – по сетови 6:4 и ...

Ѓоковиќ по четврти пат триумфира во Пекинг

Кукурику - 06.10.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои четвртата последователна титула на АТП турнирот во кинескиот главен град. Тој денеска во финалето го совлада Рафаел Надал (Шпанија) со 2:0 – по сетови 6:4 и ...

Ѓоковиќ го „уништи“ Надал во финалето во Пекинг

Популарно - 06.10.2013

Новак Ѓоковиќ покажа одличен тенис и однесе убедлива победа со 6-3, 6-4 против Рафаел Надал во финалето на турнирот на тврда подлога во Пекинг. Ѓоковиќ ја одбрани титулата од минатата сезона и му ...

Ѓоковиќ го победи Надал во финалето во Пекинг

Макфакс - 06.10.2013

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на АтП турнирот во Пекинг, откако во финалето го победи Рафаел Надал со 6:3, 6:4 за 87 минути игра. Српскиот тенисер, ја освои четвртата последовна титула во Пекинг, ...

Ѓоковиќ го „уништи“ Надал во финалето во Пекинг

Inpress - 06.10.2013

Пекинг, 6. октомври 2013 (ИНПРЕС) Новак Ѓоковиќ покажа одличен тенис и однесе убедлива победа со 6-3, 6-4 против Рафаел Надал во финалето на турнирот на тврда подлога во Пекинг.

Ѓоковиќ триумфира во Пекинг по четврти пат

Денешен - 06.10.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои четвртата последователна титула на АТП турнирот во кинескиот главен град. Тој денеска во финалето го совлада Рафаел Надал (Шпанија) со 2:0 – по сетови 6:4 и ...

Од понеделник Ѓоковиќ веќе не е број 1

Оn.net - 05.10.2013

Рафаел Надал со пласманот во финалето на турнирот во Пекинг го обезбеди своето враќање на врвот на АТП листата. Шпанскиот тенисер уште пред почетокот на турнирот знаеше дека доколку успее да стигне ...

Бердих се повреди, Надал одново е број еден во светскиот тенис

Екипа - 05.10.2013

Рафаел Надал и дефинитивно ја оствари зацртаната цел, да го мине Новак Ѓоковиќ и да се пласира во големото финале на УС Опен. На шпанскиот тенисер му беше неопходен пласман во финалето од турнирот во ...

Надал: Горд сум на себе

Екипа - 05.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал од понеделник ќе се врати на првото место на АТП - листата, симнувајќи го од врвот Новак Ѓоковиќ, а вели дека повеќе од тоа го радуваат резултатите што ги постигна во ...

Надал од понеделник пак ќе биде тенисер број еден во светот!

МКД - 05.10.2013

Шпанецот Рафаел Надал од понеделник ќе биде лидер на листата на Асоцијацијата на тениски професионалци (АТП), а со тоа и најдобар тенисер на светот откако утринава избори пласман во финалето на ...

Надал од понеделник прв на АТП листата

Утрински - 05.10.2013

Шпанецот во полуфиналето во Пекинг го имаше за противник Чехот Томас Бердих кој го предаде мечот при резултат 4-2 за Надал. Надал се пласираше во финалето на турнирот во Пекинг, што му беше доболно ...

Надал од понеделник светски рекет број еден

Телма - 05.10.2013

На далечниот исток во Пекинг се игра силен АТП турнир од серијата 500 вреден преку два милиони долари, каде Рафаел Надал го обезбеди првото место во финалето, откако поради повреда на грбот Томаш ...

Ѓоковиќ противник на Надал во финалето на АТП Пекинг

Утрински - 05.10.2013

Србинот попладнево во второто полуфинале во кинескиот главен град го победи Ришар Гаске (Франција) со 2:0 – по сетови 6:4 и 6:2 Моменталниот светски рекет број 1 Новак Ѓоковиќ ќе му биде противник во ...

Надал се врати на тронот!

Спортклуб - 05.10.2013

Со пласманот во финалето на турнирот во Пекинг, Шпанецот го обезбеди првото место од понеделник, без оглед на расплетот во натпреварот за титулата. На Рафа му беа пторебни шест гејма, во моментот ...

Познати финалистите во Токио, во Пекинг се играат полуфиналињата

А1 On - 05.10.2013

На далечниот исток, во Токио и Пекинг се играат силни АТП турнири и тие се пред завршница. На турнирот во Токио (Јапонија) по денешните полуфинални мечеви познати се двајцата финалисти.

Надал повторно на врвот на АТП листата

Дерби - 05.10.2013

Рафаел Надал од понеделник повторно ќе биде на врвот на АТП листата, откако го доби полуфиналниот дуел во Пекинг со Томаш Бердих, кој го предаде мечот во првиот сет.

Надал од понеделник ќе биде прв на АТП листата

Кајгана - 05.10.2013

Шпанецот Рафаел Надал од понеделник ќе биде број 1 во светскиот тенис откако избори пласман во финалето на турнирот во Пекинг. Надал, во финалето се пласира откако Томаш Бердих, поради повреда му го ...

Надал од понеделник прв на АТП листата

А1 On - 05.10.2013

Надал се пласира во финалето на турнирот во Пекинг, што му беше доболно да се врати на местото број еден без обзир на резултатот на Ѓоковиќ. Шпанскиот тенисер денеска во полуфиналето го имаше за ...

Надал од понеделник ќе биде прв на АТП листата

СуперСпорт - 05.10.2013

Шпанецот Рафаел Надал, од понеделник, ќе биде број 1 во светскиот тенис откако избори пласман во финалето на турнирот во Пекинг. Надал, во финалето се пласира откако Томаш Бердих, поради повреда му ...

Од понеделник Надал повторно на врвот

ЗаЗабава - 05.10.2013

Со пласманот во финалето на турнирот во Пекинг, шпанскиот тенисер Рафаел Надал од понеделник се враќа на првото место на АТП листата. Надал обезбеди пласман во финалето откако Томаш Бердих го предаде ...

Надал од понеделник повторно No.1 во светскиот тенис

БркајРабота - 05.10.2013

Рафаел Надал повторно ќе биде No. 1 на АТП листата, откако го доби полуфиналниот дуел во Пекинг со Томаш Бердих, кој го предаде мечот во првиот сет. Рафаел Надал повторно ќе биде No.

Надал: Многу е убаво да си на врвот

Н.Македонија - 05.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал изрази големо задоволство поради тоа што од понеделник повторно ќе се искачи на првото место на АТП листата, потиснувајќи го Новак Ѓоковиќ на втората позиција, ...

Надал: Многу е убаво да си на врвот

А1 On - 05.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал изрази големо задоволство поради тоа што од понеделник повторно ќе се искачи на првото место на АТП листата, потиснувајќи го Новак Ѓоковиќ на втората позиција.

Ѓоковиќ го загуби тронот, но ќе ја брани титулата во Пекинг

Дерби - 05.10.2013

Новак Ѓоковиќ денеска го загуби првото место на АТП ранкингот, но обезбеди можност да му се одмазди за тоа на Рафаел Надал во утрешното финале на турнирот во Пекинг.

Ѓоковиќ закажа финале со Надал

А1 On - 05.10.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на тенискиот турнир во Пекинг и ќе се обиде да ја одбрани титулата утре против Рафаел Надал. Ѓоковиќ попладнево го совлада францускиот тенисер ...

Нова битка на “титаните“: Ноле и Рафа ќе се борат за трофејот во Пекинг

Спортклуб - 05.10.2013

Најдобрите светски тенисери, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал повторно ќе се борат во финалето за трофеј. По финалето на Ју-Ес Опен, двата тениски титани ќе играат ново финале на турнирот во Пекинг, Кина.

Ѓоковиќ против Надал во финалето во Пекинг?

+инфо - 05.10.2013

На далечниот исток, во Токио и Пекинг се играат силни АТП турнири и тие се пред завршница. На турнирот во Токио (Јапонија) по денешните полуфинални мечеви познати се двајцата финалисти.

Надал повторно на врвот на АТП листата

+инфо - 05.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал изрази големо задоволство поради тоа што од понеделник повторно ќе се искачи на првото место на АТП листата, потиснувајќи го Новак Ѓоковиќ на втората позиција.

Ѓоковиќ противник на Надал во финалето на АТП Пекинг

+инфо - 05.10.2013

Моменталниот светски рекет број 1 Новак Ѓоковиќ ќе му биде противник во финалето во Пекинг на шпанецот Рафаел Надал, кој за два дена ќе се искачи на 1. место на АТП листата.

Рафа Надал повторно е број 1 во светот

Локално - 05.10.2013

Рафаел Надал успеа да се врати на светскиот врв и да го замени Новак Ѓоковиќ од АТП листата како број 1 на светот откако стигна до финалето на силниот турнир во Пекинг.

Надал: Многу е убаво да си на врвот

Локално - 05.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал изрази големо задоволство поради тоа што од понеделник повторно ќе се искачи на првото место на АТП листата, потиснувајќи го Новак Ѓоковиќ на втората позиција, ...

Ѓоковиќ против Надал во финалето во Пекинг

Локално - 05.10.2013

Новак Ѓоковиќ ќе се соочи со Рафаел Надал во финалето во силниот турнир од серијата “Мастерс 500″ во кинеската престолнина Пекинг. Битката за лидерската позиција на светската АТП листа веќе беше ...

Ѓоковиќ противник на Надал во финалето на АТП Пекинг

Бриф - 05.10.2013

Моменталниот светски рекет број 1 Новак Ѓоковиќ ќе му биде противник во финалето во Пекинг на шпанецот Рафаел Надал, кој за два дена ќе се искачи на 1.место на АТП листата.

Надал од понеделник повторно е прв на светот

Телеграф - 05.10.2013

Рафа се пласира во финалето на АТП-турнирот во Пекинг и го исполни условот за да го симне Новак Ѓоковиќ Турнирот во Пекинг носи големо поместување на врвот на светскиот тенис, Рафаел Надал ќе го ...

Од понеделник Надал ќе биде на врвот на АТП листата

Точка - 05.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласираше во финалето од АТП турнирот во Пекинг што значи дека од понеделник повторно ќе биде број еден светски тенисер.

Ѓоковиќ не е веќе прв на АТП листата

InfoSpot - 05.10.2013

Рафаел Надал од понеделинк повторно застанува на првото место на АТП листата. По успешното пласирање во финалето на турнирот во Шекинг, повторно ќе биде лидер на оваа листа.

Надал се врати на врвот на АТП-листата

Република - 05.10.2013

Рафаел Надал повторно е тениски рекет број 1, откако се пласираше во финалето на турнирот во Пекинг. Шпанецот го доби дуелот со Томаш Бердих, кој предаде поради повреда при резултат 4-2 во гемови во ...

Надал од понеделник ќе биде прв на АТП листата

Portal - 05.10.2013

Шпанецот Рафаел Надал, од понеделник, ќе биде број 1 во светскиот тенис откако избори пласман во финалето на турнирот во Пекинг. Надал, во финалето се пласира откако Томаш Бердих, поради повреда му ...

Ѓоковиќ го загуби првото место, ама не ја дава титулата во Пекинг

Република - 05.10.2013

Новак Ѓоковиќ го загуби првото место на светската ранг-листа во битката со Рафаел Надал, но ќе има можност да покаже дека е подобар од Шпанецот, на истиот турнир на кој е симнат од врвот, во Пекинг.

Надал од понеделник ќе биде прв на АТП листата

Макфакс - 05.10.2013

Шпанецот Рафаел Надал, од понеделник, ќе биде број 1 во светскиот тенис откако избори пласман во финалето на турнирот во Пекинг. Надал, во финалето се пласира откако Томаш Бердих, поради повреда му ...

Надал ќе се врати на врвот во машкиот тенис

Inpress - 05.10.2013

Пекинг, 5. октомври 2013 (ИНПРЕС) Рафаел Надал ќе се врати како светски број еден во ранглистата на АТР, откако тенисерот стигна до финалето на Отвореното првенство на Кина.

Рафаел Надал повторно на врвот

Kumanovo News - 05.10.2013

Од овој понеделник, шпанскиот тенисер Рафаел Надал повторно ќе застане на врвот на АТП листата, откако го доби полуфиналниот меч во Пекинг, против Томаш Бердих.

Надал: Многу е убаво да си на врвот

Денешен - 05.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал изрази големо задоволство поради тоа што од понеделник повторно ќе се искачи на првото место на АТП листата, потиснувајќи го Новак Ѓоковиќ на втората позиција, ...

Надал на чекор до врвот на АТП-листата

Екипа - 04.10.2013

Рафаел Надал се наоѓа на само еден чекор до камбек на врвот на АТП-листата откако Шпанецот утрово славеше над Фоњини и обезбеди пласман во полуфиналето од турнирот во Пекинг.

Надал со голем пресврт до полуфинале во Пекинг

Утрински - 04.10.2013

Шпанецот во четвртфиналето го совлада Фабио Фоњини од Италија со 2:6, 6:4, 6:1 Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на АТП турнирот во кинескиот главен град Пекинг, со голем ...

Надал на една победа до врвот на АТП листата

Дерби - 04.10.2013

Рафаел Надал е на една победа до враќање на врвот на АТП листата, откако во еден драматичен меч во четвртфиналето на турнирот во Пекинг го совлада Фабио Фињини (2-6,6-4,6-1).

Надал на една победа до првото место

Спортклуб - 04.10.2013

Шпанскиот тенисер се наоѓа на само една победа до првото место на АТП листата откако утринава го совлада Фабио Фоњини со 2:1 (2:6, 6:4, 6:1) и обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Пекинг.

Надал со голем пресврт до полуфинале во Пекинг

А1 On - 04.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на АТП турнирот во кинескиот главен град Пекинг, со голем пресврт во мечот против Фабио Фоњини (Италија).

Надал на чекор од враќање на врвот

ЗаЗабава - 04.10.2013

Со победата над Фабио Фоњини со 2-6, 6-4, 6-1, Шпанецот Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на Отвореното првенство на Кина и е на чекор од преземање на првото место на АТП листата.

Надал со голем пресврт до полуфинале во Пекинг

Идивиди - 04.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на АТП турнирот во кинескиот главен град Пекинг, со голем пресврт во мечот против Фабио Фоњини (Италија).

Надал на една победа до првото место

Хитпортал - 04.10.2013

Ш панскиот тенисер се наоѓа на само една победа до првото место на АТП листата откако утринава го совлада Фабио Фоњини со 2:1 (2:6, 6:4, 6:1) и обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Пекинг.

Ѓоковиќ го збриша Квери за помалку од еден час!

Спортклуб - 04.10.2013

Првиот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ успеа да се пласира во полуфиналето на АТП турнирот во Пекинг, откако експресно го збриша Сем Квери со 6:1, 6:2.

Ѓоковиќ без проблеми до полуфиналето во Пекинг

Дерби - 04.10.2013

Србинот Новак Ѓоковиќ експресно се пласираше во полуфиналето на турнирот во Пекинг, победувајќи го со убедливи 6:1 и 6:2 американскиот тенисер, Сем Квери.

Надал на чекор од враќање на врвот

БркајРабота - 04.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на АТП турнирот во кинескиот главен град Пекинг, со голем пресврт во мечот против Фабио Фоњини.

Надал со пресврт до полуфинале во Пекинг

+инфо - 04.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на АТП турнирот во кинескиот главен град Пекинг, со голем пресврт во мечот против Фабио Фоњини (Италија).

Ѓоковиќ го владее и кинескиот (видео)

Локално - 04.10.2013

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ го проширува своето знаење на странски јазици. Србинот ја започна својата кариера со основно познавање на англиски, но потоа поднаучи германски и италијански.

Надал се провлече против Фоњини

Сител - 04.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал беше на прагот на елиминиација во дуелот со италијанецот Фабио Фоњини во четврфиналето на турнирот во Пекинг во меч кој сепак на крајот го доби со 2:6, 6:4, 6:1.

Надал со голем пресврт до полуфинале во Пекинг

Бриф - 04.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на АТП турнирот во кинескиот главен град Пекинг, со голем пресврт во мечот против Фабио Фоњини (Италија).

Надал никогаш не се предава

Република - 04.10.2013

Италијанецот Фабио Фонини за малку ќе го победеше големиот Надал, но не му успеа откако Надал се врати во игра и му покажа зошто е меѓу најдобрите тенисери во светот Фоњини го одигра првиот сет како ...

Непомирливиот Надал на чекор да го смени Ѓоковиќ

eReporter - 04.10.2013

Светскиот рекет број два Рафаел Надал направи импресивен пресврт и успеа да се квалификува во полуфиналето на Отвореното првенство во Кина. Со тоа Надал ги зачува шансите да го смени Новак Ѓоковиќ од ...

Неверојатен пресврт на Надал за полуфинале во Пекинг

Курир - 04.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на АТП турнирот во кинескиот главен град Пекинг, со голем пресврт во мечот против Фабио Фоњини (Италија).

Надал со голем пресврт до полуфинале во Пекинг

Денешен - 04.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на АТП турнирот во кинескиот главен град Пекинг, со голем пресврт во мечот против Фабио Фоњини (Италија).

Надал се пласира во полуфиналето на АТП турнирот во Пекинг

Maxim - 04.10.2013

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на АТП турнирот во кинескиот главен град Пекинг. Тој со голем пресврт во мечот против Фабио Фоњини (Италија), победи со 2:1 - по сетови 2:6, ...

Ѓоковиќ подобар од Вердаско во Пекинг

Екипа - 03.10.2013

Новак Ѓоковиќ се пласираше во 3.коло на турнирот во Пекинг откако славеше против Фернандо Вердаско во три сета со 7-5,2-6,6-2. Ѓоковиќ во Пекинг ја брани минатогодишната титула освоена против Цонга.

Ѓоковиќ демантираше: Нема да го отпуштам Вајда!

Хитпортал - 03.10.2013

О ткако во јавноста се појавија шпекулации дека Ноле на почетокот на 2014 ќе го отпушти својот тренер Марјан Вајда, во јавноста се огласи засегнатиот тенисер, кој ги демантираше овие пишувања.

Ѓоковиќ се мачеше против Вердаско, Квери го изненади Вавринка

Дерби - 03.10.2013

Новак Ѓоковиќ со денешната победа против Фернандо Вердаско (7-5, 2-6, 6-2) се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Пекинг кој е дел од серијата 500.

Ѓоковиќ негира дека ќе се раздели со Вајда

Спортски - 03.10.2013

Првиот рекет на светот Новак Ѓоковиќ ги демантираше гласините дека на крајот од сезоната ќе ја раскине соработката со тренерот Марјан Вајда. Ѓоковиќ во кратка изјава ја извести јавноста дека Словакот ...

Нолеманија во Кина

ЗаЗабава - 03.10.2013

Популарноста на Новак Ѓоковиќ во Кина ги помина сите граници. Првиот рекет во светот за време на турнирот во Пекинг на секој чекор е следен од голем број навивачи, а неколку девојки јавно го ...

Ѓоковиќ со победа над Вердаско во четвртфиналето во Пекинг

Сител - 03.10.2013

Најдобриот светски тенсиер Новак Ѓоковиќ успеа да се пласира во четвртфиналето на турнирот во Пекинг, каде ја брани титулата освоена минатата година. Во денешниот меч Ѓоковиќ го победи Фернандо ...

Новак знае кинески?

Република - 03.10.2013

Ѓоковиќ кој е познат дека одлично зборува неколку странски јазика, по она што можеме да го видиме очигледно почнал да го учи и кинескиот. Ѓоковиќ покрај српскиот и англискиот зборува германски и ...

Свршениот Ѓоковиќ „на мака“, доби јавна брачна понуда во Пекинг (ФОТО)

МКД - 02.10.2013

Најдобриот светски тенисер во моментов, Србинот Новак Ѓоковиќ, има голема поддршка од трибините на турнирот што неделава се одржува во кинеската престолнина Пекинг, а особено е омилен кај женскиот ...

Ѓоковиќ подготвува отказ за Вајда?

Спортклуб - 02.10.2013

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на крајот од оваа сезона најверојатно ќе се раздели со својот долгогодишен тренер Маријан Вајда. Тоа го навести францускиот спортски весник Л'Екип повикувајќи ...

Ѓоковиќ ја прекинува соработката со Вајда?!

Дерби - 02.10.2013

Рафаел Надал е се поблиску до првата позиција на АТП листата на која неприкосновен последниве години беше Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ загуби две финалиња годинава на Грен слем турнирите и ова создаде ...

Ѓоковиќ и Вајда ја прекинуваат соработката?

Кајгана - 02.10.2013

Најдобриот, во моментов на АТП листата, Новак Ѓоковиќ, најверојатно до крајот на сезоната ќе ја загуби првата позиција на листата, а таквото сценарио може да предизвика коренити промени во неговиот ...

Ѓоковиќ: Вајда останува мој тренер

БркајРабота - 02.10.2013

Новак Ѓоковиќ ги демантираше информациите дека на почетокот на 2014. година ќе ја прекине соработката со својот тренер Словакот Марјан Вајда. Претходно францускиот весник „Л’екип“, информираше дека ...

Ѓоковиќ: Вајда останува мој тренер

Кајгана - 02.10.2013

Тенисерот Новак Ѓоковиќ ги демантираше гласините дека на почетокот на 2014-та ќе ја прекине соработката со тренерот Марјан Вајда. Во кратката изјава за B92, Новак рекол дека Вајда ќе остане на чело ...

Ноле: Вајда останува со мене

ЗаЗабава - 02.10.2013

Првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ, ги демантираше шпекулациите кои денес се појавија во странските медиуми, дека ќе се раздели со неговиот тренер, Маријан Вајда.

Ѓоковиќ демантираше: Нема да го отпуштам Вајда!

Спортклуб - 02.10.2013

Откако во јавноста се појавија шпекулации дека Ноле на почетокот на 2014 ќе го отпушти својот тренер Марјан Вајда, во јавноста се огласи засегнатиот тенисер, кој ги демантираше овие пишувања.

Ѓоковиќ: Вајда е мој тренер

А1 On - 02.10.2013

Новак Ѓоковиќ ги демантираше гласините дека на крајот од сезоната ќе ја раскине соработката со тренерот Марјан Вајда. Во куса изјава, тенисерот кој веќе 101 недела е број 1 во светскиот тенис, рекол ...

Ѓоковиќ повторно со победа во Пекинг

Република - 02.10.2013

Новак Ѓоковиќ со победа стартуваше на АТП турнирот во Пекинг. Тој е бранител на трофејот на овој турнир освоен лани, а победувал и во 2009 и 2010 година Српскиот тенисер во 1.коло беше поуспешен од ...

Ѓоковиќ со Вавринка во полуфиналето во Пекинг

Република - 02.10.2013

Првиот светски тенисер Новак Ѓоковиќ во пар со Швајцарецот Станислас Варвинка се пласираа во полуфиналето на АТП турнирот во Пекинг во конкуренција двојки, тие ги совладаа Томи Хас и Флоријан Мајер ...

Л’екип најавува разделба на Ѓоковиќ и Вајда

Portal - 02.10.2013

Најдобриот, во моментов на АТП листата, Новак Ѓоковиќ, најверојатно до крајот на сезоната ќе ја загуби првата позиција на листата, а таквото сценарио може да предизвика коренити промени во неговиот ...

Ѓоковиќ: Вајда е мој тренер

Portal - 02.10.2013

Новак Ѓоковиќ ги демантираше гласините дека на крајот од сезоната ќе ја раскине соработката со тренерот Марјан Вајда. Во куса изјава, тенисерот кој веќе 101 недела е број 1 во светскиот тенис, рекол ...

Л’екип најавува разделба на Ѓоковиќ и Вајда

Макфакс - 02.10.2013

Најдобриот, во моментов на АТП листата, Новак Ѓоковиќ, најверојатно до крајот на сезоната ќе ја загуби првата позиција на листата, а таквото сценарио може да предизвика коренити промени во неговиот ...

Ѓоковиќ: Вајда е мој тренер

Макфакс - 02.10.2013

Новак Ѓоковиќ ги демантираше гласините дека на крајот од сезоната ќе ја раскине соработката со тренерот Марјан Вајда. Во куса изјава, тенисерот кој веќе 101 недела е број 1 во светскиот тенис, рекол ...

Надал заработува најмногу

Оff.net - 01.10.2013

Шпанецот Рафаел Надал е на врвот на листата според парите заработени од тениските турнири оваа година. Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ги завземаат првите две места на АТП листата и на листата на ...

Новак Ѓоковиќ го откри режимот на исхрана со кој стаса до врвот

Вест - 01.10.2013

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ во книгата "Со сервис до победа" го објави списокот на намирници кои ги конзумира, но и оние кои ги избегнува, придржувајќи се до советите од древната кинеска ...

Надал брка финале во Пекинг за да го мине Ѓоковиќ

Екипа - 01.10.2013

Рафаел Надал има огромни шанси веќе на крајот од оваа седмица да го мине Новак Ѓоковиќ и на следната АТП-листа одново да биде прворангиран светски тенисер.

Ѓоковиќ експресно во второто коло

Екипа - 01.10.2013

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ експресно се пласираше во второто коло на турнирот во Пекинг, со лесна победа против Лукаш Росол од Чешка. По само 54 минути игра, Ѓоковиќ до победата дојде ...

Ѓоковиќ го збриша Росол во Пекинг

Утрински - 01.10.2013

Италијанецот Сепи го изнененади Фаворитот Вавринка, победувајќи го во првото коло со 6:4, 3:6, 6:4 Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ со победа стартуваше на АТП-турнирот во Пекинг, на кој е ...

Рафа Надал е прв...

Спортклуб - 01.10.2013

Кога заработувачката е во прашање, шпанскиот тенисер предничи во однос на своите ривали од врвот на тениската табела. За разлика од ранг листата, кадешто приматот и понатаму го има Новак Ѓоковиќ, ...

Ѓоковиќ и Надал експресно до второто коло

Дерби - 01.10.2013

Првиот и вториот тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал екпресно се пласираа во второто коло на турнирот во Пекинг, Кина кој е дел од серијата 500.

Ѓоковиќ успешно ја започна одбраната на титулата во Пекинг

А1 On - 01.10.2013

Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ со победа стартуваше на АТП турнирот во Пекинг. Тој е бранител на трофејот на овој турнир освоен лани, а победувал и во 2009 и 2010 година.

Рафа Надал е прв…

Хитпортал - 01.10.2013

К ога заработувачката е во прашање, шпанскиот тенисер предничи во однос на своите ривали од врвот на тениската табела. За разлика од ранг листата, кадешто приматот и понатаму го има Новак Ѓоковиќ, ...

Нов рекорд - Ѓоковиќ се изедначи со Агаси

БркајРабота - 01.10.2013

Српскиот тенисер Ѓоковиќ се изедначи со легендарниот американски тенисер, Андре Агаси откако денеска ја започна 101. недела на првото место на АТП листата.

Ѓоковиќ и Надал сигурно стартуваа во Пекинг

Спортклуб - 01.10.2013

На стартот на АТП турнирот во Пекинг, најдобрите тенисери Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал забележаа лесни победи... Шпанскиот рекет Надал, кој игра во фантастична форма, лесно дојде до победа во првото ...

Ѓоковиќ и Надал сигурно стартуваа во Пекинг

Хитпортал - 01.10.2013

Н а стартот на АТП турнирот во Пекинг, најдобрите тенисери Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал забележаа лесни победи… Шпанскиот рекет Надал, кој игра во фантастична форма, лесно дојде до победа во првото ...

Ѓоковиќ убедлив против Росол во Пекинг

+инфо - 01.10.2013

Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ со победа стартуваше на АТП турнирот во Пекинг. Тој е бранител на трофејот на овој турнир освоен лани, а победуваше и во 2009 и во 2010 година.

Ѓоковиќ успешно ја започна одбраната на титулата во Пекинг

МРТ - 01.10.2013

Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ со победа стартуваше на АТП турнирот во Пекинг. Тој е бранител на трофејот на овој турнир освоен лани, а победувал и во 2009 и 2010 година.

Надал и Серена заработиле најмногу оваа година

Телеграф - 01.10.2013

Шпанецот е единствениот со петцифрена заработка од тениските турнири досега оваа година Најновите извештаи на машката и на женската светска тениска асоцијација, АТП и ВТА, Рафаел Надал и Серена ...

Ѓоковиќ убедлив против Росол

Република - 01.10.2013

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, се пласираше во второто коло на турнирот во Пекинг Новак Ѓоковиќ во првото коло го победи Лукаш Росол со 2-0 во сетови (6-0, 6-3).

Надал оваа година заработил над 10 милиони долари

Курир - 01.10.2013

Според најновиот извештај на Здружението на тенисерите професионалци, Рафаел Надал заработил најмногу од почетокот на оваа година. Шпанецот имаше неколку успешни настапи и освоени турнири кои му ...

Ѓоковиќ успешно ја започна одбраната на титулата во Пекинг

Денешен - 01.10.2013

Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ со победа стартуваше на АТП турнирот во Пекинг. Тој е бранител на трофејот на овој турнир освоен лани, а победувал и во 2009 и 2010 година.

Ѓоковиќ не го дава врвот

А1 On - 30.09.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ остана на првата позиција на АТП листата на најдобрите во светот со 11120 поени. Шпанецот Рафаел Надал е втор со 10860 поени, а Енди Мареј е трет со 7075 поени.

Ѓоковиќ се израмни со Агаси

ЗаЗабава - 30.09.2013

Српскиот тенисер ја започна 101. недела на првото место на АТП листата, со што се изедначи со легендарниот американски тенисер, Андре Агаси. Меѓутоа, веќе следната недела Ноле би можел да го загуби ...

АTП: Ноле не го дава врвот?!

Сител - 30.09.2013

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ остана на првата позиција на АТП листата на најдобрите во светот со 11120 поени. Шпанецот Рафаел Надал е втор со 10860 поени, а олимпискиот шампион Енди Мареј (Велика ...

АТП: Рафа и Ноле влегуваат во финалната битка за врвот на АТП

Локално - 30.09.2013

Новак Ѓоковиќ остана на првата позиција на АТП листата со 11.120 поени. Веднаш зад него е Шпанецот Рафаел Надал со 10.860 поени, со кој до крајот на годината ќе се борат за врвот на светскиот тенис, ...

Надал може да се врати на врвот по турнирот во Пекинг

Локално - 30.09.2013

Шпанецот Рафаел Надал може да го заземе првото место на светската АТП листа ако стигне до финалето на турнирот во Пекинг. Причината е дека Рафа нема поени, кои ќе ги брани до крајот на годината.

Ѓоковиќ признава: Надал е подобар, но јас ќе се борам за првото место

Точка - 30.09.2013

Српскиот тенисер неодамна прослави 100 седмици на врвот на АТП листата, но наскоро може да му дојде крајот на неговото ,,владеење'' во светот на тенисот.

Ѓоковиќ нема да се откаже лесно од првото место на АТП листата

Inpress - 30.09.2013

Пекинг, 30. септември 2013 (ИНПРЕС) Првиот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ соопшти дека нема лесно да се откаже од првото место на АТП листата. Задржувањето на врвот не зависи од Ѓоковиќ бидејќи ...