TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Детали за врската на затресканиот директор Петреус и новинарката Бродвел - Сексот под биро ја тресе ЦИА

Вест - 11.11.2012

Фразата "Секс под биро" откриена во приватните мејлови на шефот на ЦИА Дејвид Петреус што ги испраќал до неговата љубовница го алармирала ФБИ и тоа доведе до оставка на директорот на американската ...

Да се истражи врската меѓу слабата реакција на ЦИА за нападот на конзулатот во Либија и неверството на Петреус

Канал5 - 11.11.2012

Ова го бараат дел од членовте на Конгресот откако се обелодени аферата. Петреус поднесе оставка само неколку дена пред датумот кога тој требаше да сведочи на конгресното сослушување за Либија – ...

Паула Бродвеј го сруши директорот на ЦИА

Вечер - 11.11.2012

Атрактивна новинарка е причината поради која генералот Дејвид Петреус поднесе оставка од директорската функција на ЦИА.Паула Бродвеј наводно го завела генералот и двајцата имале вонбрачна љубовна ...

ВИДЕО: Запознајте ја жената поради која шефот на ЦИА си поднесе оставка

Press24 - 11.11.2012

Призна дека ја изневерил сопругата и дека затоа се повлекува но не откри која е љубовницата. Сепак на американските медиуми не им требаше многу за да откријат.

Шефот на ЦИА се повлече поради љубовна афера

Deutsche Welle - 10.11.2012

Директорот на ЦИА Дејвид Петреус поднесе оставка на функцијата поради љубовна афера и стави крај на брилијантната кариера, во која служеше и како командант за време на војните во Ирак и Авганистан.

Шефот на ЦИА поднесе оставка поради љубовна афера

24 Вести - 10.11.2012

Директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА Дејвид Петреус поднесе оставка поради вонбрачна љубовна врска. - Неговиот заменик Мајкл Морел времено ќе ја извршува должноста шеф на ЦИА, изјави ...

Директорот на ЦИА си поднесе оставка

Р.С.Европа - 10.11.2012

Досегашниот директор на Централната разузнавачка агенција, ЦИА, Дејвид Петреус, си поднесе оставка. Петреус, кој е 37 години во брак со својата сопруга, во изјава призна дека е во вонбрачна афера што ...

Шефот на ЦИА поднесе оставка поради љубовна афера

Вест - 10.11.2012

Директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА Дејвид Петреус поднесе оставка поради вонбрачна љубовна врска. - Неговиот заменик Мајкл Морел времено ќе ја извршува должноста шеф на ЦИА, изјави ...

Директорот на ЦИА поднесе оставка поради љубовна афера

Телма - 10.11.2012

Директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА Дејвид Петреус поднесе оставка поради вонбрачна љубовна врска. - Неговиот заменик Мајкл Морел времено ќе ја извршува должноста шеф на ЦИА, изјави ...

Откриена љубовницата на шефот на ЦИА

МКД - 10.11.2012

Пола Бродвел Додека се појавуваат деталите околу ненадејната оставка на сега веќе бившиот шеф на ЦИА, Дејвид Петреас, поради вонбрачна афера, Пола Бродвел, биографката на Петреас и авторка на „Сè е ...

Шефот на ЦИА поднесе оставка поради љубовна афера

Утрински - 10.11.2012

Директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА Дејвид Петреус поднесе оставка поради вонбрачна љубовна врска. - Неговиот заменик Мајкл Морел времено ќе ја извршува должноста шеф на ЦИА, изјави ...

Шефот на ЦИА поднесе оставка поради љубовна афера

Дневник - 10.11.2012

Директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА Дејвид Петреус поднесе оставка поради вонбрачна љубовна врска. - Неговиот заменик Мајкл Морел времено ќе ја извршува должноста шеф на ЦИА, изјави ...

Шефот на ЦИА поднесе оставка поради љубовна афера

Идивиди - 10.11.2012

Директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА Дејвид Петреус поднесе оставка поради вонбрачна љубовна врска. - Неговиот заменик Мајкл Морел времено ќе ја извршува должноста шеф на ЦИА, изјави ...

Директорот на ЦИА си даде оставка

Кајгана - 10.11.2012

Дејвид Петреус, директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА поднесе оставка, поради вонбрачна љубовна врска, јавија американските медиуми.

Шефот на ЦИА поднесе оставка поради љубовна афера

Алфа - 10.11.2012

Директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА Дејвид Петреус поднесе оставка поради вонбрачна љубовна врска. - Неговиот заменик Мајкл Морел времено ќе ја извршува должноста шеф на ЦИА, изјави ...

Ова е жената која го заведе првиот светски шпион!

+инфо - 10.11.2012

Пола Бродвел (38) е причината поради која генералот Дејвид Петреус поднесе оставка од директорската функција на ЦИА. Атрактивната новинарка наводно го завела генералот и двајцата имале вонбрачна ...

Шефот на ЦИА поднесе оставка поради љубовна афера

МРТ - 10.11.2012

Директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА Дејвид Петреус поднесе оставка поради вонбрачна љубовна врска. - Неговиот заменик Мајкл Морел времено ќе ја извршува должноста шеф на ЦИА, изјави ...

Директорот на ЦИА поднесе оставка поради вонбрачна љубовна врска

Кирилица - 10.11.2012

Директорот на ЦИА поднесе оставка поради вонбрачна љубовна врска Директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА Дејвид Петреус поднесе оставка поради љубовна афера со дваесет години помлада ...

Директорот на ЦИА даде оставка поради љубовна афера

Либертас - 10.11.2012

Директорот на ЦИА, Дејвид Петреас, денеска поднесе оставка, повикувајќи се на вонбрачна афера и „екстремно лоша процена“.

Ова е љубовницата на директорот на ЦИА – даде оставка поради новинарка (Видео)

МК News - 10.11.2012

Потврдено е дека ,, другата жена,, или љубовницата на директорот на ЦИА поради која поднесе оставка е Paula Broadwell, новинарка и автор на книгата All In: The Education of General David.

Обама ја прифати оставката на Петреус

Канал5 - 10.11.2012

Американскиот претседател, Барак Обама, ја прифати оставката на директорот на ЦИА, Дејвид Петреус, кој побара да си замине од функцијата поради вонбрачна врска.

Ова е жената поради која директорот на ЦИА поднесе оставка

Канал5 - 10.11.2012

Паула Бродвел е жената со која Дејвид Петреус бил во вонбрачна врска и поради која поднесе оставка на функцијата директор на ЦИА.

Шефот на ЦИА поднесе оставка поради прељуба

Точка - 10.11.2012

Директорот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА), Дејвид Петреус поднесе оставка по признанието дека имал вонбрачна врска.

Директорот на ЦИА ја напушти функцијата поради вонбрачна афера

Курир - 10.11.2012

Дејвид Петреус директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА поднесе оставка, поради вонбрачна љубовна врска. - Неговиот заменик Мајкл Морел времено ќе ја извршува должноста шеф на ЦИА, ...

Љубовна афера го натера директорот на ЦИА да си поднесе оставка

Sky - 10.11.2012

Поради љубовна афера, Дејвид Петреус,директорот на американската разузнавачка агенција- ЦИА, си поднесе оставка. Оставката која Петреус ја доставил до претеседателот Барак Обама била прифатена.

Шефот на ЦИА поднесе оставка поради прељуба

Нетпрес - 10.11.2012

Директорот на американската Централната разузнавачка агенција (ЦИА), Дејвид Петреус поднесе оставка по признанието дека имал вонбрачна врска.

Оставка на директорот на ЦИА поради љубовна афера

Пулс24 - 10.11.2012

Дејвид Петреус, директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА поднесе оставка, поради вонбрачна љубовна врска, јавија американските медиуми.

Оставка на директорот на ЦИА поради љубовна афера

Хајд Парк - 10.11.2012

Дејвид Петреус, директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА поднесе оставка, поради вонбрачна љубовна врска, јавија американските медиуми.

ФОТО: Еве ја жената која го уништи директорот на ЦИА

БезПардон - 10.11.2012

Паула Бродвел е жената со која Дејвид Петреус бил во вонбрачна врска и поради која поднесе оставка на функцијата директор на ЦИА.

Оваа жена го сруши и директорот на ЦИА

Фама - 10.11.2012

„По 37 години брак започнав вонбрачна врска. Вакво однесување е неприфатливо и за сопруг и за раководител на организација како нашата“, наведува во соопштението Директорот на ЦИА Дејвид Петреус, кој ...

Оставка на директорот на ЦИА поради љубовна афера

Макфакс - 10.11.2012

Дејвид Петреус, директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА поднесе оставка, поради вонбрачна љубовна врска, јавија американските медиуми.

Жената која успеа да го заведе најмоќниот човек на планетата

Денешен - 10.11.2012

Пола Бродвел е името на жената за која се верува дека е главниот виновник за оставката на директорот на ЦИА Дејвид Петреус. Петреус ја испратил писмено оставката до претседателот на САД Барак Обама.

Директорот на ЦИА, Дејвид Петреас, даде оставка поради љубовна афера

МКД - 09.11.2012

Директорот на ЦИА, Дејвид Петреас, денеска поднесе оставка, повикувајќи се на вонбрачна афера и „екстремно лоша процена“.

Шефот на ЦИА поднесе оставка

Н.Македонија - 09.11.2012

Директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА Дејвид Петреус поднесе оставка поради вонбрачна љубовна врска - Неговиот заменик Мајкл Морел времено ќе ја извршува должноста шеф на ЦИА, изјави ...

Директорот на ЦИА поднесе оставка поради вонбрачна афера

А1 On - 09.11.2012

Директорот на американската ЦИА Дејвид Петреус поднесе оставка, испраќајќи писмо до претседателот на САД Барак Обама во кое наведе дека не е достоен за таа функција зашто имал вонбрачна афера.

Директорот на ЦИА, Дејвид Петреас, даде оставка поради љубовна афера

+инфо - 09.11.2012

Директорот на ЦИА, Дејвид Петреас, денеска поднесе оставка, повикувајќи се на вонбрачна афера и „екстремно лоша процена“.

Директорот на ЦИА, Дејвид Петреас, даде оставка поради љубовна афера

Сител - 09.11.2012

Директорот на ЦИА, Дејвид Петреас, денеска поднесе оставка, повикувајќи се на вонбрачна афера и „екстремно лоша процена“.

Директорот на ЦИА поднесе оставка поради вонбрачна афера

Канал5 - 09.11.2012

Директорот на ЦИА, Дејвид Петреус, доставил писмена оставка до претседателот на САД, Барак Обама, признавајќи дека направил лоша проценка која резултирала со неприфатливо однесување.

Шефот на ЦИА поднесе оставка бидејќи ја изневери сопругата

Press24 - 09.11.2012

Првио човек на ЦИА Дејвид Петреус, ненадејно, поради како што вели, вонбрачна афера поднесе неотповиклива оставка Директорот на америкснакта разузнавачка агенција ЦИА, Дејвид Петреус ненадејно на ...

Шефот на ЦИА поднесе оставка

Денешен - 09.11.2012

Директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА Дејвид Петреус поднесе оставка поради вонбрачна љубовна врска. - Неговиот заменик Мајкл Морел времено ќе ја извршува должноста шеф на ЦИА, изјави ...

Шефот на ЦИА поднесе оставка бидејќи ја изневери сопругата

Maxim - 09.11.2012

Директорот на америкснакта разузнавачка агенција ЦИА, Дејвид Петреус ненадејно на американскиот претседател Барак Обама му достави неотповиклива оставка поради како што навел вонбрачна афера.