TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обама и натаму фаворит меѓу избирачите

24 Вести - 07.10.2012

Успешното претставување на кандидатот на републиканците Мит Ромни на првата предизборна дебата не успеа да ги убеди повеќето избирачи дека е подобриот кандидат, иако ја намали предноста на ...

Обама собра 180 милиони долари за претседателската кампања

Р.С.Европа - 07.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и Демократската партија собрале 180 милиони долари во септември, за финансирање на претседателската кампања.

Обама и натаму има 2 отсто предност

А1 On - 07.10.2012

Добриот настап на републиканскиот претседателските кандидат Мит Ромни на телевизиската дебата во Денвер ја намали разликата во однос на актуелниот американски претседател Барак Обама, но сепак не ...

Обама и натаму фаворит меѓу избирачите во САД

Алфа - 07.10.2012

Успешното претставување на кандидатот на републиканците Мит Ромни на првата предизборна дебата не успеа да ги убеди повеќето избирачи дека е подобриот кандидат, иако ја намали предноста на ...

Обама и натаму има 2 отсто предност

+инфо - 07.10.2012

Добриот настап на републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни на телевизиската дебата во Денвер ја намали разликата во однос на актуелниот американски претседател Барак Обама, но сепак, не ...

Обама и натаму фаворит меѓу избирачите

Сител - 07.10.2012

Успешното претставување на кандидатот на републиканците Мит Ромни на првата предизборна дебата не успеа да ги убеди повеќето избирачи дека е подобриот кандидат, иако ја намали предноста на ...

Обама и натаму фаворит меѓу избирачите

МРТ - 07.10.2012

Успешното претставување на кандидатот на републиканците Мит Ромни на првата предизборна дебата не успеа да ги убеди повеќето избирачи дека е подобриот кандидат, иако ја намали предноста на ...

Обама и натаму фаворит меѓу избирачите

Курир - 07.10.2012

Успешното претставување на кандидатот на републиканците Мит Ромни на првата предизборна дебата не успеа да ги убеди повеќето избирачи дека е подобриот кандидат, иако ја намали предноста на ...

Обама и натаму фаворит меѓу избирачите

Press24 - 07.10.2012

Успешното претставување на кандидатот на републиканците Мит Ромни на првата предизборна дебата не успеа да ги убеди повеќето избирачи дека е подобриот кандидат, иако ја намали предноста на ...

Дебатата ги сврте анкетите во полза на Ромни

24 Вести - 06.10.2012

Неколку анкети, објавени вчера, покажуваат дека републиканскиот кандидат Мит Ромни го презема водството или е изедначен со претседателот Барак Обама, во решавачките сојузни држави Охајо, Флорида и ...

Ромни и' се извини на Америка

Утрински - 06.10.2012

Неговите коментари дека 47 отсто од Американците се жртви зависни од власта се „целосно погрешни“ Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни изјави дека неговите коментари дека 47 отсто од ...

Мит Ромни по дебатата презеде водство пред Обама

Дневник - 06.10.2012

Новите анкети покажуваат дека републиканскиот кандидат Мит Ромни го презема водството или е изедначен со претседателот Барак Обама во решавачките сојузни држави Охајо, Флорида и Вирџинија, во трката ...

Дебатата ги сврте анкетите во полза на Ромни

Идивиди - 06.10.2012

Вашингтон 6 октомври (МИА) - Неколку анкети, објавени вчера, покажуваат дека републиканскиот кандидат Мит Ромни го презема водството или е изедначен со претседателот Барак Обама, во решавачките ...

Дебатата ги сврте анкетите во полза на Ромни

Н.Македонија - 06.10.2012

Неколку анкети покажуваат дека републиканскиот кандидат Мит Ромни го презема водството или е изедначен со претседателот Барак Обама, во решавачките сојузни држави Охајо, Флорида и Вирџинија, јави ...

Ромни ја стопи разликата на Обама

БркајРабота - 06.10.2012

Анкетите се првите истражувања на јавното мислење објавени по првата телевизиска дебата на Обама и Ромни, во која републиканскиот кандидат беше подобро подготвен.

Дебатата ги сврте анкетите во полза на Ромни

Алфа - 06.10.2012

Неколку анкети, објавени вчера, покажуваат дека републиканскиот кандидат Мит Ромни го презема водството или е изедначен со претседателот Барак Обама, во решавачките сојузни држави Охајо, Флорида и ...

Дебатата ги сврти анкетите во полза на Ромни

+инфо - 06.10.2012

Неколку анкети, објавени вчера, покажуваат дека републиканскиот кандидат Мит Ромни го презема водството или е изедначен со претседателот Барак Обама, во решавачките сојузни држави Охајо, Флорида и ...

Дебатата ги сврте анкетите во полза на Ромни

Сител - 06.10.2012

Неколку анкети, објавени вчера, покажуваат дека републиканскиот кандидат Мит Ромни го презема водството или е изедначен со претседателот Барак Обама, во решавачките сојузни држави Охајо, Флорида и ...

Дебатата ги сврте анкетите во полза на Ромни

МРТ - 06.10.2012

Неколку анкети, објавени вчера, покажуваат дека републиканскиот кандидат Мит Ромни го презема водството или е изедначен со претседателот Барак Обама, во решавачките сојузни држави Охајо, Флорида и ...

Вистински пресврт: Обама денес заостанува зад Ромни!

Точка - 06.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама заостанува за дури 2% зад републиканскиот кандидат Мит Ромни пред изборите за новиот американски претседател, покажуваат најновите анкети во САД.

Ромни ја стопи разликата на Обама

Курир - 06.10.2012

Републиканскиот кандидат Мит Ромни го презема водството или е изедначен со претседателот Барак Обама, во решавачките сојузни држави Охајо, Флорида и Вирџинија, покажуваат неколку анкети објавени ...

По дебатата Ромни стана фаворит за претседател

еВести - 06.10.2012

Неколку анкети, објавени вчера, покажуваат дека републиканскиот кандидат Мит Ромни го презема водството или е изедначен со претседателот Барак Обама, во решавачките сојузни држави Охајо, Флорида и ...

Обама и натаму има 2 отсто предност

Макфакс - 06.10.2012

Добриот настап на републиканскиот претседателските кандидат Мит Ромни на телевизиската дебата во Денвер ја намали разликата во однос на актуелниот американски претседател Барак Обама, но сепак не ...

Обама го обвини Ромни дека лажел за време на дебатата

24 Вести - 05.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама и неговиот изборен штаб го обвинија републиканскиот кандидат Мит Ромни за извртување на вистината, еден ден по предизборната дебата во која доминираше Ромни.

10 милиони твитови за 90 минути

Оn.net - 05.10.2012

Кој победи во дуелот меѓу претседателските кандидати во САД, Барак Обама и Мит Ромни? Твитер. Првата телевизиска дебата меѓу претседателските кандидати во САД е најтвитаниот политички настан во ...

Агресивна кампања на Обама по слабиот настап на дебатата

Глас на Америка - 05.10.2012

Американскиот претседател започна со остра реторика против Ромни, во подготовка за вториот тв-дуел што следи за околу една недела.

Ромни доминантен, Обама колеблив

Утрински - 05.10.2012

Неочекувано бледо издание на американскиот претседател на ТВ дуелот со републиканскиот предизвикувач Американскиот републикански кандидат Мит Ромни победи на првата од трите телевизиски дебати со ...

Кога Македонија ќе гледа дуел како оној меѓу Обама и Ромни

Утрински - 05.10.2012

Политичката култура е неспоредлива. Во САД се' е прецизирано во детали, се вежба со денови и во посебни студија со симулации, а кај нас политичарите бараат обука во пет до дванаесет „Кој успеа ...

Ромни го „растурил“ Обама со лаги

МКД - 05.10.2012

Мит Ромни го „растури“ Барак Обама во првата претседателска дебата. Тоа не е оцена на гласилата на десницата како на пример Фокс њуз, туку пресуда што американските и светските медиуми едногласно ја ...

Обама го обвини Ромни дека лажел за време на дебатата

Утрински - 05.10.2012

Претседателот на САД, Барак Обама, и неговиот изборен штаб го обвинија републиканскиот кандидат Мит Ромни за извртување на вистината, еден ден по предизборната дебата во која доминираше Ромни.

Обама го обвини Ромни дека лажел во тв - дуелот

Телма - 05.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама и неговиот изборен штаб го обвинија републиканскиот кандидат Мит Ромни за извртување на вистината, еден ден по предизборната дебата во која доминираше Ромни, јави ...

Ромни го доби првиот ТВ-дуел

Дневник - 05.10.2012

По неколку тешки недели во кои заостанува во анкетите зад претседателот Обама, републиканецот Мит Ромни убедливо победи во првата од трите дебати, кои се решавачки за тоа кој ќе биде идниот ...

Ромни фаќа приклучок

Алфа - 05.10.2012

По првата дебата со актуелниот претседател Барак Обама, републиканскиот кандидат Мит Ромни успеа да го поправи својот имиџ и сериозно му се приближи на својот конкурент во трката за место во Белата ...

Обама: Ромни не е искрен

А1 On - 05.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама започна политичка офанзива, откако според општата оценка изгуби во ТВ дуелот со противкандидатот Мит Ромни.

Штабот на Обама обвинува: Ромни глуми како за Оскар

Н.Македонија - 05.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама и неговиот изборен штаб го обвинија републиканскиот кандидат Мит Ромни за извртување на вистината, еден ден по предизборната дебата во која доминираше Ромни, јави ...

Ромни го доби првиот ТВ-дуел со Обама

Н.Македонија - 05.10.2012

Републиканскиот кандидат за претседател на САД, Мит Ромни, извојува победа на првата од трите телевизиски дебати со претседателот Барак Обама, покажуваат анкетите ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ДЕБАТА ВО САД Во ...

Обама го возвраќа ударот - го обвини Ромни дека лажел за време на дебатата

Капитал - 05.10.2012

„Гувернерот Ромни се вртеше околу неговите вистински ставови. Ако сакате да бидете претседател, должни сте на американскиот народ да му ја кажете вистината“, изјави претседателот Обама во својот ...

Агресивна кампања на Обама по слабата дебата

Н.Македонија - 05.10.2012

Американскиот претседател започна со остра реторика против Ромни, во подготовка за вториот тв-дуел што следи за околу една недела Бројни анализи на дебатата во средата покажаа дека републиканскиот ...

Обама: Ромни не е искрен

+инфо - 05.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама го обвини Мит Ромни дека не e искрен, по телевизиската дебата за која поголемиот дел од гледачите сметаa дека нејзин победник бил републиканскиот противник на ...

Обама го обвини Ромни дека лажел за време на дебатата

МРТ - 05.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама и неговиот изборен штаб го обвинија републиканскиот кандидат Мит Ромни за извртување на вистината, еден ден по предизборната дебата во која доминираше Ромни, јави ...

Обама го обвини Ромни дека лажел за време на дебатата

Сител - 05.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама и неговиот изборен штаб го обвинија републиканскиот кандидат Мит Ромни за извртување на вистината, еден ден по предизборната дебата во која доминираше Ромни.

Мит Ромни и се извини на половина Америка

Канал5 - 05.10.2012

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Мит Ромни синоќа призна дека погрешил кога скоро половина Американци ги нарече „наводни жртви кои само чекаат да добијат од државата“.

Ден по првиот дуел - Обама и Ромни пожестоки во нападите

Канал5 - 05.10.2012

Ден по првата предизборна дебата претседателот на САД Барак Обама и неговиот изборен штаб го обвинија републиканскиот кандидат Мит Ромни за извртување на вистината.

Обама: Ромни не беше искрен во текот на дебатата

Точка - 05.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама го обвинил Мит Ромни дека не бил искрен, по телевизиската дебата за која поголемиот дел од гледачите сметале дека нејзин победник бил републиканскиот противник ...

Обама: Ромни лажеше за време на дебатата

Курир - 05.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама и неговиот изборен штаб го обвинија републиканскиот кандидат Мит Ромни за извртување на вистината, еден ден по предизборната дебата во која доминираше Ромни.

Обама: Ромни не беше искрен во текот на дебатата

Нетпрес - 05.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама го обвинил Мит Ромни дека не бил искрен, по телевизиската дебата за која поголемиот дел од гледачите сметале дека нејзин победник бил републиканскиот противник ...

Обама го обвини Ромни дека лажел за време на дебатата

Press24 - 05.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама го обвини републиканскиот кандидат Мит Ромни за извртување на вистината во дебатата во која доминантен беше Ромни.

Анкетите покажуваат дека Ромни ја добил првата дебата

Канал 77 - 05.10.2012

Според две нови испитувања на јавното мислење, направени веднаш по дебатата, гласачите се изјасниле попозитивно за поранешниот гувернер на Масачусетс.

Ромни се кае што ги навредил Американците

Press24 - 05.10.2012

Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни вчера изјави дека се кае што ги навредил Американците. Ромни изјави дека многу погрешил кога ги нарекол Американците 'жртви' кои само чекаат да ...

Обама го обвини Ромни дека лажел за време на дебатата

еВести - 05.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама и неговиот изборен штаб го обвинија републиканскиот кандидат Мит Ромни за извртување на вистината, еден ден по предизборната дебата во која доминираше Ромни, јави ...

Обама го враќа ударот по поразот во тв дебатата

Пулс24 - 05.10.2012

Борбениот демократкси претседателски кандидат Барак Обама на партискиот собир во Медисон, во американската сојузна држава Висконсин, порача дека Мит Ромни во текот на соочувањето пред телевизиските ...

Обама го враќа ударот по поразот во тв дебатата

Макфакс - 05.10.2012

Ден по лошиот настап во телевизискиот дуел, американскиот претседател Барак Обама го возврати ударот на својот републикански противкандидат Мит Ромни, а неговиот изборен штаб најави дека ќе го научи ...

Обама со остри критики го нападна Ромни

Денешен - 05.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама и неговиот изборен штаб го обвинија републиканскиот кандидат Мит Ромни за извртување на вистината, еден ден по предизборната дебата во која доминираше Ромни.

Обама го обвини Ромни дека лажел за време на дебатата

Maxim - 05.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама го обвини републиканскиот кандидат Мит Ромни за извртување на вистината во дебатата во која доминантен беше Ромни.

Мит Ромни се кае што ги навредил Американците

Maxim - 05.10.2012

Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни вчера изјави дека се кае што ги навредил Американците. Ромни изјави дека многу погрешил кога ги нарекол Американците 'жртви' кои само чекаат да ...

Првата рунда во ТВ дуелот за Ромни

Deutsche Welle - 04.10.2012

Кандидатот за претседател на САД на Републиканската партија Мит Ромни победи во првиот од трите планирани ТВ-дуели со претседателот Барак Обама, која се одржа вчера во американскиот град Денвер, ...

Ромни победник по првата дебата, Обама води на обложувалниците

24 Вести - 04.10.2012

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија Мит Ромни победи во првата телевизиска дебата со претседателот Барак Обама, која се одржа вчера во американскиот град Денвер.

Првата претседателска дебата – ноќ на Ромни

Глас на Америка - 04.10.2012

Беэ оглед дали гледачите се согласуваат со политиката и погледите на Мит Ромни, эаклучокот на многумина по првото соочување на двајцата во трката эа Белата кука е дека републиканскиот кандидат се ...

Обама и Ромни се соочија на телевизиска дебата

Р.С.Европа - 04.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и неговиот соперник на претстојните претседателски избори, Мит Ромни, се соочија на првата претседателска дебата во градот Денвер во западната држава Колорадо.

Ромни подобар од Обама во првата нивна дебата

Р.С.Европа - 04.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и неговиот републикански ривал во трката за Белата куќа Мит Ромни ја одржаа првата од предвидените три дебати.

Кина како кампањско прашање во САД

Глас на Америка - 04.10.2012

И Обама и Ромни ветуваат поостар став спрема Кина, што не му се допаѓа на Хенри Кисинџер. Мит Ромни упати најнова критика кон Кина на отворањето на синоќешната прва претседателска дебата, велејќи ...

Анкетите покажуваат дека Ромни ја добил првата дебата

Глас на Америка - 04.10.2012

Шеесет и седум проценти од анкетираните рекле дека Ромни бил подобар на првото соочување на двајцата кандидати. Според две нови испитувања на јавното мислење, направени веднаш по дебатата, гласачите ...

Обама и Ромни на прв ТВ-дуел

Утрински - 04.10.2012

Мит Ромни и Барак Обама серизно тренираа со спаринг-партнери за првото ТВ-соочување Претседателот Барак Обама „потона“ во Лас Вегас.

Ромни ја доби првата ТВ дебата со Обама

МКД - 04.10.2012

Мит Ромни, претседателскиот кандидат на Републиканската партија вчера на ТВ дебатата во Денвер го победи претседателот Барак Обама – беше поагресивен, ги избегна незгодните прашања и неколкупати го ...

Во првата рунда Ромни го победи Обама

Утрински - 04.10.2012

Според анкетите републиканскиот кандидат во првото од трите телевизиски соочувања води пред претседателот Обама Кандидат на Републиканската партија Мит Ромни според анкетите победи во првата ...

Ромни поуспешен од Обама во првиот тв - дуел

Телма - 04.10.2012

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија Мит Ромни победи во првата телевизиска дебата со претседателот Барак Обама, која се одржа вчера во американскиот град Денвер, јави дописникот на ...

Изборно шоу за 60 милиони гледачи

Дневник - 04.10.2012

На првата дебата, која е на домашни теми, се очекува републиканскиот кандидат Мит Ромни да направи пресврт во трката за Белата куќа, во која заостанува зад претседателот Обама Kандидатот на ...

Ромни победник во првата дебата против Обама

Дневник - 04.10.2012

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија Мит Ромни победи во првата телевизиска дебата со претседателот Барак Обама, која се одржа вчера во американскиот град Денвер.

Ромни победник по првата дебата против Обама

Алфа - 04.10.2012

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија Мит Ромни победи во првата телевизиска дебата со претседателот Барак Обама, која се одржа вчера во американскиот град Денвер.

ВИДЕО: Ромни поубедлив од Обама

А1 On - 04.10.2012

Во текот на дебатата меѓу меѓу двајцата кандидати за претседател на САД, Ромни изнесе повеќе конкретни предлози, а успеа и да се претстави како личност која не е различна од обичниот човек, сметаат ...

Ромни победник по првата дебата, Обама бил збунет

Н.Македонија - 04.10.2012

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија Мит Ромни победи во првата телевизиска дебата со претседателот Барак Обама, која се одржа вчера во американскиот град Денвер, јави дописникот на ...

Во обложувалниците Обама е фаворит

Алфа - 04.10.2012

По првата телевизиска дебата на претседателските избори во САД, која се одржа вчера во американскиот град Денвер, кај обложувачниците коефициентот за победа на претседателот Барак Обама изнесува 1,17 ...

Светските обложувалници на страната на Обама

БркајРабота - 04.10.2012

Тема на вчерашната 1,5-часовна дебата беше домашната политика, особено економијата, здравството и образованието, како и улогата на сојузната Влада во поделбата на власта.

Ројтерс: „Агресивниот“ Ромни го победи Обама на првата јавна дебата

Капитал - 04.10.2012

Во првото од вкупно трите соочувања кои ќе ги имаат Ромни и Обама, републиканскиот кандидат беше далеку поагресивен од претседателот, ги избегна незгодните прашања и неколкупати го обвини Обама дека ...

По првата дебата 1: 0 за Мит Ромни

Алфа - 04.10.2012

- Пред 20 години станав најсреќен човек на Земјата, бидејќи Мишел Обама се согласи да се омажи за мене. Мила, да ти посакам среќна годишнина и да те потсетам дека следната година нема да ја славиме ...

Ромни победник по првата дебата против Обама

+инфо - 04.10.2012

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија Мит Ромни победи во првата телевизиска дебата со претседателот Барак Обама, која се одржа вчера во американскиот град Денвер.

За светските обложувачници Обама убедлив фаворит на претседателските избори во САД

+инфо - 04.10.2012

По првата телевизиска дебата на претседателските избори во САД, која се одржа вчера во американскиот град Денвер, кај обложувачниците коефициентот за победа на претседателот Барак Обама изнесува 1,17 ...

Ромни победник по првата дебата против Обама

МРТ - 04.10.2012

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија Мит Ромни победи во првата телевизиска дебата со претседателот Барак Обама, која се одржа вчера во американскиот град Денвер, јави дописникот на ...

Ромни победник по првата дебата против Обама

Сител - 04.10.2012

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија Мит Ромни победи во првата телевизиска дебата со претседателот Барак Обама, која се одржа вчера во американскиот град Денвер.

За светските обложувачници Обама убедлив фаворит на претседателските избори

МРТ - 04.10.2012

По првата телевизиска дебата на претседателските избори во САД, која се одржа вчера во американскиот град Денвер, кај обложувачниците коефициентот за победа на претседателот Барак Обама изнесува 1,17 ...

За светските обложувачници Обама убедлив фаворит

Сител - 04.10.2012

По првата телевизиска дебата на претседателските избори во САД, која се одржа вчера во американскиот град Денвер, кај обложувачниците коефициентот за победа на претседателот Барак Обама изнесува 1,17 ...

Ромни победник по првата дебата против Обама

Вечер - 04.10.2012

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија Мит Ромни победи во првата телевизиска дебата со претседателот Барак Обама, која се одржа во Денвер.

Ромни подобар во првата дебата против Обама

Кирилица - 04.10.2012

Во првото од вкупно трите соочувања кои ќе ги имаат Ромни и Обама, републиканскиот кандидат беше далеку поагресивен од претседателот, ги избегна незгодните прашања и неколкупати го обвини Обама дека ...

Предизборната трка се понеизвесна: Ромни го победи Обама во првата дебата

Канал5 - 04.10.2012

Вчера во Денвер беше одржано првото од трите телевизиски соочувања во американската претседателска кампања во која кандидатот на Републиканската партија, Мит Ромни ја презема иницијативата и го ...

Прва ТВ дебата: Ромни го “победи“ Обама

Точка - 04.10.2012

Барак Обама, претседател на САД и кандидат на Демократите за истата функција и неговиот противник Мит Ромни претседателски кандидат на Републиканците “се судрија“ вчера вечер во првата ТВ дебата што ...

Ромни победник по првата дебата против Обама

Курир - 04.10.2012

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија Мит Ромни победи во првата телевизиска дебата со претседателот Барак Обама, која се одржа вчера во американскиот град Денвер.

Ромни го обвини Обама за лошите состојби во стопанството

Пулс24 - 04.10.2012

Кандидатот на Републиканската партија, Ромни, го обвини актуелниот претседател и кандидатот на Демократската партија за нов претседателски мандат, Барак Обама, за лошите состојби во американското ...

Светските обложувалници на страната на Обама

Курир - 04.10.2012

По првата телевизиска дебата на претседателските избори во САД, која се одржа вчера во американскиот град Денвер, кај обложувачниците коефициентот за победа на претседателот Барак Обама изнесува 1,17 ...

ВИДЕО: Прва ТВ дебата: Ромни го “победи“ Обама

Нетпрес - 04.10.2012

Барак Обама, претседател на САД и канидат на Демократите за истата функција и неговиот противник Мит Ромни претседателски кандидат на Републиканците “се судрија“ вчера вечер во првата ТВ дебата што ...

Ромни го изеде Обама (Видео)

еВести - 04.10.2012

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија Мит Ромни победи во првата телевизиска дебата со претседателот Барак Обама, која се одржа вчера во американскиот град Денвер, јави дописникот на ...

Видео: Прва ТВ дебата: Ромни го ’победи’ Обама

Таратур - 04.10.2012

Барак Обама, претседател на САД и кандидат на Демократите за истата функција и неговиот противник Мит Ромни претседателски кандидат на Републиканците „се судрија“ вчера вечер во првата ТВ дебата што ...

Ромни го обвини Обама за лошите состојби во стопанството

Макфакс - 04.10.2012

Во Денвер се одржа првото од трите планирани телевизиски соочувања на кандидатите за претседател на САД, Барак Обама и Мит Ромни.

Прва претседателска дебата во САД - Се соочија Обама и Ромни

Inpress - 04.10.2012

Денвер, 4. октомври 2012 (ИНПРЕС) Американскиот претседател Барак Обама и неговиот соперник на претстојните претседателски избори, Мит Ромни, се соочија на првата претседателска дебата во градот ...

Ромни го совлада Обама во првата дебата

Денешен - 04.10.2012

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија Мит Ромни победи во првата телевизиска дебата со претседателот Барак Обама, која се одржа вчера во американскиот град Денвер.

Светските обложувачници: Обама убедлив фаворит на изборите во САД

Денешен - 04.10.2012

По првата телевизиска дебата на претседателските избори во САД, која се одржа вчера во американскиот град Денвер, кај обложувачниците коефициентот за победа на претседателот Барак Обама изнесува 1,17 ...

Обама и Ромни тренираат за првиот тв-дуел

Deutsche Welle - 03.10.2012

Телевизиските дуели на претседателските кандидати во САД се традиција. Тие носат многу, но на нив може и да се загуби многу.

Објавена компромитирачка видео снимка на Обама

24 Вести - 03.10.2012

Продолжува објавувањето на компромитирачки видео снимки во годинешниве претседателски избори во САД. Овојпат целта е претседателот Барак Обама.

Обама и Ромни ќе си ги одмеруваат силите во првата дебата

24 Вести - 03.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и поранешниот гувернер на Масачусетс Мит Ромни денеска ќе се соочат во првата дебата во кампањата за претседателските избори.

Прва ТВ дебата на Обама и Ромни

Р.С.Европа - 03.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и неговиот предизвикувач, поранешниот гувернер на Масачусетс Мит Ромни вечер ќе се соочат на првата дебата во рамките на предизборната кампања.

Обама и Ромни за прв пат лице во лице

Р.С.Европа - 03.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и поранешниот гуверенер на Масачусетс Мит Ромни за прв пат ќе се сретнат во нивната претседателска кампања.

Обама и Ромни со голем залог во првата дебата

Глас на Америка - 03.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и неговиот републикански противник Мит Ромни ќе се конфронтираат во среда навечер на првата од трите дебати во претседателската трка.

Поддршката од славните не носи политички гласови

МКД - 03.10.2012

Без оглед на тоа колку се популарни, американските ѕвезди што го поддржуваат едниот или другиот претседателски кандидат немаат речиси никакво влијание врз изборот на американските гласачи.

Kомпромитирачкo видео пак во фокусот на претседателската кампања во САД

Утрински - 03.10.2012

Овојпат е објавена стара снимка во која Обама им вели на Афроамериканците дека на властите не им е гајле за нив Продолжува објавувањето на компромитирачки видео снимки во годинешниве претседателски ...

Обама и Ромни ќе се соочат во Денвер, Колорадо

Телма - 03.10.2012

Се е подготвено за првата дебата на кандидатите за претседател на САД, актуелниот лидер на државата и претставник на Демократската парија, Барак Oбама и неговиот ривал од Републиканската партија, Mит ...

И Обама има контроверзно видео

Алфа - 03.10.2012

Американската телевизија Фокс објави видео снимка од 2007 година, на која актуелниот претседател на САД Барак Обама, во обид да им се додвори на афроамериканските гласачи, ја обвинува тогашната ...

И Обама со компромитирачко видео

Идивиди - 03.10.2012

Вашингтон 3 октомври (МИА) - Продолжува објавувањето на компромитирачки видео снимки во годинешниве претседателски избори во САД. Овојпат целта е претседателот Барак Обама.

Обама мета на компромитирачки снимки во САД

БркајРабота - 03.10.2012

- Не треба да градиме повеќе автопатишта во предградијата. Треба да инвестираме во бизнисите на малцинствата, во нашите маала, вели Обама, правејќи разлика меѓу предградијата на американските градови ...

И Обама има контроверзно видео

А1 On - 03.10.2012

Американската телевизија „Фокс“ објави видео снимка од 2007-ма година, на која актуелниот претседател на САД, Барак Обама, во обид да им се додвори на афроамериканските гласачи, ја обвинува тогашната ...

Вечерва прв ТВ дуел Обама – Ромни

А1 On - 03.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и неговиот противкандидат на претседатеските избори, Мит Ромни вечерва прв пат ги соочуваат аргументите пред телевизиската публика.

И Обама има контроверзно видео

+инфо - 03.10.2012

Американската телевизија Фокс објави видео од 2007 година, на кое актуелниот претседател на САД Барак Обама, во обид да им се додвори на афроамериканските гласачи, ја обвинува тогашната ...

Објавена стара снимка на Обама направена за време на негов митинг во 2007

МРТ - 03.10.2012

Продолжува објавувањето на компромитирачки видео снимки во годинешниве претседателски избори во САД. Овојпат целта е претседателот Барак Обама.

Објавена стара снимка во која Обама им вели на Афроамериканците дека на властите не им е гајле за нив

Сител - 03.10.2012

Продолжува објавувањето на компромитирачки видео снимки во годинешниве претседателски избори во САД. Овојпат целта е претседателот Барак Обама.

Обама и Ромни пред првото соочување

Канал5 - 03.10.2012

Околу 60 милиони Американци се очекува да го следат вечерашниот прв дуел меѓу претседателските кандидати Барак Обама и Мит Ромни.

Ѓубреџијата на Ромни против Ромни

Вечер - 03.10.2012

Од таборот на Ромни пак, беше објавена стара снимка во која Обама им вели на афроамериканците дека на властите не им е грижа за нив Продолжува објавувањето на компромитирачки видеоснимки во ...

Денеска прв телевизиски дуел помеѓу Барак Обама и Мит Родни

Точка - 03.10.2012

Вечерва околу полноќ по наше време, во Денвер (Колорадо) ќе се одржи првиот телевизиски дуел помеѓу актуелниот претседател на САД и демократски кандидат Барак Обама и републиканскиот кандидат Мит ...

Обама мета на компромитирачки снимки во САД

Курир - 03.10.2012

Продолжува објавувањето на компромитирачки видео снимки во годинешниве претседателски избори во САД. Овој пат целта е претседателот Барак Обама.

Дуелите Обама – Ромни во живо на YouTube

Фама - 03.10.2012

Сајтот YouTybe најави дека директно на интернет ќе пренесува три телевизиски дебати на американските претседателски кандидати Барак Обама и Мит Ромни.

Денеска прв телевизиски дуел помеѓу Барак Обама и Мит Ромни

Нетпрес - 03.10.2012

Вечерва околу полноќ по наше време, во Денвер (Колорадо) ќе се одржи првиот телевизиски дуел помеѓу актуелниот претседател на САД и демократски кандидат Барак Обама и републиканскиот кандидат Мит ...

Обама: На државата не и е гајле за Афоамериканците

Денешен - 03.10.2012

Продолжува објавувањето на компромитирачки видео снимки за време на овогодинешната предизборна кампања во САД. Овојпат објавена е снимка во која Обама им вели на Афроамериканците дека на властите не ...

Индипендентт: Исти луѓе ги финансираат Бенјамин Нетанјаху и Мит Ромни

Вест - 02.10.2012

Речиси половина од луѓето кои донираат пари за воинствената политичка кампања на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху исто така донираат средства и за претседателскиот кандидар Мит Ромни или ...

САД: Обама во предност

А1 On - 02.10.2012

Барак Обама има двоцифрена предност меѓу бирачите во САД, во однос на неговиот ривал Мит Ромни по прашањето – борба против тероризам и соочување со непредвидени кризи.

„Индипендент“: Исти луѓе ги финансираат Бенјамин Нетанјаху и Мит Ромни

Алфа - 02.10.2012

Речиси половина од луѓето кои донираат пари за воинствената политичка кампања на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху исто така донираат средства и за претседателскиот кандидар Мит Ромни или ...

Обама води пред Ромни

+инфо - 02.10.2012

Актуелниот претседател на САД, Барак Обама има двоцифрена предност меѓу избирачите во однос на противникот Мит Ромни по прашањето против тероризмот и соочувањето со непредвидливи кризи, наведува ...

„Индипендент“: Исти луѓе ги финансираат Бенјамин Нетанјаху и Мит Ромни

МРТ - 02.10.2012

Речиси половина од луѓето кои донираат пари за воинствената политичка кампања на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху исто така донираат средства и за претседателскиот кандидар Мит Ромни или ...

„Индипендент“: Исти луѓе ги финансираат Бенјамин Нетанјаху и Мит Ромни

Сител - 02.10.2012

Речиси половина од луѓето кои донираат пари за воинствената политичка кампања на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху исто така донираат средства и за претседателскиот кандидар Мит Ромни или ...

Обама во предност над Ромни

Точка - 02.10.2012

Актуелниот претседател на САД, Барак Обама, има двоцифрена предност меѓу избирачите во однос на противникот Мит Ромни по прашањето против тероризмот и соочувањето со непредвидливи кризи.

Обама во предност над Ромни

Нетпрес - 02.10.2012

Актуелниот претседател на САД, Барак Обама, има двоцифрена предност меѓу избирачите во однос на противникот Мит Ромни по прашањето против тероризмот и соочувањето со непредвидливи кризи.

Нетанјаху и Ромни финансирани од исти луѓе ?

Курир - 02.10.2012

Речиси половина од луѓето кои донираат пари за воинствената политичка кампања на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху исто така донираат средства и за претседателскиот кандидар Мит Ромни или ...

„Индипендент“: Исти луѓе ги финансираат Бенјамин Нетанјаху и Мит Ромни

Денешен - 02.10.2012

Речиси половина од луѓето кои донираат пари за воинствената политичка кампања на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху исто така донираат средства и за претседателскиот кандидар Мит Ромни или ...