TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Виетнам: По Хаијан - поплави

Deutsche Welle - 17.11.2013

По тајфунот Хаијан, постојано дождови и поплави - Виетнам досега „изброи“ 28 жртви од катастрофата. Под вода се околу 100.000 ...

Тајфунот Хајан: Најлошото допрва доаѓа

А1 On - 16.11.2013

Првата природна катастрофа при која ќе загинат повеќе од милион луѓе, може да се случи во време на нашиот живот. Ниту еден тајфун, поплава или суша каде било на светот, не може да биде виновна за ...

Тајфунот Хајан: Најлошото допрва доаѓа

Алсат-М - 15.11.2013

Првата природна катастрофа при која ќе загинат повеќе од милион луѓе, може да се случи во време на нашиот живот. Ниту еден тајфун, поплава или суша каде било на светот, не може да биде виновна за ...

Тајфунот Хајан: Најлошото допрва доаѓа

Сител - 15.11.2013

Првата природна катастрофа при која ќе загинат повеќе од милион луѓе, може да се случи во време на нашиот живот. Ниту еден тајфун, поплава или суша каде било на светот, не може да биде виновна за ...

Мислите дека тајфунот Хаијан е ужас? Најлошото допрва доаѓа!

Вечер - 15.11.2013

Првата природна катастрофа при која ќе загинат повеќе од милион луѓе, може да се случи во време на нашиот живот, пишува Гардијан, додека Филипини се соочуваат со сериозен недостиг на храна, вода и ...

Тајфунот Хајан: Најлошото допрва доаѓа

Бриф - 15.11.2013

Првата природна катастрофа при која ќе загинат повеќе од милион луѓе, може да се случи во време на нашиот живот. Ниту еден тајфун, поплава или суша каде било на светот, не може да биде виновна за ...

(ВИДЕО) Теорија на завера: Американците со микробранови импулси предизвикуваат тајфуни

А1 On - 13.11.2013

Видео записот кој што на „Јутјуб“ го објави еден експерт, за планетарни и временски промени, земјотреси и други временски непогоди, ја објаснува можноста за свесно создавање на микробранов импулс и ...

(ВИДЕО) Американците со микробранови импулси предизвикуваат тајфуни?

Falanga - 13.11.2013

Експерт докажува дека импулсот е создаден кај база на САД. Видео записот кој што на „Јутјуб“ го објави еден експерт, за планетарни и временски промени, земјотреси и други временски непогоди, ја ...

Како технологијата им помага на настраданите од супер-тајфунот Хајан

IT.mk - 12.11.2013

Супер-тајфунот Хајан кој ги погоди Филипините зад себе остави над 10.000 загинати и 600.000 раселени, јавува Reuters . Дел од преживеаните немаат храна, вода, ниту лекарства, а хуманитарните напори ...

ВИДЕО: Петте најголеми катаклизми во 21-от век

А1 On - 12.11.2013

Секоја година има се повеќе природни катастрофи, кои убиваат стотици илјади луѓе во светот. Иако благодарение на современите технологии, може да се предвиди нивното доаѓање, сепак човекот е немоќен ...

ФОТО: Како изгледа супер тајфунот „Хаијан“ од вселената

А1 On - 12.11.2013

Астронаутите од Меѓународната космичка станица го фотографираа супер тајфунот „Хаијан“, ден откако бурата од чудотворни размери нанесе голема штата и однесе 10.000 животи на Филипините и тргна кон ...

Кина: „Хаијан“ зароби 1.000 ученици

А1 On - 12.11.2013

Тајфунот „Хаијан“ кој што ги опустоши Филипините, предизвика проблеми и во Кина. Околу 1.000 ученици и наставници на едно училиште останаа заробени на југозапад на Кина.

Илјада ученици заробени во поплавено училиште во Кина

Канал5 - 12.11.2013

Околу илјада ученици и вработени во едно средно училиште во југозападниот дел на Кина се заробени во училишната зграда поради поплавите и обилните дождови кои ги донесе тајфунот Хаијан, соопштуваат ...

Тајфунот Хаијан стигна и во Кина, 1.000 ученици заробени

Точка - 12.11.2013

По Филипините и Виетнам, вчера, во попладневните часови, разорниот тајфун Хаијан стигна и во јужните краишта на Кина. Според објавите на кинеските медиуми, во налетот на тајфунот поплавено е едно ...

Пет најголеми катаклизми на 21. век

Точка - 12.11.2013

Природните катастрофи настануваат со делување на природните сили, а се манифестираат преку земјотрес, пожар, поплави, суша, лавина, невереме. Почетокот на 21.

ВИДЕО: Тајфунот Хаијан стигна и во Кина, 1.000 ученици заробени

Нетпрес - 12.11.2013

По Филипините и Виетнам, вчера, во попладневните часови, разорниот тајфун Хаијан стигна и во јужните краишта на Кина. Според објавите на кинеските медиуми, во налетот на тајфунот поплавено е едно ...

„Хаијан“ стигна до Виетнам, пустош на Филипините

Deutsche Welle - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан, стигна на брегот на Виетнам, откако претходно предизвика огромни штети на Филипините. Во меѓувреме тече помошта за настраданите во опустошените филипински острови Лејте и ...

Тајфунот Хаијан стигна до брегот на Виетнам

24 Вести - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако претходно предизвика огромни штети на Филипините, однесе над 10.000 животи и предизвика големи разорувања, соопштија американски метеоролози.

Тајфунот Хајан стигна до Виетнам- 11 загинати, 6.000 евакуирани

Нова ТВ - 11.11.2013

Тајфунот Хајан, кој однесе илјада човечки животи на Филипните, стигна до Виетнам, каде загинаа најмалку 11 луѓе. Виетнамските државни медиуми јавуваат дека луѓето загинале во текот на подготовките за ...

Тајфунот Хаијан стигна до брегот на Виетнам

Утрински - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако претходно предизвика огромни штети на Филипините, однесе над 10.000 животи и предизвика големи разорувања.

„Хаијан“ стигна во Виетнам убивајќи над 10.000 лица на филипини

Телма - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако претходно предизвика огромни штети на Филипините, однесе над 10.000 животи и предизвика големи разорувања, соопштија американски метеоролози.

ВИДЕО: Тајфунот Хаијан го достигна брегот на Виетнам

Идивиди - 11.11.2013

Ханој, 11 ноември 2013 (МИА) - Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако претходно предизвика огромни штети на Филипините, однесе над 10.000 животи и предизвика големи разорувања, соопштија ...

Тајфунот Хаијан стигна до брегот на Виетнам

Алфа - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан кој на Филипините однесе над 10 илјади човечки животи и предизвика огромни материјални штети, утринава стигна на брегот на Виетнам. Според виетнамските власти досега се регирстриани ...

Тајфунот Хаијан го достигна брегот на Виетнам

А1 On - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако претходно предизвика огромни штети на Филипините, однесе над 10.000 животи и предизвика големи разорувања, соопштија американски метеоролози.

Тајфунот Хаијан го достигна брегот на Виетнам

+инфо - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако претходно предизвика огромни штети на Филипините, однесе над 10.000 животи и предизвика големи разорувања, соопштија американски метеоролози.

Тајфунот Хаијан го достигна брегот на Виетнам

Сител - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако претходно предизвика огромни штети на Филипините, однесе над 10.000 животи и предизвика големи разорувања, соопштија американски метеоролози.

Тајфунот Хаијан го достигна брегот на Виетнам

МРТ - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако претходно предизвика огромни штети на Филипините, однесе над 10.000 животи и предизвика големи разорувања, соопштија американски метеоролози.

Тајфунот Хаијан го достигна брегот на Виетнам

Вечер - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако претходно предизвика огромни штети на Филипините, однесе над 10.000 животи и предизвика големи разорувања, соопштија американски метеоролози.

Тајфунот Хаијан стигна до Виетнам

Канал5 - 11.11.2013

Значително заслабнат тајфунот „Хаијан“ рано изутрината стигна до виетнамското крајбрежје. Како што соопшти Центарот за предупредување од тајфуни на САД, тајфунот навлегол на копното на околу 160 ...

Тајфунот Хаијан ги погоди Кина и Виетнам – десетици загинати

Канал5 - 11.11.2013

Најмалку 20 луѓе загинаа во налетот на тајфунот Хаијан, кој со значително намален интензитет, утрината ги зафати кинеските и виетнамските крајбрежја. Кинеските медиуми објавија дека неколку стотини ...

Преживеаните талкаат и пиштат по храна и вода

Вечер - 11.11.2013

Има недостиг на вода за пиење, храна, лекови и стручна медицинска помош за повредените чијшто број не е познат, но ги има премногу, а нема ни струја, додека илјадници луѓе се раселени Државите и ...

Тајфунот „Хаијан“ стигна до брегот на Виетнам

Телеграф - 11.11.2013

Американскиот заеднички центар за предупредување на опасност од тајфуни соопшти дека тајфунот стигнал до Виетнам на околу 160 километри источно и југоисточно од престолнината Ханој Тајфунот „Хаијан“ ...

Тајфунот Хаијан го достигна брегот на Виетнам

Бриф - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако претходно предизвика огромни штети на Филипините, однесе над 10.000 животи и предизвика големи разорувања, соопштија американски метеоролози.

Супербурата однесе повеќе од 10.000 животи!

Точка - 11.11.2013

Бројот на жртви на тајфунот Хаијан, кој во петокот ги погоди Филипините, пораснал на 10.000, а повеќе од 2.000 лица се водат како исчезнати, јавуваат агенциите.

Тајфунот Хаијан стигна во Виетнам, но значително послаб

Точка - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако два дена беснееше на Филипните одземајќи 10.000 животи и оставајќи стотици илјади без покрив над главата.

Тајфунот во Виетнам ги зема првите жртви, досега 11

Точка - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан утринава го погоди Виетнам, а според првичните податоци, веќе земал 11 жртви. Меѓу жртвите е и една новинарка која загинала додека известувала за тајфунот, соопшти Би-Би-Си.

Тајфунот Хаијан направи хаос и во Виетнам

Press24 - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан кој направи пустош на Филипините и усмрти 10.000 лица, пристигна на брегот на Виетнам. Тајфунот стигнал до Виетнам на околу 160 километри источно и југоисточно од престолнината Ханој.

Тајфунот Хаијан стигна во Виетнам, но значително послаб

Нетпрес - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако два дена беснееше на Филипните одземајќи 10.000 животи и оставајќи стотици илјади без покрив над главата.

Тајфунот во Виетнам ги зема првите жртви, досега 11

Нетпрес - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан утринава го погоди Виетнам, а според првичните податоци, веќе земал 11 жртви. Меѓу жртвите е и една новинарка која загинала додека известувала за тајфунот, соопшти Би-Би-Си.

Тајфунот “Хаијан“ стигна на брегот на Виетнам: Силината на ветрот е значително намалена

Популарно - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако два дена беснееше на Филипните одземајќи 10.000 животи и оставајќи стотици илјади без покрив над главата.

Вознемирувачки ужасни фотографии од пустошот што го направи тајфунот Хаијан

Попара - 11.11.2013

Ужасни сцени од пустошот и несреќата што зад себе ги остави тајфунот Хаијан кој според првите проценки во централната филипинска провинција Лејте усмрти најмалку 100 000 души.

Тајфунот Хаијан го достигна брегот на Виетнам

Денешен - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако претходно предизвика огромни штети на Филипините, однесе над 10.000 животи и предизвика големи разорувања, соопштија американски метеоролози.

„Хаијан“ стигна до брегот на Виетнам

Falanga - 11.11.2013

Тајфунот остави зад себе пустош на Филипините. Тајфунот „Хаијан“, со значително послаб интензитет, рано изутрината стигна до виетнамското крајбрежје. Како што соопшти Центарот за предупредување од ...

Тајфунот Ханој се приближува кон Виетнам

Maxim - 11.11.2013

Тајфунот Хаијан стигна на брегот на Виетнам, откако претходно предизвика огромни штети на Филипините, однесе над 10.000 животи и предизвика големи разорувања.