TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инспекторите Kрстев и Трајков не му го одзеле пиштолот на трикратниот убиец

Дневник - 14.11.2014

Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди при МВР ја разгледал целокупната документација во полициската станица во Kавадарци, каде што биле пријавувани насилството и поплаките од страна на жртвите, и утврдиле дека двајца инспектори не ...

Кривична за инспекторите што не му го одзеле пиштолот на Станоев

Алфа - 14.11.2014

Двајца инспектори од Кавадарци заработија кривична пријава за несовесно работење бидејќи не покренале постапка за одземање на оружјето на Тони Станоев, осомничен за трократното убиство. Инспекторите на два пати постапиле спротивно на законот, ама и ...

Кривична одговорност за полицајците кои не го одзеле пиштолот на трикратниот убиец

Сител - 14.11.2014

Двајца полициски службеници кривично ќе одговараат за тројното убиство во кавадарци. Иако биле должни да му гоодземат оружјето на Тони Станоев кој бил пријавуван за тешки кривични дела, тие не го сториле тоа.

Полицијата и социјалното сега ќе проверуваат зошто на зетот Тони никој не му го одзел пиштолот

МКД - 13.11.2014

И јавното обвинителство, и полицијата и центарот за социјални работи постапувале по случајот со пријавите за семејно насилство од семејството Леови од Кавадарци, но никој ништо не презел да ги заштити.

Погребани жртвите на трикратниот убиец во Kавадарци

Дневник - 13.11.2014

Илија, Билјана и Снежана Леови, кои беа убиени од зетот Тони Станоев, вчера беа погребани на градските гробишта во Kавадарци. Голем број луѓе дојдоа да им оддадат последна почит на жртвите на трикратниот убиец.

Убиецот од Кавадарци: Не ми давајте притвор – јас не сум опасен!

За Се - 13.11.2014

Не преставувам опасност по околината, не ми одредувајте мерка притвор, барал од судијата во претходна постапка на велешкиот суд осомничениот за трократното убиство во Кавадарци, објави Канал 5.

Убиецот од Кавадарци: Не ми одредувајте притвор, не сум опасен

NewTime - 13.11.2014

Не преставувам опасност по околината, не ми одредувајте мерка притвор, барал од судијата во претходна постапка на велешкиот суд осомничениот за трократното убиство во Кавадарци, објави Канал 5.

МВР ќе испитува дали направило пропуст со пиштолот на Станоев?

+инфо - 13.11.2014

Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди при МВР ќе истражува дали постоела законска основа да му се одземат дозволата за оружје и пиштолот на осомничениот за трикратното убиство Тони Станоев, односно дали некој полициски службеник ...

Убиецот од Кавадарци рекол дека не е опасен за околината

+инфо - 13.11.2014

Не претставувам опасност по околината, не ми одредувајте мерка притвор, барал од судијата во претходна постапка на велешкиот суд осомничениот за трократното убиство во Кавадарци, објави Канал 5 .

Не сум опасен по околината, тврдел трикратниот убиец од Кавадарци

Република - 13.11.2014

Не преставувам опасност по околината, не ми одредувајте мерка притвор, барал од судијата во претходна постапка на велешкиот суд осомничениот за трократното убиство во Кавадарци. На четириесет годишниот Тони Станоев барањето не му беше прифатено.

Трикратниот убиец од Кавадарци: Не сум опасен по околината

Сител - 13.11.2014

Не преставувам опасност по околината, не ми одредувајте мерка притвор, барал од судијата во претходна постапка на велешкиот суд осомничениот за трократното убиство во Кавадарци. На четириесет годишниот Тони Станоев барањето не му беше прифатено.

Убиецот од Кавадарци: Не ми одредувајте притвор, не сум опасен

Курир - 13.11.2014

Не преставувам опасност по околината, не ми одредувајте мерка притвор, барал од судијата во претходна постапка на велешкиот суд осомничениот за трократното убиство во Кавадарци, објави Канал 5.

Убиецот од Кавадарци: Не ми давајте притвор - јас не сум опасен

Press24 - 13.11.2014

Не преставувам опасност по околината, не ми одредувајте мерка притвор, барал од судијата во претходна постапка на велешкиот суд осомничениот за трократното убиство во Кавадарци, објави Канал 5.

Јанкуловска ќе проверува зошто на убиецот од Кавадарци не му бил одземен службениот пиштол

Либертас - 13.11.2014

Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди при МВР ќе истражува дали постоела законска основа да му се одземат дозволата за оружје и пиштолот на трикратниот убиец Тони Станоев, односно дали некој полициски службеник во ПС Kавадарци ...

Кавадаречкиот убиец: Не сум опасност по околината, нема потреба од притвор!

Пулс24 - 13.11.2014

Не преставувам опасност по околината, не ми одредувајте мерка притвор, барал од судијата во претходна постапка на велешкиот суд осомничениот за трократното убиство во Кавадарци. На четириесет годишниот Тони Станоев барањето не му беше прифатено.

Убиецот од Кавадарци: Не ми давајте притвор, јас не сум опасен

Falanga - 13.11.2014

Не преставувам опасност по околината, не ми одредувајте мерка притвор, барал од судијата во претходна постапка на велешкиот суд осомничениот за трократното убиство во Кавадарци, објави Канал 5..

Триесет дена притвор за трикратниот убиец

Телма - 12.11.2014

Триесет дена притвор одреди велешкиот суд за трикратниот убиец од Кавадарци откако тој претходно даде свој исказ пред полицијата. Според неофицијални информации Тони Станоев пред инспекторите сведочел дека бил сигурен дека ги убил таткото и мајката ...

Полицијата заборавила да му го одземе пиштолот на Станоев?

Дневник - 12.11.2014

Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди при МВР ќе истражува дали постоела законска основа да му се одземат дозволата за оружје и пиштолот на трикратниот убиец Тони Станоев, односно дали некој полициски службеник во ПС Kавадарци ...

Трикратниот убиец сакал да ја убие и сопругата на погребот на убиените

Локално - 12.11.2014

Трикратниот убиец бил уапсен на дваесетина метри од капелата, каде што во моментот имало погреб на некоја старица. Станоев, најверојатно, сметал дека дента ќе биде погребот, па ја чекал сопругата за да и пресуди.

Убиецот од Кавадарци имал список – планирал да убива и политичари!

За Се - 12.11.2014

Според тврдењата на кавадаречката чаршија, изминатите два дена додека траеше потрагата по него многумина живееле во страв. Полициско обезбедување освен пред домот на неговата поранешна сопруга каде беше извршено тројното убиство и пред неговата ...

Тони ги чувал последните два куршумa за Данче и за себе

МК News - 12.11.2014

Живи ли се Илија и Билјана, преживеаја ли? И Снежана, мртва ли е? Ова биле првите зборови на Тони Станоев откако бил уапсен вчера на градските гробишта во Kавадарци, каде што најверојатно сакал да ~ пресуди и на сопругата на погребот на нејзините ...

Тони од Кавадарци имал список за одмазда - на него и политичари

Точка - 12.11.2014

Тони Станоев, осомничениот за тројното убиство во Кавадарци имал долг список со лица на кои сакал да им се одмазди. Според тврдењата на кавадаречката чаршија, изминатите два дена додека траеше потрагата по него многумина живееле во страв, пишува ...

Тони ги чувал последните два куршуми за Данче и за себе

Точка - 12.11.2014

Живи ли се Илија и Билјана, преживеаа ли? И Снежана, мртва ли е? Ова биле првите зборови на Тони Станоев откако бил уапсен вчера на градските гробишта во Kавадарци, каде што најверојатно сакал да ѝ пресуди и на сопругата на погребот на нејзините ...

Тони од Кавадарци имал список за одмазда – на него и политичари

МК News - 12.11.2014

Тони Станоев, осомничениот за тројното убиство во Кавадарци имал долг список со лица на кои сакал да им се одмазди. Според тврдењата на кавадаречката чаршија, изминатите два дена додека траеше потрагата по него многумина живееле во страв, пишува ...

Трикратниот кавадаречки убиец на пат кон велешкиот суд

Точка - 12.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, е на пат кон велешкиот суд каде треба да почне распитот за мотивите поради кои смртно ги застрела најблиските роднини на својата сопруга, објави Канал 5.

Трократниот убиец од Кавадарци имал список за отстрел исто како Тони Манџа

Во Штип - 12.11.2014

Дали Тони Станоев беше новиот Тони Манџа? Станоев имал долг список за одмазна, список на луѓе кои биле следни за срелање. Тони Станоев, осомничениот за тројното убиство во Кавадарци имал долг список со лица на кои сакал да им се одмазди.

Не сум опасност по околината, не ми давајте притвор – барал од судот убиецот од Кавадарци

МК News - 12.11.2014

Не преставувам опасност по околината, не ми одредувајте мерка притвор, барал од судијата во претходна постапка на велешкиот суд осомничениот за трократното убиство во Кавадарци, јавува Канал5.

Татко му и пријателите го убедувале Тони Станоев да се предаде

+инфо - 12.11.2014

Додека се криел после убиството, Тони Станоев, осомничениот убиец на Илија, Билјана и Снежана Леови, контактирал и со татко му и неколкумина пријатели кои го убедувале да се предаде. Кога полицијата го уапсила на гробиштата во пиштолот имал уште два ...

Притвор од 30 дена за осомничениот трикратен убиец

+инфо - 12.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, Тони Станоев, утринава доби 30 дена притвор од судија во претходна постапка во Основен суд Велес. Станоев беше изведен и пред јавен обвинител.

Осомничениот за тројното убиство во Кавадарци на распит во велешкиот суд

Канал5 - 12.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, е на пат кон велешкиот суд каде треба да почне распитот за мотивите поради кои смртно ги застрела најблиските роднини на својата сопруга. Осомничениот Тони Станоев беше уапсен на градските гробишта, ...

Осомничениот Станоев, за трократното убиство во Кавадарци, е во затворот Шутка

Дума - 12.11.2014

Трикратниот убиец од Кавадарци доби триесет дневен притвор. Четириесет годишниот Тони Станоев денеска даваше исказ во велешкото јавно обвинителство , кое побара од судијата во претходна постапка да му одреди ваква мерка.

Осомичениот за убиството во Кавадарци:„Не сум опасен за околината, не треба да сум во притвор“

Канал5 - 12.11.2014

Не преставувам опасност по околината, не ми одредувајте мерка притвор, барал од судијата во претходна постапка на велешкиот суд осомничениот за трократното убиство во Кавадарци. На четириесет годишниот Тони Станоев барањето не му беше прифатено.

Монструмот од Кавадарци имал список за одмазда – на него и политичари!

Република - 12.11.2014

Тони Станоев, осомничениот за тројното убиство во Кавадарци имал долг список со лица на кои сакал да им се одмазди, објави порталот „Охриѓани“. Според тврдењата на кавадаречката чаршија, изминатите два дена додека траеше потрагата по него многумина ...

Нови детали - Убиецот од Кавадарци последните куршуми ги чувал за сопругата и себе

Сител - 12.11.2014

Живи ли се Илија и Билјана, преживеаја ли? И Снежана, мртва ли е? Ова биле првите зборови на Тони Станоев откако бил уапсен вчера на градските гробишта во Kавадарци, каде што најверојатно сакал да и пресуди и на сопругата на погребот на нејзините ...

Тони од Кавадарци последните куршуми ги чувал за сопругата и себе - нови детали

Press24 - 12.11.2014

Живи ли се Илија и Билјана, преживеаја ли? И Снежана, мртва ли е? Ова биле првите зборови на Тони Станоев откако бил уапсен вчера на градските гробишта во Kавадарци, каде што најверојатно сакал да и пресуди и на сопругата на погребот на нејзините ...

Сопругата на Тони во болница, последните куршуми ги чувал за неа и за себе

Курир - 12.11.2014

Живи ли се Илија и Билјана, преживеаја ли? И Снежана, мртва ли е? Ова биле првите зборови на Тони Станоев откако бил уапсен вчера на градските гробишта во Kавадарци, каде што најверојатно сакал да и пресуди и на сопругата на погребот на нејзините ...

Тони Станоев на распит во велешкиот суд

Сител - 12.11.2014

Осомничениот Тони Станоев беше уапсен на градските гробишта, каде што неофицијално, дошол да ја убие сопругата мислејќи дека вчера ќе се одржи семејниот погреб.. Во акцијата беа вклучени голем број на полицајци.

Тони ги чувал последните два куршуми за Данче и за себе

Нетпрес - 12.11.2014

Живи ли се Илија и Билјана, преживеаја ли? И Снежана, мртва ли е? Ова биле првите зборови на Тони Станоев откако бил уапсен вчера на градските гробишта во Kавадарци, каде што најверојатно сакал да ~ пресуди и на сопругата на погребот на нејзините ...

Трикратниот кавадаречки убиец на пат кон велешкиот суд

Нетпрес - 12.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, е на пат кон велешкиот суд каде треба да почне распитот за мотивите поради кои смртно ги застрела најблиските роднини на својата сопруга, објави Канал 5.

Трикратниот убиец сакал да ја убие и сопругата на погребот на убиените

Република - 12.11.2014

Трикратниот убиец од Кавадарци, кој во неделата ги уби родителите и сестрата на својата соптуга бил уапсен на дваесетина метри од капелата, каде што во моментот имало погреб на некоја старица.

Осомничениот за тројното убиство во Кавадарци на распит во велешкиот суд

Либертас - 12.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, е на пат кон велешкиот суд каде треба да почне распитот за мотивите поради кои ги уби најблиските роднини на својата сопруг, објави Канал5 .

Станоев на распит во велешкиот суд, викал „не приближувајте се, ќе пукам“

Курир - 12.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, е на пат кон велешкиот суд каде треба да почне распитот за мотивите поради кои смртно ги застрела најблиските роднини на својата сопруга, објави Канал 5.

„Не приближувајте се, ќе пукам“ - убиецот од Кавадарци на распит во велешкиот суд

Press24 - 12.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, е на пат кон велешкиот суд каде треба да почне распитот за мотивите поради кои ги уби најблиските роднини на својата сопруг, објави Канал5.

30 дена притвор за трикратниот убиец од Кавадарци!

Сител - 12.11.2014

Еден месец притвор доби осомничениот за тројното убиство во кавадарци. 40 год Тони Станоев денеска даваше исказ во велешкото јавно обвинителство. По нивно барање судијата во претходна постапка одреди затворски притвор за Станоев.

Убиецот од Кавадарци имал список за одмазда- на списокот имало и политичари

Пулс24 - 12.11.2014

Тони Станоев, осомничениот за тројното убиство во Кавадарци имал долг список со лица на кои сакал да им се одмазди, објави порталот „Охриѓани“. Според тврдењата на кавадаречката чаршија, изминатите два дена додека траеше потрагата по него многумина ...

Трикратниот убиец имал список за одмазда – на него и политичари!

Денешен - 12.11.2014

Тони Станоев, осомничениот за тројното убиство во Кавадарци имал долг список со лица на кои сакал да им се одмазди, објави порталот „Охриѓани“. Според тврдењата на кавадаречката чаршија, изминатите два дена додека траеше потрагата по него многумина ...

Сопругата на Тони во болница, последните два куршуми ги чувал за неа и за себе

Денешен - 12.11.2014

Живи ли се Илија и Билјана, преживеаја ли? И Снежана, мртва ли е? Ова биле првите зборови на Тони Станоев откако бил уапсен вчера на градските гробишта во Kавадарци, каде што најверојатно сакал да и пресуди и на сопругата на погребот на нејзините ...

Убиецот од Кавадарци последните куршуми ги чувал за сопругата и себе

Пулс24 - 12.11.2014

Нови детали поврзани со убиството кое се случи во Кавадарци. Живи ли се Илија и Билјана, преживеаја ли? И Снежана, мртва ли е? Ова биле првите зборови на Тони Станоев откако бил уапсен вчера на градските гробишта во Kавадарци, каде што најверојатно ...

Убиецот од Кавадарци на распит викал „не се приближувајте ќе пукам“

Денешен - 12.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, е на пат кон велешкиот суд каде треба да почне распитот за мотивите поради кои смртно ги застрела најблиските роднини на својата сопруга, објави Канал 5.

Кавадарци : Сопругата на Тони во болница, последните куршуми ги чувал за неа и за себе

Lider - 12.11.2014

Живи ли се Илија и Билјана, преживеаја ли? И Снежана, мртва ли е? Ова биле првите зборови на Тони Станоев откако бил уапсен вчера на градските гробишта во Kавадарци, каде што најверојатно сакал да и пресуди и на сопругата на погребот на нејзините ...

(ФОТО) Ова е фејсбук профилот на убиецот од Кавадарци!

Falanga - 12.11.2014

Тони Станоев, осомничениот за тројното убиство во Кавадарци имал долг список со лица на кои сакал да им се одмазди.. Според тврдењата на кавадаречката чаршија, изминатите два дена додека траеше потрагата по него многумина живееле во страв, пишува ...

Трикратниот убиец Станоев се заканувал: „Не приближувајте се ќе пукам“

Lider - 12.11.2014

Денеска во велешкиот суд треба да почне распитот на осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, кој смртно ги застрела најблиските роднини на својата сопруга, објави Канал 5. Осомничениот Тони Станоев беше уапсен на градските гробишта, каде ...

Трикратниот убиец имал долг список за одмазда

Lider - 12.11.2014

Тони Станоев, осомничениот за тројното убиство во Кавадарци имал долг список со лица на кои сакал да им се одмазди. Според тврдењата на кавадаречката чаршија, изминатите два дена додека траеше потрагата по него многумина живееле во страв, пишува ...

Трикратниот убиец „не бил опасност за околината“ – се противел на притворот!

Lider - 12.11.2014

Не преставувам опасност по околината, не ми одредувајте мерка притвор, барал од судијата во претходна постапка на велешкиот суд осомничениот за трократното убиство во Кавадарци, јавува Канал5.

Уапсен осомничениот трикратен убиец од Кавадарци

24 Вести - 11.11.2014

Осомничениот трикратен убиец од Кавадарци Тони Станоев е уапсен од страна на полицијата. Тој бил фатен кај гробиштата во Кавадарци, а со него го носел и пиштолот со кој ги извршил убиствата.

Осомничениот убиец фатен на кавадаречките гробишта

Телма - 11.11.2014

Скриен на градските гробишта во Кавадарци, полицијата утрово го фати осомничениот за тројно убиство, Тони Станоев. Тој најверојатно чекал денеска да бидат погребани трите негови жртви и уште во утринските часови се сокрил на гробиштата.

Уапсен осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци

Кајгана - 11.11.2014

Полицијата го уапси четириесетгодишниот Тони Станоев, кој се сомничи дека во неделата попладне ги застрелал сестрата, таткото и мајката на својата сопруга, потврдиja од МВР. Трикратниот убиец бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци, а ...

Трикратниот убиец Тони Станоев сè уште е во бегство

МКД - 11.11.2014

Тони Станоев (40), осомничениот за трикратното убиство кое пред два дена се случи во Кавадарци и натаму е во бегство. Полицијата се уште трага по него, а двајца полицајци веќе втор ден 24 часа ја надгледуваат куќата на семејството Леови во центарот ...

Фатен е трикратниот убиец од Кавадарци, на гробиштата ја чекал и сопругата за да ја убие

МКД - 11.11.2014

Тони Станоев, осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, претпладнево е фатен на гробиштата во градот. Се претпоставува дека Тони утрово ја чекал сопругата Даниела на закажаниот погреб на неговите жртви за да ја реализира неговата примарна ...

Тони ги чувал последните два куршумa за Данче и за себе

Дневник - 11.11.2014

Живи ли се Илија и Билјана, преживеаја ли? И Снежана, мртва ли е? Ова биле првите зборови на Тони Станоев откако бил уапсен вчера на градските гробишта во Kавадарци, каде што најверојатно сакал да ~ пресуди и на сопругата на погребот на нејзините ...

Дошол на гробишта па го привеле -Фатен тројниот убиец од Кавадарци

Локално - 11.11.2014

Уапсен тројниот убиец од Кавадарци Тони Станоев-сопшти Министерката Јанкуловска.Тој бил фатен на гробиштата во Кавадарци. Полицијата имала сознанија дека тој ќе се појави таму и му поставила заседа.

Осомничениот за трикратното убиство и натаму во бегство

Локално - 11.11.2014

Се уште не е приведен осомничениот за трикратното убиство Тони Станоев (40), кое пред два дена во Кавадарци извршил свирепо тројно убиство.. Полицијата се уште трага по него, а полицајци веќе втор ден 24 часа ја надгледуваат куќата на семејството ...

Фатен трократниот убиец од Кавадарци

Алфа - 11.11.2014

Полицијата го уапси 40-ет годишниот Тони С. осомничен за убиство на три лица во Кавадарци. Полицијата го фати Тони Станоев кој во неделата ги уби таткото, мајката и сестрата на сопствената сопруга.

Тони Станоев прашал дали се живи неговите жртви

Алфа - 11.11.2014

Полицијата го уапси осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци. Приведен е на градските гробишта, а со него го имал и пиштол со кој ги уби родителите и сестрата на неговата екс сопруга „Живи ли се“?, ги прашал Тони Станоев полицајците мислејќи ...

Фатен е трикратниот убиец од Кавадарци, на гробиштата ја чекал и сопругата за да ја убие

Тера - 11.11.2014

Тони Станоев, осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, претпладнево е фатен на гробиштата во градот. Се претпоставува дека Тони утрово ја чекал сопругата Даниела на закажаниот погреб на неговите жртви за да ја реализира неговата примарна ...

Трикратниот убиец Тони Станоев сè уште е во бегство

Тера - 11.11.2014

Тони Станоев (40), осомничениот за трикратното убиство кое пред два дена се случи во Кавадарци и натаму е во бегство. Полицијата се уште трага по него, а двајца полицајци веќе втор ден 24 часа ја надгледуваат куќата на семејството Леови во центарот ...

Потресно сведоштво за убиството во Кавадарци – полицијата ги чува сите вмешани во разводот

За Се - 11.11.2014

Полицијата ги чува куќите и становите на кавадарчани за кои се претпоставува дека биле во конфликт со осомничениот и на оние кои биле поврзани со бракоразводната постапкана Тони Станоев, кој с` уште е во бегство по завчерашниот масакр во куќата на ...

Уапсен трикратниот убиец од Кавадарци

За Се - 11.11.2014

Уапсен тројниот убиец од Кавадарци Тони Станоев, пренесува Press24 од полициски извори. Според информациите на Press24, тој бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци. Полицијата имала сознанија дека тој ќе се појави таму и му поставила ...

Уапсен тројниот убиец од Кавадарци

Н.Македонија - 11.11.2014

Уапсен тројниот убиец од Кавадарци Тони Станоев, кој бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци, информира Пресс 24 Полицијата имала сознанија дека тој ќе се појави таму и му поставила заседа.

Убиецот од Кавадарци имал список за одмазда

Бриф - 11.11.2014

Тони Станоев, осомничениот за тројното убиство во Кавадарци имал долг список со лица на кои сакал да им се одмазди. Според тврдењата на кавадаречката чаршија, изминатите два дена додека траеше потрагата по него многумина живееле во страв, пишува ...

Тони сакал да ја убие и сопругата?

За Се - 11.11.2014

Полицијата го уапси четириесетгодишниот Тони Станоев, кој се сомничи дека во неделата попладне ги застрелал сестрата, таткото и мајката на својата сопруга, потврдиja од МВР. Трикратниот убиец бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци, а ...

Фатен тројниот убиец од Кавадарци – дошол на гробишта

Бриф - 11.11.2014

Уапсен е тројниот убиец од Кавадарци Тони Станоев, објави Press24 повикувајќи се на полициски извори. Тој бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци. Полицијата имала сознанија дека тој ќе се појави таму и му поставила заседа.

Фатен убиецот на тројното убиство во Кавадарци

Канал 77 - 11.11.2014

Полицијата го фати Тони Станоев кој во неделата ги уби таткото, мајката и сестрата на сопствената сопруга. Ова штотуку го потврди министерката за внатрешни работи Гордана Јанклувоска. Тој бил фатен кај гробиштата во Кавадарци, а со него го носел и ...

ФОТО Трикратниот убиец од Кавадарци се сликал со Иванов

+инфо - 11.11.2014

Фотографија од трикратниот убиец од Кавадарци, Тони Станоев, по кого се уште трага полицијата, во присуство на претседателот Ѓорге Иванов, е објавена деновиве на социјалните мрежи. Тројното убиство беше извршено во неделата кога Станоев ги застрелал ...

На гробиштата во Кавадарци уапсен трикратниот убиец

+инфо - 11.11.2014

Пред половина час е уапсен трикратниот убиец Тони Станоев кај гробиштата во Кавадарци, потврди за Плусинфо МВР. Според министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, тој бил фатен кај гробиштата во Кавадарци, а со него го носел и пиштолот со ...

Дневник: Потресно сведоштво за трагедијата во Кавадарци

Либертас - 11.11.2014

Полицијата ги чува куќите и становите на кавадарчани за кои се претпоставува дека биле во конфликт со осомничениот и на оние кои биле поврзани со бракоразводната постапкана Тони Станоев, кој с` уште е во бегство по завчерашниот масакр во куќата на ...

Листа за отстрел - трикатниот убиец имал долг список за одмазда!

Сител - 11.11.2014

Тони Станоев, осомничениот за тројното убиство во Кавадарци имал долг список со лица на кои сакал да им се одмазди. Според тврдењата на кавадаречката чаршија, изминатите два дена додека траеше потрагата по него многумина живееле во страв, пишува ...

Трикратниот убиец од Кавадарци прашувал дали неговите жртви се живи

Сител - 11.11.2014

Четириесетгодишниот Тони С. од Кавадарци кој беше осомничен за тројното убиство беше фатен утрово од страна на полицијата. „Кажете ми дали ги убив“. Вакви прашања поставувал тројниот убиец од Кавадарци кого полицијата го уапси утрово околу 11 часот ...

Тони од Кавадарци имал долг црн список за одмазда - на него и политичари

Курир - 11.11.2014

Тони Станоев, осомничениот за тројното убиство во Кавадарци имал долг список со лица на кои сакал да им се одмазди. Според тврдењата на кавадаречката чаршија, изминатите два дена додека траеше потрагата по него многумина живееле во страв, пишува ...

Сеуште се трага по убиецот од Кавадарци

МРТ - 11.11.2014

Граѓаните се во шок и со неверување коментираат како се случило... Полицијата сеуште трага по сторителот на тројното убиство во Кавадарци. Граѓаните се во шок и со неверување коментираат како се случило 40 годишниот Тони Станоев да пука во сестрата ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Фатен тројниот убиец од Кавадарци - дошол на гробишта

Press24 - 11.11.2014

Уапсен тројниот убиец од Кавадарци Тони Станоев, дознава Press24 о полициски извори. Според нашите информации, тој бил фатен на гробиштата во Кавадарци. Полицијата имала сознанија дека тој ќе се појави таму и му поставила заседа.

МВР потврди: Уапсен убиецот од Кавадарци

Република - 11.11.2014

Приведен кавадарчанецот Тони Станоев кој во неделата ги уби таткото, мајката и сестрата на сопствената сопруга. Според министерката за внатрешни работи Гордана Јанклувоска, тој бил фатен кај гробиштата во Кавадарци, а со него го носел и пиштолот со ...

Кажете ми дали ги убив? - детали за апсењето на тројниот убиец од Кавадарци

Press24 - 11.11.2014

„Кажете ми дали ги убив“. Вакви прашања поставувал тројниот убиец од Кавадарци кого полицијата го уапси утрово околу 11 часот на гробиштата во неговиот град. Нема информации зошто дошол таму, но се претпоставува дека сакал да знае дали се мртви ...

Приведен осомничениот за тројното убиство во Кавадарци

Сител - 11.11.2014

Со оружјето во раце, на гробиштата во Кавадараци, полицијата го приведе осомничениот за тројното убиство. Пред погребот на неговите жртви, полицијата одлучила да го провери теренот. Сомнежите дека Станоев може да се појави на погребот и да го ...

Тони од Кавадарци имал долг црн список за одмазада - на него и политичари

Press24 - 11.11.2014

Тони Станоев, осомничениот за тројното убиство во Кавадарци имал долг список со лица на кои сакал да им се одмазди. Според тврдењата на кавадаречката чаршија, изминатите два дена додека траеше потрагата по него многумина живееле во страв, пишува ...

Уапсен осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци

Макфакс - 11.11.2014

Полицијата го уапси четириесетгодишниот Тони Станоев, кој се сомничи дека во неделата попладне ги застрелал сестрата, таткото и мајката на својата сопруга, потврдиja од МВР. Трикратниот убиец бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци, а ...

(ФОТО) Фатен тројниот убиец од Кавадарци

Falanga - 11.11.2014

Уапсен тројниот убиец од Кавадарци Тони Станоев, пренесува Press24 од полициски извори.. Според информациите на Press24, тој бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци. Полицијата имала сознанија дека тој ќе се појави таму и му поставила ...

Се уште се трага по трикратниот убиец од Кавадарци

24 Вести - 10.11.2014

Полицијата се уште трага по убиецот од Кавадарци кој вчера ги застрела дедото, бабата и сестрата на сопругата. Според неофицијални информации, тој често ја малтретирал својата сопруга и нејзиното ...

Убиецот од Кавадарци се уште во бегство

Утрински - 10.11.2014

Полицијата се уште трага по убиецот од Кавадарци кој вчера ги застрела дедото, бабата и сестрата на сопругата, а потоа избега. Според неофицијални информации, тој често ја малтретирал својата сопруга ...

Трикратниот убиец сее страв меѓу кавадарчани

Дневник - 10.11.2014

Полицијата ги чува куќите и становите на кавадарчани за кои се претпоставува дека биле во конфликт со осомничениот и на оние кои биле поврзани со бракоразводната постапкана Тони Станоев, кој с` уште е во бегство по завчерашниот масакр во куќата на ...

Кавадаречкиот убиец се уште е во бегство – полицијата потврди дека и претходно бил пријавуван за семејно насилство

Локално - 10.11.2014

Иако вчера некои медиуми објавија дека трикратниот убиец од Кавадарци е уапсен на ГП Богоридица,од полицијата соопштуваат дека се уште трага по него кој вчера ги застрела дедото, бабата и сестрата на ...

Уште се трага по трикратниот убиец од Кавадарци

Таратур - 10.11.2014

Полицијата се уште трага по убиецот од Кавадарци кој вчера ги застрела дедото, бабата и сестрата на сопругата. Според неофицијални информации, тој често ја малтретирал својата сопруга и нејзиното ...

Убиецот од Кавадарци уште е во бегство

+инфо - 10.11.2014

Полицијата интензивно трага по Тони Станоев кој е осомничен дека со пиштол ги убил родителите и сестрата на неговата поранешна сопруга. МВР денеска нагласи дека тој никогаш не бил припадник на ...

ФОТО: Ова е убиецот на тројното убиство во Кавадарци

NewTime - 10.11.2014

Полицијата интензивно трага по Тони Станоев кој е осомничен дека со пиштол ги убил родителите и сестрата на неговата поранешна сопруга. МВР денеска нагласи дека тој никогаш не бил припадник на единици на МВР и не пукал со службен пиштол.

Полицијата ги чува куќите на кавадарчани кои биле во конфликт со Тони

+инфо - 10.11.2014

Полицијата ги чува куќите и становите на кавадарчани за кои се претпоставува дека биле во конфликт со осомничениот и на оние кои биле поврзани со бракоразводната постапка на Тони Станоев, кој сè уште е во бегство по завчерашниот масакр во куќата на ...

Кавадарци во шок по трикратното убиство- убиецот сеуште не е приведен!

МРТ - 10.11.2014

Тони порано бил вработен во единицата за брза интервенција „Алфи“. Според изјавите на неговите пријатели, не можеле ни да претпостават дека Станоев е способен за такво злосторство...

(ВИДЕО) Убиецот од Kавадарци се уште е во бегство – полицијата потврди дека и претходно бил пријавуван за семејно ...

Либертас - 10.11.2014

Полицијата се уште трага по убиецот од Кавадарци кој вчера ги застрела дедото, бабата и сестрата на сопругата, а потоа избега, пренесе Канал 5. Според неофицијални информации, тој често ја ...

Потресно сведоштво за трагедијата во Кавадарци

Курир - 10.11.2014

Полицијата ги чува куќите и становите на кавадарчани за кои се претпоставува дека биле во конфликт со осомничениот и на оние кои биле поврзани со бракоразводната постапкана Тони Станоев, кој с` уште е во бегство по завчерашниот масакр во куќата на ...

Потресно сведоштво за трократното убиство во Кавадарци

Сител - 10.11.2014

Полицијата ги чува куќите и становите на кавадарчани за кои се претпоставува дека биле во конфликт со осомничениот и на оние кои биле поврзани со бракоразводната постапкана Тони Станоев, кој с` уште е во бегство по завчерашниот масакр во куќата на ...

Потресно сведоштво за трагедијата во Кавадарци - седеше облеана во крв и викаше дека и го убил семејството

Press24 - 10.11.2014

Полицијата ги чува куќите и становите на кавадарчани за кои се претпоставува дека биле во конфликт со осомничениот и на оние кои биле поврзани со бракоразводната постапкана Тони Станоев, кој с` уште е во бегство по завчерашниот масакр во куќата на ...

Тројно убиство во Кавадарци – Се развел во петокот а денес и ги убил најблиските на бившата сопруга !

1.мк - 10.11.2014

Тројно убиство попладнево го потресе Кавадарци. 40 – годишниот Тони Станоев. со пиштол ги застрелал родителите и сестрата на својата сопруга. Убиството се случило околу 16 часот, во куќата на ...

ФОТО: Ова е човекот кој го изврши трикратното убиство во Кавадарци !

1.мк - 10.11.2014

Полицијата интензивно трага по Тони Станоев кој е осомничен дека со пиштол ги убил родителите и сестрата на неговата поранешна сопруга. „1.мк“ информираше уште вчера за тројното убиство во Кавадарци ...

Убиецот од Kавадарци се уште е во бегство

Falanga - 10.11.2014

Според неофицијални информации, тој често ја малтретирал својата сопруга. Полицијата се уште трага по убиецот од Кавадарци кој вчера ги застрела дедото, бабата и сестрата на сопругата, а потоа ...