TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наместо информации за граѓаните, партиска пропаганда

СПФМ - 08.11.2016

Овој напис го има и на: Албански Напис: Патот во Диво Насеље се привршува и е стандардизиран (ФОТО) Еден сериозен проект почнат од Општина Куманово во Диво Насеље привршува со успех и тоа благодарение на советниците на ДУИ, на чело со Ридван Асани, ...

Процесот „Дива населба“ повторно затворен за јавноста, се презентираат ПИ-мерки

24 Вести - 07.11.2016

Од денеска процесот за случувањата во кумановската „Дива населба“ ќе биде затворен за јавноста. Како што информират од Кривичниот суд, судијата кој го води случајот повторно ги затворил рочиштата за јавноста бидејќи се презентираат транскрипти и ...

Продолжува судењето за „Дива населба“ зад затворени врати

Алсат-М - 07.11.2016

Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Дива населба“ денеска продолжува во големата сала на Врховниот суд. Судењето е затворено за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на ...

Рочиштето за „Диво насеље“ зад затворени врати

Р.С.Европа - 07.11.2016

Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Диво насеље“денеска продолжува во големата сала на Врховниот суд. Судењето е затворено за јавноста, бидејќи ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на ...

Денеска судењето за Диво Насеље зад затворени врати

МКД - 07.11.2016

Во големата сала на Врховниот суд денеска зад затворени врати продолжува судењето против терористичката група поврзана со настаните во Диво Насеље, Кумановско, лани на 9 и 10 мај. На денешното и на наредните рочишта ќе се презентираат транскрипти и ...

Продолжува рочиштето за „Диво Насеље“

ТВ21 - 07.11.2016

Денеска, зад затворени врати, во Врховниот суд, продолжува судењето за случајот Диво Насеље. Судскиот процес против 29 обвинети во случајот „Диво Насеље“ почна во февруари годинава. На почетокот на јуни, целиот процес почна одново откако ...

Судењето за „Диво Насеље“ денеска затворeно за јавноста

Фокус - 07.11.2016

Зад затворени врати денеска се одржува ново судско рочиште за случајот „Диво Насеље“. Судењето е затворено за јавноста бидејќи ќе се презентираат докази обезбедени со Посебни истражни мерки.

Зад затворени врати продолжува судењето за „Диво Насеље“

Правдико - 07.11.2016

Денеска во големата сала на Врховниот суд продолжува судењето против терористичката група поврзана со настаните во Диво Насеље, Кумановско, од 9 и 10 мај минатата година. Денешното, но и следните рочишта закажани за овој месец, ќе бидат затворени за ...

Судењето за „Диво насеље“ продолжува зад затворени врати

Кајгана - 07.11.2016

Денеска, зад затворени врати, продолжува судењето за судирите што се случија во Куманово на 9 и 10 мај минатата година. Ова и следните рочишта за „Диво насеље“ ќе бидат затворени за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани посебни истражни мерки ...

Судскиот процес „Дива Населба“ зад затворени врати

Академик - 07.11.2016

На денешното рочиште и на следните рочишта кои се закажани во текот на месец ноември ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на Управата за безбедност и контраразузнавање во врска со настаните во кумановската Дива ...

„Диво насеље“ денеска затворен за јавноста

+инфо - 07.11.2016

И следните рочишта ќе бидат затворени за јавноста оти ќе се презентираат транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на УБК. Во големата сала на Врховниот суд денеска продолжува судењето против терористичката група поврзана со настаните во ...

Процесот „Дива населба“ повторно затворен за јавноста, се презентираат ПИ-мерки

Тера - 07.11.2016

Од денеска процесот за случувањата во кумановската „Дива населба“ ќе биде затворен за ...

Продолжува судењето за „Дива населба“ зад затворени врати

Идивиди - 07.11.2016

Скопје, 7 ноември 2016 (МИА) - Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Дива населба“ денеска продолжува во големата сала на Врховниот суд. Судењето е затворено за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи ...

ПОВТОРНО ЗАТВОРЕНО ЗА ЈАВНОСТ: Продолжува судењето за „Дива населба“

Телеграф - 07.11.2016

Судењето повторно е затворено за јавност затоа што ќе бидат изведувани докази прибавени со посебни истражни мерки. Претходно, јавноста беше исклучена поради сведочењето на заштитени сведоци Судењето за случувањата во кумановската Дива населба, во ...

Зад затворени врати продолжува судењето за „Дива населба“

Точка - 07.11.2016

Зад затворени врати продолжува судењето за судирите што се случија во Куманово на 9 и 10 мај минатата година. Ова и следните рочишта за случајот „Дива населба“ ќе бидат затворени за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани посебни истражни мерки ...

Денешното рочиште за „Дива Населба“ затворено за јавноста...

Н.Македонија - 11.05.2017

Денешното рочиште за „Дива Населба“ затворено за јавноста Денеска се оддржува рочиште за судскиот процес „Дива Населба“, но е затворено за јавност, бидејќи се слушаат прислушувани разговори.

Судењето за „Диво насеље“ продолжува зад затворени врати

Курир - 07.11.2016

Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Диво насеље“ денеска продолжува во големата сала на Врховниот суд. Судењето е затворено за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на ...

Продолжува судењето за „Дива населба“ зад затворени врати

Канал5 - 07.11.2016

Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Дива населба“ денеска продолжува во големата сала на Врховниот суд. Судењето е затворено за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на ...

Продолжува судењето за „Дива населба“ зад затворени врати

Сител - 07.11.2016

Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Дива населба“ денеска продолжува во големата сала на Врховниот суд. Судењето е затворено за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на ...

Продолжува судењето за „Дива населба“ зад затворени врати

Вест - 07.11.2016

Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Дива населба“ денеска продолжува во големата сала на Врховниот суд. Судењето е затворено за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на ...

Силно полициско обезбедување - хеликоптери го надлетуваат Скопје

Сител - 07.11.2016

Зад затворени врати денеска продолжува рочиштето за хоророт во кумановската Дива Населба. Ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на Управата за безбедност и контраразузнавање, поради што судењето ќе се одвива зад ...

Зад затворени врати продолжува судењето за „Диво Насеље“

Локално - 07.11.2016

Денеска во големата сала на Врховниот суд продолжува судењето против терористичката група поврзана со настаните во Диво Насеље, Кумановско, од 9 и 10 мај минатата година. Денешното, но и следните рочишта закажани за овој месец, ќе бидат затворени за ...

Зад затворени врати продолжува судењето за „Диво Насеље“

Мета - 07.11.2016

Денеска во големата сала на Врховниот суд продолжува судењето против терористичката група поврзана со настаните во Диво Насеље, Кумановско, од 9 и 10 мај минатата година. Денешното, но и следните рочишта закажани за овој месец, ќе бидат затворени за ...

Силно полициско обезбедување - хеликоптери го надлетуваат Скопје

Press24 - 07.11.2016

Зад затворени врати денеска продолжува рочиштето за хоророт во кумановската Дива Населба. Ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на Управата за безбедност и контраразузнавање, поради што судењето ќе се одвива зад ...

Продолжува рочиштето за „Диво Насеље“

Република - 07.11.2016

Зад затворени врати денеска продолжува рочиштето за „Диво Насеље“. Ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на Управата за безбедност и контраразузнавање, поради што судењето ќе се одвива зад затворени врати, далеку ...

Продолжува судењето за „Дива населба“ зад затворени врати

Нетпрес - 07.11.2016

Засилени безбедносни мерки во и околу Судот, како и на локалните сообраќајници се преземени и денеска. Местото околу Судот го надлетуваа и полициски хеликоптери. Судската постапка се води против 29 лица, дел од т.н.

Рочиштето за „Диво насеље“ затворено за јавноста, ќе се презентираат транскрипти

Фактор - 07.11.2016

Новото судско рочиште во случајот „Диво насеље“ денеска продолжува зад затворени врати во големата сала на Врховниот суд. Судењето е затворено за јавноста затоа што ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на Управата ...

Врие полиција низ Скопје – Хеликоптери го надлетуваат градот

Репортер - 07.11.2016

Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Диво насеље“ денеска продолжува во големата сала на Врховниот суд. Судењето е затворено за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на ...

Зад затворени врати продолжува судењето за „Дива населба“

Актуелно24 - 07.11.2016

Зад затворени врати продолжува судењето за судирите што се случија во Куманово на 9 и 10 мај минатата година. Ова и следните рочишта за случајот „Дива населба“ ќе бидат затворени за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани посебни истражни мерки ...

Процесот „Дива населба“ повторно затворен за јавноста

Позитив.мк - 07.11.2016

Судењето повторно е затворено за јавност затоа што ќе бидат изведувани докази прибавени со посебни истражни мерки. Претходно, јавноста беше исклучена поради сведочењето на заштитени сведоци.Судењето за случувањата во кумановската Дива населба, во ...

Случај „Диво насеље“: И денеска судење зад затворени врати

Канал 77 - 07.11.2016

Денеска продолжува судењето за случајот Диво Насеље, а рочиштето, исто како и претходните, ќе се одвива зад затворени врати, во Врховниот суд. Судскиот процес против 29 обвинети во случајот „Диво Насеље“ почна во февруари годинава.

Судењето за „Диво насеље“ продолжува зад затворени врати

Пулс24 - 07.11.2016

Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Диво насеље“ денеска продолжува во големата сала на Врховниот суд. Судењето е затворено за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на ...

Продолжува судењето за „Дива населба“ зад затворени врати

Lider - 07.11.2016

Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Дива населба“ денеска продолжува во големата сала на Врховниот суд. Судењето е затворено за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на ...

Продолжува судењето за „Дива населба“ зад затворени врати

еМагазин - 07.11.2016

Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Дива населба“ денеска продолжува во големата сала на Врховниот суд. Судењето е затворено за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на ...

Продолжува судењето за „Дива населба“ зад затворени врати

Телевизија Нова - 07.11.2016

Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Дива населба“ денеска продолжува во големата сала на Врховниот суд. Судењето е затворено за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на ...

Зад затворени врати продолжува судењето за „Диво Насеље“

Либертас - 07.11.2016

Денеска во големата сала на Врховниот суд продолжува судењето против терористичката група поврзана со настаните во Диво Насеље, Кумановско, од 9 и 10 мај минатата година. Денешното, но и следните рочишта закажани за овој месец, ќе бидат затворени за ...

Хелихоптери го надгледуваат Скопје: Судско рочиште за терористите од случајот „Диво насеље“

Exclusive.mk - 07.11.2016

Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Диво насеље“ денеска продолжува во големата сала на Врховниот суд. Судењето е затворено за јавноста бидејќи ќе бидат презентирани транскрипти и извештаи од посебните истражни мерки на ...