TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бригс пак провоцираше, но не е во плановите на Кличко

Дерби - 16.11.2014

Владимир Кличко не ги разочара своите фанови и го нокаутираше бугарскиот предизвикувач Кубрат Пулев во петтата рунда на мечот кој вчера се одржа во германскиот град Хамбург. Украинецот останува светски боксерски шампион во тешка категорија, но и во ...

Пулев уште го боли главата: Кличко имаше среќа?!

Екипа - 16.11.2014

Кубрат Пулев беше гласен во изјавите во пресрет на борбата против Владимир Кличко, но бугарскиот боксер остана премногу тивок во рингот против апсолутниот светски шампион. Украинецот доминираше во текот на целата борба, Пулев неколку пати беше во ...

Кличко: Пулев заслужи и си доби лекција

Дерби - 16.11.2014

Владимир Кличко го неутрализираше и 17-тиот предизвикувач, задржувајќи ја светската боксерска титула во четири верзии и по мечот со Кубрат Пулев. На Украинецот му требаа само пет рунди за да ја оствари целта , а во денешната изјава вели дека ...

Виталиј Кличко: Не постои човек кој може да го победи Владимир!

SportMedia - 16.11.2014

Виталиј Кличко оцени дека неговиот брат Владимир со ефективната победа против Бугаринот Кубрат Пулев покажал дека уште долго нема да има вистинска конкуренција. Виталиј е троен светски шампион во тешка категорија, а сега е градоначалник на Киев.

Пулев: Кличко имаше среќа, сакам реванш!

Курир - 16.11.2014

Бугаринот Кубрат Пулев останува на ставот дека му е дораснат ривал на Кличко, а исходот на синоќешната борба го припишува на среќата на Украинецот. -Владимир е одличен противник, но имаше среќа против мене.

Пулев завршил во болница со скршен нос и тежок потрес на мозокот!

Дерби - 16.11.2014

Бугарскиот боксер Кубрат Пулев ќе мора да се теши со заработката од 1,4 милиони евра од вчерашниот меч со Владимир Кличко, бидејќи во однос на она што го покажа во рингот, се уште е далеку од актуелниот светски шампион во тешка категорија.

Владимир Кличко ја одбрани титулата во тешка категорија со нокаут во 5-тата рунда против бугаринот Кубрат Пулев

Турлитава - 16.11.2014

Украинскиот боксер во тешка категорија Владимир Кличко повторно ја одбрани титулата во оваа категорија, откако го нокаутираше бугаринот Кубрат Пулев во петтата рунда. Пулев прилично храбро го започна дуелот со Украинецот, а ризикот придонесе тој ...

Бугарската кобра заврши во болница по нокаутот на Кличко

Република - 16.11.2014

Кубрат Пулев доживеа тежок нокаут во петтата рунда против светскиот првак Владимир Кличко, а германски „Билд“ открива дека кобрата од Бугарија заврши во болница на детален преглед. Докторот во рингот, Штефан Бок, веднаш го прегледа Пулев и препорача ...

И повторно Кличко

Оn.net - 16.11.2014

Владимир Кличко повторно ја одбрани титулата во тешка категорија, откако по само пет рунди го нокаутираше бугарскиот боксер Кубрат Пулев. Бугаринот влезе прилично храбро во дуелот со Украинецот, а ризикот придонесе тој четири пати да се најде на ...

Кличко го прати Пулев во царството на соништата (видео)

Република - 16.11.2014

Владимир Кличко ја одбрани светската титула и потврди дека е еден од најдобрите боскери на денешницата со победа со нокаут против Кубрат Пулев. Бугарскиот боксер не беше достоен противник, а Кличко со страотно лево кроше го прати Пулев во царството ...

ФОТО: Вака Кличко го менува личниот опис

Курир - 16.11.2014

Владимир Кличко синоќа по 17-ти пат го одбрани тронот, откако го совлада Бугаринот Кубрат Пулев. Украинецот синоќа го нокаутираше предизвикувачот, а фотографиите доволно говорат за тоа како поминува Бугаринот во пресметката со најдобриот боксер.

Кличко го нокаутира Пулев

Канал5 - 16.11.2014

Апсолутниот светски боксерски првак Владимир Кличко синоќа во Хамбург, Германија по 17. пат го одбрани тронот, откако синоќа со нок-аут го победи предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев. Украинскиот боксер уште во првата рунда два пати го праќаше ...

Пулев не го дочека крајот на петтата рунда (Видео)

Дерби - 16.11.2014

Владимир Кличко ја одбрани светската боксерска титула во тешка категорија, победувајќи го со нокаут својот предизвикувач од Бугарија, Кубрат Пулев. На мечот одржан во Хамбург, на Кличко му беа потребни пет рунди за да ја потврди доминацијата и да ...

Кличко спектакуларно ја одбрани титулата најдобар

СуперСпорт - 16.11.2014

Украинскиот боксер Владимир Кличко вечерва во Хамбург ја одбрани титулата светски шампион во тешка категорија. Бугарскиот предизвикувач Кубрат Пулев издржа само до петтата рунда, а тогаш следеше нокаут со одлично лево кроше.

Пулев попусто се фалеше, заврши на подот пред моќниот Кличко

Екипа - 16.11.2014

Бугарскиот боксер Кубрат Пулев се приклучи на долгата листа на „жртви“ на Владимир Кличко, откако украинскиот боксер вечерва лесно го легна на под својот противник. Пулев беше многу гласен во коментарите во пресрет на оваа борба, но експресно стана ...

Кличко го нокаутираше Пулев за одбрана на титулата (ВИДЕО)

МКД - 16.11.2014

Владимир Кличко ја одбрани титулата во тешка категорија откако во петтата рунда го нокаутираше бугарскиот предизвикувач Кубрат Пулев. Уште во првата рунда беше јасно дека само чудо може да го спречи Кличко да се закити со уште еден трофеј, откако ...

БОКС: Кличко со нокаут ја одбрани титулата

Телеграф - 16.11.2014

Украинецот останува суверен шампион во тешка категорија, со 17. титула во низа. Владимир Кличко останува светски првак во тешка категорија откако вечерва во борбата, која се одржа во О2 арената во Хамбург, го победи предизвикувачот Кубрата Пулев од ...

Кличко останува светски шампион, Бугаринот Пулев нокаутиран во петтата рунда

SportMedia - 15.11.2014

Украинскиот боксер Владимир Кличко ја одбрани титулата светски шампион во тешка категорија, откако успеа да го нокаутира предизвикувачот од Бугарија, Кубрат Пулев во петтата рунда. Борбата се одржа во Хамбург, а Пулев имаше поголема поддршка од ...

Нема конкуренција – Кличко со нокаут ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Спорт365 - 16.11.2014

Владимир Кличко и понатаму останува шампион во тешка категорија. Украинецот со нокаут во петатата рунда го победи бугарот Кубрат Пулев и по 17-ти пат го одбрани тронот. Кличко веќе во првата рунда два пати го испрати во нокдаун Пулев, потоа го сруши ...

Пулев заврши во болница по претрпениот нокаут од Кличко

Спорт365 - 16.11.2014

Бугарскиот боксер веројатно добил и потрес на мозокот Кубрат Пулев доживеа тежок нокаут во петтата рунда против светскиот шампион Владимир Кличко, а германски „Билд“ открива дека бугарскиот боксер заврши во болница на детален преглед.

Кличко го нокаутира Пулев во петтата рунда

Вечер - 15.11.2014

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија Украинецот Владимир Кличко ја одбрани титулата во верзијата ИБФ, откако во петтата рунда во О2 Арената во Хамбург го нокаутира Бугаринот Кубрат Пулев.

Кличко го нокаутира Пулев

Макфакс - 15.11.2014

Владимир Кличко продолжува суверено да владее со светскиот бокс, откако по 17-ти пат го одбрани тронот. Украинецот титулата ја одбрани откако го нокаутира предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев.

Фото: Вака Владимир Кличко го менува личниот опис

Денешен - 16.11.2014

Синоќа по 17-ти пат Владимир Кличко го одбрани тронот, откако го совлада Бугаринот Кубрат Пулев. Украинецот синоќа го нокаутираше предизвикувачот, а фотографиите доволно говорат за тоа како поминува Бугаринот во пресметката со најдобриот боксер.

Кличко вечерва во Хамбург против Пулев, Бригс повторно провоцира

Дерби - 15.11.2014

Владимир Кличко ќе ја брани титулата во тешка категорија во меч со Бугаринот Кубрат Пулев, но во Хамбург отпатува и претходниот конкурент Шенон Бригс кој повторно го провоцира Украинецот да ги вкрстат ракавиците.

Кличко го нокаутира Пулев

Локално - 16.11.2014

Апсолутниот светски боксерски првак Владимир Кличко синоќа во Хамбург, Германија по 17. пат го одбрани тронот, откако синоќа со нок-аут го победи предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев. Украинскиот боксер уште во првата рунда два пати го праќаше ...

Кличко, ќе ти ги искршам забите

Вест - 14.11.2014

Американскиот боксер Шенон Бригс продолжи да провоцира и го предизвика на борба актуелниот светски шампион во тешка категорија, Владимир Кличко. Во својата последна акција, Бригс упадна на отворениот тренинг на Украинецот кој се подготвуваше за ...

Пулев: Сакам да докажам дека сум најдобар

Алфа - 15.11.2014

Вечерва во Хамбург, бугарскиот боксер Кубрат Пулев ќе го предизвика светскиот шампион во тешка категорија Владимир Кличко. Мечот на годината ќе можете да го следите на програмата на Алфа. На вчерашното мерење Пулев најави дека ќе го победи големиот ...

Бугаринот Пулев му порача на Кличко: “Твоето време заврши“ (22:50 ч.)

Tip.com.mk - 15.11.2014

Украинскиот боксер Владимир Кличко од 22:50 ч. во Хамбург (Германија) ќе ја брани титулата светски шампион во тешка категорија против Бугаринот Кубрат Пулев. Кличко е сопственик на четири појаси – ИБФ, ИБО, ВБО, ВБА и Ринг магазинот, 16.

Пулев боксува само за титулата во IBF

Алфа - 15.11.2014

По вчерашното официјално мерење во пресрет на денешниот дуел во Хамбург објавено е дека Кубрат Пулев ќе се бори само за шампионскиот појас на Владимир Кличко во верзијата на IBF. Во случај на евентуален триумф во дуелот со светскиот шампион ...

Кличко е како гладијатор

Алфа - 15.11.2014

Тренерот на Владимир Кличко, Џонатан Бенкс во пресрет на вечерашниот дуел со Кубрат Пулев што ќе можете да го следите низ директен пренос на Алфа не се сомнева во победата на својот пулен.

Пулев го предизвикува шампионот Кличко

Спорт - 15.11.2014

Непоразениот Кубрат Пулев верува дека тој е човекот кој ќе ја сопре шампионската низа на Владимир Кличко во мечот в сабота во Хамбург Бугарскиот боксер Пулев е задолжителен предизвикувач на ИБФ титулата и нема пораз во последните 20 меча, меѓутоа во ...

Кличко не е импресиониран од Бригс

Спорт - 14.11.2014

Светскиот шампион во тешка категорија, Владимир Кличко, повторно ги отфрли обидите на американскиот боксер Шенон Бригс да добие шанса да боксува за неговите појаси 42-годишниот Бригс се појави на отворената тренинг-сесија на Украинецот во Хамбург ...

Бугаринот Кубрат ште му ебит мамката на Кличко! Видео!

Corba.mk - 15.11.2014

Комши удри му еден ќотек на Кличко веќе досаден станува. ! И најавата за ...

Кличко останува светски шампион, Бугаринот Пулев нокаутиран во петтата рунда

Топки - 16.11.2014

Украинскиот боксер Владимир Кличко ја одбрани титулата светски шампион во тешка категорија, откако успеа да го нокаутира предизвикувачот од Бугарија, Кубрат Пулев во петтата рунда. Борбата се одржа во Хамбург, а Пулев имаше поголема поддршка од ...

Видео: Тој што ќе го предизвика лошо поминува – Кличко го нокаутира и Пулев!

Спортски - 16.11.2014

Владимир Кличко продолжува суверено да владее со светскиот бокс, откако по 17-ти пат го одбрани тронот. Украинецот титулата ја одбрани откако го нокаутира предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев.

Кличко го нокаутира Пулев

24 Вести - 16.11.2014

Апсолутниот светски боксерски првак Владимир Кличко синоќа во Хамбург, Германија по 17. пат го одбрани тронот, откако синоќа со нок-аут го победи предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев. Украинскиот боксер уште во првата рунда два пати го праќаше ...

ВИДЕО: Бугаринот Пулев се „пуваше“ па се спружи пред Кличко!!!

Сител - 16.11.2014

Владимир Кличко продолжува суверено да владее со светскиот бокс, откако по 17-ти пат го одбрани тронот. Украинецот титулата ја одбрани откако го нокаутира предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев.

Кличко го нокаутира Пулев

Lider - 16.11.2014

Апсолутниот светски боксерски првак Владимир Кличко синоќа во Хамбург, Германија по 17. пат го одбрани тронот, откако синоќа со нок-аут го победи предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев. Украинскиот боксер уште во првата рунда два пати го праќаше ...

ВИДЕО: Кличко го нокаутираше Бугаринот Пулев

Курир - 16.11.2014

Владимир Кличко продолжува суверено да владее со светскиот бокс, откако по 17-ти пат го одбрани тронот. Украинецот титулата ја одбрани откако го нокаутира предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев.

Кличко го нокаутира Пулев

Н.Македонија - 16.11.2014

Светскиот боксерски првак Владимир Кличко синоќа во Хамбург, Германија по 17. пат го одбрани тронот, откако синоќа со нок-аут го победи предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев Украинскиот боксер уште во првата рунда два пати го праќаше противникот ...

ВИДЕО: Кличко го нокаутираше Пулев

Пулс24 - 16.11.2014

Украинецот титулата ја одбрани откако го нокаутира предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев. Кличко победата ја најави уште во првата рунда кога Пулев два пати заврши на подот, потоа Пулев падна и во третата рунда, а конечниот удар Кличко го зададе ...

Кличко го нокаутира Пулев

+инфо - 16.11.2014

Апсолутниот светски боксерски првак Владимир Кличко синоќа во Хамбург, Германија по 17. пат го одбрани тронот, откако синоќа со нок-аут го победи предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев. Украинскиот боксер уште во првата рунда два пати го праќаше ...

Кличко го нокаутира Пулев

Кајгана - 16.11.2014

Владимир Кличко продолжува суверено да владее со светскиот бокс, откако по 17-ти пат го одбрани тронот. Украинецот титулата ја одбрани откако го нокаутира предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев.

Кличко го нокаутира Пулев

Алсат-М - 16.11.2014

Апсолутниот светски боксерски првак Владимир Кличко синоќа во Хамбург, Германија по 17. пат го одбрани тронот, откако синоќа со нок-аут го победи предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев. Украинскиот боксер уште во првата рунда два пати го праќаше ...

Кличко со нокаут до нова победа (видео)

ЗаЗабава - 16.11.2014

Апсолутниот светски боксерски првак Владимир Кличко синоќа во Хамбург, Германија по 17. пат го одбрани тронот, откако синоќа со нок-аут го победи предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев. Украинскиот боксер уште во првата рунда два пати го праќаше ...

ФОТО: Кличко го нокаутира Пулев

Утрински - 16.11.2014

Апсолутниот светски боксерски првак Владимир Кличко синоќа во Хамбург по 17. пат го одбрани тронот, откако синоќа со нокаут го победи предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев. Украинскиот боксер уште во првата рунда два пати го праќаше противникот на ...

Kличко го испрати Пулев во болница со скршен нос и потрес на мозокот

Дневник - 16.11.2014

Апсолутниот светски боксерски првак Владимир Kличко во Хамбург, Германија, 17. пат го одбрани тронот откако со нокаут го победи предизвикувачот, Бугаринот Kубрат Пулев. Украинскиот боксер уште во првата рунда два пати го праќаше противникот на подот.