TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Антиќ и Атланта немоќни пред Леброн Џејмс

Екипа - 16.11.2014

Атланта хоукс и Перо Антиќ заминаа на гости кај Леброн Џејмс и не си поминаа убаво. Загубија со убедливи 127-94, а македонскиот претставник во НБА остана без поени за пет минути колку што мина на паркетот.

НБА: Убедлив пораз на Атланта во Кливленд

Утрински - 16.11.2014

Атланта хокс не успеа да го продолжи победничкиот ритам, успешната серија ја заврши во Кливленд каде што беше совладана со убедливи 127:94. Кавалирс станаа првиот тим во новата сезона кои постигнале 11 тројки на еден натпревар, девет од нив ги ...

Кливленд ја збриша Атланта, Антиќ без поени

Кајгана - 16.11.2014

Кливленд стави крај на серијата од четири победи во која се наоѓаше Атланта. Тимот на Леброн ја декласира Атланта со 127:94. Леброн Џејмс и Кливленд уште на полувремето имаа огромна предност од 71:43, а особено импресивно одиграа во првата четвртина ...

Леброн пресилен за Атланта

Оn.net - 16.11.2014

Одличниот Леброн Џејмс и извонредната шутерска вечер на комплетниот Кливленд Кавалирс, беа премногу за Перо Антиќ и соиграчите од Атланта Хокс, кои се убедливо поразени на ова гостување со резултат од 127:94.

Атланта и Антиќ убедливо поразени од Кливленд (ВИДЕО)

МКД - 16.11.2014

Предводен од Леброн Џејмс и неговите 32 поени, Кливленд ја декласираше Атланта со 127:94. Уште по првото полувреме стана јасно дека „Јастребите" нема да имаат сили да го спречат расположениот домаќин кој на паузата замина со предност од 71:43.

Кливвленд пресилен за Атланта, Кингси конечно ги победија Спарси

СуперСпорт - 16.11.2014

Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа десет натпревари од кои победи забележаа екипите на Вашингтон, Кливленд, Торонто, Индијана, Мемфис, Далас, Портланд, Сакраменто и Голден Стејт. Сакраменто Кингс конечно ја победија екипата на Сан Антонио Спарс ...

Атланта декласирана во Kливленд

Дневник - 16.11.2014

Атланта хокс за која настапува македонскиот кошаркар Перо Антиќ, на гостувањето кај Kливленд кавс во кошаркарската НБА-лига доживеа убедлив пораз (127-94). Домаќинот предводен од Леброн Џејмс и зададе тежок удар на екипатта за која македонскиот ...

Кливленд ги „изрешета“ Хокси, нула за Антиќ (ВИДЕО)

Телеграф - 16.11.2014

Кавалирс постанаа првиот тим сезонава што постигнал 11 тројки на еден натпревар. Македонецот во дресот на Атланта одигра пет минути Серијата од четири победи едноподруго на Атланта заврши во Кливленд каде беше совладана со убедливи 127:94.

Леброн и Кливленд ја совладаа Атланта во историски натпревар

Локално - 16.11.2014

Леброн Џејмс постигна 32 поени, а тој и неговите соиграчи од Кливленд Кавалирс направија девет последователни успешни престрелки од зоната за три поени само во првата четвртина при победата со 127:94 над Атланта Хокс.

Хокси немоќни во Кливленд

Pixel.mk - 16.11.2014

Серијата на Атланта од четири победи во низа заврши со синоќешното гостување на Хокси во Кливленд каде тие беа прегазени со 127:94 од расположените Кавси. Ретка победа на Кинсги над Сан ...

Македонецот без ефект: Антиќ само гледаше како Џејмс и Кливленд ги газат „јастребите“

SportMedia - 16.11.2014

Кливленд кавалирс ја прекинаа серијата од четири победи по ред на Атланта хокс, откако синоќа Леброн Џејмс и останатите играчи буквално за едно полувреме ги прегазија „јастребите“, за на крај да слават со 127-94 во НБА-лигата.

НБА: Кливленд со победа над Атланта, Антиќ без поени (ВИДЕО)

Спорт365 - 16.11.2014

Синоќа се одиграа 10 натпревари во најсилното кошаркарско натпреварување во светот. Синоќа на програмата беа 10 натпревари од најсилното кошаркарско натпреварување во светот, НБА лигата, додека пак вечерта ја одбележаа кошаркарите на Кливленд ...

Кливленд со убедлив триумф и ја прекина серијата на Атланта

Оff.net - 16.11.2014

Кошаркарите на Атланта Хокс беа немоќни против составот предводен од Леброн Џејмс кој стана првиот тим оваа сезона во НБА лигата со 11 постигнати тројки на еден натпревар. Кавалирс одиграа маестрален натпревар против Хокси и ги добија сите ...

Антиќ без поени, катастрофален пораз на Аталанта против Кливленд

Република - 16.11.2014

Перо Антиќ одигра 5 минути и не постигна ниту еден поен за Атланта хоукс против разиграниот состав на Кливленд кавалирс, кој славеше со убедливи 127-94. Победникот се наѕираше уште по првиот период што домаќините го добија со 41-26, во извонредно ...

Атланта немоќна против Кливленд, само пет минути за Антиќ

Курир - 16.11.2014

Перо Антиќ и неговиот тим Атланта доживеаја пораз од одличниот Кливленд кој забележа убедлива победа од 127:94. Македонскиот центар на теренот мина само пет минути, а за тој период не успеа да упати ниту еден шут.

Кливленд ја збриша Атланта, Антиќ без поени

Макфакс - 16.11.2014

Кливленд стави крај на серијата од четири победи во која се наоѓаше Атланта, на македонскиот интернационалец Перо Антиќ. Кливленд ја декласира Атланта со 127:94, постигнувајќи рекордни девет тројки од девет обиди во првата четвртина.

Атланта го победи мајами,три поени на Антиќ

Телма - 15.11.2014

Кошаркарите на Атланта ја освтарија 4.победа во низ,откако синоќа го победија Мајами со 114-103. Антиќ одигра речиси 13 минути за Хокси и имаша ефект од три поени, три скока и една асистенција.

Атланта реди победи, падна и Мајами

Дерби - 15.11.2014

Атланта Хоукс го совлада Мајами Хит со 114:103 со што ја продолжи победничката серија која веќе трае четири натпревари. „Јастребите“ веќе по првите 12 минути дојдоа до солидна предност од 12 поени (35:23) која многу добро знаеја да ја одржат во ...

Леброн и Ирвинг му донесоа победа на Кливленд, рекорд на Данкан

Дерби - 15.11.2014

Кливленд Кавалирс ја забележа третата победа во серија пред се благодарение на дуото Леброн Џејмс и Кајри Ирвинг. Двата ол-стар играчи во последниот период постигнаа 25 од 38 поени на Кливленд, со што му помогнаа на својот тим да направи пресврт во ...

Атланта и Антиќ го решија Мајами, Спарси лесно со Лејкерси

Екипа - 15.11.2014

Атланта и Перо Антиќ продолжуваат со победите во НБА лигата, синоќа запишувајќи триумф и против Мајами со 114-103. Дури осум кошаркари на Атланта имаа двоцифрен ефект во поените, од кои по 19 поени запишаа Милсап и Хорфорд, а Џеф Таг заврши со 16 ...

Атланта го победи Мајами, три поени на Антиќ

Кајгана - 15.11.2014

Кошаркарите на Атланта ја забележаа четвртата победа во серија, со што стигнаа до скор од пет победи и три порази. Атланта синоќа запиша триумф над Мајами со 114:103. Антиќ во триумфот над Мајами одигра речиси 13 минути и имаше ефект од три поени, ...

Нова победа за Атланта

Оn.net - 14.01.2015

Очекувано и без проблеми Атланта Хокс победи во дуелот со Филаделфија 76-ерс, остварувајќи ја деветата победа во низа. Во дуелот на најдобрата и најлошопласираната екипа од Источната конферениција на НБА лигата, Хокси остварија триумф од 105:87.

Три поени на Антиќ во победата над Мајами

ЗаЗабава - 15.11.2014

Екипата на Атланта Хокс го забележа петтиот триумф сезонава, откако на домашен терен го совлада вицешампионот Мајами со 114-103. Осум кошаркари на Атланта имаа двоцифрен број поени, а најефикасни беа Пол Милсап и Ал Хорфорд со по 19 поени.

Атланта и Антиќ редат победи, овој пат Мајами беше на менито (ВИДЕО)

МКД - 15.11.2014

Четврта победа по ред на Атланта Хоукс, овој пат му го зема скалпот на Мајами, Пето Антиќ реализираше три поени. Атланта игра во одлична форма, тимот на Перо Антиќ го совлада Мајами со 114-103 со што ја врза четвртата победа во серија.

Кливленд и Хјустон минимално, Денвер ја разби очајната Индијана

СуперСпорт - 15.11.2014

Ноќта измеѓу петок и сабота донесе неколку интересни и неизвесни натпревари во НБА. Денвер конечно ја прекина лошата серија и тоа против многу лошата Индијана, додека најинтересните натпревари беа одиграни во Бостон, Њу Јорк, Хјустон и Оклахома.

Леброн со 41 поен при драматичната победа на Кливленд, Коби со најслаб натпревар во кариерата

Локално - 15.11.2014

Леброн Џејмс постигна рекордни сезонава 41 поени и помогна за драматичната победа на Кливленд со 122:121 над домаќинот Бостон во натпревар од регуларната сезона на Националната кошаркарска асоцијација.

Фуриозен финиш на Леброн и Ирвинг, рекордна вечер за Данкан

Pixel.mk - 15.11.2014

Тимот на Кливленд, предводен од 41 поен на Џејмс, славеше во Бостон и покрај минусот од 19 поени во последната четвртина. Шампионот лесно до победа над Лејкерси во која Тим Данкан стигна до ново големо ...

Атланта преку Мајами и до четвртата победа во низа

Pixel.mk - 15.11.2014

Екипата на Хокси синоќа на домашен терен со 114:103 беше подобра од актуелниот шампион на Истокот со што само ја потврди добрата форма во која се наоѓа во последно време. Три поени во нецели 13 минути за ...

Атланта поуспешна од Мајами, Перо Антиќ со солиден учинок (ВИДЕО)

Спорт365 - 15.11.2014

Македонскиот интернационалец имаше солидна вечер во НБА лигата. Единствениот македонски кошаркар кој игра во најсилната светска кошаркарска лига, Перо Антиќ имаше солидна вечер зад себе во кој неговиот тим Атланта Хокс успеа да слави против Мајами ...

Атланта го победи Мајами, спарс лесно против лејкерси, три поени за Антиќ

Спортклуб - 15.11.2014

НБА екипата на нашиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ, синоќа ја совлада екипата на Мајами со 114-103, Перо Антиќ имаше учинок од само три поени во победата на Атланта. Во екипата на „Јастребите“ дури осум кошаркари имаа двоцифрен број на ...

Џејмс го сруши Бостон, Сан Антонио му нанесе нов пораз на Лејкерс

SportMedia - 15.11.2014

Леброн прикажа блескава игра за Кливленд и реализираше 41 поен во победата од 122-121 на гостувањето кај Бостон. Кајри Ирвинг исто така беше одличен со 27 поени во таборот на Кавалирс, додека кај домашниот тим Кели Олиник со 21 поен беше кошаркарот ...

Антиќ со три поени учествуваше во четвртата победа по ред на „јастребите“

SportMedia - 15.11.2014

Четврта победа по ред забележа Атланта Хокс, каде член е македонскиот кошаркар Перо Антиќ, по победата со 114-103 против поранешниот шампион Мајами во синоќешниот меч од НБА-лигата. Антиќ мина скоро 13 минути на паркетот и неговиот ефект во ...

НБА: Атланта го урна и Мајами, три поени за Антиќ (видео)

Tip.com.mk - 15.11.2014

Во својот осми натпревар екипата на Атланта во НБА кошаркарската лига дојде до петтата победа (четврта по ред) овојпат остварена против поранешниот шампион Мајами со резултат 114:103 (35:23, 27:29, 24:27, 28:24).

НБА: Кливленд со чудесен пресврт до победа во Бостон, Сан Антонио им одржа лекција на Лејкерси (ВИДЕО)

Спорт365 - 15.11.2014

Се одиграа 10 натпревари во НБА лигата. На синоќешната програма во НБА лигата имаше 10 дуели на кои видовме интересни битка за победата. Кливленд се наоѓаше пред сигурен пораз, но успеа да победи во финишот, Њу Орлеанс постигна дури 139 поени, а ...

Леброн постигна 41 поен против Селтикс, Антиќ скромно против Мајами

Точка - 15.11.2014

На еден од најинтересните дуели на вечерта, Кливленд Кавалирс славеа на гостувањето кај Бостон Селтикс со 122-121. Херој на вечерта во таборот на Кавс беше Леброн Џејмс кој постигна 41 поени и 7 асистенции, при што постигна осум поени во последните ...

Победа на Атланта против Мајами, Антиќ постигна три поени

Република - 15.11.2014

Атланта хоукс на македонскиот кошаркар Перо Антиќ го победи п оранешниот шампион Мајами со 114-103 во синоќешниот меч од НБА-лигата. Антиќ постигна три поени во текот на скоро 13 минути поминати на паркет, а д ури осум кошаркари на Атланта имаа ...

Антиќ и Атланта го совладаа Мајами

Курир - 15.11.2014

Перо Антиќ и неговиот тим Атланта го совладаа Мајами со 114:103, благодарејќи пред се на одличната игра во првиот период од натпреварот кој го добија со 35:23. По водството од првата четвртина, Хоукси до крајот мудро ја одржуваа предноста за мечот ...

НБА – Леброн со 41 поен против Бостон, Данкан до 25,000 поени во кариерата

Шеталиште - 15.11.2014

Најинтересно синоќа беше во Бостон каде домашниот тим не успеа да го зачува високото водство стекнато во третата четвртина и загуби од Кливленд со 121:122. После првото полувреме резултатот беше нерешен, за потоа во третата четвртина играчите на ...

Атланта му одржа лекција на Мајами

Вечер - 15.11.2014

Макаедонскиот кошаркар Перо Антиќ со својата Атланта ја продолжи победничката серија во НБА лигата, откако триумфираше и над Мајами со 114:103. Осуммина кошаркари на Атланта постигнаа двоцифрен број на поени, од кои по 19 запишаа Милсап и Хорфорд, а ...

Атланта го победи Мајами, три поени на Антиќ

Макфакс - 15.11.2014

Кошаркарите на Атланта ја забележаа етвртата победа во серија, со што стигнаа до скор од пет победи и три порази. Атлата во ноќта помеѓу петокот и саботата запиша триумф над Мајами со 114:103.

ФОТО: Атланта е посилна со Антиќ на теренот

Курир - 14.11.2014

На официјалната интернет страница на НБА лигата објавена е статистика во која се гледа дека Атланта прима најмалку кошеви кога Перо Антиќ е на теренот. Имено, кога македонскиот центар е на теренот, на секои 100 противнички напади, Атланта во просек ...

Победа на АТЛАНТА, АНТИЌ постигна ШЕСТ ПОЕНИ

Телма - 13.11.2014

ШЕСТ ПОЕНИ ЗА АНТИЌ, АТЛАНТА СЛАВЕШЕ ПРОТИВ ЈУТА 100:97 Во најсилната светска кошаркарска лига НБА ноќеска се одиргаа девет натпревари, со тројката на Кајл Корвер на 58 секунди пред крајот, Атланта стигна до нова победа во НБА лигата славејќи со ...

Атланта во серија, „шестка“ на Антиќ

Дерби - 13.11.2014

Тимот на Атланта Хоукс ја забележа третата победа во серија, откако на домашен терен го порази составот на Јута Џез со 100:97. Средбата во Џорџија беше неизвесна од почетокот до крајот, дванаесет пати резулатот беше израмнет, имаше дури седумнаесет ...

Шест поени на Антиќ за триумф, Лејкерси на 1-7

Екипа - 13.11.2014

Благодарение на тројката на Кајл Корвер на 58 секунди пред крајот, Атланта стигна до нова победа во низа во НБА лигата славејќи со 100-97 против екипата на Јута. Македонскиот кошаркар Перо Антиќ за нешто помалку од 20 минути на паркетот постигна 6 ...

Шест поени на Антиќ во триумфот над Јута

Утрински - 13.11.2014

Алтанта Хокс влезе во победнички ритам, по Њујорк на домашен терен ја совлада Јута со 100:97 за трет триумф во низа и скор од 4-3. Пол Милсеп беше посебно мотивиран на оваа средба, против својот некогашен тим постигна 30 поени и 17 скока.

Антиќ и Атланта победија, нови порази на Њујорк и Лејкерси

Спортски - 13.11.2014

Кошаркарите на Атланта ја забележаа третата победа во низа, откако триумфираа над Јута со 100:97. Перо Антиќ во победата на својот тим постигна шест поени. Антиќ на теренот мина нешто повеќе од 19 минути, од поле погоди два од петте обиди (1/2 за ...

Нов триумф на Атланта, шест поени на Антиќ

Кајгана - 13.11.2014

Кошаркарите на Атланта ја забележаа третата победа во низа, откако триумфираа над Јута со 100:97. Перо Антиќ во победата на својот тим постигна шест поени. Атланта стигна до четвртата победа во седмиот натпревар, додека Јута има скор од три победи и ...

Перо Антиќ со 6 поени, Атланта со триумф над Јута

Хитпортал - 13.11.2014

Т имот на Атланта ја забележа третата победа по ред во НБА лигата совладовувајќи го тимот на Јута со 100:97. Иако губеа во поголемиот дел од натпреварот, сепак домашнитте кошаркари во последната четвртина го скршија отпорот на противникот и ја ...

Нова победа на Атланта, шест поени на Перо Антиќ (ВИДЕО)

МКД - 13.11.2014

Перо Антиќ беше солиден во новиот триумф на Атланта овој пат на домешен терен против Јута Џез со 100:97. Натпреварот беше изедначен, гостинскиот тим многу често беше во водство, победата беше остварена во четвртата четвртина.

Антиќ солиден против Јута

Оn.net - 13.11.2014

Атланта Хокс дојде до четвртата победа во новата сезона од НБА лигата, совладувајќи ја Јута Џез со 100:97. Перо Антиќ, за безмалку 20 минути поминати на паркетот оствари учинок од шест поени и пет скока, помагајќи му на извонредниот Пол Милсап, кој ...

Атланта подобра и од Јута

ЗаЗабава - 13.11.2014

Кошаркарите на Атланта Хокс ја забележаа четвртата победа сезонава, откако на домашен терен ја совладаа Јута со 100-97. Незапирлив на овој меч беше Пол Милсап, кој запиша 30 поени и 17 скокови, додека нашиот Перо Антиќ за нешто помалку од 20 минути ...

Перо Антиќ со Атланта влезе во победничка серија

Дневник - 13.11.2014

Атланта хокс, тимот на македонскиот кошаркар Перо Антиќ, ја забележа третата победа во серија во НБА-лигата, откако на домашен терен ја совлада Јута џез со 100-97. Антиќ за 20 минути поминати на паркетот реализира 6 поени на кои придодаде и 5 скока.

Шест поена на Антиќ во триумфот над Јута (ВИДЕО)

Телеграф - 13.11.2014

„Јастребите“ го запишаа третиот пораз во серија, на домашен терен ја совладаа Јута со 100:97 Атланта Хокс продолжува со победничките партии. По Њујорк, „јастребите“ на домашен терен ја совладаа Јута (100:97) благодарение на тројката на Кајл Корвер ...

Атланта ја совлада Јута, шест поени на Антиќ

Алфа - 13.11.2014

Во НБА лигата ноќеска се одиграа девет средби. Атланта славеше во дуелот со Јута, а нашиот репрезентативец Перо Антиќ постигна шест поени. Антиќ на паркетот мина дваесет минути и покрај шесте поени забележа пет скока.

Нов триумф на Атланта, шест поени на Антиќ

Хајд Парк - 13.11.2014

Кошаркарите на Атланта ја забележаа третата победа во низа, откако триумфираа над Јута со 100:97. Перо Антиќ во победата на својот тим постигна шест поени. Атланта стигна до четвртата победа во седмиот натпревар, додека Јута има скор од три победи и ...

За Антиќ шест поени, за Атланта трета победа во низа

NewTime - 13.11.2014

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ и неговиот тим Атланта ја забележаа третата победа во низа, откако славеа против Јута со 100:97. Во победата на својот тим Перо Антиќ учествуваше со шест поени, 2/5 за шут од игра, 1/3 од линијата за три поени и 1/2 ...

Нова победа на Атланта, Лејкерси уште еднаш поразени

Канал 77 - 13.11.2014

Благодарение на тројката на Кајл Корвер на 58 секунди пред крајот, Атланта стигна до нова победа во низа во НБА лигата славејќи со 100-97 против екипата на Јута. Македонскиот кошаркар Перо Антиќ за нешто помалку од 20 минути на паркетот постигна 6 ...

Портланд даде 130 коша, нов пораз на Лејкерс

Оff.net - 13.11.2014

Перо Антиќ од натпревар во натпревар добива поголема минутажа во Атланта. Во вчерашниот триумф против Јута Џез, Антиќ одигра 20 минути и постигна 5 поени со 5 ...

Шест поени на Антиќ во третата победа во низа на Атланта

Pixel.mk - 13.11.2014

По неколкуте несреќни порази на почетокот на сезоната тимот на Хокси полека фаќа ритам, нешто за што доказ е и синоќешната победа над Јута од 100:97, трета едноподруго за тимот на Перо ...

Перо Антиќ со 6 поени, Атланта со триумф над Јута (ВИДЕО)

Спорт365 - 13.11.2014

Поранешниот репрезентативец солиден во тешката победа а Хоукс Тимот на Атланта ја забележа третата победа по ред во НБА лигата совладовувајќи го тимот на Јута со 100:97. Иако губеа во поголемиот дел од натпреварот, сепак домашнитте кошаркари во ...

Антиќ со шест поени во победата над Јута

Спортклуб - 13.11.2014

Тимот на Атланта Хокс забележа победа од 100:97 над Јута, а Перо Антиќ постигна шест поени во победата на својот тим. Неверојатен за домашниот на оваа средба беше Пол Милсап, кој средбата ја заврши со 30 поени и 17 скокови.

„Јастребите“ високо летаат: Антиќ солиден во третата по ред победа на Атланта! (ВИДЕО)

SportMedia - 13.11.2014

Одличната игра во последната четвртина која ја добија со двојно повеќе постигнати поени од противникот (18-9), на кошаркарите на Атланта хокс им ја донесе третата по ред победа во новата НБА-сезона и тоа на домашен терен против незгодната Јута џез ...

НБА: Антиќ со шест поени во новата победа на Атланта против Јута (видео)

Tip.com.mk - 13.11.2014

Во својот седми натпревар оваа сезона во НБА кошаркарската лига, составот на Атланта дојде до четвртиот триумф, откако на домашен терен во “Филипс“ Арена ја совлада Јута со 100:97 (32:32, 25:22, 25:34, 18:9).

НБА: Антиќ со 6 поени се радуваше на нова победа

Сител - 13.11.2014

Кошаркарите на Атланта ја забележаа третата победа во низа, откако триумфираа над Јута со 100:97. Перо Антиќ во победата на својот тим постигна шест поени. Атланта стигна до четвртата победа во седмиот натпревар, додека Јута има скор од три победи и ...

НБА: Одиграни девет натпревари

Сител - 13.11.2014

Во НБА лигата ноќеска беа одиграни девет натпревари, а Перо Антиќ и Атланта ја продолжија серијата победи (трета во низа). Антиќ постиган 6 поени. Најефикасен беше Пол Милсап со 30 поени. Резултати: Вашингтон - Детроит 107:103, Атланта - Јута ...

За Антиќ шест поени, за Атланта трета победа во низа

Курир - 13.11.2014

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ и неговиот тим Атланта ја забележаа третата победа во низа, откако славеа против Јута со 100:97. Во победата на својот тим Перо Антиќ учествуваше со шест поени, 2/5 за шут од игра, 1/3 од линијата за три поени и 1/2 ...

Трета победа во низа на Атланта, Лејкерс со најлоша сезона

Република - 13.11.2014

Во продолжение на НБА лигата, синоќа беа одиграни девет натпревари. Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс забележеа уште еден пораз и со тоа ја имаат најлошата сезона во историјата. И покрај тоа што Коби се врати во тимот по една година пауза, не успеа ...

Победа за Атланта, шест поени за Антиќ

Шеталиште - 13.11.2014

Кошаркарите на Атланта стигнаа до третата едноподруго победа, овој пат на домашен терен против Јута со 100:97. Ова беше вкупно четврта победа оваа сезона со која стигнаа до позитивен однос на победи и порази, 4-3.

Нов триумф на Атланта, шест поени на Антиќ

Макфакс - 13.11.2014

Кошаркарите на Атланта ја забележаа третата победа во низа, откако триумфираа над Јута со 100:97. Перо Антиќ во победата на својот тим постигна шест поени. Атланта стигна до четвртата победа во седмиот натпревар, додека Јута има скор од три победи и ...

Антиќ со шест поени во победата на Атланта

Вечер - 13.11.2014

Македонскиот кошаркар мина 20 минути на паркетот и имаше солиден удел во триумфот, пред сѐ со добро одработување на дефанзивните задачи. Антиќ натпреварот го заврши со шест поени (1/3 за 3п, 1/2 за 2п, 1/2 за 1п) Кошаркарите на Атланта во чии редови ...

Катастрофа на Брајант, Спарсите подобри од Вориорси

СуперСпорт - 12.11.2014

Шест натпревари се одиграа во НБА лигата ноќта помеѓу вторник и среда, а дури на пет средби победи запишаа домаќините. Честа на гостите ја спаси актуелниот шампион Сан Антонио Спарс кој со 113:100 беше подобар од Голден Стејт, за Вориорсите ова беше ...

Антиќ и Атланта по втор пат го „срамнија“ Њујорк

Дерби - 11.11.2014

Кошаркарите на Атланта во вториот едноподруго натпревар со Њујорк ја забележаа и втората победа, при што македонскиот кошаркар Перо Антиќ постигна пет поени. За разлика од претходниот меч кога Њујорк поведе и Атланта мораше со пресврт да се избори ...

Леброн Џејмс конечно во елемент, Антиќ го освои Њујорк

Екипа - 11.11.2014

Навивачите на Кливленд кавалирс конечно го видоа вистинското лице на Леброн Џејмс, кој одигра фантастичен меч и го предводеше својот тим до триумф од 118-111 над екипата на Њу Орлеанс пеликанс.

Видео: Антиќ и Атланта победнички во Њујорк, ново шоу на Леброн!

Спортски - 11.11.2014

Пет натпревари се одиграа синоќа во НБА лигата во кои два триумфа запишаа тимовите кои играат на гостински терен. Атланта победи во Њујорк, а актуелниот првак Сан Антонио во Лос Анџелес кај Клиперси.

Атланта победи во Њујорк, пет поени на Антиќ

Кајгана - 11.11.2014

Пет натпревари се одиграа во НБА лигата синоќа, во кои два триумфа запишаа тимовите кои играат на гостински терен. Атланта победи во Њујорк, а актуелниот првак Сан Антонио во Лос Анџелес кај Клиперси.

Антиќ солиден во победата на Атланта

Хитпортал - 11.11.2014

М акедонскиот интернационалец учествуваше во победата на својот тим. Екипата на Атланта дојде до победа од 91-85 над Сакраменто во синоќешниот меч од најсилното кошаркарско натпреварување во светот, НБА лигата.

Нова победа за Атланта и Антиќ (ВИДЕО)

МКД - 11.11.2014

Атланта и Перо Антиќ победија на гостувањето кај Њујорк Никс со 91:85, важен триумф за Хоукс. Натпреварот беше изедначен, Атланта и Њујорк често се менуваа во водство, кон крајот на третата четвртина Хоукс направија седум разлика и успеваа да ја ...

„Петка“ за Антиќ против Никси

Оn.net - 11.11.2014

Екипата на Атланта Хокс повторно го совлада Њујорк Никс, овој пат со 91:85 на гостувањето во Медисон Сквер Гарден. По победата пред два дена на домашен терен Хокси повторно беа подобри и сега имаат половичен успех (3-3) на стартот од сезоната.

Атланта повторно го надигра Њујорк

ЗаЗабава - 11.11.2014

Екипата на нашиот Перо Антиќ, Атланта Хокс, по вторпат сезонава го совлада тимот на Њујорк Никс, овојпат на гости со 85-91. Антиќ на овој меч одигра 16 минути и постигна 5 поени, а најефикасен во победничкиот тим беше Пол Милсап со 19 коша.

Никси редат порази, дербито за Спарси, победа на Кливленд

СуперСпорт - 11.11.2014

Во изминатата ноќ одиграни беа пет натпревари од НБА лигата, а победи запишаа Кливленд, Атланта, Сан Антонио, Индијана и Чикаго. Во првиот натпревар на вечерта Кливленд со 118:111 го совлада Њу Орлеанс. Своја ноќ имаше Леброн Џејмс.

Антиќ со 5 поени учествуваше во победата на Атланта

Дневник - 11.11.2014

Македонскиот претставник во кошаркарската НБА-лига, Перо Антиќ, на паркетот во „Медисон сквер гарден“ во Њујорк мина 16 минути во игра, во победата на Атланта против Никси ( 91-85). За ова време Антиќ во победата учествуваше со 5 поени (1/1 за два, ...

„Јастребите“ го прелетаа Њујорк, „петка“ за Антиќ

Телеграф - 11.11.2014

Атланта за кратко време повторно ги совлада Никси, овој пат со 91:85 Екипата на Атланта Хокс ја запиша четвртата победа сезонава. По триумфот на домашен терен пред два дена, „јастребите“ беа подобри од Њујорк на гости каде славеа со 91:85.

Атланта подобра од Њујорк, Антиќ постигна пет поени

Алфа - 11.11.2014

Синоќа се одиграа пет натпревари во НБА лигата. Шампионот Сан Антонио го совлада Лос Анџелес Клиперс со 88;85, а триото на Спарс Данкан, Џинобили и Паркер ја забележа 500-тата заедничка победа.

Атланта победи во Њујорк, пет поени на Антиќ

Хајд Парк - 11.11.2014

Пет натпревари се одиграа во НБА лигата ноќта меѓу понеделникот и вторникот, во кои два триумфа запишаа тимовите кои играат на гостински терен. Атланта победи во Њујорк, а актуелниот првак Сан Антонио во Лос Анџелес кај Клиперси.

Антиќ со пет поени и атрактивно забивање го освои „Медисон сквер гарден"

Точка - 11.11.2014

Кошаркарите на Атланта хокс полека стануваат ноќна мора за екипата на Њујорк никс, откако синоќа ги совладаа по втор пат во само два дена со 91-85, во меч од НБА-лигата по кој „јастребите“ дојдоа на половичен учинок со три победи и исто толку порази.

Хокси го освоија Њујорк, „петка“ на Антиќ

Pixel.mk - 11.11.2014

Два дена по победата на домашен терен над тимот на Никси, Атланта успеа истиот ривал да го совлада и во „Медисон Сквер Гарден“, овој пат со 91:85. Пет поени и два скока на ...

Антиќ солиден во победата на Атланта (ВИДЕО)

Спорт365 - 11.11.2014

Македонскиот интернационалец учествуваше во победата на својот тим. Екипата на Атланта дојде до победа од 91-85 над Сакраменто во синоќешниот меч од најсилното кошаркарско натпреварување во светот, НБА лигата.

Спектакуларно забивање на Антиќ (ВИДЕО)

Спорт365 - 11.11.2014

Македонскиот кошаркар покажа што знае и умее. Екипата на Атланта дојде до победа од 91-85 над Сакраменто во синоќешниот меч од најсилното кошаркарско натпреварување во светот, НБА лигата. Македонскиот интернационалец, нашиот НБА кошаркар Перо Антиќ, ...

Антиќ го освои Медисон Сквер Гарден

Спортклуб - 11.11.2014

Македонскиот интернационалец Перо Антиќ со Атланта Хоукс синоќа оствари исклучително важна победа и тоа во дуелот со Њујорк Никс во Медисон Сквер Гарден. Атланта славеше со 85:91 во меч во кој двете екипи многу често се менуваа во водство, а ...

Антиќ со пет поени и атрактивно забивање го освои „Медисон сквер гарден“ (ВИДЕО)

SportMedia - 11.11.2014

Кошаркарите на Атланта хокс полека стануваат ноќна мора за екипата на Њујорк никс, откако синоќа ги совладаа по втор пат во само два дена со 91-85, во меч од НБА-лигата по кој „јастребите“ дојдоа на половичен учинок со три победи и исто толку порази.

НБА: Атланта Хокс по втор пат ги надигра Никси, “петка“ за Перо Антиќ (видео)

Tip.com.mk - 11.11.2014

Во својот шести натпревар оваа сезона, екипата на Атланта во НБА кошаркарската екипа ја забележа третата победа (прва на гостински терен) остварена повторно против Њујорк за краток период со резултат 85:91 (16:17, 22:21, 21:26, 26:27).

Антиќ и Атланта ја продолжија агонијата на Њујорк

Курир - 11.11.2014

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ и неговиот тим Атланта ја остварија првата гостинска победа во новата сезона откако славеа против Њујорк во „Медисон Сквер Гарден“ со 91:85. Македонскиот центар на теренот мина нешто повеќе од 16 минути, а во петтиот ...

НБА: Сан Антонио ја спаси честа на гостите, Антиќ со пет поени во победата над Никси

Нетпрес - 11.11.2014

“Мамузите” славеа со 85:89, а најефикасен во победничката екипа беше Каваи Ленард со 26 поени, на кои придодаде 10 скокови. Во поразениот тим најмногу се истакна Блејк Грифин со 23 поени и 10 скокови.

Шампионот го доби дербито

Шеталиште - 11.11.2014

Во најинтересниот натпревар синоќа, актуелниот шампион на НБА, екипата на Сан Антонио, го доби дербито со ЛА Клиперс, на гостински терен со 89:85. Најзаслужен за победата на Спарси беше Кавај Ленард кој постигна 26 поени и 10 скокови, а имаше и две ...

ВИДЕО: Пет поени за Антиќ и победа за Аталанта

Денешен - 11.11.2014

Атланта и Перо Антиќ остварија важна победа со 91:85 на гостувањето кај Њујорк Никс. Натпреварот беше изедначен, Атланта и Њујорк често се менуваа во водство, кон крајот на третата четвртина Хоукс направија седум разлика и успеваа да ја оддржуваат ...

Антиќ со пет поени во победата на Атланта

Вечер - 26.11.2014

Антиќ на паркетот мина 18 минути и постигна пет поени (1/2 за 3п, 1/3 за 2п), сите во првиот период од натпреварот Македонскиот кошаркар Перо Антиќ со својот тим Атланта забележа нова победа во НБА лига "Јастребите" славеа на гостувањето кај ...

Атланта победи во Њујорк, пет поени на Антиќ

Макфакс - 11.11.2014

Пет натпревари се одиграа во НБА лигата ноќта меѓу понеделникот и вторникот, во кои два триумфа запишаа тимовите кои играат на гостински терен. Атланта победи во Њујорк, а актуелниот првак Сан Антонио во Лос Анџелес кај Клиперси.