TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТОП 5: Ова се најмодните пејачи на Скопски фестивал 2015!

Вистина.мк - 15.11.2015

Кога станува збор за сценскиот изглед на изведувачите, во домашните медиуми ретко ама најчесто можеме да прочитаме негативна критика за модниот избор на пејачите. Секако, критиката постои за да ја има и да ги подобри нештата кон повисоко ниво и ...

Сара Мејс незадоволна од жирито на Скопски: Не бев коректно оценета!

Вистина.мк - 14.11.2015

„Градина од цреши“ е насловот на песнта со која Сара Мејс се претстави на актуелниот „Скопски фестивал“. Сара го освои третото место и наградата од 300 илјади денари, додека пред неа беше Симона Попоска и победниците „Ај Кју“.

„Ај Кју“ со победа на Скопски

365 - 13.11.2015

На Скопскиот фестивал што се одржа вчера победата ја понесе групата „Ај Кју“ со песната „Убава“. Фото Вечер Тие за освоената награда добија 600 илјади денари, а гласањето се одвиваше по евровизиски принцип со гласање од страна на публиката и ...

ФОТО: „Ај Кју“ победија на Скопски фестивал

Утрински - 13.11.2015

Наградата за животно дело му беше доделена на Славе Димитров „Ај Кју“ со песната „Убава“ победија на овогодинешното издание на Скопскиот фестивал. Со ист број на бодови (20) веднаш зад нив е Симона Попоска, но одлучувачки беа гласовите од стручното ...

Ај Кју победија на Скопски фестивал

Хитпортал - 13.11.2015

Ај Кју се годинешните победници на новото издание на Скопскиот фестивал кој се одржа во „Метрополис Арената“. Според гласовите на стручното жири и публиката, второпласираната Симона Поповска и Ај Кју имаа подеднаков број на гласови, но според ...

Втора награда за Симона Попоска на Скопски фестивал

Хитпортал - 13.11.2015

Симона Попоска го освои второто место на традиционалниот Скопски фестивал 2015. Уште едно нејзино учество на фестивал крунисано со награда. „Публиката кажа се!Посебно драга награда бидејќи доаѓа од гласовите од публиката, онаа публика која е ...

10.000 евра за "Ај кју" за победата на „Скопскиот фестивал 2015“, 7.500 за Симона, 5.000 за Сара Мејс

Вест - 13.11.2015

Групата "Ај кју" е победник на последното издание на "Скопскиот фестивал", што се одржа во "Метрополис" арената во Скопје и освои награда во износ од 10.000 евра. Второто место и 7.500 евра и` припаднаа на Симона Поповска, додека третата награда и ...

Ај кју се победници на Скопски фестивал 2015

МКД - 13.11.2015

Групата Ај кју е победник на годинешното издание на Скопски фестивал, со нумерата „Убава“. „Убава“ е композицијата што доби најмногу гласови од стручното жири и од гласањето по телефон. Освен првото место групата освои и парична награда од 600 ...

Дуото Ај-Кју победи на Скопски фестивал

Орбис - 13.11.2015

Победник на годинешното издание на фестивалот на забавни мелодии „Скопје 2015“ е групата „Ај Кју“ со песната „Убава“, која доби најмногу гласови од телевоутингот и стручното жири, според евровизискиот принцип на гласање.

Фестивал „Скопје 2015“: Прво место и 600 илјади денари за групата „Ај Кју“

Популарно - 13.11.2015

Победник на годинешното издание на фестивалот на забавни мелодии „Скопје 2015“ е групата „Ај Кју“ со песната „Убава“, која доби најмногу гласови од телевоутингот и стручното жири, според евровизискиот принцип на гласање.

Симона Попоска со вицешампионска позиција на „Скопски фестивал 2015“

RadioMk - 13.11.2015

Симона Попоска го освои второто место на традиционалниот „ Скопски фестивал 2015 “, кој се одржа синоќа во арената „ Метрополис “. Уште едно нејзино учество на фестивал крунисано со награда.

Групата „Ај Кју“ победници на фестивалот „Скопје 2015“

+инфо - 13.11.2015

Победник на годинешното издание на фестивалот на забавни мелодии „Скопје 2015“ кој се одржа синоќа во „Метрополис арена“ е скопската група „Ај Кју“ со песната „Убава“, која доби најмногу гласови од телевоутингот и стручното жири, според ...

„Убава“ на Ај Кју победи на Скопскиот фестивал

МК News - 13.11.2015

Наградата за животно дело му беше доделена на Славе Димитров „Ај Кју“ со песната „Убава“ победија на овогодинешното издание на Скопскиот фестивал. Со ист број на бодови (20) веднаш зад нив е Симона Попоска, но одлучувачки беа гласовите од стручното ...

„Скопски фестивал 2015“ во знакот на Славе Димитров

Fashionel - 13.11.2015

Годинешното издание на „Скопски фестивал“ помина во знакот на ревијалниот дел. Не само поради фактот дека последните впечатоци се најсвежи и најсилни, туку и поради тоа што имаше навистина што да се слушне.

„Убава“ на Ај Кју победи на Скопскиот фестивал

Скопје инфо - 13.11.2015

На Скопскиот фестивал што се одржа вчера победата ја понесе групата „Ај Кју“ со песната „Убава“. Тие за освоената награда добија 600 илјади денари, а гласањето се одвиваше по евровизиски принцип со гласање од страна на публиката и стручното жири.

Дуото Ај-Кју победи на Скопски фестивал

Сител - 13.11.2015

Победник на годинешното издание на фестивалот на забавни мелодии „Скопје 2015“ е групата „Ај Кју“ со песната „Убава“, која доби најмногу гласови од телевоутингот и стручното жири, според евровизискиот принцип на гласање.

Публиката кажа сè: Симона со второ место на Скопје 2015

Точка - 13.11.2015

Симона Попоска го освои второто место на традиционалниот скопски фестивал 2015. Уште едно нејзино учество на фестивал крунисано со награда. "Публиката кажа сè! Посебно драга награда бидејќи доаѓа од гласовите од публиката, онаа публика која е ...

СКОПСКИ ФЕСТИВАЛ: Групата „Ај кју си“ „лапна“ 10.000 евра (ГАЛЕРИЈА)

Телеграф - 13.11.2015

За жал и оваа година ќе запишеме уште едно бледо издание на овој фестивал, побледо и од минатогодишното Вечерва заврши уште едно издание на „ Скопски фестивал “, а главната парична награда од 10.000 евра ја освои групата „Ај Кју“ за нивната песна ...

„Ај Кју“ победници на фестивалот „Скопје 2015“

Макфакс - 13.11.2015

Групата „Ај Кју“ се победници на годинешното издание на Фестивалот на забавни мелодии „Скопје 2015“. Младите изведувачи ја освоија и највисоката парична награда во износ од 600 илјади денари Победниците на годинешното издание на фестивалот на ...

„Ај кју“ победници на „Скопски фестивал“

Република - 13.11.2015

Победник на годинешното издание на фестивалот на забавни мелодии „Скопје 2015“ кој се одржа синоќа во „Метрополис арена“ е скопската група „Ај Кју“ со песната „Убава“, која доби најмногу гласови од телевоутингот и стручното жири, според ...

Фото: „Ај Кју“ победници на фестивалот „Скопје 2015“

Денешен - 13.11.2015

Младите изведувачи ја освоија и највисоката парична награда- 600 илјади денари… Победник на годинешното издание на фестивалот на забавни мелодии „Скопје 2015“ е групата „Ај Кју“ со песната „Убава“, која доби најмногу гласови од телевоутингот и ...

„Ај кју“ триумфираа на „Скопски фестивал 2015“

Среќа.mk - 13.11.2015

Вечерва, во арената „Метрополис“ се одржа годинешното издание на фестивалот на забавни мелодии „Скопје 2015“, во чии рамки се натпреваруваа 18 композиции, а манифестацијата по трет пат ја водеше познатиот актер Васил Зафирчев.

Сара Мејс со емотивна порака на социјалните мрежи

Press24 - 13.11.2015

На овогодинешнот Скопски фестивал Сара Мејс ја изведе песната „ Градина од Цреша“ со која го освои третото место. Таа на социјалните мрежи ја искажа својата благодарност за дадената поддршка од нејзините пријатели и обожаватели.

„Ај Кју“ победници на фестивалот „Скопје 2015“

МРТ - 13.11.2015

Младите изведувачи ја освоија и највисоката парична награда- 600 илјади денари... Победник на годинешното издание на фестивалот на забавни мелодии „Скопје 2015“ е групата „Ај Кју“ со песната „Убава“, која доби најмногу гласови од телевоутингот и ...

Ги изеде неизвесност – еве кој победи на „Скопски фестивал“ и си замина со полна капа!

Вистина.мк - 13.11.2015

„Скопски фестивал“, панданот на реномираните и престижни светски музички фестивали, вечерва од сцената на „Метрополис“ арената ја продолжи фестивалската историја на македонската забавна музика.

На Ај Кју им беше "убава", а на Симона "сеедно"

Вечер - 13.11.2015

Заврши уште едно издание на Скопскиот фестивал, а главната парична награда од 10 илјади евра ја лапнаа Ај Кју кои ја испеаја "Убава". Заврши уште едно издание на Скопскиот фестивал, а главната парична награда од 10 илјади евра ја лапнаа Ај Кју кои ...

Симона со атрактивен настап и награда на Скопски фестивал

Пулс24 - 13.11.2015

Симона со атрактивен настап и награда на Скопски фестивал Симона Попоска го освои второто место на традиционалниот скопски фестивал 2015. Уште едно нејзино учество на фестивал крунисано со награда.

„Ај кју“ триумфираа на „Скопски фестивал 2015“

RadioMk - 12.11.2015

Вечерва, во арената „ Метрополис “ се одржа годинешното издание на фестивалот на забавни мелодии „ Скопје 2015 “, во чии рамки се натпреваруваа 18 композиции, а манифестацијата по трет пат ја водеше познатиот актер Васил Зафирчев .

(ВИДЕО) Ај Кју снимија спот за хитот „Еве пак“

Локално - 12.11.2015

Радио хитот кој е веќе познат на целата македонска публика, конечно доби и свој видео запис. Текстот, музиката и аранжманот на “Еве пак“ е на Бојан Трајковски, а спотот е снимен од Грила ...

ФОТО: Сара Мејс со уникатен настап на Скопски фестивал

Press24 - 12.11.2015

Сара Мејс повторно унигатна на „Скопски фестивал“. Вечерва со „Градина од цреши“, нејзиното комплетно авторско дело, таа на сцената во Метрополис арена настапи боса. Слушнете... Сара со реден број 05 на Скопски !!! Фала многу пријатно ;) Posted by ...

Наградата за животно дело на Скопски фестивал оди во рацете на…

Вистина.мк - 12.11.2015

Вечерва на „Скопски фестивал 2015“ ќе биде доделена и наградата за животно дело и придонес во создавањето и афирмирањето на Скопскиот фестивал. Ова престижно признание ќе го добие еден од најплодните македонски композитори, кој животниот век го ...

ФОТО: Сара Мејс со уникатен настап на Скопски фестивал

Курир - 12.11.2015

Уште еден уникатен настап на Сара Мејс на „Скопски фестивал“. Вечерва со „Градина од цреши“, нејзиното комплетно авторско дело, таа на сцената во Метрополис арена настапи боса. Не од ексцентричност, туку затоа што покрај тоа што пееше, таа свиреше и ...

Ај Кју победи на Скопскиот фестивал

Press24 - 12.11.2015

На овогодинешното издание на „Скопски фестивал“ победници се Ај Кју со песната „Убава“, а на второто место заврши Симона Попоска, а третото место го зема Сара Мејс. Скопскиот фестивал и оваа година за првото месо обезбеди 10.000 евра, за второто ...

„Убава“ на Ај Кју победи на Скопскиот фестивал

Вечер - 12.11.2015

Победник на овогодинешното издание на Скопскиот фестивал се Ај Кју со песната Убава. Веднаш зад нив е Симона Попоска која иако го имаше истиот број на бодови со Ај Кју - 20 одлучувачки беа гласовите од стручното жири кои максимумот на бодови им го ...

Сара Мејс боса на сцената на „Скопски“ (ФОТО)

Република - 12.11.2015

Уште еден уникатен настап на Сара Мејс на „Скопски фестивал“. Вечерва со „Градина од цреши“, нејзиното комплетно авторско дело, таа на сцената во Метрополис арена настапи боса. Не од ексцентричност, туку затоа што покрај тоа што пееше, таа свиреше и ...

Славе Димитров со награда за животно дело на Скопски фестивал

Вест - 11.11.2015

Бардот на македонската музика, композиторот Славе Димитров, кој целиот работен век го помина во МРТ, ќе добие Награда за животно дело и придонес во создавањето и афирмирањето на Скопскиот фестивал, утревечер на новото издание на Скопскиот фестивал, ...

Во четврток во “Метрополис” ќе се одржи “Скопски фестивал 2015”

Музика24 - 11.11.2015

Во полн ек се подготовките за годинешното издание на “Скопски фестивал 2015”, коe ќе се одржи в четврток, 12-ти ноември, во арената “Метрополис”. Веќе се познати насловите на композициите и изведувачите кои ќе ги видиме и слушнеме годинава, а ...

ФОТО: Еве како се подготвуваат македонските ѕвезди за Скопски фестивал

Курир - 11.11.2015

МРТ во четврток, 12- ти ноември, со гордост го најавува новото издание на Фестивалот на забавни мелодии- „Скопје“ 2015 кој што ќе се одржи на спектакуларната сцена во „Метрополис“ арената во Скопје.

Награда за животно дело за Славе Димитров на „Скопски фестивал“

Република - 11.11.2015

Бардот на македонската музика, композиторот Славе Димитров, кој целиот работен век го помина во МРТ, ќе добие Награда за животно дело и придонес во создавањето и афирмирањето на Скопскиот фестивал, утревечер на новото издание на Скопскиот фестивал, ...

ФОТО: Како се подготвуваат македонските ѕвезди за Скопски фестивал?

Вистина.мк - 11.11.2015

МРТ во четврток , 12 – ти ноември , со гордост го најавува новото издание на Фестивалот на забавни мелодии –„ Скопје“ 2015 кој што ќе се одржи на спектакуларната сцена во „ Метрополис “ арената во Скопје.

Тамара и Елена гостинки во ревијалниот дел

Вест - 10.11.2015

Со песна од Виктор Апостоловски ќе започне новото издание на Скопскиот фестивал, кој ќе се одржи од 20,15 часот во "Метрополис" арената во Скопје. Дуетот на Влатко Илиевски и на Јулија Димчевска е втор на редослед, а по нив следат: Мартин Мила, Маја ...

ФОТО: Со секси деколте Елена Ристеска го најави настапот на Скопски фестивал!

Курир - 10.11.2015

Во четврток (12.11) ќе се одржи новото издание на Фестивалот на забавни мелодии –„ Скопје“ 2015 на спектакуларната сцена во „ Метрополис “ арената во Скопје. На сцената ќе се претстават познатите македонски музички ѕвезди како: Сара Мејс, Александар ...

ФОТО: Со секси деколте Елена Ристеска го најави настапот на Скопски фестивал!

Вистина.мк - 10.11.2015

Во четврток (12.11) ќе се одржи новото издание на Фестивалот на забавни мелодии –„ Скопје“ 2015 на спектакуларната сцена во „ Метрополис “ арената во Скопје. На сцената ќе се претстават познатите македонски музички ѕвезди како: Сара Мејс, Александар ...

ФОТО: Со секси деколте Елена Ристеска го најави настапот на Скопски фестивал!

Во Штип - 10.11.2015

Во четврток (12.11) ќе се одржи новото издание на Фестивалот на забавни мелодии –„ Скопје“ 2015 на спектакуларната сцена во „ Метрополис “ арената во Скопје. На сцената ќе се претстават познатите македонски музички ѕвезди како: Сара Мејс, Александар ...

"Ај-Кју" со спот за "Еве пак"

Вест - 09.11.2015

Бендот "Ај-Кју" снимија спот за песната "Еве пак" која е носечки сингл на неодамна промовираниот албум "Само сакав". Спотот се снимаше неколку дена на повеќе локации во Охрид, Свети Наум, Галичица, Матка и во Скопје и е во реализација на "Горила ...

Објавен редоследот на изведувачи на „Скопски фестивал 2015“

+инфо - 09.11.2015

Познат е редоследот на 18-те изведувачи кои ќе настапат на престојното издание на „Скопски фестивал 2015“ кој ќе се одржи на 12 ноември во „Метрополис арена“. Честа прв да го отвори фестивалот ја има младиот идол Виктор Апостоловски со песната ...

Скопски фестивал 2015: На 25-метарска бина в четврток 18 натпреварувачи ќе се борат за 22.000 евра

Популарно - 09.11.2015

Фото: ТВ Орбис Востановен од генерации на ентузијасти во 1968 година , Фестивалот на забавни мелодии „Скопје“ , не само што ја потврди и оправда заложбата , да се има своја автохтона , сцена и музички израз , туку и самиот прерасна во културолошки ...

Познат редоследот на изведувачи за Скопски фестивал

Скопје инфо - 09.11.2015

Ристо Самарџиев, Маја Вукичевиќ, В.Илиевски и Ј.Димчевска, Александар Тарабунов, Јана Бурческа, „Ај кју“, Џина Папас – Џокси, Иван Раденов, Мартин Мила, Сара Мејс, Симона Попоска, Даниел Дан, Горан Наумовски, Виктор Апостоловски, Мики Секуловски, ...

СКОПСКИ ФЕСТИВАЛ: В четврток трка за 22.000 евра

Телеграф - 09.11.2015

На фестивалот ќе бидат исполнети осумнаесет нови композиции , а македонските музички ѕвезди ќе настапат во придружба на големиот Ревиски оркестар на „Македонската радио-телевизија“ Овој четврток во „ Метрополис- арената“ ќе се одржи уште едно ...

Бендот „Ај Кју“ со видео запис за „Еве пак’

Вистина.мк - 09.11.2015

Бендот „Ај Кју“ го промовираше носечкиот сингл од својот албум „Само Сакав“. Песната „Еве пак“, доби и видео запис, кој се снимаше повеќе денови на повеќе локации во Охрид, Свети Наум, Галичица, Матка и Скопје во реализација на Горила Филмс.

Еве по кој редослед ќе настапат пејачите на Скопски фестивал

Курир - 09.11.2015

Ристо Самарџиев, Маја Вукичевиќ, В.Илиевски и Ј.Димчевска, Александар Тарабунов, Јана Бурческа, „Ај кју“, Џина Папас – Џокси, Иван Раденов, Мартин Мила, Сара Мејс, Симона Попоска, Даниел Дан, Горан Наумовски, Виктор Апостоловски, Мики Секуловски, ...

Редослед на настапи на пејачите на Скопски фестивал

Fox.mk - 09.11.2015

Ристо Самарџиев, Маја Вукичевиќ, В.Илиевски и Ј.Димчевска, Александар Тарабунов, Јана Бурческа, „Ај кју“, Џина Папас – Џокси, Иван Раденов, Мартин Мила, Сара Мејс, Симона Попоска, Даниел Дан, Горан Наумовски, Виктор Апостоловски, Мики Секуловски, ...

Скопски фестивал 2015

МРТ - 09.11.2015

Ново издание на фестивалот на забавни мелодии „Скопје 2015“ во четврток, 12-ти ноември. На спектакуларната сцена на „Метрополос“ арената, македонските музички ѕвезди ќе настапат во придружба на големиот Ревиски оркестар на МРТ.