TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Калајџиев: Спасовски на чело на МВР е огромна грешка

Алфа - 15.11.2015

Големо промашување е Оливер Спасовски да биде прв човек на МВР, вели порфесорот Гордан Калајџиев, и смета дека одлуката на СДСМ, партиски човек да постави на чело на полицијата е голема грешка Големо промашување е Оливер Спасовски да биде прв човек ...

Професорското крило блиско до СДСМ со потсмев кон „промашувањето“ Спасовски

Денешен - 15.11.2015

Професорот Гордан Калајџиев кој важи за близок до СДСМ и претседател на Хелсиншкиот комитет, инсталација финснсирана од СОРОС, во своето последно интервју распали по кадровските решенија и стратегијата на СДСМ.

Калајџиев: Поставувањето на Спасовски за министер е тотално промашување

Press24 - 15.11.2015

Професорот Гордан Калајџиев кој важи за близок до СДСМ и претседател на Хелсиншкиот комитет, инсталација финснсирана од СОРОС, во своето последно интервју распали по кадровските решенија и стратегијата на СДСМ.

Спасовски наредил вработените во МВР да се пресметуваат со медиуми кои не се под контрола на СДСМ

Вечер - 15.11.2015

Новиот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, од МВР продолжува да си води партиска агенда и на своите вработени им дава наредби да се пресметуваат со медиумите кои не се под контрола на СДСМ, пишува „Курир".

Според професорското крило блиско до СДСМ, изборот на Спасовски е грешка

Нетпрес - 15.11.2015

Според професорското крило блиско до СДСМ, изборот на Оливер Спасовски за прв човек на македонското МВР е грешка. Професорот Гордан Калајџиев кој важи за близок до СДСМ и претседател на Хелсиншкиот комитет, инсталација финснсирана од СОРОС, во ...

„Курир“: Спасовски наредил вработените во МВР да се пресметуваат со медиуми кои не се под контрола на СДСМ

Нетпрес - 15.11.2015

Новиот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, од МВР продолжува да си води партиска агенда и на своите вработени им дава наредби да се пресметуваат со медиумите кои не се под контрола на СДСМ, пишува „Курир“.

Професорското крило блиско до СДСМ со потсмев кон „промашувањето" Спасовски

Вечер - 15.11.2015

Со ова се потврдува сомневањето на јавноста дека СДСМ го искористи влегувањето во Владата за вдомување на високите партиски функционери кои после само два дена од седнувањето во кабинетите создадоа хаос, како што беше случајот со Спасовски во МВР ...

Оливер Спасовски наредил вработените во МВР да се пресметуваат со медиуми кои не се под контрола на СДСМ

Денешен - 15.11.2015

Новиот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, од МВР продолжува да си води партиска агенда и на своите вработени им дава наредби да се пресметуваат со медиумите кои не се под контрола на СДСМ.

Оливер Спасовски наредил вработените во МВР да се пресметуваат со медиуми кои не се под контрола на СДСМ

Курир - 15.11.2015

Новиот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, од МВР продолжува да си води партиска агенда и на своите вработени им дава наредби да се пресметуваат со медиумите кои не се под контрола на СДСМ.

Професорското крило блиско до СДСМ со потсмев кон „промашувањето“ Спасовски

Курир - 15.11.2015

Професорот Гордан Калајџиев кој важи за близок до СДСМ и претседател на Хелсиншкиот комитет, инсталација финснсирана од СОРОС, во своето последно интервју распали по кадровските решенија и стратегијата на СДСМ.

Вработените во МВР се пресметуваат со медиуми кои не се под контрола на СДСМ

Пулс24 - 15.11.2015

Новиот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, продолжува да води партиска агенда и на своите вработени им дава наредби да се пресметуваат со медиумите кои не се под контрола на СДСМ.

Калајџиев за СДСМ: Не ги исполнија ветувањата, ниту пак очекувањата на експертската фела

Пулс24 - 15.11.2015

Професорот Гордан Калајџиев кој важи за близок до СДСМ и претседател на Хелсиншкиот комитет, инсталација финансирана од СОРОС, во своето последно интервју распали по кадровските решенија и стратегијата на СДСМ.

ВИДЕО: Откако направи хаос во МВР, Спасовски прави хаос на автопат

За Се - 14.11.2015

Читател испрати видео до редакцијата на Курир, за кој тврди дека ги прикажува новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и неговото обезбедување, пренесува Курир. Тој вели дека овие три дена, постојано со огромна брзина луксузно ауди со ...

Откако направи хаос во МВР, новиот министер прави хаос и на автопат

Вечер - 14.11.2015

Откако направи хаос во МВР, новиот министер Спасовски прави хаос и на автопат. Порталот „Курир" објави видео снимка која до нивната редакција била испратена од страна на читател. Имено тој тврди дека видео снимката ги прикажува новиот министер за ...

Откако направи хаос во МВР, Спасовски прави хаос на автопат (ВИДЕО)

Fox.mk - 14.11.2015

Читател на Курир до нашата редакција испрати видео запис, за кој тврди дека ги прикажува новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и неговото обезбедување. Тој вели дека овие три дена, постојано со огромна брзина луксузно ауди со ...

Видео: Откако направи хаос во МВР, Спасовски прави хаос на автопат

Денешен - 14.11.2015

Читател на Курир до редакцијата испрати видео запис, за кој тврди дека ги прикажува новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и неговото обезбедување. Тој вели дека овие три дена, постојано со огромна брзина луксузно ауди со полициска ...

ВИДЕО: Откако направи хаос во МВР, Спасовски прави хаос на автопат

Press24 - 14.11.2015

Читател испрати видео до редакцијата на Курир, за кој тврди дека ги прикажува новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и неговото обезбедување, пренесува Курир. Тој вели дека овие три дена, постојано со огромна брзина луксузно ауди со ...

ВИДЕО: Откако направи хаос во МВР, новиот министер прави хаос и на автопат

Нетпрес - 14.11.2015

Откако направи хаос во МВР, новиот министер Спасовски прави хаос и на автопат. Порталот „ Курир “ објави видео снимка која до нивната редакција била испратена од страна на читател. Имено тој тврди дека видео снимката ги прикажува новиот министер за ...

ВИДЕО: Откако направи хаос во МВР, Спасовски прави хаос на автопат

Курир - 14.11.2015

Читател на Курир до нашата редакција испрати видео запис, за кој тврди дека ги прикажува новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и неговото обезбедување. Тој вели дека овие три дена, постојано со огромна брзина луксузно ауди со ...

ВИДЕО: Покрај во МВР, Спасовски прави хаос и на автопат

Пулс24 - 14.11.2015

Читател до редакцијата на Курир испрати видео запис, за кој тврди дека ги прикажува новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и неговото обезбедување. Тој вели дека овие три дена, постојано со огромна брзина луксузно ауди со полициска ...

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ веднаш покажа како ќе го политизира МВР

Телма - 13.11.2015

СДСМ не издржа ни два дена, а веќе покажа како ќе го политизира Министерството за Внатрешни Работи од штабот на „Бихаќка“ во наредните 6 месеци. Со партиско соопштение СДСМ се обиде да го одбрани Спасовски од медиумите кои ја објавија неговата прва ...

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски си приграби ново модерно ауди

Телма - 13.11.2015

Министерот Спасовски беше повод за размена на соопштенија ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека за помалку од 24-часа Спасовски почна да го политизира министерството, според партиски насоки.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ покажа како ќе го политизира МВР

Нова ТВ - 13.11.2015

-СДСМ не издржа ни два дена, а веќе покажа како ќе го политизира Министерството за Внатрешни Работи од штабот на „Бихаќка“ во наредните 6 месеци, реагира владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ. „Со партиско соопштение СДСМ се обиде да го одбрани Спасовски ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Спасовски го политизираат МВР

Утрински - 13.11.2015

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ оценува дека за неполни 24 часа новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски започнал со спроведување политизацијата на МВР, според партиски насоки. Во реакција на соопштението на опозициската СДСМ за одлуката на ...

Збор има министерот Спасовски!

Призма - 13.11.2015

Историјата покажува дека оние кои се противат на демократските промени, и убивањето на тие промени го разбираат како „секоја друга, нормална работа“. Во тој контекст, министерот Спасовски треба да научи една важна лекција: дека отчетноста е важен ...

ВМРО-ДПМНЕ: За помалку од 24 часа Спасовски започна со политизација на МВР

МКД - 13.11.2015

„СДСМ не издржа ни два дена, а веќе покажа како ќе го политизира Министерството за внатрешни работи од штабот на „Бихаќка“ во наредните 6 месеци“, стои во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ, откако новиот прв полицаец Оливер Спасовски ги суспендираше ...

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски веднаш почна со политизација на МВР

Фокус - 13.11.2015

Од владејачката партија велат дека за помалку од 24 часа откако Спасовски станал министер, започнал со спроведувањето на политизацијата на МВР според партиските насоки. СДСМ не издржа ни два дена, а веќе покажа како ќе го политизира Министерството ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ веднаш покажа како ќе го политизира МВР

МК News - 13.11.2015

СДСМ не издржа ни два дена, а веќе покажа како ќе го политизира Министерството за Внатрешни Работи од штабот на „Бихаќка“ во наредните 6 месеци. Со партиско соопштение СДСМ се обиде да го одбрани Спасовски од медиумите кои ја објавија неговата прва ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Спасовски го политизираат МВР

А1 On - 13.11.2015

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ оценува дека за неполни 24 часа новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски започнал со спроведување политизацијата на МВР, според партиски насоки. Во реакција на соопштението на опозициската СДСМ за одлуката на ...

ВМРО-ДПМНЕ до СДСМ: Попусто го браните Спасовски

+инфо - 13.11.2015

СДСМ не издржа ни два дена, а веќе покажа како ќе го политизира Министерството за внатрешни работи од штабот на „Бихаќка“ во наредните 6 месеци, порача ВМРО-ДПМНЕ реагирајќи на соопштенијата од СДСМ во врска со неоснованите напади на куририте на ...

ИНТЕРВЈУ СО ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Тие што се огрешиле пред законот, нема мирно да спијат

+инфо - 13.11.2015

Сите чесни луѓе во МВР, а верувам дека најголем дел се такви, ќе можат да си ја работат спокојно својата работа, без притисоци. Останатите, што се огрешиле пред законот, секако дека нема да можат мирно да спијат ,вели новоименуваниот министер за ...

Скопје остана без полиција - СДСМ прави хаос во МВР

Скопје инфо - 13.11.2015

Во моментов Директорот на Бирото за јавна безбедност нема овластување да издаде наредба за акција на припадниците на специјалните единици, дури ниту во ситуација кога би имало киднапирање на дете или пак терористичка закана.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Спасовски го политизираат МВР

Сител - 13.11.2015

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ оценува дека за неполни 24 часа новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски започнал со спроведување политизацијата на МВР, според партиски насоки. Во реакција на соопштението на опозициската СДСМ за одлуката на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со партиски соопштенија го брани министерот за внатрешни

Точка - 13.11.2015

СДСМ не издржа ни два дена, а веќе покажа како ќе го политизира министерството за внатрешни работи од штабот на "Бихаќка" во наредните шест месеци, бидејќи, според владејачката ВМРО-ДПМНЕ, партијата го брани со соопштенија за неговите "лоши" одлуки.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ за неполни 24 часа почна да го политизира МВР

Телеграф - 13.11.2015

Во реакција на соопштението на опозициската СДСМ за одлуката на министерот Спасовски за престанување на важноста на овластувањата од претходните министри за раководните лица во Министерството, ВМРО-ДПМНЕ наведува дека „за три одлуки на новиот ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Спасовски го политизираат МВР

Локално - 13.11.2015

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ оценува дека за неполни 24 часа новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски започнал со спроведување политизацијата на МВР, според партиски насоки. Во реакција на соопштението на опозициската СДСМ за одлуката на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Спасовски го политизираат МВР

Репортер - 13.11.2015

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ оценува дека за неполни 24 часа новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски започнал со спроведување политизацијата на МВР, според партиски насоки. Во реакција на соопштението на опозициската СДСМ за одлуката на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со партиски соопштенија, СДСМ се обидува да го одбрани Спасовски

Fox.mk - 13.11.2015

СДСМ не издржа ни два дена, а веќе покажа како ќе го политизира Министерството за внатрешни работи од штабот на „Бихаќка“ во наредните 6 месеци, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на владејачката партија ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со партиски соопштенија, СДСМ се обидува да го одбрани Спасовски

Курир - 13.11.2015

СДСМ не издржа ни два дена, а веќе покажа како ќе го политизира Министерството за внатрешни работи од штабот на „Бихаќка“ во наредните 6 месеци, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на владејачката партија ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Спасовски го политизираат МВР

Вечер - 13.11.2015

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ оценува дека за неполни 24 часа новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски започнал со спроведување политизацијата на МВР, според партиски насоки Во реакција на соопштението на опозициската СДСМ за одлуката на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со партиски соопштенија го брани министерот за внатрешни

Макфакс - 13.11.2015

СДСМ не издржа ни два дена, а веќе покажа како ќе го политизира министерството за внатрешни работи од штабот на „Бихаќка“ во наредните шест месеци, бидејќи, според владејачката ВМРО-ДПМНЕ, партијата го брани со соопштенија за неговите „лоши“ одлуки.

Спасовски побарал дипломатски пасош?

Fox.mk - 13.11.2015

На вториот ден на своето работно место, Оливер Спасовски веднаш побарал да му биде изваден дипломатски пасош, дознава Press24 од полициски извори. Според информациите на порталот, Спасовски, не сакал ниту да отиде во Министерството за надворешни ...

Спасовски почна да инсталира партиски кадри – прв е човекот кој објави обид за тентат со пластично шише

Нетпрес - 13.11.2015

Технички назначениот министер Оливер Спасовски продолжува со интензивна политизација на МВР. Порталот „Курир“ повикувајќи се на извори од министерството, пишува дека Спасовски почнал во МВР да носи истакнати партиски кадри на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Со партиски соопштенија, СДСМ се обидува да го одбрани Спасовски

Press24 - 13.11.2015

СДСМ не издржа ни два дена, а веќе покажа како ќе го политизира Министерството за внатрешни работи од штабот на „Бихаќка“ во наредните 6 месеци, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на владејачката партија ...

Спасовски побарал дипломатски пасош на вториот работен ден во МВР

Нетпрес - 13.11.2015

На вториот ден на своето работно место, Оливер Спасовски веднаш побарал да му биде изваден дипломатски пасош, дознава Press24 од полициски извори. Според информациите на порталот, Спасовски , не сакал ниту да отиде во Министерството за надворешни ...

Новиот министер за внатрешни побарал дипломатски пасош

Вечер - 13.11.2015

На вториот ден на своето работно место, Оливер Спасовски веднаш побарал да му биде изваден дипломатски пасош На вториот ден на своето работно место, Оливер Спасовски веднаш побарал да му биде изваден дипломатски пасош, дознава Press24 од полициски ...

Спасовски почна да инсталира партиски кадри – прв е човекот кој пријави обид за атентат со пластично шише

Fox.mk - 13.11.2015

Технички назначениот министер Оливер Спасовски продолжува со интензивна политизација на МВР, пишува Курир. Според извори од министерството, Спасовски почнал во МВР да носи истакнати партиски кадри на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: За помалку од 24 часа Спасовски почна со политизацијата на МВР

Нетпрес - 13.11.2015

СДСМ не издржа ни два дена, а веќе покажа како ќе го политизира Министерството за Внатрешни Работи од штабот на „Бихаќка“ во наредните 6 месеци, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, на одлуката на новиот технички министер на МВР, Оливер Спасовски, да им ги ...

На вториот работен ден во МВР Спасовски побарал дипломатски пасош

Курир - 13.11.2015

На вториот ден на своето работно место, Оливер Спасовски веднаш побарал да му биде изваден дипломатски пасош, дознава Press24 од полициски извори. Според информациите на порталот, Спасовски, не сакал ниту да отиде во Министерството за надворешни ...

Спасовски почна да инсталира партиски кадри - прв е човекот кој пријави обид за атентат со пластично шише

Курир - 13.11.2015

Технички назначениот министер Оливер Спасовски продолжува со интензивна политизација на МВР. Според извори од министерството, Спасовски почнал во МВР да носи истакнати партиски кадри на СДСМ.

ИНТЕРВЈУ СО ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Тие што се огрешиле пред законот, нема мирно да спијат

Бриф - 13.11.2015

Сите чесни луѓе во МВР, а верувам дека најголем дел се такви, ќе можат да си ја работат спокојно својата работа, без притисоци. Останатите, што се огрешиле пред законот, секако дека нема да можат мирно да спијат ,вели новоименуваниот министер за ...

На вториот работен ден во МВР Спасовски побарал дипломатски пасош

Press24 - 13.11.2015

На вториот ден на своето работно место, Оливер Спасовски веднаш побарал да му биде изваден дипломатски пасош, дознава Press24 од полициски извори. Според нашите информации, Спасовски, не сакал ниту да отиде во Министерството за надворешни работи за ...

Социјалните мрежи се шегуваат со пишман-министерот Спасовски

Press24 - 13.11.2015

Попладнево на социјалните мрежи можеа да се забележат реакции и подбивање со содржината на телеграмите кои за помалку од еден ден ги испрати технички назначениот Министер за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Спасовски почна да инсталира партиски кадри - прв е човекот кој пријави обид за атентат со пластично шише

Press24 - 13.11.2015

Технички назначениот министер Оливер Спасовски продолжува со интензивна политизација на МВР. Според извори од министерството, Спасовски почнал во МВР да носи истакнати партиски кадри на СДСМ.

ВМРО – ДПМНЕ: Одговорот за невидената политика на СДСМ ќе дојде за 162 дена

Нетпрес - 13.11.2015

Одговорот за невидената политика на СДСМ ќе дојде за 162 дена, ќе биде потпишан од народот и нема да има премислување. Казната за ваквиот дилетантизам и аматеризам на СДСМ им пристигнува на 24 април, порачаа од владејачката ВМРО – ДПМНЕ.

Интервју со Спасовски: Тие што се огрешиле пред законот, нема мирно да спијат

Репортер - 13.11.2015

Ви пренесуваме дел од интервјуто на новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски за Плусинфо: Дали очекувате да ви се поставуваат сопки во вашето секојдневно работење и како ќе се справите со тоа? Во МВР постојат чесни луѓе, кои сега ќе ...

Спасовски веднаш побарал дипломатски пасош

Пулс24 - 13.11.2015

На вториот ден на своето работно место, Оливер Спасовски веднаш побарал да му биде изваден дипломатски пасош. Според Press24, Спасовски, не сакал ниту да отиде во Министерството за надворешни работи за да го фотографираат.

Спасовски почна да инсталира партиски кадри - прв е човекот кој пријави обид за атентат со пластично шише

Пулс24 - 13.11.2015

Технички назначениот министер Оливер Спасовски продолжува со интензивна политизација на МВР. Според извори од министерството, Спасовски почнал во МВР да носи истакнати партиски кадри на СДСМ.

Реакција на паничните и конфузни соопштенија на СДСМ

Пулс24 - 13.11.2015

Чади во СДСМ. Во обид колку што можат повеќе да го покријат неверојатниот хаос кој само неискусен и непрофесионален кадар како Оливер Спасовски може да го направи во министерството кое ја гарантира безбедноста на граѓаните на Македонија за само 24 ...

Оливер Спасовски одбрал луксузно „ауди“, во кое се превезувало хероин

Нетпрес - 12.11.2015

Оливер Спасовски почна да се вози во новото „ауди“ кое го зеде уште на првиот ден од неговиот техничко именување во министерството. За разлика од претходните министри кои имаа далеку подолг стаж и во однос на времетраење и во однос на реализирани ...

ЕКСЛУЗИВНО: Оливер Спасовски одбра луксузно Ауди во кое се превезувал хероин (ФОТО+ВИДЕО)

Денешен - 12.11.2015

Оливер Спасовски почна да се вози во новото Ауди кое го зеде уште на првиот ден од неговиот техничко именување во министерството. За разлика од претходните министри кои имаа далеку подолг стаж и во однос на времетраење и во однос на реализирани ...

ЕКСЛУЗИВНО: Оливер Спасовски одбра луксузно Ауди во кое се превезувал хероин

Курир - 12.11.2015

Оливер Спасовски почна да се вози во новото Ауди кое го зеде уште на првиот ден од неговиот техничко именување во министерството. За разлика од претходните министри кои имаа далеку подолг стаж и во однос на времетраење и во однос на реализирани ...

Press24 му се извинува на СДСМ за „безобразните лаги“

Press24 - 12.11.2015

СДСМ во писмено соопштение ја обвинува редакцијата на Press24 дека „безобразно лаже“ во информацијата дека Оливер Спасовски се вози во луксузно Ауди на МВР, запленето при шверц на хероин од Косово.

ЕКСЛУЗИВНО: Оливер Спасовски одбра луксузно Ауди во кое се превезувал хероин

Press24 - 12.11.2015

Оливер Спасовски почна да се вози во новото Ауди кое го зеде уште на првиот ден од неговот техничко именување во министерството. За разлика од претходните министри кои имаа далеку подолг стаж и во однос на времетраење и во однос на реализирани ...

Членовите на СДСМ распалија по новиот министер за внатрешни работи

Република - 12.11.2015

Членот на СДСМ кој беше и дел од Центарот на комуниации Ивор Мицковски преку социјалните мрежи ја критикува одлуката на новиот миниситер за внатрешни работи да избере за себе луксузно Ауди.

Луксузни возила за себе и соработниците - Прв приоритет на новиот министер за внатрешни работи

Сител - 11.11.2015

Оливер Спасовски од СДСМ денес стана прв човек на Министерството за внатрешни работи и веднаш ги постави своите приоритети. Откако влегол во МВР, најважно му било да собере што е можно повеќе луксузни возила за себе и соработниците.

Прв приоритет на Спасовски: Луксузни возила за него и за соработниците

Нетпрес - 11.11.2015

Оливер Спасовски од СДСМ денес стана прв човек на Министерството за внатрешни работи и веднаш ги постави своите приоритети, пишува порталот „ Курир “. „Курир“ пишува дека откако влегол во МВР, на Спасовски најважно му било да собере што е можно ...

Луксузни возила за себе и соработниците- прв приоритет на новиот министер за внатрешни работи

Курир - 11.11.2015

Оливер Спасовски од СДСМ денес стана прв човек на Министерството за внатрешни работи и веднаш ги постави своите приоритети. Откако влегол во МВР, најважно му било да собере што е можно повеќе луксузни возила за себе и соработниците.

Сител: Луксузните возила прв приоритет на новиот министер за внатрешни

Press24 - 11.11.2015

Попладнево веднаш по изборот на министри и заменици министри од страна на пратениците во Собранието, во министерството за внатрешни работи се појавил новиот министер Оливер Спасовски, пренесе Сител.

Луксузни возила за себе и соработниците- прв приоритет на новиот министер за внатрешни работи

Денешен - 11.11.2015

Оливер Спасовски од СДСМ денес стана прв човек на Министерството за внатрешни работи и веднаш ги постави своите приоритети. Откако влегол во МВР, најважно му било да собере што е можно повеќе луксузни возила за себе и соработниците.

Луксузни возила за себе и соработниците- Прв приоритет на новиот министер за внатрешни работи

Пулс24 - 11.11.2015

Оливер Спасовски од СДСМ денес стана прв човек на Министерството за внатрешни работи и веднаш ги постави своите приоритети. Откако влегол во МВР, најважно му било да собере што е можно повеќе луксузни возила за себе и соработниците.