TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Груевски и Јанкулоска да ги откријат причините за тепачките во автобусите

А1 On - 17.11.2013

СДСМ бара премиерот Никола Груевски и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска веднаш да ги усогласат позициите и да ѝ соопштат на јавноста што се случува откако деца настрадаа во неколку ...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во остра преписка за инцидентите во автобусите

Н.Македонија - 17.11.2013

Веројатно не мислите дека СДСМ му рече на вашиот шеф Никола Груевски да признае злоупотреба на деца за политички цели, одговори СДСМ на реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ денеска во врска со повикот до ...

Инциденти, реакции од СДСМ и ВМРО

Алсат-М - 17.11.2013

Опозициската партија на СДСМ им порача на премиерот Груевски и министерката за внатрешни работи Јанкуловска да ги хармонизираат ставовите за минатонеделните инциденти.

СДСМ: Груевски и Јанкулоска да ги откријат причините за тепачките во автобусите

+инфо - 17.11.2013

СДСМ бара премиерот Никола Груевски и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска веднаш да ги усогласат позициите и да ѝ соопштат на јавноста што се случува откако деца настрадаа во неколку ...

СДСМ до Јанкулоска: Усогласете се со Груевски!

+инфо - 17.11.2013

Веројатно не мислите дека СДСМ му рече на вашиот шеф Никола Груевски да признае злоупотреба на деца за политички цели, одговори СДСМ на реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ денеска во врска со повикот до ...

Дали и под чиј налог се злоупотребуваат деца за политички цели – преписка помеѓу СДСМ и МВР

Либертас - 17.11.2013

Ви ја пренесуваме преписката во врска со инцидентите во автобусите помеѓу СДСМ и МВР. Соопштение на СДСМ: Во врска со сериозните инциденти во автобуси, во коишто страдаат деца, СДСМ бара Груевски и ...

СДСМ: Различните изјави на Груевски и на Јанкулоска ги вознемирија граѓаните дека власта не знае што прави

Бриф - 17.11.2013

Во врска со сериозните инциденти во автобуси, во коишто страдаат деца, СДСМ бара Груевски и Јанкулоска веднаш да ги усогласат позициите и да и соопштат на јавноста што се случува? Дали деца се ...

СДСМ: Дали деца се злоупотребени за политички цели - кој ги предизвикува тепачките во автобусите?

Sky - 17.11.2013

Во врска со сериозните инциденти во автобуси, во коишто страдаат деца, СДСМ бара Груевски и Јанкулоска веднаш да ги усогласат позициите и да и соопштат на јавноста што се случува.

Кој и зошто ги злоупотребува нападнатите малолетници во градските автобуси?!

Република - 17.11.2013

Во врска со сериозните инциденти во автобуси, во коишто страдаат деца, СДСМ бара Груевски и Јанкулоска веднаш да ги усогласат позициите и да и соопштат на јавноста што се случува? Дали деца се ...

Јанкулоска: Да не се собираат политички поени со злоупотреба на деца

Deutsche Welle - 16.11.2013

Македонската министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска го осуди обвинувањето на политичарите кои тврделе, како што рече, дека инцидентите во градските автобуси се монтирани за креирање криза ...

Јанкуловска: Малолетниците да не се користат во дневно политички цели

24 Вести - 16.11.2013

Малолетниците да не се користат во дневно политички цели, апелира министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска по последниот инцидент во Скопје.

Јанкуловска: Малолетниците да не се користат за собирање политички поени

24 Вести - 16.11.2013

Епилог нема, но интензивно се работи на расчистување на инцидентот од четврокот кога засега непознати маскирани лица во автобус број 65 повредија осум лица, велат од МВР.

Јанкулоска: политичарите да не манипулираат малолетници

Р.С.Европа - 16.11.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска го осуди обвинувањето од политичарите кои тврделе, како што рече, дека инцидентите во градските автобуси се монтирани за креирање криза во државата.

Јанкуловска: Политичарите да не ги злоупотребуваат децата за политички цели

Нова ТВ - 16.11.2013

„Човек кој што размислува со здрав разум не би можел една таква монстуозна конструкција да направи и да ги злупотреби децата за да креира криза. Ние како МВР ќе продолжиме и понатаму сериозно да се ...

„Не злоупотребувајте ги децата заради политички поени“

МКД - 16.11.2013

Гордана Јанкуловска, министерката за внатрешни работи, денеска побара од партиите да не собираат политички поени на сметка на инцидентите во автобусите на ЈСП и на сметка на истепаните малолетници.

Јанкулоска: Да не се собираат политичките поени со злоупотреба на малолетните лица

Н.Македонија - 16.11.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска го осуди обвинувањето на политичарите кои тврделе, како што рече, дека инцидентите во градските автобуси се монтирани за креирање криза во државатa ...

Јанкулоска: Да не се собираат политичките поени со злоупотреба на малолетните лица

А1 On - 16.11.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска го осуди обвинувањето на политичарите кои тврделе, како што рече, дека инцидентите во градските автобуси се монтирани за креирање криза во државата.

Јанкулоска: Малолетниците да не се злоупотребуваат за политички поени

Алсат-М - 16.11.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска го осуди обвинувањето на политичарите кои тврделе, како што рече, дека инцидентите во градските автобуси се монтирани за креирање криза во државата.

Јанкулоска: Да не се собираат политички поени со злоупотреба на малолетниците

+инфо - 16.11.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска го осуди обвинувањето на политичарите кои тврделе, како што рече, дека инцидентите во градските автобуси се монтирани за креирање криза во државата.

Јанкуловска:Монструозно е да се прават конструкции и да се злоупотребуваат децата да се креира криза

Канал5 - 16.11.2013

На новинарско прашање за обвинувањата од некои политичари дека инцидентите во автобусите се режирани инциденти за предизвикување вештачка криза, министерката Јанкуловска одговори дека најдобро би ...

Јанкулоска: Да не се собираат политичките поени со злоупотреба на малолетните лица

Сител - 16.11.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска го осуди обвинувањето на политичарите кои тврделе, како што рече, дека инцидентите во градските автобуси се монтирани за креирање криза во државата.

Јанкулоска: политичарите да не манипулираат малолетници

Локално - 16.11.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска го осуди обвинувањето од политичарите кои тврделе, како што рече, дека инцидентите во градските автобуси се монтирани за креирање криза во државата.

Јанкулоска: Да не се собираат политички поени со злоупотреба на малолетните лица

Бриф - 16.11.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска ги отфрла обвинувањата дека инцидентите во градските автобуси се монтирани за креирање криза во државата.

Јанкуловска: Политичарите да не ги злоупотребуваат децата за политички поени

Точка - 16.11.2013

Министерката Гордана Јанкуловска упати најостра осуда до политичарите кои ги користат и злоупотеребуваат децата за дневно политички цели и им порача политичките поени да ги собираат некаде на друго ...

Јанкулоска: Политичарите да не ги злоупотребуваат децата за политички поени

Курир - 16.11.2013

Министерката Гордана Јанкулоска најостро ги осуди политичарите кои ги користат и злоупотеребуваат децата за дневно политички цели и им порача политичките поени да ги собираат некаде на друго место, а ...

Јанкулоска: Да не се злоупотребуваат децата за добивање политички поени!

Press24 - 16.11.2013

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, денеска на новинарско прашање околу инцидентите кои се случија во автобусите на ЈСП,ги осуди политичарите кои ги користат и злоупотеребуваат ...

Јанкулоска: Да не се злоупотребуваат децата за добивање политички поени

Република - 16.11.2013

На новинарско прашање околу инцидентите кои се случија во автобусите на ЈСП, министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, ги осуди политичарите кои ги користат и злоупотеребуваат децата за ...

Јанкуловска: Политичарите да не ги злоупотребуваат децата за политички поени

Нетпрес - 16.11.2013

Министерката Гордана Јанкуловска упати најостра осуда до политичарите кои ги користат и злоупотеребуваат децата за дневно политички цели и им порача политичките поени да ги собираат некаде на друго ...

Јанкулоска: Да не се собираат политичките поени со злоупотреба на малолетните лица

Lider - 16.11.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска го осуди обвинувањето на политичарите кои тврделе, како што рече, дека инцидентите во градските автобуси се монтирани за креирање криза во државата.

Јанкуловска: Политичарите да не ги злоупотребуваат децата за поени

Денешен - 16.11.2013

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска најостро ги осуди политичарите кои ги користат и злоупотеребуваат децата за дневно политички цели и им порача политичките поени да ги собираат ...

Јанкулоска: Да не се злоупотребуваат децата за политички цели

Falanga - 16.11.2013

Насилството не смее да биде оправдување за остварување на било какви цели. Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, денеска на новинарско прашање околу инцидентите кои се случија во ...

По вчерашните инциденти

МРТ - 15.11.2013

Ќе зачести полициската контрола Полицијата ја истражува евентуалната поврзаност на трите инциденти кои се случија во текот на вчерашниот ден во Скопје при што се повредени шест деца, изјави ...