TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Излеаниот Вардар во Раотинце во селото го донесе носителот на шестата изборна единица од СДСМ, Петре Шилегов

Макфакс - 11.11.2016

Шест куќи и голема површина на земјиште со несобрана пченка се зафатени од вчерашните поплави во Раотинце. Со цел да ја види сликата на самото место во четвртокот навечер во посета на селото беше носителот на кандидатската листа на СДСМ во шестата ...

Шилегов во Гостивар: Ќе го направиме животот подобар за сите ВИДЕО

Фокус - 10.11.2016

Петре Шилегов носител на кандидатската листа во И.Е. 6, и портпарол на СДСМ денеска се сретна со жителите на Гостивар. „Поразговаравме со дуќанџиите и сите се жалат на една иста работа, драконските големи казни.

(ВИДЕО) Шилегов: Животот на сите луѓе ќе биде достоинствен!

А1 On - 10.11.2016

Носителот на кандидатската листа на СДСМ во шестата Изборна единица Петре Шилегов денеска пред жители на Гостивар претстави дел од програмата и мерките коишто оваа партија ги нуди на престојните избори.

Шилегов: Животот на сите луѓе ќе биде достоинствен! (ВИДЕО)

+инфо - 10.11.2016

За четири годишниот мандат ќе продуктираме 64 илјади нови работни места и ќе ја зголемиме платата, рече Шилегов. Петре Шилегов носител на кандидатската листа во И.Е. 6, и портпарол на СДСМ денеска го посети Гостивар.

Шилегов: Дуќанџиите се жалат на големи казни

Точка - 10.11.2016

Дуќанџиите од Гостивар се жалат на преголемите казни, па затоа со нив во четврток поразговара Петре Шилегов, носител на кандидатската листа во И.Е. 6, и портпарол на СДСМ и им го објасни планот, прво да се достави опомена, аи казните да се намалат ...

Шилегов од Гостивар: Нема драконски да ги казнуваме дуќанџиите

Фактор - 10.11.2016

Петре Шилегов, портпаролот на СДСМ, во денешната посета на Гостивар посочи дека неговата партија ќе се заложува да нема драконски казни за дуќанџиите и дека ќе се применува фер опоменување пред да се примени казнување.

(ВИДЕО) Шилегов: Животот на сите луѓе ќе биде достоинствен!

Репортер - 10.11.2016

Носителот на кандидатската листа на СДСМ во шестата Изборна единица Петре Шилегов денеска пред жители на Гостивар претстави дел од програмата и мерките коишто оваа партија ги нуди на престојните избори.

Шилегов: Дуќанџиите се жалат на големи казни

Макфакс - 10.11.2016

Дуќанџиите од Гостивар се жалат на преголемите казни, па затоа со нив во четврток поразговара Петре Шилегов, носител на кандидатската листа во И.Е. 6, и портпарол на СДСМ и им го објасни планот, прво да се достави опомена, аи казните да се намалат ...

Шилегов: Нашата крајна цел е да го направиме животот во Македонија подобар (ВИДЕО)

Стандард - 10.11.2016

„Ги гледаме сите маки со кои живеат гостиварчани кои се еднакви и со кои живеат останатите граѓани од Македонија“, изјави од Гостивар денеска Петре Шилегов, носител на кандидатската листа во И.Е. 6, и портпарол на СДСМ.

Шилегов: Тринаесетта плата ќе добие секое семејство

Бизнис Вести - 10.11.2016

„Денеска сме во Тетово, во прошетка и во средби со граѓаните на Тетово заедно, јас како носител на изборната единица 6 и пратеничката од листата за пратеници од изборната единица 6, да разговараме и да поразговараме со тетовчани за секојдневието, за ...

Шилегов на средби со граѓани во Гостивар

Телевизија Нова - 06.12.2016

Носителот на листата за кандидатати за пратеници во шестата ИЕ, од редовите на СДСМ, Петре Шилегов денеска оствари средби со граѓани на градскиот пазар во Гостивар. Тој нагласи дека во разговорите, граѓаните се пожалиле на нискиот стандард и ...

(ВИДЕО) Шилегов: Животот на сите луѓе ќе биде достоинствен!

Либертас - 10.11.2016

Изјава за медиуми, Петре Шилегов, носител на кандидатската листа во И.Е. 6, и портпарол на СДСМ Гостивар, 10.11.2016 Посета на гостиварчани во посета на луѓето, на граѓаните од Гостивар. Се движиме низ чаршијата и ги гледаме сите маки со кои живеат ...

Шилегов: враќање на 13-тата плата

ТВ21 - 09.11.2016

Носителот на кандидатската листа на СДСМ во Шестата изборна единица Петре Шилегов денеска во Тетово изјави дека во сетот мерки коишто ги нудат се предвидува исплата на 13-тата плата на крајот на годината.

Шилегов: Тринаесетта плата за секое семејство (ВИДЕО)

+инфо - 09.11.2016

Тој денеска со граѓаните на Тетово разговараше за мачниот живот кои тие го имаат. Денеска сме во Тетово, во прошетка и во средби со граѓаните на Тетово заедно, јас како носител на изборната единица 6 и пратеничката од листата за пратеници од ...

(ВИДЕО) Шилегов: Тринаесетта плата за секое семејство

А1 On - 09.11.2016

„Денеска сме во Тетово, во прошетка и во средби со граѓаните на Тетово заедно, јас како носител на изборната единица 6 и пратеничката од листата за пратеници од изборната единица 6, да разговараме и да поразговараме со тетовчани за секојдневието, за ...

Шилегов вети подобрување на животниот стандард пред тетовци

Точка - 09.11.2016

Триенаесетта плата за секое семејство, укинување нарадиодифузна такса, намалување на сметките преку поврат на ДДВ, вети носителот на кандидатската листа на СДСМ во шестата изборна единица, Петре Шилегов на тетовци.

Шилегов: Враќање на 13-тата плата

Алфа - 09.11.2016

Носителот на кандидатската листа на СДСМ во Шестата изборна единица Петре Шилегов денеска во Тетово изјави дека во сетот мерки коишто ги нудат се предвидува исплата на 13-тата плата на крајот на годината.

ФОТО: Герила акција во Тетово за Шилегов

Курир - 09.11.2016

Герила акција за Петре Шилегов се спроведува ширум Тетово. Тетовци одлучија да го потсетат носителот на пратеничката листа во шестата изборна единица од СДСМ за начинот на кој се исмеваше со полицајците кои ја бранеа државата при терористичкиот ...

Шилегов: Враќање на 13-тата плата

Сител - 09.11.2016

Носителот на кандидатската листа на СДСМ во Шестата изборна единица Петре Шилегов денеска во Тетово изјави дека во сетот мерки коишто ги нудат се предвидува исплата на 13-тата плата на крајот на годината.

Пред тетовчани Шилегов вети тринаесетта плата

Фактор - 09.11.2016

Тринаесетта плата за секое семејство вети денеска носителот на кандидатската листа на СДСМ во изборната единица 6, Петре Шилегов, на средбата со тетовчани. „Со двајца вработени по семејство, со намалување на невработеноста, со продуктивни работни ...

Шилегов вети тринаесетта плата за секое семејство (ВИДЕО)

Стандард - 09.11.2016

„СДСМ има намера да го направи животот на граѓаните поевтин, поедноставен, преку укинување на такси коишто се непотребни за плаќање, како што е радиодифузната такса на пример, намалување на сметките и тоа намалување на сметките на начин што на ...

(ВИДЕО) Партиите ветуваат мед и млеко – Шилегов најави 13 плата

Репортер - 09.11.2016

По двајца вработени по семејство, со намалување на невработеноста, со продуктивни работни места, не со фиктивни како што ни се нудат досега, ќе успееме да внесеме среќа во секое наше семејство за да ги зачуваме младите и да обезбедиме живот во ...

Шилегов вети подобрување на животниот стандард пред тетовци

Макфакс - 09.11.2016

Триенаесетта плата за секое семејство, укинување нарадиодифузна такса, намалување на сметките преку поврат на ДДВ, вети носителот на кандидатската листа на СДСМ во шестата изборна единица, Петре Шилегов на тетовци.

Шилегов: Тринаесетта плата за секое семејство

Мета - 09.11.2016

„Со двајца вработени по семејство, со намалување на невработеноста, со продуктивни работни места, не со фиктивни како што ни се нудат досега, ќе успееме да внесеме среќа во секое наше семејство за да ги зачуваме младите и да обезбедиме живот во ...

(ВИДЕО)Шилегов: Тринаесетта плата за секое семејство

Либертас - 09.11.2016

„Со двајца вработени по семејство, со намалување на невработеноста, со продуктивни работни места, не со фиктивни како што ни се нудат досега, ќе успееме да внесеме среќа во секое наше семејство за да ги зачуваме младите и да обезбедиме живот во ...

Шилегов: Готово е! (ВИДЕО)

+инфо - 07.11.2016

Правда мора да има и ќе има, порача носителот на листа во шестата изборна единица. Правда мора да има и ќе има. Готово е! Парите ќе ги вратат, се ќе вратат. Промените ќе ги направме заедно.

(ВИДЕО) Шилегов: Живот за сите во единствена Македонија!

А1 On - 07.11.2016

„Правда мора да има и ќе има. Готово е! Парите ќе ги вратат, се ќе вратат. Промените ќе ги направме заедно. Сите заедно! И Македонци, и Албанци, и Турци, и Срби, и Роми и Власи и Бошњаци и сите, ќе биееме битка за единствена Македонија и ќе ја ...

(ВИДЕО) Шилегов: Промените ќе ги направме заедно

Репортер - 07.11.2016

авда мора да има и ќе има. Готово е! Парите ќе ги вратат, се ќе вратат. Промените ќе ги направме заедно. Сите заедно! И Македонци, и Албанци, и Турци, и Срби, и Роми и Власи и Бошњаци и сите, ќе биеме битка за единствена Македонија и ќе ја добиеме.

(ВИДЕО) Шилегов: Промените ќе ги направме заедно

Либертас - 07.11.2016

Правда мора да има и ќе има. Готово е! Парите ќе ги вратат, се ќе вратат. Промените ќе ги направме заедно. Сите заедно! И Македонци, и Албанци, и Турци, и Срби, и Роми и Власи и Бошњаци и сите, ќе биеме битка за единствена Македонија и ќе ја добиеме.