TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МЗТ пее еден рефрен: "Само дома си е дома"

Вечер - 17.11.2013

Во осмото коло МЗТ Скопје загуби на гостувањето во Задар со 72:70 по драматична завршница во која се пропушти продолжение МЗТ Скопје пее само еден рефрен кога игра на гости: "Само дома си е дома".

МЗТ Скопје Аеродром гостува во Задар

24 Вести - 16.11.2013

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром попладнево во Задар го игра натпреварот од 8.коло од АБА лигата. По триумфот против Крка во претходното коло „металците“ ја прекинаа серијата од три ...

МЗТ Скопје Аеродром немаше сили за пресврт во Задар

24 Вести - 16.11.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром забележаа нов пораз во рамките на АБА лигата. Попладнево во Задар се совладани од истоимената домашна екипа со 72:70 (26:15;18:16; 17:11 и 11:23).

Костоски не успеа да го круниса камбекот на МЗТ

Оn.net - 16.11.2013

Шампионот на Македонија за малку не успеа да избори продолжение на своето гостување во Задар, средба на која славеа домаќините со 72:70 откако во последниот период влегоа со предност од 14 поени.

МЗТ задоцни со завршницата

Оff.net - 16.11.2013

По осум одигра ни кола во Јадранската лига, македонскиот шампион е без победа на гостински терен. МЗТ доцна се разбуди и не успеа да направи целосен камбек во финишот на гостувањето кај Задар.

МЗТ доцна се разбуди: Пораз од Задар (72-70)

Екипа - 16.11.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје во драматична завршница го загубија со 72-70, натпреварот против Задар во рамките на осмото коло во АБА – лигата. „Металците“ предоцна се разбудија на овој меч, откако ...

Аба лига: Гечевски се враќа во Задар

Телма - 16.11.2013

МЗТ Скопје Аеродром во сабота попладне ќе му гостува на Задар во осмото коло од Јадранската кошаркарска лига. Македонскиот првак во претходниот меч ја совлада Крка и ја прекина серијата од три порази ...

Шампионот немоќен во Задар: гостинскиот терен останува бауч за МЗТ Скопје

МКД - 16.11.2013

Македонскиот кошаркарски шампион останува без победа на гостински терен сезонава во АБА-лигата откако вечерва го претрпе четвртиот пораз по ред надвор од домашното огниште, овој пат од хрватски Задар ...

МЗТ Скопје немаше сили за пресврт во Задар

Утрински - 16.11.2013

Македонскиот кошаркарски првак го доживеа петтиот пораз сезонава во АБА лигата (72:70) Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром забележаа нов пораз во рамките на АБА лигата.

АБА лига: МЗТ Скопје го доживеа петтиот пораз

Телма - 16.11.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром забележаа нов пораз во рамките на АБА лигата. Попладнево во Задар се совладани од истоимената домашна екипа со 72:70 (26:15;18:16; 17:11 и 11:23).

МЗТ гостува во Задар

А1 On - 16.11.2013

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром попладнево во Задар го игра натпреварот од 8.коло од АБА лигата. По триумфот против Крка во претходното коло „металците“ ја прекинаа серијата од три ...

Добрата завршница не помогна на МЗТ да го избегне поразот во Хрватска

Спортклуб - 16.11.2013

Актуелниот шампион на Македонија, МЗТ Скопје, го доживеа петтиот пораз во АБА Лигата откако загуби на гостувањето кај Задар. Избраниците на Вукоичиќ одиграа лошо на почетокот, во вториот дел од ...

Нов гостински пораз за МЗТ во АБА лигата

Дерби - 16.11.2013

МЗТ Скопје го забележа и петтиот пораз во кошаркарската АБА лига, а вечерва подобар од македонскиот шампион беше Задар кој го доби натпреварот пред своите фанови со 72:70.

Добрата завршница не помогна на МЗТ да го избегне поразот во Хрватска

Хитпортал - 16.11.2013

А ктуелниот шампион на Македонија, МЗТ Скопје, го доживеа петтиот пораз во АБА Лигата откако загуби на гостувањето кај Задар. Избраниците на Вукоичиќ одиграа лошо на почетокот, во вториот дел од ...

МЗТ немаше сили за пресврт во Задар

А1 On - 16.11.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром забележаа нов пораз во рамките на АБА лигата. Попладнево во Задар се совладани од истоимената домашна екипа со 72:70 (26:15;18:16; 17:11 и 11:23).

Нов пораз на МЗТ на гости, овој пат од Задар

СуперСпорт - 16.11.2013

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром, загуби во 8.коло, во АБА лигата во Задар со 72-70. За МЗТ ова беше петти пораз сезонава во јадранската конкуренција, во која сеуште нема победа на гостински ...

МЗТ Скопје Аеродром гостува во Задар

+инфо - 16.11.2013

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром попладнево во Задар го игра натпреварот од 8.коло од АБА лигата. По триумфот против Крка во претходното коло „металците“ ја прекинаа серијата од три ...

МЗТ Скопје Аеродром немаше сили за пресврт во Задар

+инфо - 16.11.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром забележаа нов пораз во рамките на АБА лигата. Попладнево во Задар се совладани од истоимената домашна екипа со 72:70 (26:15;18:16; 17:11 и 11:23).

МЗТ Скопје Аеродром гостува во Задар во АБА лигата

Локално - 16.11.2013

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром попладнево во Задар го игра натпреварот од 8.коло од АБА лигата. По триумфот против Крка во претходното коло „металците“ ја прекинаа серијата од три ...

МЗТ гостува во Задар

Кирилица - 16.11.2013

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром попладнево во Задар го игра натпреварот од 8.коло од АБА лигата. По триумфот против Крка во претходното коло „металците“ ја прекинаа серијата од три ...

АБА: Пораз на шампионот во Задар

Сител - 16.11.2013

Македонскиот шампион МЗТ СКопје е поразен со 72-70 на гостувањто во Задар во меч од АБА лигата. Костовски беше играчот кој можеше да обезбеди израмнување но не успеа да поентира во финишот.

МЗТ Скопје Аеродром гостува во Задар

Бриф - 16.11.2013

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром попладнево во Задар го игра натпреварот од 8.коло од АБА лигата. По триумфот против Крка во претходното коло „металците“ ја прекинаа серијата од три ...

АБА ЛИГА: Ништо ново од МЗТ на гостувањата

Телеграф - 16.11.2013

Во драматичен финиш, македонскиот првак загуби кај Задар, а Костовски промаши шут за продолжение МЗТ Скопје Аеродром претрпе нов неуспех на гостински терен во регионалната АБА лига, откако загуби на ...

МЗТ Скопје на гости кај Задар

Курир - 16.11.2013

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром попладнево во Задар го игра натпреварот од 8.коло од АБА лигата. По триумфот против Крка во претходното коло „металците" ја прекинаа серијата од три ...

МЗТ Скопје попладнево гостува во Задар

Република - 16.11.2013

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром попладнево во Задар го игра натпреварот од 8.коло од АБА лигата. По триумфот против Крка во претходното коло „металците“ ја прекинаа серијата од три ...

МЗТ Скопје поразен во драматичен финиш од Задар

Нетпрес - 16.11.2013

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје - Аеродром, во драматичен финиш се поразени во рамките од 8. коло во АБА лига на гостувањето кај Задар со 72: Избраниците на тренерот Влада Вукоичиќ ...

Кошаркарите на МЗТ Скопје поразени во Задар

Република - 16.11.2013

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром забележаа нов пораз во рамките на АБА лигата каде попладнево беа поразени од Задар со 72-70. Ова за македонскиот шампион е петти пораз сезонава.

Задоцнет финиш на МЗТ

Макфакс - 16.11.2013

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром, загуби во 8.коло, во АБА лигата во Задар со 72-70. За МЗТ ова беше петти пораз сезонава во јадранската конкуренција, во која сеуште нема победа на гостински ...

АБА : Задар – МЗТ Скопје во 17 часот

Lider - 16.11.2013

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје денес во Задар го игра натпреварот од 8.коло од АБА лигата. По триумфот против Крка во претходното коло тие ја прекинаа серијата од три порази по ред во ова ...

АБА : МЗТ загуби од Задар

Lider - 16.11.2013

МЗТ Скопје остана без победа на гостински терен сезонава во АБА-лигата откако вечерва го претрпе четвртиот пораз по ред надвор од дома, овој пат од хрватски Задар со минимални 70-72.

МЗТ на рехабилитација во Задар

Дневник - 15.11.2013

МЗТ Скопје Аеродром има реална шанса да ја забележи првата победа на гостински терен сезонава во Задар, во мечот од 8. коло во регионалната кошаркарска АБА-лига. Мечот се игра во Задар, денеска (17 ч.

Партизан се искачи на врвот на табелата во АБА лигата

Утрински - 12.11.2013

„Црно-белите“ по триумфот на гостувањето кај Широки со 81:60 од синоќа е нов лидер во Јадранската лига Јадранската лига од синоќа има нов лидер, откако екипата на Партизан забележа убедлива победа на ...

Партизан се искачи на врвот на табелата во АБА лигата

А1 On - 12.11.2013

Јадранската лига од синоќа има нов лидер, откако екипата на Партизан забележа убедлива победа на гостувањето кај Широки со 81:60. „Црно-белите“ по овој триумф се единствената екипа која по седум ...

Партизан се искачи на врвот на табелата во АБА

+инфо - 12.11.2013

Јадранската лига од синоќа има нов лидер, откако екипата на Партизан забележа убедлива победа на гостувањето кај Широки со 81:60. „Црно-белите“ по овој триумф се единствената екипа која по седум ...

АБА лига: Партизан лидер

Сител - 12.11.2013

АБА лигата по синоќешниот натпревар меѓу Партизан и Широки, кои го добија белграѓани има нов лидер. Партизан победи со 81:60. „Црно-белите“ по овој триумф се единствената екипа која по седум одиграни ...

Партизан се искачи на врвот на табелата во АБА лигата

Локално - 12.11.2013

Јадранската лига од синоќа има нов лидер, откако екипата на Партизан забележа убедлива победа на гостувањето кај Широки со 81:60. „Црно-белите“ по овој триумф се единствената екипа која по седум ...

Партизан прв во АБА

Кирилица - 12.11.2013

Јадранската лига од синоќа има нов лидер, откако екипата на Партизан забележа убедлива победа на гостувањето кај Широки со 81:60. „Црно-белите“ по овој триумф се единствената екипа која по седум ...

Партизан се искачи на врвот на табелата во АБА лигата

Бриф - 12.11.2013

Јадранската лига од синоќа има нов лидер, откако екипата на Партизан забележа убедлива победа на гостувањето кај Широки со 81:60. „Црно-белите“ по овој триумф се единствената екипа која по седум ...

Партизан лидер во АБА лигата

Курир - 12.11.2013

Јадранската лига од синоќа има нов лидер, откако екипата на Партизан забележа убедлива победа на гостувањето кај Широки со 81:60. „Црно-белите“ по овој триумф се единствената екипа која по седум ...

МЗТ Скопје им се врати на победите

Дневник - 11.11.2013

МЗТ Скопје Аеродром ја прекинаа низата од три порази во регионалната кошаркарска АБА-лига откако пред своите навивачи го совлада словенечкиот тим Kрка Ново Место (80-75) во натпревар од 7. коло.

Втор триумф во низа на МЗТ Скопје

Н.Македонија - 11.11.2013

Победата е наполно заслужена, бидејќи „штрковите“ повторно беа одлични како колектив со 18 асистенции, а и го натскокаа еден од најдобрите тимови во лигата, Крка, со 30-26 Гечевски (11) одлично го ...

Победа за МЗТ

Денешен - 11.11.2013

Серијата од порази за МЗТ во АБА лигатапрекината, синоќа славеше против Крка со 80:75. МЗТ Скопје ја забележа третата победа во новата сезона во АБА лигата откако ја совлада Крка со 80:75.